Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Végfokozat TDA2030-40-50-el
 
Témaindító: sasorr, idő: Jan 16, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   229 / 274
(#) kikesz válasza reloop hozzászólására (») Jan 3, 2014 /
 
Működik !! Elég vidám érzés összehozni az első ilyet bár magasabb hangerőnél nagyon torzít valószínűleg azért mert csak 20 V megy.
(#) reloop válasza kikesz hozzászólására (») Jan 3, 2014 /
 
Dejó! Egy fotóval meg tudnál örvendeztetni?
(#) kikesz válasza reloop hozzászólására (») Jan 3, 2014 /
 
Persze, rakom nemsokára
(#) kikesz válasza reloop hozzászólására (») Jan 3, 2014 /
 
Persze kinézetre nem valami szép de itt most nem ez volt a lényeg.
(#) reloop válasza kikesz hozzászólására (») Jan 3, 2014 /
 
Jó lesz ez Most így mekkora a tápfeszültség? Az egyenirányító után tettél pufferkondenzátort?
(#) kikesz válasza reloop hozzászólására (») Jan 3, 2014 /
 
20V kap. Az a baj hogy nem tudom mi a pufferkondi ? Ha benne volt a kapcsolásba bele raktam.
(#) kikesz hozzászólása Jan 3, 2014 /
 
Most olvastam utána. Akkor létezik hogy ez miatt torzít az erősitő a basszusnál magasabb hangerőnél ?
(#) reloop válasza kikesz hozzászólására (») Jan 3, 2014 /
 
A tápra kötött 2200-4700µF kapacitású, legalább 25V feszültségtűrésű kondenzátor jó szolgálatot fog tenni. A transzformátorod elegendő teljesítményű, nem esik le a szekunder feszültség terhelés hatására?
(#) kikesz válasza reloop hozzászólására (») Jan 3, 2014 /
 
Ezt nem igazán tudom. Igazából egy laptop töltőről megy. Hogy tudnám ezt megnézni?
(#) reloop válasza kikesz hozzászólására (») Jan 3, 2014 /
 
A 20V kapcsán gyanakodhattam volna, hogy kapcsoló-üzemű tápegységet használsz. Először köss voltmérőt az erősítő tápfeszültségére, és számolj be róla mennyire esik le a 20V-ról mikor a torzítás határáig kivezérled (persze nem éjszakára való kísérlet ).
(#) kikesz válasza reloop hozzászólására (») Jan 4, 2014 /
 
Igen igen, köszönöm, majd holnap kipróbálom
(#) laca husos hozzászólása Jan 4, 2014 /
 
Sziasztok!
Gyerekkoromba épített TDA2030-as erősítőmhöz szeretnék előerősítőt építeni vagy venni.
Az erősítő egyoldalú 30 voltos táppal működik.Mit ajánlotok?
(#) reloop válasza laca husos hozzászólására (») Jan 4, 2014 /
 
Szia! Mi lesz a jelforrás? A TDA2030 visszacsatolásának módosításával is megnövelheted az érzékenységet. Például csökkentsd R2 értékét hivatkozás.
(#) laca husos válasza reloop hozzászólására (») Jan 4, 2014 /
 
Egy P4 számítógép.Integrált a hangkártyája és így halk.Szerinted milyen ellenállást tegyek bele?
(#) reloop válasza laca husos hozzászólására (») Jan 4, 2014 /
 
Most milyen értékű van bent? Első körben felezd meg! Elég rápöttyinteni az R2-re egy azonos értékűt párhuzamosan, esetleg egy trimmert, ha szeretnéd szépen kihangolni
(#) laca husos válasza reloop hozzászólására (») Jan 4, 2014 /
 
Ok holnap kipróbálom.Köszönöm!
(#) kikesz válasza reloop hozzászólására (») Jan 5, 2014 /
 
Na megnéztem. És semennyire sem esik le, akkor lehet be kéne szerelni utólag egy puffer kondit?
(#) reloop válasza kikesz hozzászólására (») Jan 5, 2014 /
 
Ha nincs feszültségesés, akkor a táp rendben, ennyit tud ez a végfok teljesíteni. 8 ohmra 4W-ot, 4 ohm-ra 6-7W-ot ad le, eszerint értékeld.
(#) kikesz hozzászólása Jan 5, 2014 /
 
5W és 8Ω a hangszóróm lehet nem bírja. De köszönöm a segítséget. Még biztos fogunk ezek után beszélni.
(#) dave500 hozzászólása Jan 16, 2014 /
 
Sziasztok! Ez a kapcsolás működő képes TDA2030A-val? Mert akkor összeépítem!
(#) reloop válasza dave500 hozzászólására (») Jan 16, 2014 /
 
Szia! Természetesen az "A" jelűvel is működik.
(#) dave500 válasza reloop hozzászólására (») Jan 16, 2014 /
 
Köszönöm, akkor majd összerakom, és jelentkezem!
(#) dave500 válasza dave500 hozzászólására (») Jan 19, 2014 /
 
Üdv, nos, elkészültem vele, viszont nem az igazi. A fent csatolt kapcsolás alapján építettem meg, azzal a különbséggel, hogy a 680 Ohm-os ellenállás alatt lévő 22 µF-os kondi helyett csak 47 µF-osat találtam. A hang torz. tápfeszültség +- 17V , 150 W-os trafó, azzal nincs baj. puffer 2x 4700 uF, elégnek kell lennie egy 16 Ohm-os hangszóróhoz. Basszus nélkül se tiszta a hang. Okozhatja ezt a 47 µF-es kondi? Természetes a tápágban van hidegítő 100 nF-os fóliakondi is.
(#) reloop válasza dave500 hozzászólására (») Jan 19, 2014 /
 
Szia! Akkor lássuk hogyan raktad össze. A kondenzátor értékének eltérése nem okoz ilyen hibát.
(#) dave500 válasza reloop hozzászólására (») Jan 20, 2014 /
 
Rakok majd fel képet, de most jut eszembe, amikor monoba volt, jó volt mind a kettő. Legszerelesben van osszerakva, egy bordan.. és itt jut eszembe, egyik ic sincs elszigetelve. Ez lehet gond?
ui:bocsi az ékezetekert, telorol írok.
(#) reloop válasza dave500 hozzászólására (») Jan 20, 2014 /
 
A hűtőzászlón a negatív táp jelenik meg, ezt vedd figyelembe.
(#) dave500 válasza reloop hozzászólására (») Jan 20, 2014 /
 
Hát, én nem tudom mi történt, bekapcsoltam, jó volt, majd egyszerre! Mindkét ic zárlatos lett, a 4-es 3-as láb között 0 Ohm. Kuka.
(#) reloop válasza dave500 hozzászólására (») Jan 20, 2014 /
 
A légszerelés sajnos rejt ilyen kockázatot. Nem is kell vezetékeknek összeérni, elég ha a bemenet és a kimenet túl közel kerül egymáshoz, máris halálra gerjesztheti magát.
Az alkatrészek lebontása után is mérd meg az IC-ket!
(#) dave500 válasza reloop hozzászólására (») Jan 20, 2014 /
 
Érdemes kimérni utána is? Akkor majd szét szedem. Szívem szerint kidobnám a csába.
(#) reloop válasza dave500 hozzászólására (») Jan 20, 2014 /
 
Te döntesz, ha fűt a tanulási vágy akkor bontsd és mérj.
Következő: »»   229 / 274
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem