Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   1499 / 2486
(#) reloop válasza Kismazsika hozzászólására (») Jan 25, 2014 /
 
Jobbulást kívánok! Míg forr a csontod olvasgasd az autóserősítő táplálás témát.
(#) blasz válasza Kismazsika hozzászólására (») Jan 25, 2014 /
 
Arra figyelj 14.4v amit adhatsz neki,nem ismerem a végedet,ha a tipus számot nézem 2x500w ahhoz min 1kw trafó kell
(#) Kismazsika válasza reloop hozzászólására (») Jan 25, 2014 /
 
Helló Köszönöm. és köszi a gyors útbaigazítást
(#) melorin hozzászólása Jan 25, 2014 /
 
Üdv újra!
Megrajzoltam nagy nehezen az erősítőm leendő blokkvázlatát.
A kérdésem az, hogy a berajzolt vezetékeken és csomópontokon kívül kell-e valahol valamit még összekötnöm, vagy kell-e egyetlen csillagpontot létrehoznom valahol?
Mert mindenhol azt olvasom a neten, hogy nevezzünk ki az erősítőn belül egy pontot, és az összes fokozatot kössük egy csillagpontba ebbe a pontba. (majd innen vigyünk ki egy vezetéket az erősítő fémdobozához is).
A hozzászólás módosítva: Jan 25, 2014

chain-A.jpg
    
(#) pjg válasza melorin hozzászólására (») Jan 25, 2014 /
 
Magyarul jobb volna. A PSU-ra még rájöttem, de a HP Amp meg a PGA? Így szerintem rendes földhurkot hoztál létre.
A hozzászólás módosítva: Jan 25, 2014
(#) melorin válasza pjg hozzászólására (») Jan 25, 2014 /
 
HP AMP= fejhallgató erősítő
PGA=PGA2310 hangerőszabályozó fokozat.
(#) pjg válasza melorin hozzászólására (») Jan 25, 2014 /
 
Eszembe nem jutott volna!
(#) DJ Szabcsa válasza melorin hozzászólására (») Jan 25, 2014 /
 
Szerintem a földelést mindenképpen csillagpontosan alakítsd ki.
(#) melorin hozzászólása Jan 25, 2014 /
 
Ok, tegyük fel, földhurok jön létre. De miért? Valaki magyarázza légyszíves ha tudja.
Ha pedig azt mondjátok csillagpont kéne, akkor hová?
(#) reloop válasza DJ Szabcsa hozzászólására (») Jan 25, 2014 / 1
 
Itt próbálok segíteni a kollégának.
(#) DJ Szabcsa válasza melorin hozzászólására (») Jan 25, 2014 /
 
Az elmagyarázást egy okosabb kollégára bízom. A csillagpont szerintem lehet a táp panelon, közvetlenül az egyenirányítás után. És akkor mindenhova onnan viszed a GND-t.
szerk.: Látom reloop megelőzött
A hozzászólás módosítva: Jan 25, 2014
(#) reloop válasza melorin hozzászólására (») Jan 25, 2014 /
 
Indulj el a fekete vonal egy pontján az egyik irányba, körbe fogsz érni! Minden szakaszon folyik valamennyi áram, a táp és a fejhallgató környékén egészen jelentős is. Semmi nem akadályozza meg, hogy hozzáadódjon a jelhez.
(#) melorin válasza DJ Szabcsa hozzászólására (») Jan 25, 2014 /
 
Én meg úgy tanultam, hogy egy stab IC ADJ lábát, (ami a feszültségesést figyeli, és azt kompenzálja) nem az egyenirányító utáni pufferek közé a testponra kötendő, hanem a fogyasztóhoz közel. Viszont te meg azt ajánlod, hogy a külön áramkörökhöz tartozó stabilizált tápegységek testpontját is vigyem mind egy közös pontba, a legelső táp GND-jére.
A hozzászólás módosítva: Jan 25, 2014
(#) melorin válasza reloop hozzászólására (») Jan 25, 2014 /
 
De sehol nem szakíthatom meg a kört. A jelvezetékek fixek, mert mondjuk RCA kábelen kapcsolódnak egymáshoz, és ott a jelföld fix.
(#) pjg válasza melorin hozzászólására (») Jan 25, 2014 /
 
Ez az egész cucc egy dobozban van, vagy minden külön?
(#) melorin válasza pjg hozzászólására (») Jan 25, 2014 /
 
Egyben. Tudom, minek erősítőn belül RCA vezeték...
Na mindjárt átrajzolom a rajzomat úgy, ahogy értelmezem mit mond Reloop.
szerk.: itt is van
A hozzászólás módosítva: Jan 25, 2014
(#) reloop válasza melorin hozzászólására (») Jan 25, 2014 /
 
Alakul a dolog. Lekaptam egy hiper-szuper Sony burkolatát, lásd hogy néz ki a gyakorlatban.

Csillag.JPG
    
(#) melorin válasza melorin hozzászólására (») Jan 25, 2014 /
 
Itt van egy szemléltetés a 3 lábú stab IC-k helytelen (bal) és helyes(jobb) bekötéséről.
A hozzászólás módosítva: Jan 25, 2014
(#) melorin válasza reloop hozzászólására (») Jan 25, 2014 /
 
Mármint a rajzom alakul? Mit alakítsak még rajta?
Komoly a kép Mint egy tengeri herkentyű :
A hozzászólás módosítva: Jan 25, 2014
(#) pjg válasza melorin hozzászólására (») Jan 25, 2014 /
 
Ha elhagyjuk R6-os, R13-at, R 15 öt (amik miért is kellenek?) Tök egyforma.
(#) pjg válasza melorin hozzászólására (») Jan 25, 2014 /
 
PFFFFFFFFFFFF!
(#) reloop válasza pjg hozzászólására (») Jan 25, 2014 /
 
Szia! Azok az ellenállások a vezeték/vezetősáv ellenállását szimbolizálják. A bal oldali ábra mutatja milyen naivan bele lehet tenni a stabilizátor referencia pontját egy terhelt szakaszba, azaz R5, R6 közé.
(#) melorin válasza reloop hozzászólására (») Jan 25, 2014 /
 
Így van, azt szimbolizálják. De nem értem, hogy a valóságban mi a felépítésbeli különbség?
Ha úgy nézzük, mindkettő csillagba van kötve ha az R3-at nem nézzük, mert az az IC kimenetét terheli kissé, hogy "beinduljon" az IC rendesen? I1 és I2 a valódi fogyasztó, nem?
A hozzászólás módosítva: Jan 25, 2014
(#) reloop válasza melorin hozzászólására (») Jan 25, 2014 /
 
No, a hurkot fel kell valahogyan oldani. A DAC és PGA már nem kaphat testet a csillagpontból mert besokallunk. Nincs mit tenni RC szűréssel kell hozzájuk vezetni a tápot. Az ellenállás 10-100 ohm lehet a lényeg, hogy sokkal nagyobb legyen mint a jelföld vezetékszakasz ellenállása. A kondi a szokásos 100nF+100uF. A kondik testje az adott panel jelföldjére kerül.
(#) melorin válasza reloop hozzászólására (») Jan 25, 2014 /
 
Izgalmas, már nem csak a GND kábellel kell játszani, hanem a táppal is? Jól értem, hogy a +/- vezetékekkel sorba kössek 10-100ohm ellenállásokat?
Mennyivel egyszerűsödne a dolog ha a fejhallgató erősítőnek külön tápot szereznék?
(#) reloop válasza melorin hozzászólására (») Jan 26, 2014 /
 
Erre azt tudom mondani, hogy a külön táp bombabiztos, az RC szűrés pedig pofonegyszerű megoldás. Az amatőr abból tanul, ha mindkettőt kipróbálja
(#) melorin válasza reloop hozzászólására (») Jan 26, 2014 /
 

A bombabiztosat szeretném választani.
Akkor ha külön tápról járatom a HP AMP-ot, akkor a PGA és a DAC mehet külön GND vezetékekkel a csillagpontba, ahogy legutóbb rajzoltam? Vagy még akkor is hurok lesz.
(#) reloop válasza melorin hozzászólására (») Jan 26, 2014 /
 
Ha elindulsz egy pontból és ugyan oda vissza tudsz térni az természetesen huroknak számít. A csekély áramok miatt azért nem vészes a helyzet. Mint írtam, deszkamodellen ki kell próbálni. Akár több változatot is, és a legjobbat megépíteni. Sok mindenre a kísérletek közben fog fény derülni, ott van még a PGA vezérlés.
(#) steelbird válasza reloop hozzászólására (») Jan 26, 2014 /
 
Hello!
Ezt használod, vagy javítani van nálad?
A mintha a jobb felső sarokban körbe lenne válva egy alkatrészláb forrasztása.
(#) reloop válasza steelbird hozzászólására (») Jan 26, 2014 /
 
Köszönöm! Utána járok.
Következő: »»   1499 / 2486
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem