Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   1500 / 2489
(#) csibai hozzászólása Jan 26, 2014 /
 
Tisztelt hozzáértő Fórumozó kollégák!

Néhány napja vettem a gyermekemnek ezt a kis gyakorló erősítőt. Azt szeretném kérni Tőletek ha lehet, írjátok meg melyik poti és csatlakozó mire jó.
Addig ok, hogy bemenet meg hangerő, magas, közép,mély, de mit jelent a DRIVE volume. gain, és a hátoldalon mit és hogyan lehet csatlakoztatni.
Egyébként szép tisztán szól és egész szép hangerővel.
Bocs az amatőr kérdésért de nem vagyok ilyenekben járatos.

Válaszaitokat előre is köszönöm.
Szép napot mindenkinek!
(#) DJ Szabcsa válasza csibai hozzászólására (») Jan 26, 2014 /
 
Az effekt bemenetre effekt gépet (samplert) lehetne kötni. A DJ-k szokták használni, nem hiszem hogy otthon akad ilyenetek. A drive bemenet nem tudom mi lehet. Az előlapon a Drive volume annak a bemenetnek a hangereje, a drive gain pedig az erősítése. Ez nem egy gitár erősítő lenne?
(#) Szpisti válasza csibai hozzászólására (») Jan 26, 2014 /
 
DJ Szabcsa nem tudom miért válaszol, ha fogalma sincs a kombókról

Mindenek előtt a sampler az nem effekt, legalábbis nem a hagyományos értelembe vett módon az.
Ez egy 20 W-os kis lenygel gitárkombó két bemenettel. Egyik a "clean" azaz a tiszta gitárhang eléréséhez, aminek a hangerejét a CLEAN feliratú potival lehet szabályozni.
Kicsit érdekes a kialakítása az előlapnak, mert a balszélső bemenet tartozik ehhez a szabályzóhoz.
Van a készülék hátulján egy CH feliratú (drive) bemenet is . Ha ide dugod a gitárt, akkor szabályoz a DRIVE feliratú blokk. Ez a drive gyakorlatilag egy torzított, túlvezérelt gitárhangot eredményez, amolyan "Jimmyhendrixes" hangzást eredményez.
Azt, hogy mekkora legyen ennek a torzításnak a mértéke, a Gain potméter állítja (erősítés mértéke > ugyanakkora bemenő jel hatására túlvezérli a megnövelt erősítés miatt az erősítőfokozatot.) Hogy ennek a torzított hangnak mekkora legyen a hangereje, azt pedig a mellette levő Volume poti szabályozza.
Az Equalization elég egyértelmű, a mély-közép-magas tónus beállítására szolgál.

A hátoldalon pedig van egy "Effekt loop"(effekt hurok) jellegű csatlakozás, ami arra való, hogy oda egy külső effektet lehessen beiktatni. Ezeknél mindig van egy SEND - ami a gitár jelét kiküldi a külső effektpedálra (pl. chorus, reverb, vibrato, distortion, flanger, visszhang, stb) .
Aztán a külső pedálról vissza lehet küldeni az erősítőbe a külső effekt Out-ról ide a RETURN csatlakozóba. Ez is gyakorlatilag egy bemenet, és hozzá keveri a jelet az erősítő kimenethez a hangszóró felé.
Hogy a vitát a Dj-vel elkerüljem, megjegyzem hogy ide ugyan lehet samplert is "beküldeni" , de ez nem DJ erősítő

Remélem sikerült érthetően elmondanom.
A hozzászólás módosítva: Jan 26, 2014
(#) csibai válasza Szpisti hozzászólására (») Jan 26, 2014 /
 
Először is köszönöm a kimerítő választ mindkettőtöknek. Így már kisilabizálom a lehetőségeket.
Ha már itt tartunk megkérdem szerintetek 7 ezret megért?

Üdvözlet Nektek és jó étvágyat az ebédhez!

Csibai
(#) Szpisti válasza csibai hozzászólására (») Jan 26, 2014 /
 
Nem egy színpadi Marshall, de otthoni gyakorlásra bőven elég, és annyiért anyagárban sincs
A hozzászólás módosítva: Jan 26, 2014
(#) steelbird válasza reloop hozzászólására (») Jan 26, 2014 /
 
Nincs mit, véletlenül kiszúrtam -de lehet, hogy csak úgy látszik.
Érdemes átnézni a többi forrasztást is, ez Sony-betegség.
A JW043 -as átkötés alsó forrszeme is gyanús.
A hozzászólás módosítva: Jan 26, 2014
(#) reloop válasza steelbird hozzászólására (») Jan 26, 2014 /
 
A szépreményű készülékben 20 éves korára hintőporrá száradt a hővezető paszta, engem ért a megtiszteltetés, hogy "cinezzek" a csontzárlatos végtranzisztor-pár helyére másikat. Azért átnézem majd alaposabban, főleg így, hogy támpontot is kapok hozzá
(#) kikesz válasza reloop hozzászólására (») Jan 26, 2014 /
 
Üdv. Reloop egyszer kaptam tőled ezt a szub szűrő tervet de amit bekarikáztam azt nem tudom hogy miért is van úgy valójában, mármint hogy oda mit kell kötni. és miért van két In bemenet ? sztereo is lehetne azért ? Ja és még a keret mögött van egy névtelen dolog amit nem tudok hogy mi, megmondaná ?
(#) Tetye válasza kikesz hozzászólására (») Jan 26, 2014 /
 
Azért van két "in" mert a jobb és bal csatornáról is kap jelet egyszerre, és azt az "out" ra szűrve engedi tovább.
A piros keretes rész ha arra gondolsz az a tápja. 2x 9-12V AC.
(#) kikesz válasza Tetye hozzászólására (») Jan 26, 2014 /
 
Köszönöm. Akkor már csak a fölötte lévő névtele alkatrészt nem tudom mi.
(#) Zosi válasza kikesz hozzászólására (») Jan 26, 2014 /
 
Dióda híd.
(#) kikesz válasza Zosi hozzászólására (») Jan 26, 2014 /
 
Köszönöm
(#) Beringer 600 hozzászólása Jan 27, 2014 /
 
Sziasztok!
Legyetek már szívesek meg nézni ezt az előerősítő rajzot,mert én nem látom jónak azt a bemenő jel fogadást a volume potinál.
Hát nem a szélső lábnak kellene szokványos esetekben fogadni a bemenő jelet?
Itt pedig a középsőre kapcsolódik.Nem el kötésről van itt szó?De javítsatok ki ha tévedek.
Érdemes ezt az előerősítőt meg csinálni?
És még lenne egy kérdésem,hogy ez a végfok kapcsolás életképes lehet?mert akkor elkezdem szépen lassan be gyűjteni az alkatrészeket hozzá.Köszönöm.
A hozzászólás módosítva: Jan 27, 2014
(#) reloop válasza Beringer 600 hozzászólására (») Jan 27, 2014 /
 
Szia! Bemenet, kimenet felirata el van cserélve. Rajzok nincsenek róluk?
(#) Beringer 600 válasza reloop hozzászólására (») Jan 27, 2014 /
 
Sajnos nem találtam az előfokról rajzot.És a végfok szerinted élő kapcsolás?Érdemes össze hozni?
(#) adamka199 hozzászólása Jan 27, 2014 /
 
Sziasztok! Lenne egy bontott tápegységem, és hozzá pufferkondik. Ha jól emlékszem 30V egyenirányítva a kimentet. Ti milyen erősítő megépítését ajánlanátok hozzá? Nekem kimondottan tetszene a VF2, netán a Quad. Sajnos csak ezeket ismerem. Nagy teljesítmény nem szükséges, legfeljebb 150-200W 4ohm-on. Mellékeltem egy képet a tápról is. Köszönök pár kiinduló alapot! Üdv!
(#) balazska1987 hozzászólása Jan 27, 2014 /
 
A kulcs méretéből kiindulva ez nem olyan nagy trafó, nekem is voltak ilyen hipersil magosak, méretben hasonlóak annak a teljesítménye csak olyan 70-80W-os volt, szerintem ha 30V AC-d van akkor még ahhoz belefér egy TDA7294-es kapcsolás is, ott feszültségben jobb leszel mint a QUAD-nál
(#) adamka199 válasza balazska1987 hozzászólására (») Jan 27, 2014 /
 
Értem, azért hagytam ott a kulcsot. És más variáció ami nem integrált változat? Teljesítményét hogyan tudnám lemérni vagy megsaccolni? Üdv!
(#) balazska1987 válasza adamka199 hozzászólására (») Jan 27, 2014 /
 
Jajj most látom hogy egyenirányítva 30V, a TDA még arról is elmegy, stereóban gondolkozol vagy mono erősítőben?
(#) adamka199 válasza balazska1987 hozzászólására (») Jan 27, 2014 /
 
Sztereóban természetesen. Bár......
(#) Beringer 600 válasza reloop hozzászólására (») Jan 27, 2014 /
 
Sajnos a végfokról sem találtam kapcsolásit,kerestem mint egy megszállott.
(#) pjg válasza adamka199 hozzászólására (») Jan 27, 2014 /
 
Szoba hangerőhöz elegendő az a trafó. 2x15-20W
A hozzászólás módosítva: Jan 27, 2014
(#) adamka199 válasza balazska1987 hozzászólására (») Jan 27, 2014 /
 
Bár ez a TDA-sem rossz megoldás, főleg hogy kezdő vagyok.
(#) adamka199 válasza adamka199 hozzászólására (») Jan 27, 2014 /
 
Megnéztem a szóban említett TDA adatlapját. Szerintem tényleg megfelelő lesz nekem. Valamint az ára sem vészes. Köszönöm, még egyszer!
(#) reloop válasza Beringer 600 hozzászólására (») Jan 27, 2014 /
 
A végfokot így NYÁK formájában nem tudom sajnos kellő alapossággal áttekinteni. Ha fontos számodra a kapcsolás akkor rajzold vissza! Alul középen a 18k ellenállás egyik vége lóg a levegőben, a testre kéne csatlakoznia. Ki tudja hány ilyen elnézés van még benne?
Szerk.: a hangszín dettó. Lehet, hogy működik, de igen szokatlan megoldás.
A hozzászólás módosítva: Jan 27, 2014
(#) Beringer 600 válasza reloop hozzászólására (») Jan 27, 2014 /
 
Rendben,köszönöm a türelmed.
(#) reloop válasza adamka199 hozzászólására (») Jan 27, 2014 /
 
Szia! Úgy látom az 50V-os kondikon kívül 160V-osak is vannak. Ránézésre nehéz megmondani a trafó teljesítménye miként oszlik meg a szekunderek között. Mérd meg a 30V-hoz tartozó szekunder ág átmérőjét! Azt négyzetmilliméterenként 3A-rel terhelheted. Részletek ebben a témában.
(#) adamka199 válasza reloop hozzászólására (») Jan 27, 2014 /
 
Rendben ezt elvégzem. Bár ahogy utánaszámoltam talán költséges lenne mégis az a TDA.
Azt az utat lehet választani hogy VF2-őt megépítem hozzá, és ha hozzájutok jobb tápegységhez akkor átszerelem azt. Gondolom a maximális kimenőt a tápegységen túl a végfokozat hatásfoka is jelenti. Talán még segítség lenne a hangfal technikai adata ami 60w és 92Db 4Ohm. Szóval könnyen hajtható dobozról lenne szó. De a hangminőség nagyobb szempont mint a hangerő. Köszönöm!
(#) reloop válasza adamka199 hozzászólására (») Jan 27, 2014 /
 
Arra derült már fény, hogy szimmetrikus tápfeszültséget is ki lehet hozni belőle?
(#) adamka199 válasza reloop hozzászólására (») Jan 27, 2014 /
 
Igen, múltkor már érdeklődtem, de sajnos nem. Tőlem sajnos távol áll a transzformátor ismerete.

http://www.hobbielektronika.hu/forum/topic_post_1555058.html#1555058
Következő: »»   1500 / 2489
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem