Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TV hiba, mi a megoldás?
Lapozás: OK   929 / 1268
(#) Lali24 válasza kadarist hozzászólására (») Feb 11, 2014 /
 
Elindul megyen jól majd holnap hosszabb ideig is fogom tesztelni. Csak még annyit hogy nem lesz baj, hogy nagyobb kapacitásu elkót raktam bele?
ADDIG IS NAGYON SZÉPEN KÖSZÖNÖM A SEGÍTSÉGETEKET!!!!!!!
A hozzászólás módosítva: Feb 11, 2014
(#) roymen válasza Lali24 hozzászólására (») Feb 11, 2014 /
 
Nincs mit.A Te érdemed.Mi csak itt találgatunk hogy mi a hiba,de a neheze az Rajtad van.
Nem lesz baja a kondi miatt.A tesztelés alatt nézd a hőmérsékletét a sortranzisztornak nehogy elszálljon megint.

Üdv.:Roymen
A hozzászólás módosítva: Feb 11, 2014
(#) spgabor hozzászólása Feb 12, 2014 /
 
Sziasztok,

ismét tanácsot szeretnék kérni, de most egy Grundig Vision 6 32-6821 tv-vel kapcsolatban.
A hibajelenség a következő: állapotjelző led kéken világít, ha áram alá helyezem a készüléket. Ezen kívül semmi életjel. Ami elsőre a feszek vizsgálatánál feltűnt, hogy a 12V megvan a tápon, de a 24 hiányzik. (később megjön a 24 is, lejjebb írom...) Valamint a képeken jelölt csatlakozók lábain ingadozó 3.3V-ot találtam. Illetve a táp újraindulgatásának hangját. Ha valamelyik panelről lehúzom ezt a vezetéket, akkor a táp nem indulgat újra, elnémul, de az adott lábon nincs fesz. Szerintem az valami zárlat miatt a vezérlő panelről jut vissza, legalábbis a tápon nem találtam 3,3 V-ot előállító ágat.. Ha tévedek, javítsatok ki.
Így arra a következtetésre jutottam, hogy a fő panelen van a hiba. Sajnos a rajta lévő alkatrészeknek elég érdekes nevük van, így nem tudtam beazonosítani még, hogy melyik állíthatja elő a 3,3V-ot, de találtam a vezérlő chiphez közel két FET-et, aminek a lábainál stabilan jelen van.
Viszont a panelt már valaki javította... mert a forrasztási oldalon a tápról jövő két csati egy-egy lába össze volt kötve egy vezetékkel. Ezt megszüntettem, így már a 24V is megjelent a tápon. Hogy ki és miért csinálta az összekötést, azt nem tudom. Viszont érdekes, hogy a Táp nem az összekötés miatt indulgatott újra.
Tudtok segíteni esetleg egy rajzzal vagy tanáccsal, hogy merre keressem a zárlatot?

Köszi és üdv:
spgabor
(#) roymen válasza spgabor hozzászólására (») Feb 12, 2014 /
 
Lehet hogy ezzel a lappal van szerelve? :
http://elektrotanya.com/grundig_chassis_t2_vision6_22-6831t_[x].pdf/download.html

Üdv.:Roymen
(#) Lali24 hozzászólása Feb 12, 2014 /
 
Jó reggelt mindenkinek!
Kb 20 perce tesztelem a tv és a sortranyó elég meleg? Rakjak rá nagyobb hütőbordát?
(#) spgabor válasza roymen hozzászólására (») Feb 12, 2014 /
 
Nem tudom letölteni, mert a fájl nem található.
(#) roymen válasza Lali24 hozzászólására (») Feb 12, 2014 /
 
Szia.Sziasztok.Mindjárt küldöm a doksikat hogy mivel tudod lejjebb csalni a hőt. 10 perc ésa gép elött leszek
(#) roymen válasza roymen hozzászólására (») Feb 12, 2014 /
 
A C613 10mf helyett, 22mf 100v-ost tegyünk be.
Az R658 33ohm ellenállást csökkentsük 10 ohm-ra, és ide legalább 3W-os kell.
Az R624 33ohm-ot 22ohm 3W-ra cseréljük.
Ajánlott még a C645 100mf is cserélni.
Cseréljük még a C833,855, 470mf elkókat, és ellenőrizzük az L601 tekercset. Ezt a komplexumot forrasszuk át még ha szabad szemmel jónak látjuk is.

Ezekkel az átalakításokkal le lehet szorítani a sortranzisztor hőmérsékletét.
Üdv.:Roymen
(#) spgabor válasza spgabor hozzászólására (») Feb 12, 2014 /
 
Közben annyival előbbre jutottam, hogy a táp hibáját már teljesen kizárom. Találtam doksit a táphoz. Mivel a korábbi hozzászólásomban mellékelt rajzon a jelölt láb a bekapcsolást jelző láb. Tehát ha ez aktív, akkor kapcsolja az inverternek a 24 V-ot a táp. Szóval a 24V megvan, annak ellenére, hogy a doksiban írt minimum 3,3 V ingadozik.
Sajnos a vezérlő panelhez az óta sem találtam semmit, így elkezdem méregetni, hogy hová megy a bekapcsolást jelző láb.
A hozzászólás módosítva: Feb 12, 2014
(#) Lali24 válasza roymen hozzászólására (») Feb 12, 2014 /
 
Szia. Jó mindjárt ki cserélgetem és irok, hogy mi van.
(#) gamberro válasza eyess hozzászólására (») Feb 12, 2014 /
 
Köszönöm, szerintem ezzel már előrébb vagyok, hol tudom megnézni, hogy milyen tuner van benne, vagy esetleg lehet ezt állítani?
(#) Pityu9 hozzászólása Feb 13, 2014 /
 
Üdv!
A segítségeteket szeretném kérni: egy Samsung CK-5062AT (p68sa) típusú tv G2 beállítását milyen képtartalom és milyen fényerő/kontraszt beállítások mellett érdemes elvégezni. És a focust a G2 beállítás előtt vagy után érdemes beállítani. Sajnos most a legutóbbi szétszedésnél/javításnál véletlenül elállítódott, meg sajnos a képcső is gyengült az idők során így utána kell tekerni, mert túllövéses a kép és nagyon kevés a fényerő. Egyébként ezeket a samu képcsöveket tényleg nem igazán lehet/nem érdemes regenerálni, erről mik a tapasztalatok?
A segítséget előre is köszönöm!
Üdv!
(#) BarnaPili válasza Pityu9 hozzászólására (») Feb 13, 2014 /
 
Szerintem a regenerálás már a színes csöveknél nem túl hatásos(élettartam).Ha túllövéses a kép,akkor segíthet,hogy újra beállítod,de csodákat ne várj.Én a fókuszt teletxtre szoktam állítani,a G2-t pedig szemre.
(#) ha6qt hozzászólása Feb 13, 2014 /
 
Sziasztok!

LG 32LB75 készüléknél bekapcsolás után 2 perccel elmegy a kép, háttértvilágítás és hang megmarad.
Ha Kb. 5 percre Stand Byba téve visszajön a kép.
Ha nem várom ki a két percet, hanem StandBy / On / StandBy / On / StandBy / On kapcsolgatom, szintén "működőképes".

Mi lehet a hibája? Kondikat dobáljam ki? Érdemes bele valamivel nagyobb kapacitásút / feszültségűt tenni, esetleg ajánlott megbízható kínai márkát tudtok a Lomexből?

Köszönöm!
(#) eyess válasza ha6qt hozzászólására (») Feb 13, 2014 /
 
Jó a sorrend , amit felállítottál magadnak.Átnézni tápot stb , szemmel látható rossz alkatrészeket cserélni .Nagyobb kapacitásút nem kell , mert lehet el sem férne .Amilyenek vannak benne az pont megfelelő t1pus , és érték szerint stimmeljen.Ha ezek után sem lesz javulás , akkor jöhet a méregetés .Addig az első műveleteket megcsinálhatod.
(#) Lali24 válasza roymen hozzászólására (») Feb 14, 2014 /
 
Sikerült! kicseréltem az alkatrészeket amit irtál és nem melegszik a sortranyó.
Köszönöm még egyszer!!!
(#) ha6qt válasza eyess hozzászólására (») Feb 14, 2014 /
 
Köszönöm válaszod.

A tervezett elavulás gyöngyszeme ez a készülék
(#) Pityu9 válasza BarnaPili hozzászólására (») Feb 14, 2014 /
 
Üdv!
Köszi a segítséget. Azt viszont még mindig nem tudom, hogy a G2-t milyen kép mellett és milyen fényerő/kontraszt beállítások mellett kell elvégezni. És jól gondolom, hogy előbb a G2-t állítom be és utána a fokuszt?
Üdv!
(#) kergekandur40 hozzászólása Feb 14, 2014 / 1
 
Tud nekem valaki segíteni abban kaptam egy Orion t2180 stx-sl tvaminek nincs piros szinne a kék. Es a zöld megvan h.tudom megjavítani elore is Köszi Tamas
(#) kadarist válasza Pityu9 hozzászólására (») Feb 14, 2014 /
 
A sorrend mindegy. Nem követsz el nagy hibát, ha a visszafutási csíkok megjelenése előtt megállsz a G2 növelésével.
(#) roymen válasza kergekandur40 hozzászólására (») Feb 14, 2014 /
 
Szia.Sziasztok.Mérd meg a Tda6108 3-as és 7-es lábán a feszültséget,ill a piros katódon a feszültséget. Ha ez megvan könnyebb behatárolni hol van a hiba.

Üdv.:Roymen
(#) ha6qt válasza ha6qt hozzászólására (») Feb 14, 2014 /
 
No sajna ez nem jött össze, az összes kondit kicseréltem a tápban, de továbbra is elmegy a kép. Vegyek egy fagyasztó sprayt?
(#) BarnaPili válasza Pityu9 hozzászólására (») Feb 15, 2014 /
 
Régen a VT-knél meg az Orionoknál minimum fényerőállásban derengőfényt állítottunk be.Utána kezelőszervekkel a megfelelő fényerőt,kontrasztot.Majd a fókuszt.A max fényerőn ne legyen bántóan fakó,és a visszafutások ne jelenjenek meg.
(#) FZe hozzászólása Feb 15, 2014 /
 
Sziasztok!

A segitségeteket kérném.
A TV-nk egyszer csak úgy döntött hogy vizszintes csikban ad képet néha fel-fel villanó képpel a felső részen. alsón abszolút nincs kép. Ez bekapcsolás után 1 perccel kezdődik addig normális.
Hang jó.

TV tipusa : LG 29FS2ALX

tegnap szétkaptam, látszatra nincsenek elszállt kondik vagy elégett bármik.tudom ez nem jelent semmit.
Egy érdekes dolgot vettem észre. ahol a focus és a szin állitó van arra mintha valami olajos folyadék kifolyt volna. ez egy nagy téglalapszerü doboz , keresztül fonva egy vasmaggal( mágnes?) ez a szám van ráirva : 138B-01 6J26C

hol keressem a gondot?
előre is köszönöm!

üdv
FZ
(#) BarnaPili válasza FZe hozzászólására (») Feb 15, 2014 /
 
Alaposan forraszd át a képeltérítő IC lábait.Valószínűleg az lesz a baj.Ha a képcső nyakán lévő tekercsek vezetékeit visszaköveted,megtalálod az IC-t.Amelyik két vezeték nem a sorkimenőre megy,az lesz a képeltérítő tekercshez tartozó.
(#) kerisanyi hozzászólása Feb 15, 2014 /
 
Sziasztok Mesterek! Tanácsot kérnék tőletek NEC CT1408PB készülékkel kapcsolatban, mert mechanikus hangolóegysége beállítás után elmászik. Tűéles képe miatt sajnálnám kidobni, gyerek nyúzza playstationnal. Mivel tudnám tisztítani a hangolóegységét, ami esetleg nem oldja az apró potik vezetőrétegét? Mivel aktiv alkatrész összesen négy darab van az egységen, nem hiszem, hogy elektronikus hibája lenne. ( ja, és eléggé össze van építve, ill. nem bontható a műa. burkolata) Köszönöm előre is a segítséget.
(#) FZe válasza BarnaPili hozzászólására (») Feb 15, 2014 /
 
köszi az infót!
nagy nehezen megtaláltam az eltérítő IC-t .
ez egy cw62a panel. Azon az IC301 (alias TDA4863) a vertikális eltérítő. ha jól végig tudtam követni kapcsolási rajz alapján.
átforrasztottam. de sajnos nem változott semmi. kivéve hogy most már az 1 perc bemelegedés sincs meg. egyből rossz.

csatoltam egy képet a jelenségről.
ha tényleg ez az IC a rossz hol érdemes ilyet beszerezni?
csak külföldi oldalakat találok.

üdv
FZ
(#) eyess válasza FZe hozzászólására (») Feb 15, 2014 /
 
A C304 , R303 , R304, C415,C419 , R425,R311,R315 alkatrészeket kimérni , illetve cserélni.
(#) ha6qt válasza ha6qt hozzászólására (») Feb 15, 2014 /
 
Bocsi, hogy megint ezzel zargatlak titeket, de hátha van ötletetek újonnan felfedezett jelenségek alapján:


- Amikor elmegy a kép (hang és fény marad), csak távirányítóról vezérelhető tovább a TV, az előlapi gombsor teljesen meghal,
- Ha hűtöm a BGA foglalatos processzor környékét (eltörném a kezét annak, aki ezt kitalálta) egy erősebb ventivel, akkor a kép nem megy el órákig sem, csak akkor, ha csatornát váltok, de akkor tuti elmegy. Hogy csúnyán és szakszerűtlenül fogalmazzak, csatornaváltáskor újraindul a CPU kép része, és ekkor bukhat ki a BGA hiba?


Feladjam neki az utolsó kenetet? Köszönöm!


Előzmény:
LG 32LB75 készüléknél bekapcsolás után 2 perccel elmegy a kép, háttértvilágítás és hang megmarad.
Ha Kb. 5 percre Stand Byba téve visszajön a kép.
Ha nem várom ki a két percet, hanem StandBy / On / StandBy / On / StandBy / On kapcsolgatom, szintén "működőképes".

Azóta kondicsere a teljes tápban megvolt. Feszültségek stimmelnek.
A hozzászólás módosítva: Feb 15, 2014
(#) FZe válasza eyess hozzászólására (») Feb 15, 2014 /
 
kösz, nekiállok holnap.
Következő: »»   929 / 1268
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem