Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TV hiba, mi a megoldás?
Lapozás: OK   930 / 1268
(#) eyess válasza FZe hozzászólására (») Feb 15, 2014 /
 
Ezek a lényeges alkatrészek az ic körül.Remélhetőleg megúszod ic csere nélkül.
(#) nandi71 hozzászólása Feb 16, 2014 /
 
Orion T2835 (YCRPT90) naponta többször rájön hogy enyhén pirosas lesz a kép (scart) több másodpercig majd mintha zöldessé válna ami viszont gyorsan erősödik (felvillan) utána megint normális. Átforrasztva a panelen gyanusnak tűnő helyeket a hiba nem tünt el, szétszedve enyhén mozgatva az alaplapot vizszintes fehér csík utána eltűnik. Kondik szemre jónak tünnek. Esetleg a függőleges eltérítőtekercs mérése hol kell mérni és mi a normál érték. Függőleges eltérítő IC és mi az amit még kell cserélni körülötte azok mely alkatrészek. Vagy merre keressem a hibát?
(#) kislacikahu válasza nandi71 hozzászólására (») Feb 16, 2014 /
 
Hali!

A piros bevillogása a színvégfok (a képcső foglalaton)"R" tranzisztora vagy ha ic-s akkor az cserére szorul!
(#) Fantasy hozzászólása Feb 16, 2014 /
 
Üdv Mindenkinek!
Videoton TA5301 tv-hez kérnék segítséget adni, nem kapcsol be, első körben csak a BU326-ot néztem, de ez jó, a sorkimenőn, malomkeréken nem látni égési vagy repedési nyomokat. Esetleg ha valakinek megvan szkennelt formában a Modul tv-készülékek szervizkönyve I.kötetből az erre a típusra vonatkozó rész megköszönném ha feltenné.
(#) BarnaPili válasza Fantasy hozzászólására (») Feb 16, 2014 /
 
Valami nyüszítés van?A BU kollektorán(ház) megvan a 300V ? Ha igen,nézd meg a sorvégtranzisztort,nem-e az a zárlatos.ITT megtalálod bezippelve akottát hozzá.
Üdv! István
(#) Fantasy válasza BarnaPili hozzászólására (») Feb 16, 2014 /
 
Köszi a linket, nyüszítést nem hallani, teljesen csendben van, a bu326 kollektorán 321V-ot mértem, a bu806 sorvégtranzisztor lábait ohm mérővel nézve nem zárlatosak, dióda mérésssel c-b 689, c-e 790 értéket mutat a műszer, a c-e körébe kapcsolt 68 nF-os kondi 64nF, a szintén ebbe a körbe kapcsolt diódára 550-es értéket mutat a műszer.
(#) BarnaPili válasza Fantasy hozzászólására (») Feb 16, 2014 /
 
R604;C606.Ezek indítják a tápot.
(#) Fantasy válasza BarnaPili hozzászólására (») Feb 16, 2014 /
 
A C606-ot kicseréltem egy ugyanolyan értékűre, most meg az R602 68 ohm-os ellenállás szinte azonnal füstöl, valahol zárlat van...
(#) BarnaPili válasza Fantasy hozzászólására (») Feb 16, 2014 /
 
A malomkereket tudod mozgatni a vason? Ha igen,szedd le,és úgy indítsd a gépet.Valamiért nagy áram folyik a BU-n.Arról is forraszd le a vezetékeket,és mérd ki,hogy tuti jó-e!
Ha nem mozog a malomkerék,akkor szinte biztosan az a baj.Akkor le kell vágni,és újat tenni a helyébe.
(#) Fantasy válasza BarnaPili hozzászólására (») Feb 16, 2014 /
 
Nem tudom, hogy mi történhetett, most már biztosan rossz a BU, b-e szinte 0 ohm a c-e és c-b között kb 2ohm körüli érték van, amikor nekiálltam a BU-val kezdtem, akkor rendben volt. A malomkerék mozog a vason, a forrasztásból ítélve cserélhették, egész újnak tűnik mindkét tekercs. Holnap leveszem róla a malomkereket, remélem a primer fele rendben van... Addig is köszönöm a segítséget.
(#) FZe válasza eyess hozzászólására (») Feb 16, 2014 /
 
müszeremben elemcsere lesz. mikor is hallna be ha nem akkor amikor kellene de nagyon

viszont unalmamban átforrasztottam mindent amit értem IC-ket illet a 301-es környékén amit felsoroltál , hátha.

semmi változás.
Holnap jön a kiszerelgetés, méregetés.

Ha IC-s lenne, itthon hol érdemes beszerezni? HQ-ban?
ebay-en láttam hogy kinábol 5db 650ft. csak 1 honapig utazik.
(#) bogumil13 válasza roymen hozzászólására (») Feb 16, 2014 /
 
szia,most kerültem net közelbe.Sikerült a SABA javitása igazad volt kondik tömkelege volt kiszáradva,meg szintén sok-sok forr. hiba.Meg nem beszélve h vmikor sortrafot cseréltek de brutálisan szétégetve a nyák,minden láb átkötéssel borzalmas látvány volt meg persze ujra kellett azt is csinálnom de aztán ment a gép rendesen.
Köszi a segitséget!
üdv.:bogumil
(#) roymen válasza bogumil13 hozzászólására (») Feb 16, 2014 /
 
Szia.Sziasztok. Gratula! Örülök hogy sikerült megjavítani a készüléket. Jó tv-k voltak ezek a SABA-k.Nálam is éledt már újra pár darab. Nem bántam meg a seggelést mellettük.Na meg persze a kihívás. Gratula még egyszer.

Üdv.:Roymen
(#) roymen válasza FZe hozzászólására (») Feb 16, 2014 /
 
Innen is tudsz rendelni aránylag jó áron:
http://www.nemethelektronika.hu/node/6397

Üdv.:Roymen
(#) kislacikahu válasza Fantasy hozzászólására (») Feb 16, 2014 /
 
Hali!

- a Bu 806-ot cseréld, jól kend be hővezető pasztával és szorítsd meg jól a rögzítő 3 mm-es anyát, hogy a hűtése tökéletes legyen.

-A BU 326 áramkörében a Zenert és a 10 ohmot cseréld ki.

Ha még mindig nem indul akkor a malomkereket kell cserélni enyhe menetzárlat miatt!
A hozzászólás módosítva: Feb 16, 2014
(#) FZe válasza roymen hozzászólására (») Feb 16, 2014 /
 
köszönöm!
(#) jantsika hozzászólása Feb 17, 2014 /
 
Sziasztok!

Egy kis segítséget kérnék. Van egy Lg 21fu1rlx típusú készülékem és a kép felső részén megjelenik három külön vízszintes csíkban a három szín. Mi lehet a gondja, tudnátok segíteni?
Előre is köszönöm.
(#) BarnaPili válasza jantsika hozzászólására (») Feb 17, 2014 /
 
A függőleges eltérítő IC körüli kis elkókat cseréld ki.
(#) veritas56 hozzászólása Feb 17, 2014 /
 
Sziasztok!

Grundig Cinaro, képcsöves tévém ma reggel bekapcsolás után torzítottan jelenítette meg a képet. Nem is tudom, hogy írjam le, ilyen ívelt homokóra-szerű alakzatban, a két szélén oldalt ívelten befelé torzít, ezáltal felnagyítva az egész képet, két oldalt levágva.
Remélem valamennyire érthetően írtam le a problémát, és ráismertek, mi lehet a gond
Segítségeteket előre is köszi!
(#) transzer hozzászólása Feb 17, 2014 /
 
Sziasztok!

Kis segítsés kellene!Van egy videoton TS 3354 TXT tv és elfüstölt egy porcelán ellenállás melyre az van írva 206-3 1RO 10%u és egy PTC ellenállás a száma C52250-es ezeket mivel cserélhetném mer ilyet nemtalálok !Előre is köszönöm!
(#) FZe hozzászólása Feb 17, 2014 /
 
köszönöm mindenkinek a segitséget. Sikerült orvosolnom a csak felül van kép az is villogva plusz 3 szincsik problémát.

nem tököltem egyből IC-t cseréltem. tda4386aj.
jó is lett!

kösz mégegyszer a segitséget!
üdv
FZ
(#) Atesz857 hozzászólása Feb 17, 2014 /
 
Sziasztok. Van egy Akai ctg2901et tipusu tm,a hiba az vele hogy nem akar bekapcsolni.Ez ugy néz ki hogy megnyomom a bekapcs gombot és semmi csak vibrál a stand by lámpája de egy 15-20 perc mulva csak magátol elindul vagy nem ezt ö dönti el. És még utána is elöfordul hogy kikapcsol aztán pár perc mulva vissza. Ha két napig nem kapcsolom be és kivan kapcsolva a fökapcsoloja akkor biztos elindul pár perc után de ha minden nap nézném van hogy három napig se kép se hang Olyan mintha nem kapcsolna be a táp vagy nemtudom nemvagyok nagy müszerész Szerintetek? Elöre is köszi!!
(#) veritas56 válasza veritas56 hozzászólására (») Feb 18, 2014 /
 
Lőttem egy képet (remélem berakja a fórum), talán így látható lesz, mit próbálok elmagyarázni
Tehát ott jól látszik az ívelt torzítás, ahogy felhoztam az info menüt, meg az is, hogy le van vágva oldalt a kép. (Pl. sok csatornalogónak csak a felét mutatja)
(#) spgabor válasza Atesz857 hozzászólására (») Feb 18, 2014 /
 
Szia,

első körben nézd meg a kondikat, illetve cseréld őket szintén ESR-es kondikra. Az sosem árt.

Üdv: spgabor
(#) EgyGabor hozzászólása Feb 18, 2014 /
 
Sziasztok.
Adott egy Medion MD31132 típusú LCD-tv! A tápba kiment a bizti egy tranzisztor kiment a primer részbe eszt kicseréltem most már nem üti ki a biztit a készenlét meg van de nem kapcsol be és csiripelés jön a tápból hol keressem a hibát? cserélgessem ki a kondikat( a szekunder körbe gondolom ott lehet a hiba) ?
Előre is köszönöm!
(#) spgabor hozzászólása Feb 18, 2014 /
 
Sziasztok,

közben eszembe jutott nekem is egy kérdés. Adott egy Tevion MD30726 típusú tv. Az oldalán lévő gombokkal bekapcsolom, átváltok egy másik csatornára és hangerőt is állítok. Szintén az oldalán lévő gombbal kikapcsolom, majd vissza be, akkor miért az egyes programhelyre lépve és adott hangerővel kapcsol be? Ez szoftveresen van így, vagy valami hiba? Lehet buta kérdés, de még nem találkoztam olyan tv-vel, ami nem a kikapcsolási állapotra tért volna vissza.

Üdv: spgabor
(#) granpa válasza transzer hozzászólására (») Feb 18, 2014 /
 
1 Ohm-os 3W-os ellenállás csak a zöldségesnél nincs. A PTC helyett végy egy hasonlót (nagyság, lábszám).Ezeknek titkos a számozásuk.
A hozzászólás módosítva: Feb 18, 2014
(#) Atesz857 hozzászólása Feb 18, 2014 /
 
Sziasztok! Megnéztem ma a kondikat és láthato hibát nem észleltem valamint ohm mérövel végig nézegettem és jonak tünnek nemtudom mi lehet a hiba.Pedig szerintem a táppal lesz valami.
(#) Gábor65 válasza Fantasy hozzászólására (») Feb 19, 2014 /
 
A Pumpa táp a rossz azaz ha jók az emlékeim,2,2mikróFarád indító kondi a bibis.
100V ha jóé rémlik,de régen javítottam azt a Videoton szerkezetet. ha meglelem a rajzát és sikerül beszkennelni felteszem.
Addig is jó bogarászást.
(#) Fantasy válasza BarnaPili hozzászólására (») Feb 19, 2014 /
 
Üdv!
Meglett a tv hibája, ahogy írtad is, a malomkeréknek van valami belső menetzárlata, pedig kívűlrül teljesen újnak látszik, se egy repedés vagy átütésnyom. Egyik szemem sír, a másik nevet. Mégegyszer köszönöm a segítséget.
Következő: »»   930 / 1268
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem