Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ganz GLE 2 időrelé
 
Témaindító: flari, idő: Nov 17, 2010
Lapozás: OK   1 / 2
(#) flari hozzászólása Nov 17, 2010 /
 
Sziasztok!
Egy kis segítséget kérnék. Van egy Ganz GLE 2-es lépcsőházi időrelé, amelynek a kapcsoló érintkezőjére(nullára) fázis került és egy ellenállás kiéget, de annyira, hogy nem lehet megállapítani mekkora volt. Tud valaki segíteni mekkora lehetett vagy valami kapcsolási rajza van valakinek?
Köszi előre is.

CIMG1230.JPG
    
(#) flari válasza flari hozzászólására (») Nov 17, 2010 1 /
 
Mégegy kép. A jobb alsó füstölt el.

CIMG1233.JPG
    
(#) harald válasza flari hozzászólására (») Nov 17, 2010 /
 
Kérdés az elégett eelenállás mellet lévő vezeték az közvetlen fázis ?
sajnos kapcsolási rajzom nincs de a képből próbállom megfejteni a lényeget
(#) kadarist válasza flari hozzászólására (») Nov 17, 2010 /
 
Szia!
És meg is szakadt az ellenállás? Lehet, hogy csak a festék égett le róla. Rá kellene mérni.
(#) szakáll válasza flari hozzászólására (») Nov 17, 2010 / 4
 
680 ohm, legalább is az enyémben ilyen van.
(#) szakáll válasza szakáll hozzászólására (») Nov 17, 2010 /
 
...Még annyit, érdemes lehet nagyobb wattszámút betenni, mert az enyémen is látszik a melegedés nyoma.
(#) flari válasza harald hozzászólására (») Nov 17, 2010 /
 
Nem, arra ha jól látom a nulla megy
(#) flari válasza kadarist hozzászólására (») Nov 17, 2010 /
 
Rámértem, sajnos megszakadt
(#) flari válasza szakáll hozzászólására (») Nov 17, 2010 /
 
Pont ilyened van? Mert akkor megvan a megoldás köszi. És mennyi lenne az a watt?
(#) kowi hozzászólása Nov 17, 2010 /
 
Nekem Ganz GLE van itthon abba egy 510 Ohm-os ellenállat van
Kb 2W-os lehet 5W osat rakhatsz bele nyugodtan.
(#) flari hozzászólása Nov 17, 2010 /
 
Köszi mindenkinek a segítséget.
Kicseréltem az ellenállást, de sajnos most állandóan kiadja a fázist. Valószínűleg a relé is tönkrement vagy az IC. Ezek a cseréje már nehezebb, mert nem tudom pontosan milyennel lehet helyettesíteni az eredetit.
(#) kowi válasza flari hozzászólására (») Nov 17, 2010 /
 
Mi az eredeti íc tip?
(#) szakáll válasza kowi hozzászólására (») Nov 17, 2010 /
 
MC 14541 BCP van az enyémben.
(#) szakáll válasza szakáll hozzászólására (») Nov 17, 2010 /
 
...Állítólag a CD 4541 a helyettesítője.
(#) flari válasza szakáll hozzászólására (») Nov 18, 2010 /
 
Ebben is ez van, de én inkább a relére gyanakszom. A kép alapján tudja valaki milyen típust érdemes venni?
(#) harald válasza flari hozzászólására (») Nov 18, 2010 /
 
meg kellene mérned a relé melletti (jobb oldal) diódán mekkora feszöltség van mert ahogy nézem az megy a relére és akkor többet tudnék mert sajnos ne m lehet leolvasni a relé tekercs feszültségét bár 12 voltosra tippelem de egy multiméterrel ki tudod mérni ha besült a relé de azt is hogy működik-e az időzitő mert a z emlitett diódán vagy a relé lábain akkor van feszültség ha épppen kapcsol csak vigyázz rázhat attól miért 12 voltol mérsz rajta
(#) walter válasza flari hozzászólására (») Nov 18, 2010 /
 
Szia!
Ez a CD típusú IC max15V-ot bír.
Milyen feszültségű a zéner dióda?
Szerintem ez 12V és egy kapcsoló tranzisztor működteti a relét. Mérd meg a relé tekercsének az ellenállását.
Ebből meg lehet saccolni az áram felvételt onnan ki lehetne számolni a szükséges előtét ellenállást.
A mennyiben a tranzisztor kollektorára van kötve a relé tekercse(szerintem így lehet) ,akkor egy DC12V-os relé jó helyette, az érintkezői áramterhelése azonos (nagyobb) legyen mint a beégetté, ez az előlapon szerepel.
Más, ha van 12V-os DC tápegységed, akkutöltő ,dugasztáp
arról is kipróbálhatod az elektronikát illetve ha működik az áramfelvételét is mérheted.
Viszont jobban végig gondolva szinte biztos,hogy zárlatos lesz az elektronika, másként így nem ég el az ellenállás.
(#) flari hozzászólása Nov 18, 2010 /
 
Köszönöm mindenkinek a segítséget, de azt hiszem kénytelen leszek egy újat venni, mert ennyire nem vagyok jártas az elektronikában. Üdv.
(#) kowi válasza flari hozzászólására (») Nov 21, 2010 /
 
Ha gondolod én a ganz-omat neked adom csak gyere el érte.
ez kondi csere után működik mert ki vannak száradva.
(#) flari válasza kowi hozzászólására (») Nov 22, 2010 /
 
Köszi a nagylelkű felajánlást elküldöd az elérhetőséged privátba.
Üdv.
(#) Hubertus922 hozzászólása Jan 15, 2011 /
 
Sziasztok!
Van 2db ganz kk időrelém Led vilogtatására szeretném felhasználni!
Anyit tudok róla hogy lehet percre és másodpercre is átálítani ha átforasztok benne egy áthidalást!(nekem a másodperc kel)
Elvileg 220w kel neki és amit én akarok a ledeknek az 12 w

*** megy 3 másodpercet kikapcsol és a másik bapcsol 3 másodpercig ha az kikapcsol kapcsol az 1 és így tovább...

Ehez kérnék én kapcsolási rajzot hogy mit hogyan nagyon kezdő vagyok hozzá szóval csak szájbarágósan


Bővebben: LinkBővebben: Link
(#) Tomyboj válasza Hubertus922 hozzászólására (») Márc 17, 2011 /
 
helló ha gondolod nekem van egy ilyen szerkezet és nem is kell átalakitani 0,6 - 6 másodpercig lehet szabályozni 230v os de a kapcsoláshoz kell egy 12v táp ha érdekel cserélhetünk.
(#) (Felhasználó 71690) hozzászólása Okt 24, 2011 /
 
Ismeri valaki ezt a nem mai darabot? Az érdekelne, hogy a beállított időt mikor kezdi el visszaszámolni?
Amikor megkapja a vezérlő feszt, vagy amikor elveszem.
Nem nyomógombbal akarom működtetni, hanem ki-be kapcsolóval, ami bizonytalan ideig (percek) van bekapcsolva. Majd a kikapcsolás után kéne késleltetnie a tápot egy ventilátornak.
Alkalmas ez ilyesmire?

1.jpg

2.jpg
   
(#) Tomyboj válasza (Felhasználó 71690) hozzászólására (») Nov 10, 2011 /
 
Hali van 1 olyanom hogy 1x s,10x s,1x min. kapcsolású és van 1 potméter amivel lehet a beálitott szorzókat állitani 1-10 ig és a áthidalással lehet szabályozni hogy a beálitott értéket pl:2 másodperc múlva bekapcsol aztán 2 másodperc múlva kikapcsol vagy megszakitástól számol vissza 2 másodpercet és kikapcsol aztán a következő nyitásig nem kapcsol be. mellékelek képet is meg van másfajta is . Érdekelne cserébe kapcsoló alá szerelhető időrelé vagy kalapsines is.
(#) pkjano válasza (Felhasználó 71690) hozzászólására (») Szept 19, 2012 /
 
Teljesen alkalmatlan. Ez a mechanikus időrelé úgy működik, hogy ha megkapja a tápfeszültséget behúz egy relé és elindít egy szinkronmotort. A relé a motor által meghajtott fogaskereket egy megszakított fogas ívhez nyomja. A fogaskerék fut az íven amíg a végéhez nem ér. Ott a feszítő erő hatására beugrik az ív mélyedésébe és megtörténik az érintkezők átkapcsolása. A fogaskerék a mélyedésben szabadon fut mindaddig amíg tápfeszültséget kap.
(#) Zoli049 válasza flari hozzászólására (») Feb 23, 2014 / 1
 
Sziasztok!
Ma javítottam meg 5 db GLE2-t.
A diódák melletti ellenállás 180R 1W, ez a gyárija, nem árt nagyobb (2W) "0"-ra megy!
Az IC zener 10V-os ZPD
A diódáknál vigyázni kell, mert az egyik ZPD 27 zener, a másik 4007
A másik vezeték ide csatlakozik a tápeltolástól, nem a fázisra megy!
A fedlap alatt a nyomógomb ellenállása 180R 1W, ide érdemes 2-3W-ot rakni
A tápkondi 470n 250V 50Hz, párhuzamos ellenállás 270k 1W
A kondit érdemes régebbieknél cserélni, mert ellenkező esetben ne kell "melegednie"!
A relé mindegy, 1-1,2k Ohm és 24V-os (ez a méret, alak nem létezik)
A relé tranyója BC182, vagy bármi

A GLE3 meg egy külön tanulmány...
A hozzászólás módosítva: Feb 23, 2014
(#) Zoli049 hozzászólása Feb 23, 2014 / 1
 
Véletlen beleakadtam:
Bővebben: Link
A tranyó bázisa nekem nem így volt egyikben sem, soros 15kR
A hozzászólás módosítva: Feb 23, 2014
(#) Lacaboy hozzászólása Okt 22, 2015 /
 
Sziasztok!
Ilyen típusú időrelé van a lépcsőházban ami sajnos tönkre ment. A tünete az volt,hogy ha megnyomtam a világítást akkor nem maradt úgy a lámpa hanem csak addig világított ameddig nyomva tartottam. A mai napon megnyomtam de csak kis fényerőn hunyorgott aztán semmi. Már egyáltalán nem reagál.
(#) Bakman válasza Lacaboy hozzászólására (») Okt 22, 2015 /
 
Mi a kérdés? Ha meg tudod javítani, hajá, ha nem, viszonylag olcsón lehet venni.
(#) jeno7 hozzászólása Júl 12, 2016 /
 
Sziasztok!
Valaki tudna segiteni egy GLE2 vel kapcsolatban?
Nemrég/kb 1honapja/ volt az a nagy vihar, de csak
most derült ki, hogy állandoan világitanak az izzok!
Hiába veszem el a betápot, és utána ujra vissza, akkor is
folyamatosan világitanak. Elsö blikkre szntem kimér minden
alkatrész, aztán javitás.
Végigböngésztem az elözö hsz-okat, de valaki esetleg
tudna jobban látszo kapcsolási rajzot küldeni? Mert ha nagyitani
szeretném, akkor már elmosodott lesz, és nem látni semmit!
Köszi elöre is a segitséget
Következő: »»   1 / 2
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem