Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Érintőkapcsolós lámpa
 
Témaindító: csbeci, idő: Nov 2, 2008
Témakörök:
Lapozás: OK   3 / 5
(#) b0077 válasza mindenes hozzászólására (») Dec 24, 2010 /
 
Én ic-t nem láttam benne csak ilyen kb 1ftos nagyságú "beöntött" részt. nem tudom a pontos nevét.
(#) mindenes válasza b0077 hozzászólására (») Dec 24, 2010 /
 
Valamelyik oldalára rá van írva a típusa, az alapján azonosítható.
(#) b0077 válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Dec 24, 2010 /
 
Köszi, majd szétnézek h mennyibe kerülnek.
Akkor nem érdemes új nyákot csinálni?
(#) mindenes válasza b0077 hozzászólására (») Dec 24, 2010 /
 
Legtöbbször a triak szokott kiégni ezekben a lámpákban amit könnyen lehet orvosolni. Viszont ha a csipp "bolondult" meg akkor az már tényleg menthetetlen amit ugye nem egyszerű beszerezni. Szóval marad az egész vezérlő cseréje
(#) b0077 válasza mindenes hozzászólására (») Dec 24, 2010 /
 
Igen én is az egész vezérlő cserére gondoltam 1ből. Lehet nem fogalmaztam jól
Nem igazán akarom megmenteni már ezt a nyákot.
Bármilyen megoldás jól jönne amivel helyettesíthetőek ezek a funkciók. (érintés vezérlés, fényerő állítás)

Sztem nem a triak lesz a hibás, mert inkább azzal van gond h nem érzékeli az érintés, ezért gondolom h "chip"
(#) b0077 válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Dec 24, 2010 /
 
Ez a pic-es megoldás érdekelne
(#) proba válasza b0077 hozzászólására (») Dec 25, 2010 /
 
Némi nemű forraszgatás ,esetleg a konnektorba fordítva bedugás is segíthet rajta.
(#) b0077 válasza proba hozzászólására (») Dec 25, 2010 /
 
A triakot már átforrasztottam, de semmi változás.
(#) help66 hozzászólása Jan 10, 2011 /
 
Kérem segítsetek! Bocsánat, hogy nem a témához tartozó és teljesen laikus vagyok! De nem találtam segítséget! A kérdésem: mire kapcsolhat be egy érintőkapcsolós éjjeli lámpa, az emberi kézen kívül? Ugyanis éjjel a lámpánk bekapcsolt: arra ébredtem, -mind a kettő égett. Kislányommal alszom ott és félek, hogy esetleg egy egér vagy csótány futott el a polc szélén és az indukálta az érintőkapcsolót? Nem merem ott altatni egyedül a gyereket!!! Ezer köszönet, ha válaszoltok!!!
(#) b0077 válasza help66 hozzászólására (») Jan 15, 2011 /
 
Régebben volt h pár pillanatos áramszünet miatt felkapcsolt szintén 2is egyszerre. Esetleg kisebb áramingadozás miatt is bekapcsolhat sztem.
(#) MrZls válasza mindenes hozzászólására (») Máj 18, 2011 /
 
Sziasztok!
Nekem is felmerült egy hasonló problémám. Kiégett az izzó az asztali lámpában, eközben kipukkant a triac a vezérlőben. (Nem tudom, hogy melyik volt az ok és melyik az okozat..) Kicseréltem hasonlóra, mert ugyanolyat nem kaptam ( az adatlapok szerint jó bele).
Most viszont nem kapcsol fel. Amikor bedugom az aljzatba, felvillan, majd, ha megérintem, érzem, hogy vibrál, de nem történik semmi. Ha megfordítom a dugvillát, akkor még ennyi sem történik. Közben egy triac-közeli ellenállás melegedni és barnulni kezdett. Elszállhatott benne még valami, esetleg a vezérlő "paca IC"?
(#) Malsoj hozzászólása Feb 2, 2012 /
 
Sziasztok!

A csatolt képeken látható érintős villanykapcsoló bedöglött. Azt csinálja, hogy fel és le kapcsolja a lámpát folyamatosan nem lehet kezdeni vele semmit, csak ha kicsavarom az összes égőt. Ezt a fel és lekapcsolást folyamatosan, erősíti és halványítja a fényt, állandó sebességgel.
Annyi lenne a kérdésem, hogy szerintetek lehet-e ezt javítani, ha nem akkor hogy kell szétszerelni és lehet-e a helyére sima villanykapcsolót tenni?
Nem értek a villanyszereléshez, de szeretném magam megcsinálni, valahogy segítséggel.
M.
(#) vicsys válasza Malsoj hozzászólására (») Feb 2, 2012 1 /
 
Van az oldalán egy kis kapcsoló, amolyan jelenlét szimulátor. Az nem lett véletlenül átkapcsolva?
(#) Malsoj válasza vicsys hozzászólására (») Feb 2, 2012 /
 
Hm.
Kapcsoló van az oldalán? Még soha nem vettem észre, az nem ilyen infra érzékelő?
(Viszont ami még furcsa volt - lehet ti tudtok valamire következtetni - a TV távirányítóját ha kicsit nyomogattam, és begerjedt akkor szinte bármelyik gombbal lehetett szabályozni a lámpa fényerőt is, de már persze ez sem megy.) ja és amikor elromlott, mikor hozzá értem kicsit megrázott az áram is, kicsit elzsibbadt a karom is.
(#) proba válasza Malsoj hozzászólására (») Feb 2, 2012 /
 
Kiveszed az egészet a helyéről (biztosíték lekapcsolása után az előlapot lepattintva hozzáférsz a csavarjaihoz) ,és a rákötött 2 szál drótot átteszed egy sima kapcsolóba.Javítani eléggé esélytelen,hozzáértés nélkül.Ha megrázott akkor az összes bizodalmam elveszne benne.
(#) Malsoj válasza proba hozzászólására (») Feb 3, 2012 /
 
Köszi a segítséget. Holnap veszem meg a sima kapcsolót és szerelem be.
4 csavar volt benne...Szerelés képek
(#) Malsoj válasza proba hozzászólására (») Feb 4, 2012 /
 
Szia!
Beletettem a két vezetéket még 1x meg is fordítottam a kettőt, de nem működik. Mi lehet a baj?
(#) Malsoj válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Feb 4, 2012 /
 
Istenem milyen láma vagyok. Kösz.
(#) Malsoj válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Feb 4, 2012 /
 
Készen is van, csak most a felkapcsolásra alszik ki a fény. De ez már nem érdekel, biztos ezt is fordítva kellene.
Köszi a segítséget!
M.
(#) proba válasza Malsoj hozzászólására (») Feb 4, 2012 /
 
Roppant egyszerű ,vedd ki a kapcsolót és forgasd el 180 fokkal ,majd tedd vissza.Ami felül volt alulra kerül.
(#) Malsoj válasza proba hozzászólására (») Feb 4, 2012 /
 
Igen, közben rájöttem, köszi.
(#) tamas125 hozzászólása Ápr 23, 2012 /
 
Üdv!

Az én lámpám is fejest ugrott a helyéről...Azóta nem működik. Szétszedtem, látszik rajta némi átütési nyom.
A topik elején tárgyalt IC lehet benne, de a tok nélküli változat, cseppentett kivitel..
Több fokozatban állítható volt a fényerő..
A BT134-et 1000 bocsánat, de beforrasztva mértem meg, két lába zárlatot mutat. Ez csere, de az a félig kiforrasztott valami mi lehet? Ellenállás, vagy induktivitás?
Ellenállás esetén 2.2 ohm helyes érték?

Köszi! Horváth Tamás
A hozzászólás módosítva: Feb 7, 2013
(#) Sanya bá hozzászólása Feb 6, 2013 /
 
Sziasztok,
nekem is van egy ilyen lámpám, és meg szeretném oldani az érintökapcsoló hosszabbítását.
Gondoltam, hogy majd egyszerüen egy vezetéket érintek a lámpatesthez, s kész.
Hát nem, nem kapcsolható így, ilyen egyszerüen.
Tudja valaki, hogy lehetne megoldani a problémát?
(#) szamóca hozzászólása Júl 31, 2013 /
 
Van egy ilyen TA306-al szerelt éjjeli lámpa. A hiba, hogy olykor csinál mindent, de csak ha érintéskor fogom a gázcsőhálózatot, vagy más nagy felületű fémet. Mitől vált érzéketlenné, mit kell tennem a javításához? Remélem nem az IC ment tönkre?
A tápfesz 7V rendben, és az alkatrészek értékei is jónak tűnnek. (panelban mérve) Át is forrasztottam a forrszemeket, de semmi változás.
A hozzászólás módosítva: Aug 6, 2013
(#) szamóca válasza szamóca hozzászólására (») Aug 27, 2013 /
 
Ma nekiültem, és alkatrészenként elkezdtem kiméregetni az ominózus szerkezetet. A hiba a 47µF-os simítókondi szakadása volt. A ketyere működik.
(#) pentium4 hozzászólása Márc 4, 2014 /
 
Sziasztok!!

A következő leenne a problémám:
vettem kinából érintőpaneles fali villanykapcsolókat, nagyon szép és jó, csak van egy hibája:
1 lámpakimenetre minimum 10-15W os fényforrást kell kötni, különben rosszul kapcsolja fel-le a lámpát, totál meghülyül a kapcsoló, és mivel mindenhol ledszalagot kapcsol ami ugye jelen esetben nem eszik annyit, ezért kéne ilyen műterhelés/ellenállás nekem, ami nem ad ki hangot, nem fűt stb.,
igen tudom hogy a ledszalag 12V os, de a kapcsolt a fázis a 12v os tápra van kötve, amire pedig direktbe van kötve a szallag, igy ha felkapcsolod, világit a szalag, a kapcsoló 220V os és annyi is kell a min 10-15W!
szerintetek mi lenne a megoldás?
köszi a segitséget.

Attila
(#) erbe válasza pentium4 hozzászólására (») Márc 5, 2014 /
 
Ki kell cserélni a triakját kisebb áramúra.
(#) pentium4 válasza erbe hozzászólására (») Márc 5, 2014 /
 
ezt kicsit kifejtenéd bővebben, mert ennyire nem értek hozzá.
köszi
(#) erbe válasza pentium4 hozzászólására (») Márc 5, 2014 /
 
A kapcsolóeszköz triak. Széles felhasználási teljesítménytartományra méretezték, ezért viszonylag nagy darabot raktak bele. Egyik jellemzője a tartóáram. Az alatt bizonytalan a működése, mint írod is, ezért adnak meg rá minimális teljesítményt. Ha a 8 A-est kicseréled 1 A-esre, nem tehetsz rá 500 W-os égőt vagy 800 wattos fúrógépet, de 4-5 wattal is már üzembiztosan fog működni.
Fontos! Ha van fényerőszabályzási funkciójuk (általában szokott lenni), LED világításnál ez használhatatlan, vagy egyenesen káros. Tönkreteheti a tápegységet. Az említett bizonytalan működés is. Ez esetben jobban jársz, ha hagyományos billenőkapcsolót használsz.
A hozzászólás módosítva: Márc 5, 2014
(#) pentium4 válasza erbe hozzászólására (») Márc 5, 2014 /
 
nem fényerőszabályzós, csak sima, viszont engem inkább olyan megoldás érdekelt volna amivel nem a kapcsolót kell megbabrálni, hanem a táp elé tenni egy teljesítmény ellenállást vagy táp után egy műterhelést, vagy bármi mást, mert így a kapcsolóhoz kell nyúlni, ami nem egyszerű feladat!
ime egy kép a kapcsoló belsejéről:
http://goo.gl/BOJem5
http://goo.gl/1WEROc

vélemény?
Következő: »»   3 / 5
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem