Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Eagle 3D segítség, POV-Ray
Lapozás: OK   41 / 42
(#) Kovabe válasza eyess hozzászólására (») Jan 11, 2014 /
 
Köszönöm, sokat segitettél.
(#) Wudoou hozzászólása Márc 15, 2014 /
 
Sziasztok!
Tudna nekem valaki segíteni, hogy hogyan tudom a forrasztási oldalt kilógó lábakat eltüntetni?
A hozzászólás módosítva: Márc 15, 2014
(#) eyess válasza Wudoou hozzászólására (») Márc 15, 2014 /
 
Mire is gondolsz ?
(#) niedziela válasza Wudoou hozzászólására (») Márc 15, 2014 /
 
Szia !

Vagy a generált pov fájl forrásában keresed meg az objektumok ezen részét, és azt átírod, vagy a 3D-ben lévő objekrumok forrását szerkeszted át. Egyik sem egyszerű ha a 3d objektum programozásában kicsit sem vagy jártas.
(#) Wudoou válasza niedziela hozzászólására (») Márc 15, 2014 /
 
Nahát ez elég rosszul hangzik... Azért köszönöm.
(#) Wudoou válasza Wudoou hozzászólására (») Márc 15, 2014 /
 
Egyébként erről lenne szó, csatoltam. A kondikat nem rajzolja ki, a tüskesort se, meg hát van 1-2 érdekes dolog is benne.
(#) niedziela válasza Wudoou hozzászólására (») Márc 15, 2014 /
 
Miért gond, hogy átlógnak a lábak ? Azok valóban átlógnak.
Amit nem jelenít meg, azt hozzá kell rendelni, ezt meg is kérdezi a konvertálás alatt.
Ez a 3D amúgy csak játék, különösebb értelme nincs.
A hozzászólás módosítva: Márc 15, 2014
(#) Wudoou válasza niedziela hozzászólására (») Márc 15, 2014 /
 
Nekem csak a PIC-et, meg a jumpereket meg a ledeket kérdezi, mást nem. Amúgy nem gond a lábak kilógása, csak a kondik zavarnak meg a tüskesorok hiánya...
A hozzászólás módosítva: Márc 15, 2014
(#) niedziela válasza Wudoou hozzászólására (») Márc 15, 2014 /
 
Aha értem, azon tudsz módosítani ha megkeresed a "3dpack.dat" és a "3dusrpac.dat" fájlt.
Ebben vannak az objektumok hozzárendelései. példa...
  1. C025-025X050:0:1:0:0:0:0:0:0:0:0:0:0:0:0:0:0:0:0:0:0:0:0:0:0:0:0:0:0:0:0:
  2. CAP_DIS_CERAMIC_25MM_50MM(:ceramic disc capacitator:


C025-025X050 az eagle alkatrész neve ami hozzá van rendelve a CAP_DIS_CERAMIC_25MM_50MM -hez.

Tehát a megjelenítendő kondenzátorod nevét megnézed eagle-be, és választasz hozzá a pov-ból egy objektumot.

de elsőre talán az lenne a legjobb, ha átneveznéd a "3dusrpac.dat" fájlt és akkor a nem definiált alkatrészeket újra meg fogja kérdezni.
A hozzászólás módosítva: Márc 15, 2014
(#) eyess válasza Wudoou hozzászólására (») Márc 15, 2014 /
 
Meg kell nézni a 3d könyvtárban , hogy egyáltalán létezik e annak az alkatrésznek 3d képe, amiből felépítetted az áramkörödet.Mert ha nincs hozzá kép , akkor nem is tudja megjeleníteni sem .Mivel nincs mit .Gondolom ez nem olyan nehéz.
A hozzászólás módosítva: Márc 15, 2014
(#) Wudoou válasza eyess hozzászólására (») Márc 15, 2014 /
 
Idézet:
„Gondolom ez nem olyan nehéz.”

Azért nem kell gúnyolódni...
A hozzászólás módosítva: Márc 15, 2014
(#) Wudoou válasza niedziela hozzászólására (») Márc 15, 2014 /
 
Köszönöm szépen. Megpróbálom!
(#) eyess válasza Wudoou hozzászólására (») Márc 15, 2014 /
 
Nem gúnynak szántam segítségnek , de nem tudhatom azt sem , hogy mennyire ismered az eagle programot , illetve komponenseit , hogy meg tudod e nézni.Ha igen , akkor tudod miről van szó , ha nem , akkor úgy is jelezni fogod gondolom.
(#) niedziela válasza eyess hozzászólására (») Márc 15, 2014 /
 
Kondenzátor és tüskesor van benne, bár már régen láttam de van benne.
(#) Wudoou válasza eyess hozzászólására (») Márc 15, 2014 /
 
Rendben, igazad van, nem közöltem, hogy ma készítettem el az első 3d nyáktervemet, szóval még nagyon kezdő vagyok benne. EAGLE-ben annyira nem, azzal már dolgoztam többször is. Akkor szívesen fogadom a segítségedet.
(#) Wudoou válasza niedziela hozzászólására (») Márc 15, 2014 /
 
Idézet:
„de elsőre talán az lenne a legjobb, ha átneveznéd a "3dusrpac.dat" fájlt és akkor a nem definiált alkatrészeket újra meg fogja kérdezni.”


Most kerestem át a gépem ezután a fájl után, de nincs ilyen a gépemen. Most ilyenkor mi van?
(#) niedziela válasza Wudoou hozzászólására (») Márc 15, 2014 /
 
Keresd a másikat "3dpack.dat"
(#) eyess válasza Wudoou hozzászólására (») Márc 15, 2014 /
 
Ok semmi gond .
Nos a proglam files -- Eagle..--ULP--Eagle 3d--img. Ezt az útvonalat keresd meg ott lesznek az alkatrészek képei png kiterjesztéssel , nézd át , hogy benne van e , ami neked kell.Ha igen , akkor már tudod , hogy ha hozzá is kell rendelni egy alkatrészt , akkor melyik is lesz az.
(#) niedziela válasza niedziela hozzászólására (») Márc 15, 2014 /
 
Amúgy a két fájl az eagle3D könyvtárban van.
(#) Wudoou válasza niedziela hozzászólására (») Márc 15, 2014 /
 
3dpack.dat Ez megvan, de a másik nincs.
(#) niedziela válasza Wudoou hozzászólására (») Márc 15, 2014 /
 
Az is jó. A kondi nevét nézd meg az Eagle-be, és rendeld hozzá(írd át) a fájlban. ahogy fent írtam.
(#) niedziela válasza niedziela hozzászólására (») Márc 15, 2014 /
 
Bocsi.... azt hiszem egyszerűbb a helyzet, csak rég volt nem emlékeztem....
Jelöld ki a konfigban az ismeretlen alkatrészt, és akkor tudsz már hozzárendelni.
Meg van ott még ez-az nézegesd meg azokat is mit csinál.
A hozzászólás módosítva: Márc 15, 2014

3dconfig.jpg
    
(#) Wudoou válasza niedziela hozzászólására (») Márc 15, 2014 /
 
Gyerekek, nem sikerül. Rámegyek a nyáktervre, kijelölöm a kondit, adok neki egy olyan értéket, amit az EAGLE\ulp\Eagle3D\examples mappában találtam kondi érték és akkor sem csinálja meg.

1.jpg
    
(#) niedziela válasza Wudoou hozzászólására (») Márc 15, 2014 /
 
Annak igy nincs is értelme.
Irtam PM.t
A hozzászólás módosítva: Márc 15, 2014
(#) rammeradrian hozzászólása Ápr 18, 2014 /
 
Üdv!

Ez a hibaüzenet, mit akar jelenteni?

hiba.JPG
    
(#) eyess válasza rammeradrian hozzászólására (») Ápr 18, 2014 /
 
Ő azt írja , hogy nem tudja feldolgozni azt a sort .Menüből kell választanod olyan elemet , amit meg tud jeleníteni. Valószínűleg a szerkesztett alkatrésznek nincs 3d képe.
Egyébként ez valami hanglejátszó áramkör akarna lenni ?
A hozzászólás módosítva: Ápr 18, 2014
(#) rammeradrian válasza eyess hozzászólására (») Ápr 18, 2014 /
 
Nem, egy egyszerű PIC-es bemenetválasztó. Tudom is mi a baja, van bent egy relé, aminek én hoztam létre a "rajzát". Nem lehet valahogy figyelmen kívül hagyatni vele?
A hozzászólás módosítva: Ápr 18, 2014
(#) eyess válasza rammeradrian hozzászólására (») Ápr 18, 2014 /
 
Amikor generálod a pov fájlt , akkor szokott feldobni kérdéseket ott kellene mindenre azt a választ adni , hogy nem, vagy pedig addig a relét kihagyod , vagy választasz egy már a programban lévőt addig amíg megcsinálod a 3d nézetet.
Például most egy gyors generálás neked a hibákat kiszedtem persze sokk minden mást is , de legalább valamiféle képet kapsz , hogy milyen is lenne.
A hozzászólás módosítva: Ápr 18, 2014

vezérlő.PNG
    
(#) niedziela válasza rammeradrian hozzászólására (») Ápr 18, 2014 /
 
A fájl nevét alakítsd át, hogy ne legyenek ő,é,á..stb karakterek, azt a pov nem szereti.
Nézd meg feljebb a 3dconfig.jpg-t és pipáld ki az ismeretlen, és saját alkatrészt.
3D generálása közben a listából rendeld hozzá a rajzodhoz a megfelelő 3d makrót
pl: TO92xxx-hez keress a listából egy ilyen makrót és rendeld hozzá.
(TR_TO92_L)
A hozzászólás módosítva: Ápr 18, 2014
(#) rammeradrian hozzászólása Ápr 21, 2014 /
 
Arra mi a megoldás, ha rámentem a user parts-ra de nem jót választottam, viszont, hiába pipálom ki újra, még egyszer, nem dobja fel. Van valami visszaállítási lehetőség?
Következő: »»   41 / 42
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem