Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » A műhely (bemutató topik, ahol az alkotások készülnek)
Ez a műhelyünkről készült képek, leírások, mi miért oda került, hogy lehetne még jobb hozzászólások témája.
Lapozás: OK   265 / 308
(#) Kari55 válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Márc 5, 2014 /
 
Én egy ecsettel fel szoktam "lazítani" a lerakódott port/porcicákat, és utána porszívózom. De ahova nem férek hozzá, egy 50-60 cm hosszú műanyag csővel, tüdőből is megoldottam már.
(#) zolika60 válasza nedudgi hozzászólására (») Márc 5, 2014 /
 
Nem olcsó. De szerintem egy régi alumínium szódásüveg, meg egy kis esztergályos munka kiválóan pótolná.
(#) (Felhasználó 46585) válasza zolika60 hozzászólására (») Márc 5, 2014 /
 
Háti permetező?
(#) Schnitt válasza zolika60 hozzászólására (») Márc 5, 2014 /
 
Akkor már inkább egy 2 kilós PB palack, azt legalább 20 BAR-ral nyomáspróbázzák. A szódaszifon ahhoz képest bakfitty, főleg, ha kikezdte már a szénsav, és kráteres a belső felülete.
(#) nedudgi válasza (Felhasználó 46585) hozzászólására (») Márc 5, 2014 /
 
Kézi permetező!
(#) patexati hozzászólása Márc 5, 2014 /
 
Egy nagy teljesítményű hajszárító is megteszi! A fűtést kiiktatni,rátenni a végére valami szűkítőt aztán az kifújja. Amúgy nekem egy "rakétám" van.
A hozzászólás módosítva: Márc 5, 2014
(#) ronin75 válasza Imre hozzászólására (») Márc 5, 2014 /
 
Szerintem meg néha vidd le a ház elé, és a képen mellékelt módon tökéletes lesz
(#) patexati válasza Imre hozzászólására (») Márc 5, 2014 /
 
A képen láthatót használják sok helyen a számítógép karbantartók. Jó erős,szabályozható a fordulat.
A hozzászólás módosítva: Márc 5, 2014

légfuvo.jpg
    
(#) Schnitt válasza patexati hozzászólására (») Márc 5, 2014 /
 
Azzal azért óvatosan!! Sok hajszárítónál kisfeszültségű váltóáramú motort használnak, aminél az előtétellenállás a fűtőszál, mintegy feszültségosztóként működik. Ha kiiktatod, nem lesz rá többé gondod...
(#) patexati válasza Schnitt hozzászólására (») Márc 5, 2014 /
 
A fűtést kell kiiktatni nem a motor előtét. A bimetál hőkapcsoló érintkezői közé kell tenni egy darab bakelit lemezkét és kész. Legtöbb nagy teljesítményű egyébként kikapcsolható a fűtés fúj hideget is.
A hozzászólás módosítva: Márc 5, 2014
(#) patexati válasza Schnitt hozzászólására (») Márc 5, 2014 /
 
A bimetál kapcsoló érintkezői közé egy kis bakelit és máris hideget fúj! A motor árama nem sokat fűt. Amúgy a kicsikben leáll a motor is ha ezt csináljuk vele ezért írtam a nagyobb teljesítményű gépet.
A hozzászólás módosítva: Márc 5, 2014
(#) Imre válasza Schnitt hozzászólására (») Márc 5, 2014 /
 
Köszönöm a válaszokat! Az utántölthető spray tetszik a legjobban, de én sem találom sehol a beszerzési lehetőséget.
(#) tomipap válasza Imre hozzászólására (») Márc 5, 2014 /
 
Weicon-nak van ilyen pl. Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Márc 5, 2014
(#) nedudgi válasza Imre hozzászólására (») Márc 5, 2014 /
 
(#) szamóca válasza nedudgi hozzászólására (») Márc 5, 2014 /
 
Ok, csak Ő is, én is hazai forgalmazót kerestünk. Meg őszintén, azért 9000Ft az nagyon sok ezért a palackért.
(#) nedudgi válasza szamóca hozzászólására (») Márc 5, 2014 /
 
Attól félek, hazai forgalmazónál sem úszod meg 9000 alatt. Sőt.
Én 7500-ért mutattam.
A hozzászólás módosítva: Márc 5, 2014
(#) Schnitt válasza Imre hozzászólására (») Márc 5, 2014 /
 
Az enyémhez motip-os matricák vannak, szóval ők biztosan foglalkoznak vele.
Egy telefont megér a dolog, ha tényleg érdekel.
Van a csomagban egy tartalék szórófej, és egy szabvány kompresszor gyorscsatlakozóról autoszelepre alakító is.
(#) yulo5310 válasza Imre hozzászólására (») Márc 5, 2014 / 1
 
Hali! Az enyém ilyen. A maró és ,az eszterga gépeimet takarítom vele,de a mosdó,mosogató dugulásnál(megfelelő adapterek)is hasznos. Kerék,matrac,számítógép....egyszóval egy ilyen kell a háznál!
(#) szamóca válasza nedudgi hozzászólására (») Márc 6, 2014 /
 
Akkor csinálok egyet. A menetes pumpa-szelepet egy nyomástartályból kitermelem, a flakon egy gázosítók által használt vastagfalú alumínium lesz, a spray-s szelepre meg majd kitalálok valamit.
(#) Schnitt válasza szamóca hozzászólására (») Márc 6, 2014 /
 
Esetleg egy spray flakonról?
Ha bármelyik részéről kell nagyfelbontású fotó, hogy könnyebb legyen kialakítani, jelezd magánban, és küldöm.
(#) tomipap válasza szamóca hozzászólására (») Márc 6, 2014 /
 
29€ az brutto ara. Ha esetleg van HU-s szamlaszamod akkor netto aron megkapod a nemet szallitotol. Az mar 24,37€. Most az, hogy EU-n belul honnan jon szerintem edes mindegy. Nem olyan veszes egy minositett 10bar-os szerszamert ennyi penz. 3-4doboz suritett levego spray utan mar visszajott az ara. Es raadasul ebbe toltheto "barmilyen" anyag is amit majd kilehet vele fujkalni
(#) Schnitt hozzászólása Márc 7, 2014 /
 
Ma áldoztam az érintésvédelem oltárán, és beszereztem egy cserélhető pengés szigetelt csavarhúzó készletet konnektorok, villanykapcsolók, és egyéb elektromos berendezések szereléséhez.

A típusa Haupa 102000, és van benne 3 méretben lapos csavarhúzó, 2 féle PH kereszt, és egy PZ/FL, ami érdekesen néz ki, de pontosan illik pl a kismegszakítók bekötő csavarjába.
Van még 2 féle elektromos szekrény nyitókulcs, és egy kupak, amit a betétek végére pattintva műszerész csavarhúzóként is lehet használni, finom beállításkhoz.

Íme egy videó, és 2 kép

Videó
(#) szamóca válasza Schnitt hozzászólására (») Márc 7, 2014 /
 
Nekem RECA-ba van hasonló, de sose tudtam, hogy az említett mire is jó. Köszi!
(#) Schnitt válasza szamóca hozzászólására (») Márc 7, 2014 /
 
Ilyen a csavar, amihez jó:

pz_fl2.jpg
    
(#) szamóca válasza Schnitt hozzászólására (») Márc 7, 2014 /
 
Hogy írtad, rögtön beugrott, csak magamtól nem.
(#) yulo5310 válasza Schnitt hozzászólására (») Márc 7, 2014 /
 
Ez igen!! Az ára?
(#) Schnitt válasza yulo5310 hozzászólására (») Márc 7, 2014 /
 
Az elektroprofinál 5400 + Áfa volt február 28-ig megrendelve.
Most a webshopjuk szerint már 8700 + Áfa...
(#) elektroncso hozzászólása Márc 15, 2014 / 1
 
Sziasztok, alakulgat a műhelyem. Hamarosan befelezem, és akkor több lépet is felteszek. Egyenlőre itt van kettő.
(#) zolika60 válasza elektroncso hozzászólására (») Márc 15, 2014 /
 
Lépes méz.
(#) elektroncso válasza zolika60 hozzászólására (») Márc 15, 2014 /
 
Köszönöm. Jó kis műhely ez, csak egy-két műszer hiányzik, de már dolgozok rajta. Jórészt saját készítés, persze a két asztal nem, de a két műszerpolc az igen.
Következő: »»   265 / 308
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem