Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TDA7294 végerősítő
 
Témaindító: Dióda, idő: Ápr 17, 2006
Lapozás: OK   475 / 607
(#) aramis hozzászólása Márc 6, 2014 /
 
Sziasztok! Azt szeretném kérdezni,hogy a rajzon látható TDA7360 lekell testelni mármint a hátsó felét hűtőbordával.
mert elkészült és ha bekapcsolom egy darabig bűgó hangot ad aztán elhallgat.egy 8 ohm-os hangszórót kapcsoltam rá
üdv:aramis

TDA7360.png
    
(#) lukacsp válasza aramis hozzászólására (») Márc 6, 2014 /
 
Letestelni a hátsó felét hűtőbordával? Mit jelent ez a kérdés?

A hűtőzászló a 6-os lábbal van összekötve, ami jelen esetben a GND.
Szerintem első körben nyugodtan szereld meg úgy, hogy nem szigeteled el az IC-t a bordától csak hővezető pasztát rakj alá, mert így jobb a hőkontaktus (= jobban hűl az IC). Ritka esetben előfordulhat, hogy bedobozolás után ez a megoldás földhurkot okoz, ekkor még mindig nem késő egy csillámlappal elszigetelni az IC-t a bordától.
TDA2030-at (egytelepes kapcsolásban) mindig elszigetelés nélkül szereltem bordára, és sosem volt belőle földhurok. Egyébként az autórádiókban, ahova speciel a 7360 ki lett fejlesztve sosem szigetelik el a sasszitól az IC-t.
A hozzászólás módosítva: Márc 6, 2014
(#) gabesz.mi074 hozzászólása Márc 7, 2014 /
 
TDA7294Hídhoz tudnátok hűtő bordát ajánlani?
(#) Alkotó válasza gabesz.mi074 hozzászólására (») Márc 7, 2014 /
 
Passzív hűtéssel, kb. 400cm2 felület már jó közelítés. Ebben a méretben bármi jó amihez hozzá tudsz jutni. Magas tápfesz és alacsony hangszóró impedancia párosítás esetén 500-600 cm2 sem túlzás.
(#) zotya1983 hozzászólása Márc 7, 2014 /
 
Sziasztok! tda7294 híd lenne mindenképpen sztereóban a következő választásom.Mit szóltok ehhez a képhez? Szerintetek elég lesz aktív hűtéssel? Mivel gyári leszorítókengyellel rendelkezik, így szépen fel lehet fogatni vele a bordára a tda kat. 12cm magas és 15 cm hosszú maga a tönk.
Borda lamellák együttes mérete 10,5X9,5 cm. Erre fogatok fel egy 8 cm es aktív ventit.
A hozzászólás módosítva: Márc 7, 2014
(#) gabesz.mi074 válasza reloop hozzászólására (») Márc 8, 2014 /
 
Szia Reloop! A múltkor tettem fel neked egy kérdést ,ha nem haragszol még egyszer megkérdezném . Tehát a biztis hídban található 560nf kondi a jel bemenetnél ,ezt szeretném helyettesíteni 680nf nf kondival. Szerinted nem okozhat zavarokat ? Köszi a segítséged
(#) Alkotó válasza gabesz.mi074 hozzászólására (») Márc 8, 2014 /
 
Nem okoz.
(#) gabesz.mi074 válasza Alkotó hozzászólására (») Márc 8, 2014 /
 
Kösziszépen! Az egyik oldal már elkészült jelenleg még a másik oldalon dolgozom pár alkatrész hiányzik még hozzá.
(#) Szpisti válasza zotya1983 hozzászólására (») Márc 10, 2014 /
 
Annál csak egy jobb megoldás lenne: ez itt...
(#) lukacsp válasza Szpisti hozzászólására (») Márc 11, 2014 /
 
Attól függ kinek. Én már vettem régebben YuanJing feliratú - igaz D osztályos - panelt, és a gyári állapotában nem igazán akart rendesen működni. Küzdöttem vele annyit mire összejött, hogy annyi energiából terveztem volna, gyárttattam volna nyákot, ültettem volna alkatrészt, stb., és közben még ideges sem lettem volna, hogy: "minek vettem én ilyet".
Talán a 7294-es kapcsolás van olyan egyszerű, hogy összejött nekik, de a távol-keleti gyártóknál sosem lehet tudni.
(#) reloop válasza lukacsp hozzászólására (») Márc 11, 2014 /
 
Volt már ilyen panel az Erősítő mindig-ben - nem jött össze. (Nagyon nem jött össze.) Szemre viszont tényleg jól néz ki.
(#) zotya1983 válasza Szpisti hozzászólására (») Márc 14, 2014 /
 
Köszi jól nèz ki,màr nèzegettem,de lebeszéltek ròla mivel megbízhatatlan ès instabil,pláne azok a kínai yingjung kondenzátorok nekem azokkal kétségeim vannak.
(#) Szpisti válasza zotya1983 hozzászólására (») Márc 14, 2014 /
 
Hamarosan kiderül, nekem már úton van egy ilyen.
Amúgy látok rajta Wima kondit, vagy csak a szemem csal ?
A Nover elkókat meg kimondttan audiofil alkalmazásokhoz ajánlják.
Akárhogy is nézem, nekem anyagárban van - sok mindent meg nem lehet elrontani ezen a kapcsoláson.
(#) Szpisti válasza reloop hozzászólására (») Márc 14, 2014 /
 
Rákerestem de nem találtam az ide vonatkozó írást. Esetleg ha emlékeznél, mi volt a fő probléma vele - hogy megelőzzek egy IC pukkanást ?
(#) reloop válasza Szpisti hozzászólására (») Márc 14, 2014 /
 
(#) Szpisti válasza reloop hozzászólására (») Márc 14, 2014 /
 
Köszi, végiglapoztam a diskurzust, de egyrészt ez csak két hidalt vég crossover nélkül, másrészt a kollega ahogy nézem nem volt a toppon különösen, mikor élesztgette. Hidalva 4 ohmon ne is akarjon tőle senki hibátlan működést túltáppal.
(#) boris92 hozzászólása Márc 14, 2014 /
 
Egy gyors kérdés, melyik lábat kell mérni hogy jó-e az IC ? Az IC kivan véve.
(#) zotya1983 válasza Szpisti hozzászólására (») Márc 14, 2014 /
 
Majd írj róla ha készen lett. Nem tudom, igazából mindenhonnan csak rosszat hallottam ezekről a panelekről.Ha szabad kérdeznem összesen postával mennyire jött ki? Nem rendelnék csak kíváncsiságból.
(#) Szpisti válasza zotya1983 hozzászólására (») Márc 14, 2014 /
 
7240 Ft free shippinggel.

TDABridge.JPG
    
(#) reloop válasza Szpisti hozzászólására (») Márc 14, 2014 /
 
Az anyag-árban van Reméljük nem lesz vele gond, várom a beszámolódat.
(#) zotya1983 válasza Szpisti hozzászólására (») Márc 14, 2014 /
 
Tetszik egyébként maga a panel, mert sok dolgot megkönnyít,pl szerelhetőségben legalább az esetleges hűtőfelületre is figyeltek a kondikat előrébb hozták.Várom a tapasztalataid ha készen van, nincs kicsukva hogy ennek is nekiugrok De most egyenlőre a sima mikroshop féle tda7294 bridget építem meg, ha sikerrel zárul, márpedíg muszály lesz neki, akkor esetleg ezzel is megpróbálkozom
(#) Szpisti válasza zotya1983 hozzászólására (») Márc 14, 2014 /
 
Azzal a Pedro-féle kittel is készült pár erősítőm, nem szokott vele gond lenni.
Most hirtelen megláttam ezt és úgy gondoltam ennyiért nem molyolok vele .
Egy D-osztályút azért meggondolnék ugyaninnen, az kicsit kényesebb ügy - főleg a többszáz wattos kategóriában.
Ha megérkezik és beüzmeltem, majd referálok mindenképp.
(#) zotya1983 hozzászólása Márc 15, 2014 /
 
Sziasztok! Ismét egy kérdésem lenne, lerajzoltam csúnyán painttal ugyan, de szeretném megépíteni a tda7294 Mikroshop féle változatát. Nos 2 utas egyenirányítást szeretnék megvalósítani ezt lerajzoltam. Azért a 2 út mivel sztereó lenne azaz 2 hídas panelt hajtanék.
Ha jó a rajz jelezzétek, ha esetleg van jobb szívesen fogadom.Hűtés megoldott,viszont a táp így nem tudom nem e lesz sok? 1 útban már hajtottam(8-16 ohm on) + - 43 volttal de csak a szimpla tda7294 et ezt szépen tűrte.
A hozzászólás módosítva: Márc 15, 2014

táp.JPG
    
(#) Alkotó válasza zotya1983 hozzászólására (») Márc 15, 2014 /
 
Nem jó. A GND-t semmi sem "tartja középen".
Az 1 és 2 utas egyenirányítás egészen mást jelent. Az egyenirányított jel "púpjainak számát" jelenti egy periódus alatt.
Ha így akarsz táplálni, akkor Reloop egytápos rajzát építheted meg, de oda kicsit nagyobb AC feszültség lenne ideális. (pl, itt találod)
(#) reloop válasza zotya1983 hozzászólására (») Márc 15, 2014 /
 
(#) zotya1983 válasza reloop hozzászólására (») Márc 15, 2014 /
 
Nem sajna ez nem jó, olyat szeretnék hogy van 2 egyenirányításom,de mindez szekunderekre leosztva.Esetemben 2 +-ut és gnd kell külön pufferelve mindkét csati.
(#) zotya1983 válasza Alkotó hozzászólására (») Márc 15, 2014 /
 
A gnd t az egyik táp - ra gondoltam az lemaradt a rajzról.
(#) reloop válasza zotya1983 hozzászólására (») Márc 15, 2014 /
 
Maga a feladat még mindig nem tiszta. Külön tápot szeretnél mindkét csatornának? Ahhoz még két szekunder tekercsre lesz szükséged. Az egyenirányító hidak szaporítása nem vezet eredményre.
(#) zotya1983 válasza reloop hozzászólására (») Márc 15, 2014 /
 
2x32v ac adott,tehát 2kanóc egyenirányítva 1végpanel,másik 2szekunderkanóc egyenirányítva másik végpanel,így erre keresem a megoldást.Hogy ne lebegőpontos legyen mindkét oldal gnd je az ac ról lenne megtámogatva.Tehát egy tápról kellene menjen a 2tda híd és sztereó lenne.
A hozzászólás módosítva: Márc 15, 2014
(#) Szpisti válasza zotya1983 hozzászólására (») Márc 15, 2014 /
 
Hallgass reloopra, amit linkelt az teljesen megfelel a célnak, két tekercs esetén mindenhol ezt alkalmazzák, ha +/- tápra van szükség.
Vagy intézel mégegy trafót, na akkor esetleg már érdemes külön venni a két csatornát.
Következő: »»   475 / 607
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem