Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Kis teljesítményű erősítő, végfokozat
Lapozás: OK   2 / 3
(#) Hroot hozzászólása Nov 24, 2007 /
 
Sziasztok!
szeretnék építen 5W körüli tranzisztoros erősítőt, de nem találok sehol. Tudnátok segíteni?
(#) DRoland válasza Hroot hozzászólására (») Nov 24, 2007 /
 
Hello!

Például ez : Bővebben: Link
(#) BTO válasza Hroot hozzászólására (») Nov 24, 2007 /
 
a Sipos féle erősitő kapcsolások könyvbe biztos van.
de mért pont tarnyosat akarsz épiteni??
TDA 2003 IC-s az 1Xrübb,és könnyebb a kivitelezhetősége szerintem.
(#) DRoland válasza Hroot hozzászólására (») Nov 24, 2007 /
 
Találtam még egyet! itt: Bővebben: Link
(#) Hroot hozzászólása Nov 24, 2007 /
 
Kösz
azért tanyósat akarok építeni mert az szépen szól, aaz ic-snek meg alig van basszusa
DRoland amit elöször belinkeltél azt szettem volna megépíteni csak azt monták a boltba h olyan tranyót már nem gyártanak
(#) ensium válasza Hroot hozzászólására (») Nov 24, 2007 /
 
Akkor kérni kell a helyettesítőjét....
(#) DRoland válasza Hroot hozzászólására (») Nov 24, 2007 /
 
És a másodikról mi a véleményed? Olyan tranyók biztos kaphatók.
(#) Hroot válasza DRoland hozzászólására (») Nov 24, 2007 /
 
a második lehet hogy jó köszi!
(#) BTO válasza Hroot hozzászólására (») Nov 25, 2007 /
 
ez valami párba lévő tranyók
2Sd1666-2SB1133
adatok itt
http://www.ortodoxism.ro/datasheets2/7/0t6k5rk1z5y6z271925zflkltrfy.pdf
lehet hogy valameik kis BD párral lehet helyettesiteni.
(#) sprofan hozzászólása Jan 2, 2008 /
 
Hali mindenkinek!
tudnátok nekem ajánlani tranzisztoros erősítőt egy 3W 4Ohm -os hangszóróhoz? 5.1 hez kellene ezért előny ha szépen szól. A mélynek kinéztem az Orister SE1015 (itt a rajz) végfokot, de foggalmam sincs hogy hány wattos lehet. Mondjuk lehet hogy kicserélem a 3W -os hangszórókat 10w-osra ezért 10w-os tranyós kapcsolás is jöhet.
köszi mindenkinek!

(csak kiegészítésként, ha valakit érdekelne: már tervbe van véve egy SRPP kapcsolástechnikájú csöves 2.1-es OTL (kimenő trafó nélküli) erősítő, ECC83-as csövekkel, úgy 5W-os lehet, ha valakit érdekel felteszem a kapcsrajzot )
(#) Pafi válasza sprofan hozzászólására (») Jan 2, 2008 /
 
Idézet:
„A mélynek kinéztem az Orister SE1015 (itt a rajz) végfokot, de foggalmam sincs hogy hány wattos lehet.”
Kb. 18 W 4 ohmon. Bár lehet növelni a tápfeszültséggel.
(#) sprofan válasza Pafi hozzászólására (») Jan 2, 2008 /
 
Köszi szépen
pont olyan 20w körüli kellene.
(#) Icegabi hozzászólása Jan 30, 2008 /
 
sziasztok szeretnék épiteni egy tranzisztoros erősítőt autóba ezekből aTranzisztorokbol : 2sc3281 ebből van 2 darab és amásik 2sa1302 valami egyszerűkapcsolás kelene a kapcsolóuzemü táp nem gond van ithon pár amit erősítőböl vetem ki ha tudtok ilyen kapcsolát léccy külgyétek el köxxy
(#) B.I hozzászólása Okt 31, 2009 /
 
Sziasztok! Tudna nekem valaki segíteni egy 15w-os tranzisztoros végfok épitésében? És lenne szives elmagyarázni, hogy mi miért van.
(#) Bonanza02 válasza sprofan hozzászólására (») Okt 31, 2009 /
 
Az Orister-t most akarom felvinni paneltervező progira,kicsit átláthatóbb rajzzal.Unokatestvérem ragaszkodik ehhez a típushoz,mert neki ilyene volt és neki ez etalonnak számít most is. Ha érdekel,szólj.
Én szerettem,sokat megjavítottam belőle és 15-20W-ot ki lehet belőle hozni 4Ohm-on.Persze normális dobozba kell tenni,mert az eredeti megolvasztotta a műanyag dobozát üzem közben.
(#) Imi65 válasza B.I hozzászólására (») Okt 31, 2009 /
 
Ehhez mit szólsz? Ki van egészítve előfokkal is.
A "mi miért van" kérdésedet úgy értelmezzük, hogy minden egyes alkatrész szerepét írjuk le, hogy miért van?

3-16W.jpg
    
(#) B.I válasza Imi65 hozzászólására (») Nov 1, 2009 /
 
Igen ugy gondoltam mert még nagyon kezdő vagyok ebben a témában és nem értem miért kell az a sok ellenállás meg kondenzátor. Amugy van nekem pár tranzistorom csak még véletlenül sem hasonlit a számozása.Olyanok vannak rá irva hogy c485 meg a1515 na ez most mijen?
(#) bgsf válasza B.I hozzászólására (») Nov 1, 2009 /
 
Ilyen alapokkal nehéz lesz tranzisztoros erősítőt építened. Jobb ha a kezdők rovatát átnyálazod hogy valamennyi alapod legyen. Aztán beszerzel egy multimétert és megtanulsz mérni vele. Mikor mindez megvan akkor már nekieshetsz egy egyszerűbb Ic-s végfoknak. Ajánlom a TDA sorozatot. Mikor abban már gyakorlatod van (bemérés beüzemelés) akkor talán(!) nekiállhatsz tranzisztorost is építeni. Nem lebeszélni akarlak, csak ennyi háttértudással csak kudarc lesz a vége és a kukában fog landolni a munkád gyümölcse. Nem biztos hogy azért mert rossz, hanem mert be sem fogod tudni állítani a munkapontokat és a nyugalmi áramot!
(#) Imi65 válasza B.I hozzászólására (») Nov 1, 2009 /
 
Ajajj. Nem lenne az egyszerű feladat nekünk még ilyen - viszonylag egyszerű - erősítő esetében sem. Ahhoz valóban rendelkezni kéne némi áramköri alapismerettel. Persze - pár mondatban - el lehetne mondani mindent - mint pl. szakmunkásvizsgán - de ott a tanerő is értett hozzá, tudta, miről beszélek. Az a baj, hogy ehhez a tranzisztor lelkivilágát is meg kéne ismerni, az alapkapcsolásait, az erősítők szokásos kapcsolástechnikáját, és a villamos törvényeket is tudni kell (alkalmazni).
Annyit azért elárulok, hogy a végerősítő a P3 potitól jobbra helyezkedik el, a T5-T9-es tranzisztorokkal van felépítve. A végfokozat a T8-T9 komplementer párral van kivitelezve, a munkapontot a T7 stabilizálja. A nagyjelű erősítőfokozat a T6-tal van felépítve, melyet a T6 vezérel.
A tranzisztoraid 2sc485, ill. 2sa1515, ezeket a neten tudod azonosítani.
Ajánlom figyelmedbe a HiFi erősítők építése c. - '80-as években íródott - művet, abban sok ma is használható kapcsolást, és sok segítséget a megépítéshez lehet fellelni. A neten ez is itt-ott feltűnik, elektronikus formában.
(#) B.I válasza Imi65 hozzászólására (») Nov 1, 2009 /
 
Azért egy kicsit értek az elektronikához.De a TDA-s erősitőkbe nem tuduk belekezdeni mert Kárpátalján egy kis faluba élek és nincs semijen elektronikai üzlet a közelünkben. És ezért szeretnék tranzistorosat épiteni mert abból van itthon régi tv-kből és rádiókból.
(#) Imi65 válasza B.I hozzászólására (») Nov 1, 2009 /
 
Aha. Akkor kicsit más a helyzet. Egyébként egy rádióban benne van a hangfrekvenciás erősítő is. Azt úgy egységében kéne "kitermelni" trafóval, hűtőbordával, mindenestül. Vagy - akár - az eredeti állapotában felhasználni. Egy rádióban úgyis ezek a legnagyobb teljesítményű darabok, az RF fokozatok tranzsztorai kisáramú, kényes típusok.
(#) B.I válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Nov 1, 2009 /
 
Köszönöm a linket lessz mit olvani.És a többi segitséget.
(#) B.I válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Nov 1, 2009 /
 
A közelben senki sincs aki elekrtonikával foglalkozna és senki sincs aki segiteni tudna.
(#) B.I válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Nov 1, 2009 /
 
Szerintetek mit lehetne egy LB1214-es IC-vel kezdeni?

datasheet.pdf
    
(#) B.I válasza Imi65 hozzászólására (») Nov 1, 2009 /
 
Próbáltam utána nézni a neten, hogy milyen tranzisztor az a1515 de nem leltem. Legyél szives áruld el, hogy te honnan tudtad megnézni.
(#) Imi65 válasza B.I hozzászólására (») Nov 1, 2009 /
 
Nem olyan nehéz rákeresni. :google: Ő az!
(#) B.I válasza Imi65 hozzászólására (») Nov 1, 2009 /
 
Csak azt nem értem hogy honnét tudtad hogy az a1515 előtt 2s áll
(#) Imi65 válasza B.I hozzászólására (») Nov 1, 2009 / 1
 
Azt le szokták hagyni a tokról.
(#) B.I hozzászólása Nov 1, 2009 /
 
És még azt akarom kérdezni hogy nem tudna-e nekem valaki egy kt805am tranzisztorral egy végfokot tervezni?Hátha meg tudom épiteni.
(#) lapose válasza B.I hozzászólására (») Nov 1, 2009 / 1
 
Szia!

Itt egy. A 2N3055 helyett használhatod a KT805-öt.
Következő: »»   2 / 3
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem