Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Villanymotor bekötése
 
Témaindító: kozmaj, idő: Jún 28, 2006
Lapozás: OK   176 / 342
(#) n_dre válasza erbe hozzászólására (») Ápr 9, 2014 /
 
köszi!
(#) Kolti0 válasza erbe hozzászólására (») Ápr 9, 2014 /
 
Igen ezt már más is mondta, hogy üresen még melegebb.
Motorvédőt mire állítsam?
9-14ig lehet.
(#) erbe válasza Kolti0 hozzászólására (») Ápr 9, 2014 /
 
Ott van a motorod adatlapján. 13 A. Akár a maximumra is tekerheted.
(#) Kolti0 válasza Kolti0 hozzászólására (») Ápr 10, 2014 /
 
Igen, most is azon van. Viszont üresen 6Ampert vesz fel, ezért gondoltam, hogy nem is tudom...
(#) pont válasza Kolti0 hozzászólására (») Ápr 10, 2014 /
 
Ha ennyit agyalsz rajta és tudsz mérni áramfelvételt, normál használat maximumát mérd meg, egy kicsivel fölé állítod a védelmet, akkor bármilyen nem kívánt áramfelvételnél működésbe lép a védelem. (De én "is" 13A állítanám).
(#) ati0707 hozzászólása Ápr 10, 2014 /
 
Üdv mindenkinek.Vásároltam egy uj kompresszort straus márkájút v2 es 2200 w os és az a probléma vele hogy kb negyed óra használat után a motor csak fél fordulaton müködik ,a motor oldalán meg van egy védelem ami kiold de ha visszahül a motor akkor meg rendesen müködik mi lehet a hiba ?
(#) Kolti0 válasza pont hozzászólására (») Ápr 10, 2014 /
 
Áramfelvételt nem tudok mérni, akitől vettem ő mutatta, hogy 6A vesz fel. A motorvédőt 6A.ra állítottam. Bármennyire nyomom neki a fát nem kapcsolja le, holott a TÁBLÁJÁN
13A van.
Egyébként tervezek ilyen fogyasztásmérőt venni. Lidl.be van talán silvercrest, mennyire megbízható lehet ez? Illetve ez mér Ampert is ugye?
A hozzászólás módosítva: Ápr 10, 2014
(#) ati0707 válasza ati0707 hozzászólására (») Ápr 10, 2014 /
 
Szükséges ebbe az a két db kondi ? Nem ez okozhatja a problémát ?
(#) granpa válasza ati0707 hozzászólására (») Ápr 10, 2014 /
 
A nagyobb; indító, a kisebb; üzemi. Ott valami nem bírja a meleget (a normálist), és megszorul, vagy összeér.
(#) ati0707 válasza granpa hozzászólására (») Ápr 10, 2014 /
 
Értem,köszönöm válaszod.
(#) VIM válasza ati0707 hozzászólására (») Ápr 10, 2014 /
 
Szia! Az a meglátásom ezzel a motorral kapcsolatban, hogy a tengely végén lévő röpsúlyos kapcsolóval lehetnek a gondok, ami az állandó és üzemi kondenzátor(ok) kapcsolását végzi, fordulattól függően. Ezt a szerkezetet kellene szemügyre venni, hogy megfelelően kapcsol-e. Valószínű, hogy a kapcsoló szerkezet nem tarja benn az üzemi kondenzátort a forgás közben, mert a röpsúlyos kapcsolómű bizonytalanul kezeli az érintkező felületeket és még a vibráció is közre játszhat ebben. Talán csak állítani (hajlítani) kellene az állandóan zárva tartó érintkezőn a biztos röpsúly működtetés felé, hogy fordulaton állandó legyen a kontaktus. A másik érintkezőhöz NEM kell hozzányúlni, mert annak ki kell oldania a megfelelő fordulaton, hogy leválassza az indító kondenzátort. A melegedés, ebből a segédfázis hiányosságból adódik, amire a motor hővédelme lekapcsolással reagál.
(#) ati0707 válasza VIM hozzászólására (») Ápr 11, 2014 /
 
Üdv VIM! A képeket elnézegetve ugy látom,hogy az üzemi kondi direkbe van kötve csak az inditot szakitja meg. A töpsulyt meg lehet állitani,tengelyen eltolni,csak azt nemtudom hogy mikor kellene leválasztania az inditot már kis fordulatnál vagy nagyobbnál.
(#) hellorobi hozzászólása Ápr 11, 2014 /
 
Hello!

Vettünk egy Mélykúti szivattyút és ahhoz elég drága,hogy magabiztosság nélkül be merjem kötni.
1,1KW és ez lenne a bekötési rajza:
Adtak hozzá egy kondit, 35uF(400 és 450V van ráírva)
A kérdésem,hogyan kéne bekötni?
L2 a fázis L1 a nulla és ennyi?

Névtelen.jpg
    
(#) zolika60 válasza hellorobi hozzászólására (») Ápr 11, 2014 /
 
Jól látod nem bonyolultabb ennél. A barna és a kék-szürke vezeték közé beteszed a kondit Az L1,L2 pontokra meg réteszed a 240V-ot és kész is.
(#) hellorobi válasza zolika60 hozzászólására (») Ápr 11, 2014 /
 
Köszi,de akkor már szakszerű legyen.A T az egy thermo control akar lenni.Ez motorvédőt jelent vagy van valami hőkapcsoló kifejezetten?Úszókapcsoló,egy sima kismegszakítót(6A)és egy FI relét kötnék be,mert azok vannak otthon egyelőre.
A rajzon miért nem jelölik melyik a fázis és melyik a 0?Vagy majd úgy is rájön a vásárló,ha rossz irányba folyik a víz
(#) zolika60 válasza hellorobi hozzászólására (») Ápr 11, 2014 /
 
Nem tud fordítva jönni a víz, mindegy neki melyik a fázis. Igen a T hővédelmet jelent, de szerintem annak benne kell lennie a szivattyúban. A leírás nem szól erről?
(#) hellorobi válasza zolika60 hozzászólására (») Ápr 11, 2014 /
 
Csak angol leírás van,de nem találtam.Akkor lehet,hogy be van építve a rajz alapján.
(#) zolika60 válasza hellorobi hozzászólására (») Ápr 11, 2014 /
 
Szinte biztosan. Értelmetlen lenne a szivattyún kívül elhelyezni. Ott ugyanis nem érzékelné a melegedést.
(#) VIM válasza ati0707 hozzászólására (») Ápr 11, 2014 /
 
Szia! Az volna a lényeg, hogy a rugóerőt, egészen kicsit gyengíteni kellene ahhoz, hogy az indító kondenzátor leváljon, a már terhelt üzemi fordulaton. Ez az érték a tengelyen csak milliméterekben lesz mérhető, tehát ne állíts sokat egyszerre az eredmény eléréséhez. Akkor most ezidáig az volt a probléma, hogy az indító kondenzátor nem kapcsolódott le a röpsúly által beállított fordulatnál és így a többlet kapacitás már fékezőleg hatott a motor segédfázisára és ezért túlmelegedett, mert az áramfelvétel ilyenkor jelentősen nagyobb, mint üzem közben.
(#) joerod74 hozzászólása Ápr 16, 2014 /
 
Szervusztok villszer.kollegák !
Lenne egy oly kérdésem,hogy búvárszivattyú 'csőszivattyú' hidroforhoz való vezérlésének bekötéséhez tud-e valaki segítséget adni ?-kondi,relé...
joe
(#) pont válasza joerod74 hozzászólására (») Ápr 16, 2014 /
 
Jó helyen jársz, csak írd le pontosan mit akarsz!
(#) szucs1974 válasza joerod74 hozzászólására (») Ápr 16, 2014 /
 
Valószínüleg neked csak egy nyomáskapcsoló bekötése szükséges.
(#) lukacsp válasza hellorobi hozzászólására (») Ápr 17, 2014 /
 
Ha be lenne építve, akkor azt a rajzon is jelölnék! Oda be kell tenni egy 4-6A körüli értékre beállítható motorvédő kapcsolót (pl. Moeller PKZM0-6,3), különben a motornak nem lesz túlterhelés-védelme.
Bekötés
Ha teszel be motorvédő kapcsolót, akkor kismegszakítót már nem kell. Fi relé ha van a fő betápodon, akkor az sem kell külön.

A mellékelt képen látsz egy fekete dobozt. Árulják ezeket a szivattyúkat úgy is, hogy a fekete dobozt adják hozzá, akkor abban benne van a motorvédő kapcsoló, és egy két-áramkörös főkapcsoló. Ötletnek jó volt az is, hogy bele van építve a szivattyúba, csak nem úgy van.
(#) joerod74 válasza szucs1974 hozzászólására (») Ápr 18, 2014 /
 
Szervusz Szucs koll. !
A nyomáskapcsoló be van kötve,ill.cserélni fogom egy újra !
A problem.az vele,hogy nem tudom a szivattyú teljesítményét,van rajt egy fázisjavító / üzemi kondi,de csak ez olvasható rajt-A 10000AFC.
Indító kondi is van, ő-egy VAC 330,50-60Hz,50-63f,vagy mf. -10/55/21
Egyenlőre nem teljesen tiszta az újbóli összeszerelése a vezérlésnek.
Válaszod,Tegnapra is Köszönöm
joe
(#) menuska hozzászólása Ápr 25, 2014 /
 
Üdvözletem !
Az lenne a kérdésem hogy evig villany motort használok,220/380 1440 3kw csillagba
kötve 380-ról ,lehetne -e? deltába kötni.
Ez a motor egy szalagfűrészt hajt,tüzifát vágok vele és vastagabb keményfánál csökken a fordulata ,fullad.
Ezért gondoltam deltába jobb lenne a nyomaték.
Direktbe bekötöttem deltába de leverte a kismegszakitót.
(#) erbe válasza menuska hozzászólására (») Ápr 25, 2014 /
 
Nem szabad deltába kötni. !!!
(#) menuska hozzászólása Ápr 25, 2014 /
 
Köszönöm !
(#) menuska hozzászólása Ápr 26, 2014 /
 
Üdvözletem !
Tudna-e? valaki mondani valamit erröl a villanymotorról.
(#) pucuka válasza menuska hozzászólására (») Ápr 26, 2014 /
 
Hát, ez speciel pont deltába van kötve. Azért az adattábláján több infó látszik.
(#) tvo hozzászólása Ápr 30, 2014 /
 
Üdvözlök mindenkit!
Egy kis segítségre lenne szükségem.
Be szeretnék kötni egy dahlander motort úgy, hogy 1 fázisról menjen kondenzátor nélkül.
Elméletileg régen úgy volt bekötve, de nem jutok vele semmire. Előre is köszönöm ha valaki tudna segíteni.
Következő: »»   176 / 342
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem