Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » LED rákötése 230V-ra
 
Témaindító: Laci4, idő: Nov 30, 2005
Témakörök:
Lapozás: OK   56 / 83
(#) kameleon2 válasza erbe hozzászólására (») Ápr 5, 2014 /
 
Nem számoltam még semmit. Csak a szimulátor nem tud bonyolultabb tekercseket (circuit).
(#) _JANI_ válasza kameleon2 hozzászólására (») Ápr 5, 2014 /
 
Az áramgenerátoros tápegységeknek az a fő előnye, hogy a kimeneti áramot állandó értéken tartja és a feszültséget igazítja a kimenő áramhoz. Így egy tápegységre "bármennyi" megfelelő áramú LED ráköthető. A tápegység adataiban megtalálható a MAX kimenő feszültség is.
Talán érdemes ezen kicsit eltöprengeni...
A hozzászólás módosítva: Ápr 5, 2014
(#) Multis hozzászólása Ápr 22, 2014 /
 
Üdv
COB led-es akvárium világítást szeretnék összehozni, csak nem igazán vágom hogy milyen táp is kellene a ledhez.3W-os 6500K értékű ledet szeretnék használni.

Ezekről a ledekről lenne szó:
1., 3W COB LED 1.

2., 3W COB LED 2.

Tápegységnek ez jó lenne hozzá?

Mean Well 150W

Ami nem tiszta számomra.A lednek 350mA kellene de a táp nem ennyit ad le.Gondolom emiatt nem lehet hozzá használni.

Bocsi ha értetlen vagyok de nem vágom annyira ezt a dolgot...
A hozzászólás módosítva: Ápr 22, 2014
(#) nedudgi válasza Multis hozzászólására (») Ápr 22, 2014 /
 
Nem. A felsorolt LEDek megfelelő hűtéssel 280-300mA áramot szeretnének. Ettől több csak korai halálukhoz vezet.
A mutatott táp 12V egyenfeszültséget ad. A LEDeknek egy-egy ilyen meghajtó kell, ami korlátozza az áramot.
A hozzászólás módosítva: Ápr 22, 2014
(#) Multis válasza nedudgi hozzászólására (») Ápr 22, 2014 /
 
És ezt minden egyes ledhez be kellene kötni?
(#) nedudgi válasza Multis hozzászólására (») Ápr 22, 2014 /
 
Azért írtam, hogy egy-egy. Két LED-et írtál a hozzászólásodban. Ha többet akarsz akkor másikat kell keresni. (De az már nem inkább delfinárium lenne?)
A hozzászólás módosítva: Ápr 22, 2014
(#) Multis válasza nedudgi hozzászólására (») Ápr 22, 2014 /
 
Összesen 20db led lenne de még a pontos darabszámot nem tudom.20 x 3W a terv de lehet hogy kevesebb lesz belőle.
(#) nedudgi válasza Multis hozzászólására (») Ápr 22, 2014 /
 
A darabszámot előre el kellene dönteni, majd' egy hónap a szállítás. Ezek a meghajtók egy bizonyos tól-ig határ között működnek. Ez a meghajtó 4-6 darab ilyen LED meghajtására alkalmas.
Fontos, hogy a LEDeket sorba kell kötni!
A hozzászólás módosítva: Ápr 22, 2014
(#) kisedison válasza nedudgi hozzászólására (») Ápr 22, 2014 /
 
60W-nyi LED-nek már elég bivaly fénye van.
(#) pjg válasza kisedison hozzászólására (») Ápr 22, 2014 /
 
5x a szorzó.
(#) Csongi_ válasza Multis hozzászólására (») Ápr 22, 2014 /
 
Eloszor tudd, hogy hany litres az akvariumod, es aszerint valaszd meg a LED-ek szamat. Tudd, hogy nagyjabol hany Lumen kell legyen a ledek altal kibocsajtott feny. Ha tul nagy a feny az akvariumban, akkor bezoldul, ha tul keves, akkor meg bebarnul az algak miatt.
A hozzászólás módosítva: Ápr 22, 2014
(#) Collider válasza sany hozzászólására (») Ápr 29, 2014 /
 
Jó, hát van, aki pénzzel okos, én aggyal próbálok az lenni. 6x rázott már meg, tudom, hogy fáj. Jelenleg is egy csupasz kábelvég van a munkaasztalon. Ha valamit nulláról rak össze az ember, akkor tesztelés közben elég valószínű, hogy néhányszor farkasszemet fog nézni a 230-cal.
(#) zolika60 válasza Collider hozzászólására (») Ápr 29, 2014 /
 
Nekem a nagyapám azt mondta, hogy okos ember nem ütközik kétszer egy kőbe. Villanyt mindig úgy kell szerelni, mintha feszültség alatt volna, még akkor is ha nincs. Engem is rázott meg antenna szerelő koromban azért, mert ugyan a kismegszakítót lekapcsoltam amikor az erősítő tápját kötöttem a hálózatra, de a gondnok vissza kapcsolta, mert látta, hogy lent van.
(#) sany válasza Collider hozzászólására (») Ápr 29, 2014 /
 
A hálózati feszültség nem válogat legyen az a barátja vagy akár az ellensége.
A hozzászólás módosítva: Ápr 29, 2014
(#) Collider válasza sany hozzászólására (») Ápr 29, 2014 /
 
Ez mind nagyon szép és jó, és meg kell védeni a felnövekvő nemzedéket a konnektortól, de még mindig nem tudom, miképpen számoljuk ki a 230 voltra a kondi és az ellenállás értékét. Mindenről szó van, csak arról nem, ami a kérdés. A kérdésre kaptam linket, de a válaszok meg inkább az érintésvédelem topicba tartoznak.
(#) sany válasza Collider hozzászólására (») Ápr 29, 2014 /
 
Ha kaptál linket , akkor szerintem ott kellene kérdezned.
(#) Collider válasza sany hozzászólására (») Ápr 29, 2014 /
 
A kérdés szerintem nem olyan veszélyes, hogy ne lehessen rá 2 mondatos választ adni, de az nem elég izgalmas.
Bújom azt a másik topicot, de nem írják, hogy hogy számoljam ki.
(#) lukacsp válasza Collider hozzászólására (») Ápr 29, 2014 /
 
Tegyél be vele sorba egy 2k2-t, meg egy 330nF/400V kondit, aztán szóljon.
(#) reloop válasza Collider hozzászólására (») Ápr 29, 2014 /
 
A témájába írd be hány mA árammal van a LED-nek számodra kielégítő fényereje. Általános esetben 330nF X2-es kondit használj, valamint még egy soros 5-600 ohm-os csillapító ellenállást. Ide is linkelhetném a megoldást, de mivel van témája OFF lenne.
(#) reloop válasza lukacsp hozzászólására (») Ápr 29, 2014 /
 
Szia! A 2k2 közel 1W-ot disszipál, A kisebbet szoktam előnyben részesíteni.
(#) lukacsp válasza reloop hozzászólására (») Ápr 29, 2014 /
 
Nem túl nagy úgy az induló áramlökés a led-nek, amikor a kondi még kisütött állapotban van?
(#) Collider hozzászólása Ápr 29, 2014 /
 
Megvan a megoldás 35 példányban, de én a megoldáshoz vezető utat keresem. A reaktanciafüggvénnyel számolta ki valaki egy videóban, de az 120 voltos hálózatra volt.
(#) lukacsp válasza Collider hozzászólására (») Ápr 29, 2014 /
 
Drága uram:

Xc = 1/(2*Pi*f*C) = 1/(2*3.14*50*0.00000033) = 9650 Ohm
R = 2200 Ohm

Mindkettő sorban van a leddel. A led nyitófeszültsége a tápfeszhez képest elhanyagolható.

I = U/(Xc+R) = 230/(9650+2200) = 0.019 A ami pont jó led áramnak.

A képleteket innentőle kezdve úgy rendezgeted ahogy szeretnéd.

Amire még odafigyelj: ellenállás disszipációja P = (I^2)*R. Minnél több, annál több meleged lesz.
(#) Collider válasza lukacsp hozzászólására (») Ápr 29, 2014 /
 
Tisztelt uram! A többi hozzászólást kéne szürkére, ezt meg vastagra! Köszönöm!
(#) Jester_Racer hozzászólása Ápr 29, 2014 /
 
Üdv!

Adott egy multiméter, aminek az egyik mérővezeték csatlakozójához az van írva, hogy max. 200mA.
Mi történne ha véletlenül nagyobb áramerősség érné? Azonnal tönkremenne? Vagy van benne valami védelem?
Erről van szó egyébként: Mastech M-92X
(#) Collider válasza Jester_Racer hozzászólására (») Ápr 29, 2014 /
 
Van benne egy 200mA-s biztosíték, ami minden bizonnyal gyorsan olvadó F bizti. Az elszáll, ha milliamperes állásban 200 mA-nél nagyobb árammal megkínálod.
(#) Jester_Racer hozzászólása Ápr 30, 2014 /
 
Értem köszi, tehát nagy baj nem történik, max bizti csere?
Elég kezdő vagyok, nem szeretném azonnal tönkretenni
(#) Collider válasza Jester_Racer hozzászólására (») Ápr 30, 2014 /
 
Én is kezdő vagyok, úgyhogy nem tudom. Szerintem elvileg megtörténhet, hogy túl lassan olvad el a biztosíték és magával viszi a multit is. De amikor vettem biztosítékot, miután kipróbáltam én is a túláramot, azt mondták, hogy az eggyel lassabban olvadó bizti is megvédi a multit. Ha neked az eredeti F biztosíték van benne, akkor nincs miért aggódnod.
(#) mikrokapcsolo válasza Jester_Racer hozzászólására (») Ápr 30, 2014 / 1
 
Baja nem lesz semminek, csak a biztinek. Ha nem vagy biztos, hogy mekkora lesz az áramod, akkor tedd a 20aA-esbe, ott megtudod, hogy mehetsz-e a 200mA részhez.
(#) usane válasza mikrokapcsolo hozzászólására (») Ápr 30, 2014 /
 
Hát az attól függ hová érinti.
Én már lőttem el multit mert véletlenül hozzáértem vele a tv-ben a nagyfeszhez.
A bizti nem védte meg.
Persze normális esetben az ember nem a pár kV-os nagyfeszt méri vele, olyankor meg kellene védenie.
Következő: »»   56 / 83
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem