Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Videoton RA 6363 és EA 6383 javítása
Lapozás: OK   61 / 122
(#) Beringer 600 válasza drobika hozzászólására (») Ápr 26, 2014 /
 
Nekem volt már hogy a dióda híd füstölt,mert az egyik oldali végmodul zárlatos lett.
(#) drobika válasza Beringer 600 hozzászólására (») Máj 3, 2014 /
 
Azt nem tudom azokkal van e goind, mondjuk a feszkó értékek azok meg voltak, de kicserélek minden elkót benne amit csak tudok majd kiderül hogy segit-e rajta.Nem vagyok egy nagy elektronikai koponya, nagyon régen csináltam már erösitöt és sokat is felejtettem. de nem akarom kidobni, csak mert vacakol. megprobálom megcsinálni, ha már meg van.
A hozzászólás módosítva: Máj 3, 2014
(#) sthtyson hozzászólása Máj 10, 2014 /
 
Nem régiben vettem "teljesen hibátlan" állapotban, azonban mikor szétkaptam megláttam hogy a végfok panelnál 1-1 dióda "szénné" van égve és egy légmagos tekercs meg van pirulva. Hibátlanul szól, csak amikor basszust kap el torzul még minimális hangon is. Nos a problémám az lenne hogy nem tudom le olvasni a színes vonalakat a kis diódáról és így hiába forrasztom ki és viszem be műszaki boltba is szerintem. Ha valaki esetleg tudja hogy milyen való oda akkor az legyen szíves linkeljen egy olyan képet vagy adjon egy típusszámot(ha van ilyene). A chip mellé VR47 van írva ha ez segít. Válaszokat előre is köszönöm!
Képek:
Kép 1
Kép 2
Kép 3
(#) kadarist válasza sthtyson hozzászólására (») Máj 10, 2014 /
 
Szia!
A VR47 egy ellenállás és 4,7 Ωos. Ezek a kimeneti ellenállások akkor szoktak leégni, ha nagyfrekvenciásan begerjed a végfok. Rajz. Nézd meg a VC48-as kondenzátort is, mert lehet, hogy zárlatos.
A hozzászólás módosítva: Máj 10, 2014
(#) sthtyson válasza kadarist hozzászólására (») Máj 10, 2014 /
 
Értem, köszönöm a segítséget! És akkor elég a boltban azt mondanom hogy egy VR47-es ellenállás és VC48-as kondi?
A hozzászólás módosítva: Máj 10, 2014
(#) kadarist válasza sthtyson hozzászólására (») Máj 10, 2014 / 1
 
Nem, az ellenállását és a kapacitását mondd meg. Az ellenállás ellenállása 4,7 ohm, a kondenzátor kapacitása pedig 150nF (nanofarád), de ha 100nF-os lesz, az se baj.
A hozzászólás módosítva: Máj 10, 2014
(#) sthtyson válasza kadarist hozzászólására (») Máj 11, 2014 /
 
Oké, köszönöm! És a voltot honnan tudom meg? Mert a kondiban ha jól tudom van 50V;63V;100V stb. és az ellenállásnak is van valami "huzal ellenállás" (1W,2W,05W stb). De lehet hülyeséget mondok
A hozzászólás módosítva: Máj 11, 2014
(#) kadarist válasza sthtyson hozzászólására (») Máj 11, 2014 /
 
Úgyis olyan kondenzátort kapsz, amelyik legalább 50V-ot kibír. Oda nem elektrolitkondenzátor kell, amelyeknél egészen kis feszültségtűrésű is van. Az ellenállás legyen 1W-os a biztonság kedvéért.
A hozzászólás módosítva: Máj 11, 2014
(#) fsrtx13 hozzászólása Máj 20, 2014 /
 
Üdv nektek!

RA 6363S a szóban forgó eszköz, a jelenség pedig recsegés-sercegés a jobboldalt. Poti mozgatásától független, persze hangosak már, nem maiak de minden állásban jelen van a problem. Legutóbb sacc egy hónapja jelentkezett ez utoljára, elmúlt, most megint kezdi a hisztit a szerelmem. Egyszóval segíccség' ! Gyári állapotban van, értem ezt úgy, hogy nincs módosítva semmi benne.

Köszönömasegítségethakapok! = )
(#) pauer98 válasza fsrtx13 hozzászólására (») Máj 20, 2014 /
 
Nálam volt hogy a földelés okozta hogy recsegett a poti, igaz az mindkét oldalon. Forraszd, ónozd át a forrpontokat, jobb ötletem nincs.
(#) sthtyson válasza kadarist hozzászólására (») Máj 20, 2014 /
 
Nos kaptam 150nF-os kondit de 100V-os az nem baj? És az ellenállást és a kondit mindegy hogy forrasztom be vagy van - és + oldala? Válaszokat köszönöm. (bocs, amatőr vagyok )
(#) sthtyson válasza sthtyson hozzászólására (») Máj 20, 2014 /
 
Ja és nem fér be a VC48 helyére amit vettem mert sokkal kisebb.
Ezt kaptam
És ilyen alakú van benne
De ez a képeken látszik amik az első hozzászólásomban vannak.
A hozzászólás módosítva: Máj 20, 2014
(#) silent15 hozzászólása Máj 21, 2014 /
 
Sziasztok, lenne egy olyan kérdésem, hogy az EA6383 S erősítőnél merre keressem a hibát;
pár héten belül újrapotizom, de már amióta elkezdtem használni (családé, már állt vagy 8 évet) a bal csatorna folyamatosan erősebb, a balancot csutkáig kitekerve is, ezt lehet még máshol is állítani, vagy ezt majd megoldja az újrapotizás?
Köszönöm!
(#) mugab válasza fsrtx13 hozzászólására (») Máj 21, 2014 /
 
Mozgasd meg a csatlakozókat , kapcsolókat, lehet kontakt hiba, de volt már olyan hogy tranzisztor zajosodott be
(#) marcus hozzászólása Máj 25, 2014 /
 
Üdv! Adott egy ra 6363 s erősítő. Nem volt benne bal oldalon végfok. szereztem egyet, beraktam, szólni szól, de elég gyéren. Ha emelem a hangerőt, akkor eltorzul. Az alsó végtranzisztor, azt hiszem a bd912-es elég erősen melegszik. Esetleg hol keressem a hibát?
(#) pauer98 válasza marcus hozzászólására (») Máj 25, 2014 /
 
Meghajtó tranyókat nézd át, forraszd át őket. Ellenőrizd a pufferkondikat, megvan-e a feszkó rajtuk. Lehet hogy zárlatosak a tranyók, ha veszel párba vedd tehát mindkét oldalon cseréld ki. Felső tranyók: BD911
Alsók: BD 912
figyelj rá hogy egy fajta gyártó legyen.

Meghajtó tranyók: BD 139 és BD 140

Itt egy kapcs rajz hozzá:
Végfok: http://www.hobbielektronika.hu/forum/files/83/830526a61cac98a62d106...d0.gif

ErősÍtő: http://elektrotanya.com/PREVIEWS/63463243/23432455/videoton/videoto..._1.png
A hozzászólás módosítva: Máj 25, 2014
(#) bekeipeter válasza marcus hozzászólására (») Máj 30, 2014 /
 
A védelem tranyóit nézd meg lehet, hogy azok is kapituláltak!
(#) Epeter hozzászólása Jún 4, 2014 /
 
Üdv Urak (és persze Hölgyek is ha vannak)
Az alábbi kérdése(i)m vannak:
Nemrég vettem egy RA636-as eszközt és egyelőre nagyon tetszik, de két hibát vélek felfedezni rajta. ERzekben kérem a segítségeteket.
1. a ha a hangerőt leveszem (egészen halkra) akkor a jobb oldal előbb elhallgat mint a bal. Ez mennyiben tekinthető normálisnak, vagy mit kell(het) kicserélni.
2. A rádió nagyon hangos. Ez viccesnek tűnik, de valójában arról van szó, hogy gyakorlatilag ha 1-es szinre (a jelzés szerint) tekerem a hangerőt, akkor már nem lehet megmaradni a szobában. Ez csak a rádióra vonatkozik, mert a többi külső eszköz hangereje kényelmesen, normáisan szabályozható.
Szóval mi lehet a probléma, és hogy lehet orvosolni?

Előre is köszi a válaszokat
(#) Buvarruha válasza Epeter hozzászólására (») Jún 4, 2014 /
 
A legtöbb szeteró poti ilyen sajnos, nem nagyon lehet vele mit kezdeni. A rádió a saját belső rádiója? Ja és a típust írd le pontosan, mert a 636-ra semmit sem találok.
(#) ha6zz hozzászólása Jún 4, 2014 /
 
Üdv!

Videoton RA6363S hálózati kapcsoló pótlásában szeretnék segítséget kérni.Törött, nem marad zárva.Tud-e valaki olyan kapcsolót, ami nagyobb átalakítás nélkül betehető?

Köszönöm
(#) Epeter válasza Buvarruha hozzászólására (») Jún 4, 2014 /
 
Ja igen, "kicsit" hibásan gépeltem
tehát a típus RA 6363 S
amúgy a saját rádiójáról van szó

Köszi!
(#) csubííí válasza Epeter hozzászólására (») Jún 4, 2014 / 2
 
Talán megoldás a problémádra.

A legfelső a nagy jel-hatásosságot állítja, (helyi vétel) az az alatti, a fázis-együtt futást, lent a 4 poti közül a bal legfelső az FM rádió bal csatornájának hangerejét, alatta szintén a baloldalon pedig a jobb csatorna hangerejét, a jobb felső a térerősségjelző érzékenységét állítja, a jobb alsó pedig az AM rádió hangerejét.
A hozzászólás módosítva: Jún 4, 2014
(#) Epeter válasza csubííí hozzászólására (») Jún 4, 2014 /
 
Remek! Köszönöm a segítséget, este megnézem mit lehet kihozni belőle.
(#) Epeter válasza csubííí hozzászólására (») Jún 5, 2014 /
 
Még egyszer köszönöm a tippet, sikeres volt a művelet.
(#) csubííí válasza Epeter hozzászólására (») Jún 5, 2014 /
 
Igazán nincs mit! Többek között azért van ez a fórum is,hogy segítsünk egymásnak ha tudunk.
Örülök neki,hogy megoldótót a felvetett probléma.
(#) pauer98 válasza ha6zz hozzászólására (») Jún 5, 2014 /
 
Szerintem próbáld meg szétszedni, csak meg lehet valahogy javÍtani, hisz ez nem kÍnai
(#) ha6zz válasza pauer98 hozzászólására (») Jún 5, 2014 /
 
Sajnos nem javítható.A bakelitból van letörve az a kis pöcök, ami nem engedi oldalirányban mozogni.Úgy néz ki, hogy egy kedves fórumtárs tud küldeni,remélem jó lesz.
A hozzászólás módosítva: Jún 5, 2014
(#) pauer98 válasza ha6zz hozzászólására (») Jún 6, 2014 /
 
Hát szerintem én valahogy megoldanám némi gányolással
(#) csubííí válasza ha6zz hozzászólására (») Jún 7, 2014 /
 
Nekem is van pár ilyen készülékem és sajna nekem is le van törve az a kis "pöcök",de mivel a kapcsoló tökéletesen működik nem okoz gondot a hiánya. A csatolt képen látható,hogy a kapcsoló végén van egy védő műanyag burkolat ami az oldalához van rögzítve (a műanyag alján ovális furatok vannak és a készülék oldalán is,így a megfelelő pozícióba állítható). Én ezzel mint előre mint oldalirányba be tudtam tökéletesen pozicionálni és így stabilan van rögzítve semelyik irányba nem tud elmozdulni.
A hozzászólás módosítva: Jún 7, 2014

6383s.jpg
    
(#) Tomka1118 hozzászólása Jún 12, 2014 /
 
Üdv mindenkinek!

Engem is elért a retró-korszak videoton láza. Gyorsan vettem is egy 6303/6383 párost.

A rádió jól működik, a potija kapott WD40-et, azóta nem serceg. Ami fura, hogy a sztereo pilot jelet nem mindig kapja el. 4-5 térerős LED is ég, mégsem sztereó a vétel. Eltekerem, visszatekerem és akkor meg elkapja és sztereó lesz. Lehet ezen állítani?

Az erősítő is jól működik, pár kérdésem azért van vele:
- A trafója 50Hz-en zúg, nem zavaró, de kicsit hangosabb, mint kellene (szerintem). Lehet ezen változtatni, javítani?
- A pufferkondikat "kötelezően" cseréljem, vagy akár jók is lehetnek? Szkóp nélkül hogyan lehet megállapítani, hogy milyen állapotban vannak?
- A jobb oldalról (fejhallgatón keresztül) 5-10 másodpercenként 1-2 másodpercnyi sistergés hallatszik, leginkább olyan, mint egy FM rádió sistergése. Nagyon halk, igazából zene mellett abszolút nem hallatszik, csak üresjáraton.

Kivettem az előerősítőt, akkor is csinálja.
Megcseréltem a két végfokot, akkor is jobbról szól.
Mitől lehet ez? Kontakt hiba?

Várom a hozzáértők véleményét. Én sokkal lelkesebb vagyok, mint amennyire értek az ilyenekhez...

T.
Következő: »»   61 / 122
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem