Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   1194 / 1673
(#) Ricsi89 válasza Alkotó hozzászólására (») Jún 24, 2014 / 1
 
Ezek hőcsövek. Minden cső kb félig van töltve folyadékkal. Azután a csőben alacsony nyomást hoznak létre, így lezárják. Így a folyadék már alacsony hőmérsékleten is légneművé válik. Ekkor a gőz a hidegebb részen lecsapódik, majd visszafolyik a csőben. Így vezeti a hőt el a cső egyik végéről a másikra. A csövek száma az elvezetett hő mennyiségével arányos. persze kell hozzá megfelelő nagyságú hűtőborda is, hogy le is tudja adni a hőt. Ennek előnye, hogy kis helyről el lehet vezetni a hőt egy távolabb lévő nagy méretű hűtőbordára. Hasonló ez, mint egy vízhűtés.
Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Jún 24, 2014
(#) davix95 hozzászólása Jún 24, 2014 / 2
 
Üdv mindenkinek.
El készültem a tekercselőgéppel van benne digitális számláló, irány és fordulat szabályzó valamint egy huzal vezető ami folyamatosan teszi egymás mellé a huzalt ennek a végén van egy érzékelő ha eléri a cséve test szélét le áll a tekercselő és a huzal vezető is a zöld gombot megnyomom elindul újra tekercselés viszont a huzal vezető az ellentétes irányba indul addig még eléri a másik szélét a csévetestnek, de ha át kapcsolom a zöld gombtól barra lévő kapcsolót akkor folyamatosan megy oda-vissza. Tudom,hogy nem a legszebb darab de legalább saját tervezésű meg szemétből lett össze állítva 2db 74192 es meg néhány csavar lett hozzá véve.
A hozzászólás módosítva: Jún 24, 2014
(#) Buvarruha válasza Ricsi89 hozzászólására (») Jún 24, 2014 /
 
Csak annyit helyesbítenék, hogy nem félig van töltve, hanem csak egészen kevés víz van benne, de valóban hűvezető cső és így működik. Amúgy ez a hűtő valami harman kardon házimozierősítőnek a processzorát hűti elvileg..
A hozzászólás módosítva: Jún 24, 2014
(#) (Felhasználó 46585) válasza Buvarruha hozzászólására (») Jún 24, 2014 /
 
Szép. Kár, hogy AB osztályú. Egy rendesebb PWM-hez nem kell ennyi faxni. És még szebb a hangja is.
(#) zsoltee0001 válasza guliver83 hozzászólására (») Jún 25, 2014 /
 
Nem úgy értettem, hanem ha változtatni akarnál a monitor elhelyezésen, akkor mindenestül kéne rakosgatni, ez némi akadály...
(#) Schnitt válasza guliver83 hozzászólására (») Jún 25, 2014 /
 
Ha szemmagasságban nagyjából betekintésre merőlegesen el tudod helyezni a szerkezetet akkor semmi. Oldalról/felülről nem látszik olyan jól az LCD technológia miatt.
(#) daneg86 hozzászólása Jún 25, 2014 / 1
 
Készülő csöves fejhallgató erősítőmből összedobtam egy deszkamodellt, amíg nem készül el a többi komponens, addig így marad
(#) elektrorudi válasza daneg86 hozzászólására (») Jún 25, 2014 /
 
Soha nem gondoltam volna, hogy a "deszkamodellt" szó szerint kell érteni, de belátom, megint tévedtem. Szuper jól néz ki, gratulálok. Másnál (nálam) gyakran a végleges kivitel nincs így kidolgozva.
(#) mofesa válasza elektrorudi hozzászólására (») Jún 25, 2014 / 2
 
Pedig miért ne lehetne, magam is így teszek. A doboz jelentőségének jó része, csak dizájn.

SANY0275.JPG
    
(#) guliver83 válasza Schnitt hozzászólására (») Jún 25, 2014 /
 
Pont úgy van elhelyezve
De nem nagyon nézem a monitort, hogy mi folyik rajta.
(#) CIROKL hozzászólása Jún 25, 2014 /
 
Szép estét , elmaradt kis cuccokat végre dobozba helyeztem .
Ezek olyan lassan készültek el hogy el sem hiszem, mindig csak félre toltam és olyan ráérősen készült .
Bővebben: Link

PCM2704 és PCM2900 as USB DAC , hangkártya ...
A hozzászólás módosítva: Jún 25, 2014
(#) vicsys válasza CIROKL hozzászólására (») Jún 25, 2014 /
 
Szép, szép... (Bezzeg amikor piros plexit akartam venni, senkinek nem volt. Most meg, fedlapnak is elég. Ejj, Bogár Imre bácsi...!)
(#) CIROKL válasza vicsys hozzászólására (») Jún 25, 2014 /
 
Ezek pici darabok csupán 70X120mm , véletlen bementem egy helybéli üveges műhelybe és mit látok a polcon na mit sok szabási hulladékot , és mind szines.
(#) kérdező válasza CIROKL hozzászólására (») Jún 25, 2014 /
 
Szuper. Ilyen jót venni se lehet. Jó alkatrészek, szép nyák, szép dobozolás. Én az egyszer megépülő csöves erősítőmbe szeretném beépíteni. Modulként fog belemenni.
(#) granpa válasza CIROKL hozzászólására (») Jún 25, 2014 /
 
Ez piros üveg?
(#) CIROKL válasza granpa hozzászólására (») Jún 25, 2014 /
 
3mm -es plexi
(#) Mayan hozzászólása Jún 25, 2014 / 4
 
A TDA1554Q minierősítőm eddigi legminibb megvalósítása, Wima 4,7 µF bemenő, 1000µF Low ESR helyi puffer. A hűtés bőven elegendő, csak alig érezhetően langyos a nap végére is. A doboz 10*8*4 cm. Ez most 12 V-os kapcsitápról megy.
A hozzászólás módosítva: Jún 26, 2014
(#) Johnny0004 válasza Mayan hozzászólására (») Jún 25, 2014 / 1
 
A NYÁK vasalással készült?
A hozzászólás módosítva: Jún 26, 2014
(#) granpa válasza CIROKL hozzászólására (») Jún 25, 2014 /
 
Csak az üveges műhely miatt kérdeztem.
(#) CIROKL válasza granpa hozzászólására (») Jún 25, 2014 /
 
Szinte gondoltam De manapság egy ilyen mühelyben mindennel foglalatoskodnak , és még lézer -el is vágnak ha kell ...
A hozzászólás módosítva: Jún 25, 2014
(#) daneg86 válasza Johnny0004 hozzászólására (») Jún 25, 2014 /
 
Ez az új 3D technológia
(#) SzervízMacska válasza Johnny0004 hozzászólására (») Jún 26, 2014 /
 
Én úgy látom, hogy szénaboglya modell - más néven légszerelés...
(#) Moderátor hozzászólása davix95 hozzászólására (») Jún 26, 2014
 
Ez szép teljesítmény volt. Nem a tekercselőgép, hanem a második mondat. Egy szuszra felolvasni sem lehetne, olyan hosszú. Nem ártana tagolni is néha!
Egyébként a tekercselő gép ügyes jószág.
A hozzászólás módosítva: Jún 26, 2014
(#) tomi52 válasza Mayan hozzászólására (») Jún 26, 2014 /
 
Megint nem látom az erősítő kísérletek cikkedet! (Még szerencse, hogy lementettem, mostanában akarom kipróbálni!) Ez - IC-vel - jobb?
(#) don_peter hozzászólása Jún 26, 2014 /
 
Elkészültem az újabb kis kütyümmel.
DPTP System - Bináris óra.
Egyelőre még csak az elektronikával készültem el, de készül a doboz is hozzá.
Szép lesz nagyon
Egy kis videó: Bővebben: Link
A kábelezés még nem 100%, hogy így marad, de a dobozolás szűkössége miatt nem tehetek tüskesort.
(#) enree válasza don_peter hozzászólására (») Jún 26, 2014 /
 
Atyavilág, mit követett el az a szerencsétlen 7805? Nyákfúráskor használj magasabb fordulatot, kisebb előtolást, úgy szebb lesz a furat (feltéve, hogy vág a fúród). Miért nem tervezted egy nyákra, akkor nem kéne kábelezni.
(#) don_peter válasza enree hozzászólására (») Jún 26, 2014 /
 
A 7805-nek nincs semmi baja.
Úgy terveztem meg a nyákot, hogy rá tudjam fektetni a nyákra, alatta hővezető paszta van, hogy frankón tudjon hűlni ha kell.
A 7805-ös fülén lévő furaton keresztül van leforrasztva a nyákra egy átmenő vastagabb huzallal.
Ez azért kell, hogy nagyon passzosan illeszkedjen a nyákhoz a fém felület, hogy minél optimálisabb legyen a hővezetés.

Azért terveztem meg kettő nyákra a kapcsolást, hogy kisebb helyre tudjam berakni.
Majd a dobozolás fog teljes képet adni mit miért tettem.
(#) JZoli válasza don_peter hozzászólására (») Jún 26, 2014 /
 
A hővezető paszta magában nem fog hűteni! Kellene hozzá még valami fém felület ami átveszi a hőt! Amúgy jó ötlet volt a kettéválasztás, mert így valóban kisebb helyet foglal.
(#) Zoli_bácsi válasza don_peter hozzászólására (») Jún 26, 2014 / 1
 
Ez egyáltalán nem fog "frankón" hűlni.

Az FR4-es üvegszálas nyák, hűtőként alkalmazva nagyon rossz választás. Ilyet nem csinálunk, így nem szerelünk stab-ot. Ez hiba. A nyákot át lehetne tervezni, és a stabot rendesen, szakszerűen szerelni.
(#) nszero hozzászólása Jún 27, 2014 / 3
 
Hello. Egy barátom kérésére készítettem egy LCD kijelzős turbo nyomás mérőt a lenti link alapján.
Bővebben: Link
Következő: »»   1194 / 1673
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem