Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   1200 / 1672
(#) SzervízMacska válasza elektroncso hozzászólására (») Júl 9, 2014 /
 
Nem fog menni. Talán egy békebeli 486-ossal, de azok közül sem mindegyikkel...
(#) elektroncso válasza SzervízMacska hozzászólására (») Júl 9, 2014 /
 
Olvastam pár dolgot az JDM-ről, ezt a fajtát többen is megépítették, működött nekik XP-vel is. Ezért ezt építettem meg. Holnap kiderül.Ez az.
(#) Schnitt válasza elektroncso hozzászólására (») Júl 9, 2014 /
 
Jól néz ki! Azt gondolom tudod, hogy a PC-n lévő soros csatlakozó is ilyen apa típusú?
Egy sima soros kábellel nem tudod összekötni őket, mert annak az egyik vége apa, a másik anya. Aminek egyformák a végei, az nullmodem kábel, viszont annak más a bekötése, azzal alapból nem fog működni.
(#) vicsys válasza Izeg. hozzászólására (») Júl 9, 2014 /
 
Egy síkban vannak, tervezéskor nagyon ügyeltem. Szerintem az üvegbúra torzít és mint írtam, nehéz előnyös fotókat készíteni.
A teteje feketére fújva, több rétegben lakkozva. Majd megpróbálok jobb képeket készíteni.
(#) Zenner válasza vicsys hozzászólására (») Júl 9, 2014 /
 
Nagyon jó lett! Ismét kitettél magadért, nem csalódtunk
(#) elektroncso válasza Schnitt hozzászólására (») Júl 9, 2014 /
 
Tudom, mivel a kábelt is én készítettem hozzá így teljesen mindegy volt. Dugasztápról lesz működtetve, csak fogok bele tenni még egy ledet, mert idegesít hogy nem tudom kap-e áramot.
(#) Schnitt válasza elektroncso hozzászólására (») Júl 9, 2014 /
 
Akkor jó. Csak szóltam, nehogy felesleges debugolással kelljen foglalkoznod, de látom, képben vagy
(#) nedudgi válasza elektroncso hozzászólására (») Júl 9, 2014 /
 
Csak tanács: Lehetőleg kerüld az egyedi kábeleket, bekötéseket. Ha nem dokumentálod, jelölöd, pár év múlva, már gondot jelenthet a használat.
Szépen néz ki, kár, hogy a forrasztásokat nem mutattad.
A hozzászólás módosítva: Júl 9, 2014
(#) vicsys válasza Zenner hozzászólására (») Júl 9, 2014 /
 
Készítettem egy rövid videót hozzá. Az zenét ismét én szereztem. (Érdekes, hogy senki nem kérdezte meg, hogy mi az a szimbólum az előlapon...?)
Bővebben: Link
(#) kistee válasza vicsys hozzászólására (») Júl 9, 2014 /
 
Mi lenne? Assziszi szent Ferenc jele...
(#) elektroncso válasza nedudgi hozzászólására (») Júl 9, 2014 /
 
Hagyományos kábelt csináltam, ugyan az a láb van össze kötve ugyan azzal a lábbal. Úgy van megcsinálva, ha a csatlakozót kicserélem a másik fajta csatlakozóra akkor üzleti kábellel is be lehet kötni. Ha érdekel a forrasztási oldal lefotózhatom estére.
A hozzászólás módosítva: Júl 9, 2014
(#) Izeg. válasza vicsys hozzászólására (») Júl 9, 2014 /
 
Akkor nem szóltam! Szép! De szerintem már inkább az órák építenek téged Ajánlanám legközelebb egy atomórával próbálkozz.
(#) zsoltee0001 válasza vicsys hozzászólására (») Júl 9, 2014 /
 
Én akartam kérdezni, csak féltem, hogy valami annyira közismert dolog, nem akartam beégni...
(#) llaczo válasza SzervízMacska hozzászólására (») Júl 9, 2014 /
 
Idézet:
„Nem fog menni. Talán egy békebeli 486-ossal, de azok közül sem mindegyikkel..”

Azért ezt nem mondanám. Én egy elég jó géppel nyomatom és simán megy. Tapasztalatom az hogy egy külső RS232 már fél siker. Kártyás is jó. Belső vagy USB-s az nem.
Na de azért a Pic kit a végső megoldás. Könnyebb is használni és már nem is olyan drága.
(#) vicsys válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Júl 9, 2014 /
 
Relatíve közismert. Nem akartam túl egyértelműre a feliratot, de azt sem, hogy túl extravagáns legyen. Próbáltam olyasmit tervezni, ami dizájnban illeszkedik. Ezek "TF" betűk, a Tempus fugit- latin kifejezés után...
(#) Csupasz válasza vicsys hozzászólására (») Júl 9, 2014 /
 
Igen, sajnos repül az idő, és vele együtt a latin műveltségem is.
(#) elektroncso hozzászólása Júl 9, 2014 /
 
Megint itt vagyok. Lefotóztam az égető forrasztási oldalát is. Kézzel lett rajzolva, de ez látszik. A második képen egy szakadásvizsgáló van, múlt héten készítettem. A harmadik képen ennek a nyák lapja van. Nem volt itthon 10 Mohm -os ellenállásom ezért összeraktam két darabból.
A mai nap folyamán félig elkészült a frekvenciamérőm, de mivel hiányzik két alkatrész elakadtam. Holnap beégetem a PIC-et, és ki is próbálom. Ami hiányzik az a bemeneti egységben van, ezért a többi részt le lehet tesztelni. Ma odáig jutottam, hogy az IC foglalatok megfelelő lábain ott van a stabil 5 V. Világít a bekapcsolást jelző LED és az LCD háttérvilágítása is.
(#) cupika97 válasza elektroncso hozzászólására (») Júl 10, 2014 /
 
Igaz nem a legszebb a forrasztási oldalról, de jó oda van cínezve. Szakadásvizsgáló otlet tetszik. Én nem bajlódtam PIC-égetovel, egybol rendeltem egy ilyet az íbéjrol.
(#) trickentrack hozzászólása Júl 10, 2014 /
 
Sziasztok!

Kezdő vagyok ez az 2. "komolyabb" kapcsolásom ami egy elektromos dobókocka.
Még félkész állapotban van.
Ezúton is köszönet hadnagyakosnak a sok segítségért és a jövőben történő PIC programozásért.
(#) elektroncso válasza trickentrack hozzászólására (») Júl 10, 2014 /
 
Alkatrész oldalról jó, ha elfogatsz egy tanácsot akkor a forrasztási oldalon kétszer húzod át a vonalakat a fixel, akkor nem mar alá. Csak így tovább. De jó neked, van aki beégeti helyetted a PIC-et. Egész nap az égetőmmel szórakoztam, nem ment, rá kellett jönnöm hogy nem akar együttműködni az égető a gépemmel. Holnap be kell üzemelnem a régit, hátha azzal fog menni.
(#) trickentrack válasza elektroncso hozzászólására (») Júl 10, 2014 /
 
Köszi a tanácsot, jól hangzik!
Nekem nincs is égetőm.Ez az égetés is csak elvileg egy egyszeri alkalom.Így is utaznom kell pár km-t.
(#) don_peter hozzászólása Júl 10, 2014 /
 
Első full SMD alkotásom.
Ez egy kézi WandClock, egyelőre a program fejlesztés alatt van így most még csak szöveget lehet kiíratni vele. (természetesen kész az óra rész is, de még nincs leprogramozva a megjelenítése)
Csatoltam pár képet is az alkotásomról
PIC16F684 kergeti a ledeket..
A gyorsuló kapcsolót én is egy kiherélt hőbiztosítékból oldottam meg.
A nyák vasalós technikával készült.
Mérete: 2.5x6cm

Egy kis videó róra: (sajnos nem tudtam jó képet és videót készíteni róla mert a kamera felvétele lassabb mint amilyen gyorsan villognak a ledek)
Bővebben: Link
ui: sajnos néhány hiba van a prototípuson, de ezek már javítva vannak, így a következőn már nem lesz átkötés.
(#) SzervízMacska válasza llaczo hozzászólására (») Júl 10, 2014 /
 
Látod, igazam lett - pedig nem kívántam... Szívből örülök, hogy Neked KIVÉTELESEN megy, de légyszíves ne vezesd félre a kezdőket!
A hozzászólás módosítva: Júl 10, 2014
(#) elektroncso válasza cupika97 hozzászólására (») Júl 10, 2014 / 1
 
A szakadásvizsgáló nem az én ötletem volt, innen van a rajz:Bővebben: Link Csak új nyákot terveztem hozzá. Nagyon jó, még ellenállást is lehet vele vizsgálni, minél nagyobb az ellenállás annál mélyebb hangot ad ki. Még azt is kijelzi ha a kezemmel zárom a kontaktokat.
(#) trickentrack válasza don_peter hozzászólására (») Júl 10, 2014 /
 
Nagyon tetszik!
(#) elektroncso válasza SzervízMacska hozzászólására (») Júl 10, 2014 /
 
Az lehet a hiba, hogy a soros port nem nyissa ki a BC182-es tranzisztor. Nem kap tápot a PIC. Van még itthon másik két PC-m, kipróbálom velük.
(#) SzervízMacska válasza elektroncso hozzászólására (») Júl 10, 2014 /
 
Több száz oldalas irodalma van már, hogy miért nem megy. Többek között itt is, a pic kezdő témában. De azért remélem, hogy sikerül...
(#) don_peter válasza trickentrack hozzászólására (») Júl 10, 2014 /
 
Köszi, vagány kis játék
Még van mit finomítani a programon, de legalább haladok vele.
Nem volt egyszerű kitalálni magamtól mit hogyan csináljak, de talán jó irányban indultam el.
(#) mikrofarad hozzászólása Júl 11, 2014 /
 
Elkészültem életem első AVR-es projektjével ami egy "vonalakon belülmaradó" robot. (Erre van valamilyen szakszó? ) A kapcsolás Fizikus WILL - I robotjának kibővített kapcsolása. A bővítés: zavarszűrés céljából két optocsatolón keresztül kapja a jelet a AVR. A forráskód is nagyrész az övé, de sokat kellet változtatni rajta, hogy tökéletes legyen. A programozó a Topi féle AVR-Doper
Képek
Videó

Tudom, hogy nem egy túl profi kivitelezés és vannak hibái, de még van időm kijavítani mert csak 15 éves vagyok.
A hozzászólás módosítva: Júl 11, 2014
(#) mikrofarad válasza mikrofarad hozzászólására (») Júl 11, 2014 /
 
A képek között van a forráskód is.
Következő: »»   1200 / 1672
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem