Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TV hiba, mi a megoldás?
Lapozás: OK   970 / 1269
(#) biji válasza belfi2 hozzászólására (») Júl 17, 2014 /
 
Szia! Igen TV2K a sasszi.

jani
(#) belfi2 válasza biji hozzászólására (») Júl 17, 2014 /
 
Szia!

IGENNN! Ő az!
Akkor nem szedem szét újra! Annyi belefér a szórásba!
Köszi!
(#) biji válasza belfi2 hozzászólására (») Júl 18, 2014 /
 
Szia!

Készenlétben nem zizeg a tápegység trafója? Ebben zizegett, engem zavart. Kiforrasztottam, megáztattam lakkban, szárítottam napon 1 napot, így már nem zavaró.Most már tökéletes.

Ja igen a távkapcsolóját is fel kellett újítani, most már az is jó.

jani
(#) belfi2 válasza biji hozzászólására (») Júl 18, 2014 /
 
Nem , ez tök csendes csak ez zavart. A kondi csere után , fürgébb is lett .Az enyémnek nincs saját távja , (megoldottam ) csak a 7. csatornát nem fogadja direktbe.Léptetéssel semmi gond.
A sakkhoz hasonlóan , "szerviz menü három lépésből"
A hozzászólás módosítva: Júl 18, 2014
(#) jdani hozzászólása Júl 18, 2014 /
 
Hali. Van egy Panasonic plazma TVm. Bekapcsoláskor 14et villan a piros led. A típus tx-p42c10y
Mit jelenthet ez a hiba? Neten találtam, de csak olyat, ahol 6x villant.
(#) belfi2 válasza jdani hozzászólására (») Júl 18, 2014 /
 
Szia!

Egy hasonló készülék leírása alapján: Audió PWM SOS.
Sajnos többet nem találtam.
(#) jdani válasza belfi2 hozzászólására (») Júl 18, 2014 /
 
Tehát valami audio gond lenne, ami miatt nem kapcsol be a TV?..
Nem találtam hozzá sehol leírást - szervizkönyvet
(#) biji válasza jdani hozzászólására (») Júl 18, 2014 /
 
(#) jdani válasza biji hozzászólására (») Júl 18, 2014 /
 
Audio PWM hiba, ami az A panelen van. A panel TNPH0783
Lehet-e ezt javítani, vagy cserélni szokás?
(#) belfi2 válasza jdani hozzászólására (») Júl 18, 2014 /
 
Hali!

Szerintem csere, de kb 40000 ft.
(#) jdani válasza belfi2 hozzászólására (») Júl 18, 2014 /
 
Ja, láttam az árat Mondjuk maga a TV se volt olcsóság..
Viszont ilyenkor hezitálok. Mi ha megveszem a modult, és úgy se lesz jó?
(#) belfi2 válasza jdani hozzászólására (») Júl 18, 2014 /
 
Igen , ez benne van a pakliban.

Mennyi idős a Tv? Lehet ha ezt javítod elmegy más .Tudod a fogyasztói társadalom!
A hozzászólás módosítva: Júl 18, 2014
(#) jdani válasza belfi2 hozzászólására (») Júl 18, 2014 /
 
A gazdi úgy mondta, kb 5 éves, a neten még most is 500€ körül van...
A javítás drága, nade nemhiszem hogy valaki olcsóbban mint 140€ megcsinálja.
(#) Gergolein hozzászólása Júl 22, 2014 /
 
Üdv mindenkinek!

Másfél éves Orion T23-DLED típusú tévém ma érdekes tünetet kezdett produkálni. A képernyő alsó felével lett a probléma, de beszéljenek helyettem a képek.

Valamiféle szalagkábel hibára gyanakszom, de nagyon érdekelne a Ti véleményetek is.

Válaszotokat előre is köszönöm!

Üdv!
(#) Hurka hozzászólása Júl 24, 2014 /
 
Sziasztok! Videoton TS 3302-es típusú, japán képcsöves tv-m van. A hibája: amikor nagyon ,,világos a kép'', akkor mind a függőleges pozíciója (lecsúszik a kép, és ugrál), mind pedig vízszintesen, jobbról becsúszik, de nem az egész kép, hanem olyan ,,hordósan'', mintha gumiból lenne a kép, amit a sarkainál leszögezünk, és a bal oldalának a közepe tájékán kifelé húznánk. A hiba nem jelentkezik sötétebb képeknél. Arra gyanakszom, hogy a videojel valamilyen úton-módon ,,összezavarja'' a szinkronmodult, mintha a ,,fehér szín'' túlvezérelne valahol egy fokozatot. Sajnos nem vagyok jártas a televízió vételtechnikában. Segítségeteket előre is köszönöm! Üdvözlettel: Hurka

u.i.:Sajnálnám kidobni, gyönyörűek a színei...
(#) Hurka válasza Hurka hozzászólására (») Júl 24, 2014 /
 
Csatolok egy képet is, hogy lehessen látni a hibát... Köszönettel: Hurka
(#) belfi2 válasza Hurka hozzászólására (») Júl 24, 2014 /
 
Hali!

Ha a fehér jelre dinamikusan ugrál a kép, akkor lehet úgy mint nálam katód szűrés hiba van.Viszont nem árt ha az összes kondit (táp , sor) átméred.
(#) stevepapa válasza Hurka hozzászólására (») Júl 24, 2014 /
 
A Kf modult, tunert nézd át. Első ránézésre AGC hibának tűnik.
(#) 2herceg hozzászólása Júl 25, 2014 /
 
Szépnapot.
ORION TV T2930 STX-8FL Nem lehet programozni.
Nagy segitséget kérnék hozzá értö szakemberektöl.
A párom 8 éve vásárolt egy ORION TV T2930 stx-8fl szines tv-t,de mivel nem kellet a tuner részét használni mert digis beltériröl AV rol üzemelt.De költözés miatt máshová került a tv igy a UPC kábel rendszerröl kellene a tuner részét használni,de a hozzá adott gyári távirányitoval (aminek a számaVSR100G-III) nincsen lehetöség a csatornák programozására.Nincsen rajta olyan menü hogy programozás.Rendeltem hozzá egy másik távirányitot amin van olyan hogy menük de sajnos ez is ugyan asz tudja mint a sajátja kidobott pénz. A programokon végig megyek de csak a 199 böl 6 db program müködik,véletlen szerüen, mit lehet most tenni hogy lehet a keresöt elinditani. Sajnos másik TV re nincsen keret.Ha valaki találkozott már ilyen problémával várnám a segitségét, elöre is köszi ha tudnátok segiteni.
M István
(#) kadarist válasza 2herceg hozzászólására (») Júl 25, 2014 /
 
Szia!
Nyomd meg többször a menü gombot. Elő kell jönnie a hangolási almenünek.
(#) villanyipi hozzászólása Júl 25, 2014 /
 
Üdv!
Ismételten elkezdett ereszteni egy icipicike lyukon a hyunday tf2107hu típusú készülékem anód gumi harangja ami a képcsőre megy, kérdésem annyi volna lehet-e külön is kapni ilyet vezetékelve vagy csak trafóval árulják, mert úgy már nem kellemes az ára sajnos ?
Köszönök előre is minden választ.
(#) 2herceg válasza kadarist hozzászólására (») Júl 25, 2014 /
 
Sajnos a menügomb megnyomásával csak a kép és a hang menü jön be semmi más. Felteszek egy képet mi azami a program hely melett van a homok ora féle meg hogy off, mivan kikapcsolva semilyen gombal nem lehet atváltani.

CIMG4979.JPG
    
(#) Robi85 hozzászólása Júl 25, 2014 /
 
Üdv.

Kaptunk egy Samsung 72cm-es síkképcsöves TV-t. Van egy kis probléma vele még pedig, hogy a kép ugrál összefele vizszintesen. De van olyan is, hogy befelé behajlik a két széle. Ha egy kicsit megmozgatom az asztalon, vagy megkocogtatom a burkolatot akkor visszaáll, de újra csinálja. Kérdésem az lenne, hogy ez lehet elöregedett forrasztási hiba, vagy komolyabb a baja?
(#) Robi85 válasza Robi85 hozzászólására (») Júl 25, 2014 /
 
Egy videót is csináltam róla. Bővebben: Link
(#) villanyipi válasza Robi85 hozzászólására (») Júl 25, 2014 /
 
Kezdésnek nézz át minden forrasztást ami gyanús forraszd át, ha mozgatásra is rendbe jön valószínű valahol a forraszhiba .
(#) moltam válasza villanyipi hozzászólására (») Júl 26, 2014 /
 
Helo.
Különleges anódsapka? Mert ha nem akármelyik bontanivaló tévéből beszerezheted. Én biztos nem keresgetném boltban. (kivéve ha spéci cucc) Leszedni meg annyi, hogy kibújtatod a fém érintkezőt, lejjebbhúzod a gumit a vezetéken, majd kiforrasztod a drótot az érintkezőből. Elvileg nincs beleöntve, vagyis amit eddig láttam mind leszedhető volt.
A hozzászólás módosítva: Júl 26, 2014
(#) biji válasza 2herceg hozzászólására (») Júl 26, 2014 /
 
(#) Thom0 hozzászólása Júl 26, 2014 /
 
Haliho... az volna a problémám hogy amikor a tv-m bekapcsolom "nem új fajta még nagy háta van" a hátán ahol kb egy nagy panel lehet nem tudom mert nem mertem még szétszedni ilyen sercegő hangot ad ki olyan mintha hegesztenének de csak akkor csinálja amikor be van kapcsolva... valaki tud segíteni? jelzem rég nem volt már használva.
A hozzászólás módosítva: Júl 26, 2014
(#) kadarist válasza Thom0 hozzászólására (») Júl 26, 2014 /
 
Szia!
Pormentesítsd a belsejét. Porszívó, ecset...
(#) Thom0 válasza kadarist hozzászólására (») Júl 26, 2014 /
 
szia!
Köszönöm az ötletet megcsinálom gondoltam rá én is h talán az lehet a probléma mert van amikor csinálja és van amikor nem... egyébként ha úgy használom a tv-t attól lesz baja vagy addig ne is használja?
A hozzászólás módosítva: Júl 26, 2014
Következő: »»   970 / 1269
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem