Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Billentyűzet problémák
Lapozás: OK   1 / 2
(#) Isti hozzászólása Máj 26, 2007 /
 
Először is nem találtam ilyenhez témát...
Kezdem:
Az USB-s billentyűzetemen amikor gépet indítok néha olyan, mintha a ctrl be lenne nyomva, nem tok semmire sem rákattintani, össze-vissza másol az asztalon.
Akkor resetelek- megint olyan...
átdugom a másik USB-re, resetelek, és jó.
Mi lehet a probléma? Illetve aki ilyet tapasztalt már, az is ossza meg velem!
USB 1-em van.
(#) dobo hozzászólása Máj 26, 2007 /
 
A problémára nem tudom a megoldást!!!!
De az én billentyüzetem meg kisipari szar és néha eggyes betücsoportok nem müködnek mert a fóliák elmozdulnak a helyükről. szedtem már szét és nem lett jobb.
A megoldásom az hogy amikor nem megy akkor párszor élével finiman megkocogtatom az asztalomon.
És müködik
(#) titi válasza Isti hozzászólására (») Máj 26, 2007 /
 
Hali!
Nekem a rádiós billentyűm csinál néha ilyet, gyanitom a rádióátvitelél keletkezik a hibám.
Én ilyenkor egy kicsit megnyomogatom a CTRL, SHIFT, CAPS LOCK, ALT gombokat, aztán jó.
De hogy nálad mi lehet?
Nem piszkos a bill?
Esetleg egy takarítás, hátha...
(#) Krisz03 hozzászólása Máj 26, 2007 /
 
Hmm, ha már szóbajött a rádiós billentyűzet...
Adott ez a billentyűzet + egér, meg egy Conceptronic C54BRS4 wlan router. A két vezetéknélküli eszköz kissé nehézkesen fér meg egymás mellett. Azaz néha akadozik az egér, mintha kezdene lemerülni, de nem az a baja, mert ha ki van kapcsolva a router, akkor minden rendben van. Az lehet a gond, hogy közel azonos frekvencián kommunikálnak az eszközök, vagy mi lehet? Lehet ez ellen tenni valamit? Azt leszámítva, hogy máshol helyezem el az eszközöket, ugyanis ez majdnem kivitelezhetetlen. Az egér vevőjét sem tehetem arrébb, mert olyan kicsi a hatótávja, hogy most működik rendesen az asztalról és az ágyról is, de ha átpakolnám, akkor egyrészt messze lenne az ágytól, másrészt, az egér és a vevője közé kerülne a wlan router.
(#) titi válasza Krisz03 hozzászólására (») Máj 26, 2007 /
 
nincs rajta csatornaválasztó kapcsoló?
ha átkapcsolod se jó?
(#) Krisz03 válasza titi hozzászólására (») Máj 26, 2007 /
 
Annyit tudok állítani a vevőn, hogy CH1 vagy CH2 csatornán menjen az egér ill billentyűzet.
Ha mindkettő ugyanazon van, akkor egyszerre nem tudom használni az egeret és a billentyűzetet (játékban nagy hátrány), ezért a billentyűzet az 1-esen az egér a 2-esen van.
(#) pet válasza Isti hozzászólására (») Máj 26, 2007 /
 
Hy, az az USB port jó?
Ha igen akkor lehet, hogy rosszul érinkezik.
Nekem volt egyszer, hogy nem fért bele az iskolai gépbe a pendrive-om.
(#) titi válasza Krisz03 hozzászólására (») Máj 26, 2007 /
 
ok, de mi van, ha a bill van a 2-en, az egér az 1-en?
(#) Isti válasza pet hozzászólására (») Máj 26, 2007 /
 
az lehet h érintkezési hiba, mert van úgy hogy a billentyűzet sem világít...
De ha megmozgatom, akkor sem nyomódik ki a CTRL...
(#) Isti válasza titi hozzászólására (») Máj 26, 2007 /
 
nem hinném h poros lenne, mert újkorában is ezt csinálta...
(#) pet válasza Isti hozzászólására (») Máj 26, 2007 / 4
 
Egyébként nincs elég másik USB portod?
Vagy kicseréled egy másik USB-s eszközzel.
(#) Krisz03 válasza titi hozzászólására (») Máj 26, 2007 /
 
Jé, lehet, hogy megoldódott a probéma!
Lustaság átka: azért volt így beállítva, mert könnyebb volt a billentyűzetet átállítani másik csatornára (az elemtartó mellett van a kapcsoló), mint kiszedni az egérből az akksikat (akksik alatt van a kapcsoló).
(#) Isti válasza pet hozzászólására (») Máj 26, 2007 /
 
át szoktam dugni a másikba, de ott is ezt csinálja...

(alaplapon van még pin, arra kötök még portot, csak drágállottam érte a 2500HUF-ot..., megnézem máshol)
(#) pet válasza Isti hozzászólására (») Máj 26, 2007 /
 
Azt írtad, a másikba jó.
Egyébként maga az USB dugó 2500ft? Akko má veszel egy új billentyűzetet.
(#) Isti hozzászólása Nov 12, 2008 /
 
Alaplap probléma volt , meg még az, ha olyan gépet használok, ami zavart kelt a hálózatban (pl tápventik kapcsolóüzemű tápról) akkor elmegy az USB-m majd újrafelismeri.

Durva
(#) Blabcsi hozzászólása Jún 19, 2011 /
 
Üdv.
Bocsi, ha nem ide illik.
Van egy kb2782uh billentyűzetem, amit minap véletlen levertem és kiszakadt a kábele.
Tudna valaki segíteni, hogy kell visszaforrasztani?
Kép, link jól jönne, ahol látszik, hogy van bekötve a kábel.
(#) szikszair hozzászólása Jan 17, 2013 /
 
Üdvölzlök mindenkit!

Régi típusú billentyűzetnél még a vezérlő chip forrasztható, elég termetes - nem az a kis fekete pötty mint mostanság -. Milyen műszerrel és hogyan lehet megállapítani, hogy melyik ic láb, a billentyűzet melyik gombját vezérli. Pl. enter megnyom az melyik lábon - lábakon ad jelet?
(#) kaqkk válasza szikszair hozzászólására (») Jan 17, 2013 /
 
Ez a mérés elég nehéz lesz , ugyanis a billentyűk mátrixba vannak kötve , egyszerűbb lenne egy kapcsolási rajzot keresni a guglin .
(#) sirály12 válasza szikszair hozzászólására (») Jan 17, 2013 /
 
Szerintem inkább kövesd vissza a gombtól az ic-ig a rajzolatot, gyorsabb. Én is így csináltam régen.
(#) Szpisti hozzászólása Jan 17, 2013 /
 
Pár kütyühöz én is felhasználtam ilyen kis panelt.
Fogsz egy 100 Ohm ellenálást, és a panelen két csoportban levő érintkezőket elkezded összezárogatni az ellenállással.
Közben nézed a képernyőre (pl szövegszerkesztővel) milyen karaktereket ad ki.
Elég komoly táblázatot kell majd csinálnod, a sor és oszlopokat megszámozod/betűzöd a panelkivezetésekkel összefüggésben - és a mátrixpontokba beírogatod a kapott karaktereket.
(#) szikszair hozzászólása Jan 17, 2013 /
 
Köszönök mindent.
A problémám az, hogy minden gyártó egyedi kiosztást használ. A billentyű lenyomására a vezérlő 0 és 1 vagyis 2-es számrendszerbeli kódot küld a gépnek. Házilag voltban nem mérhető. A guggli nem ad semmit, a gyártók nem tették közzé. Hogyan lehet kiszűrni az enter lenyomására melyik két láb továbbít jelet? Vagy bármely billentyűről érkező jel, honnan jön?
Olyan, mint a kocsmai zenegépeknél. Fel, le, jobbra, balra, enter, és a menü gomb.
(#) proba válasza szikszair hozzászólására (») Jan 18, 2013 /
 
A csatlakozón van clk meg data vezeték,Ezen továbbítódik az adat.Ebben a formában szerintem.
A hozzászólás módosítva: Jan 18, 2013
(#) Ninoo hozzászólása Ápr 15, 2013 /
 
Sziasztok!
Van egy régi, kb 10 éves rádiós egerem billentyűzettel. Működnek is. A4Tech, közös vevővel. Mikor megvettem, kb 4-5 méterről működtek. Most kb 1méterről. Ennyi idő alatt kiszáradhattak az RF rész kondik, vagy ellenállások öregedtek? Mit lehet kezdeni ezzel? Újrahangolni a rádiórészt esetleg?
üdv, Ninoo
(#) rockersrac hozzászólása Júl 31, 2014 /
 
Sziasztok! Nem rég vettem egy Belinea netbookot itt he-n használtan, és ma azt vettem észre, hogy néhány gomb nem hajlandó működni. Elejtve általam nem volt, hiába nyomogatom őket, nem reagálnak. A következő gombok nem működnek: y,c,v,b,m, a vessző, és a pont. A többi működik rendesen. Tud valaki valami ötlettel szolgálni hogy mi lehet a baj, és miként javítható?
(#) zolika60 válasza rockersrac hozzászólására (») Júl 31, 2014 /
 
Úgy látom ezek egy sorban vannak. Ha szétszedhető valamilyen módon akkor talán a mátrixnak azt a szálát kell javítani ami ezekért felelős. Bár attól tartok szétszedhetetlen fólia ragacsban lévő vezetőről van szó és így csak a billentyűzet csere marad.
(#) Ninoo válasza rockersrac hozzászólására (») Aug 3, 2014 /
 
Hi, fóliát megvágod szikével, vezető ezüsttel megkened, megszárad, fólia visszahajt, rá egy darab cellux,és kész.
üdv
(#) rockersrac válasza Ninoo hozzászólására (») Aug 3, 2014 /
 
Ilyen pasztát hol és mennyiért kapok?
(#) vargaf válasza rockersrac hozzászólására (») Aug 3, 2014 /
 
Szia!
Itt:Vezető ezüst festék
Üdv.: Feri
(#) rockersrac válasza vargaf hozzászólására (») Aug 3, 2014 /
 
Köszönöm, ennyiért már vélhetően kapok billentyűzetet, ami ráadásul magyar...(ugyanis a jelenlegi német kiosztású, és a festék lenne 4000ft, plusz az át matricázás 2500ft, és ennyit már nem ér meg nekem a dolog...)
(#) antalos hozzászólása Aug 17, 2016 /
 
vásároltam Génius Slim Star 250i billentyüzetett,irták hogy a
multi gombokkal tudom a Facebook oldolt megnyitni,ha drivert telepitek.hát ezt nem tudom honnan kell letölteni.SOS.köszönöm
Következő: »»   1 / 2
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem