Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Csöves erősítő készítése
 
Témaindító: seedz, idő: Márc 31, 2006
Témakörök:
Ne feledd betartani a fórum viselkedési szabályait, és a topik megmaradásának feltételeit. [link]
A téma átmenetileg fagyasztva lett, hozzászólni nem tudsz!
Lapozás: OK   1647 / 2208
(#) szili83 válasza mofesa hozzászólására (») Aug 29, 2014
Gyere el felénk, úgy is rég jártál arra.
(#) konyak6 hozzászólása Aug 29, 2014
Sziasztok!
Itt ahol élek, itt nem divat a földelés(Finnország), 1 földelt konnektor van a lakásban. Csöves erősítőnél ez okoz gondot? Csillagpontosan csinálom a testet, de a trafóra csak a fázis, nulla megy. A fémház védtelen. Most készül egy gitár előfok 6n2p-vel. Áram alá merjem helyezni?

ui:A szigszalag sorkapocsra lesz cserélve
(#) szili83 válasza szili83 hozzászólására (») Aug 29, 2014
Közben találtam képet takarókkal, és lyuk nélkül.
Számolgattam, ha Laci 6m-es lyukakat fúrt akkor az 112mm^2, ha nekem a cső mellett 1mm-es hézagom lesz akkor ~125mm^ felületen tud a levegő áramlania cső mellett a foglalat mellett.. remélem nem lesz vele probléma...
kép
(#) szili83 válasza konyak6 hozzászólására (») Aug 29, 2014
Használj biztonsági trafót, és biztosítékot a 230V-ra, és az egyenáramú oldalra is.
Azaz csinálj kettős szigetelésű védelemnek megfelelőt. Szerintem nem lehet abból probléma, mivel a jó hálózati leválasztás után nem lehet probléma.
(#) Abukodonozo válasza kristikoma hozzászólására (») Aug 29, 2014
Idézet:
„Egy bolgár rádióba szánt kimenő elég sávhatárolt hangot szolgáltat.”

Szegény ember vízzel főz Szobahangerőn egészen hallgatható, egyelőre jó lesz, aztán hátha össze tudok hozni valami komolyabbat is. Próbáltam egy jó pár hangsugárzóval, de a két régi RFT Kompaktboxommal tetszik a legjobban. Nagy műszerezettségem még nincsen, úgyhogy egy ideig marad a fül.
(#) kristikoma válasza Abukodonozo hozzászólására (») Aug 31, 2014
Kezdésnek jó lesz az. Ha minél érzékenyebb a dobozpár, annál kevésbé kell feltekerni a hangerőszabályzót, vagyis szélesebb lesz az átvitt tartomány. Annál kevésbé lesz sávhatárolt.
(#) küzmös Gergely hozzászólása Aug 31, 2014
Sziasztok! Megépítettem eme PL500PP kapcsolást. A katodin fázisfordítót leváltva a "lebegő parafázisú" fázisfordítóra. Nem ECC85-öt hanem 6N3P-t használva. 300V anód, stabilizált 200V segédrács, és -90V előfeszültség (melyből a potik közepén -25V -25V-ot mérek, akkor amikor a legjobban szól, és még nem izzad.) Nem rossz ez, de lehetne jobb. A sima katodin fázisfordítós valahogy jobban tetszett, és erőteljesebb.. mondjuk ennek eleve kisebb a várható teljesítménye is. Kissé bánom hogy szétszedtem a deszkamodellt.. No majd visszaépítem. Ez nagyobb hangerőnél mintha túlvezérlődés jeleit mutatná, és eleve "erőtlenebb". Mintha kissé nagy lenne a 6N3P erősítése, pedig ezt nem hinném (bár nem tudom hogy hányszorosat erősít ez így ebben a kapcsolási formában.) ,és sok benne a "mély". A hifi-n rendesen vissza kell venni belőle hogy "normalizálódjon". Amúgy tényleg nem rossz ez.. (most is szól), csak hát azok a fránya elvárások.
A hozzászólás módosítva: Aug 31, 2014

psnew.gif
    
(#) küzmös Gergely válasza küzmös Gergely hozzászólására (») Aug 31, 2014
No ez a jó a deszkamodellben. Már egy fél órával később szól is szépen.. visszaalakítva a jó öreg katodin fázisfordító a rajzon szereplőhöz hasonlóan.
A hozzászólás módosítva: Aug 31, 2014
(#) Koncsar hozzászólása Aug 31, 2014
Sziasztok! Remélem nem leszek csöves. Kaptam egy ilyen szörnyeteget. Most próbálok vele barátkozni. Dög nehéz. Van benne vagy 5 db trafó.

IMAG1191.jpg
    
(#) kristikoma válasza Koncsar hozzászólására (») Aug 31, 2014
Hmmm, ez valami EBL 21 PP lehet. Sok sikert hozzá! Abból az 5db trafóból 2 szerintem fojtótekercs lehet. Majd próbáld meg a kapcsolást lekottázni.
(#) Koncsar válasza kristikoma hozzászólására (») Aug 31, 2014
Szia! Mindjárt leszedem az alját is. Felteszek róla fotót.
(#) Koncsar válasza kristikoma hozzászólására (») Aug 31, 2014
További képek. Erre Győzika azt mondaná, hogy jááááj! Ez milyen ketyere? Csoda, hogy szól.
A hozzászólás módosítva: Aug 31, 2014
(#) küzmös Gergely válasza Koncsar hozzászólására (») Aug 31, 2014
Ez egy igen jó kis ketyere, és bizony fojtó lesz az a két fekete traffancs. Milyen hangsugárzón hallgatod és milyen a hangja?
A hozzászólás módosítva: Aug 31, 2014
(#) djcaveman válasza Koncsar hozzászólására (») Aug 31, 2014
Szép, és gratula.. Mennyiért kaptad? Működik?
(#) Koncsar válasza küzmös Gergely hozzászólására (») Aug 31, 2014
Sajnos csak Reflexeim vannak. Keverő nélkül az én fülemnek nagyon nem tetszik, sajnos.
(#) Koncsar válasza djcaveman hozzászólására (») Aug 31, 2014
Szia! Működik. Sógoromtól kértem kölcsön, mert nem használja. Gondoltam, hogy lemásolom. De most még lemondok a lekoppintásról. De öszintén, mi ebben a szép?
A hozzászólás módosítva: Aug 31, 2014
(#) FordPrefect hozzászólása Aug 31, 2014
Nem EBL. Messziről felismerhető, 6P3SZ-E push-pull. Mellesleg rá is van írva a csövek típusa. A három fő trafó első ránézésre igényes, a belsejét inkább hagyjuk. Mindenesetre ígéretes kiindulási alap.
(#) Koncsar válasza FordPrefect hozzászólására (») Aug 31, 2014
Van benne 4 db orosz 6P3CE és a kicsik 2 db ECC82, 2db EF86 os cső.
(#) Koncsar válasza djcaveman hozzászólására (») Aug 31, 2014
Gyorsan vissza is teszem az alját. Kár volt belenézni.
(#) kristikoma válasza FordPrefect hozzászólására (») Aug 31, 2014
Szerinted első fotón láttam csőtípust? Bizony, nem. Meglehetősen EBL 21 gyanús volt. Koncsar! Lehet csak valami nem stimmel. Koppintsd le a masinát, lehet félórai munkával lényegesen jobb hangút varázsolni belőle!
(#) Koncsar válasza kristikoma hozzászólására (») Aug 31, 2014
Idézet:
„Koncsar! Lehet csak valami nem stimmel. Koppintsd le a masinát, lehet félórai munkával lényegesen jobb hangút varázsolni belőle!”

Ezt nagyon nem értem. Segíts. Ennek a lekoppintása nem egyszerű mutatvány, pláne a trafók is bonyolítják a dolgot. Köszi.
(#) kristikoma válasza Koncsar hozzászólására (») Aug 31, 2014
Valószínűleg lehet nem lesz ilyen egyszerű a dolog. Ahogy nézem egyre jobban, érdemes lesz újraépíteni az egészet. Szerencsére nem bonyolult, ha ügyes vagy, meg csináltál/javítottál csöves masinákat. Nyák nem szükséges, csak legyen átlátható a huzalozás. Ha jól láttam, EL 34 is behelyezhető. Innentől nem nehéz, mivel számtalan kapcsolás van ezzel a csővel. Hogy mi hajtja meg, az most mellékes, bár maradhat. Ami jó lenne: ha elő tudnád keríteni azt a kapcsolást, ami alapján készült.
A hozzászólás módosítva: Aug 31, 2014
(#) Koncsar válasza kristikoma hozzászólására (») Aug 31, 2014
Köszönöm válaszod. Csöves készülékekkel még nem foglalkoztam, ez is neheziti ennek a lemásolását. Ez a légvezetékes huzalozás nagyon nem tetszik nekem sajnos. Sőt ahogy visszaolvasgatok, illetve képeket nézek, hogy ki milyet épített, hát vannak nagyon szép erősítők. Akkor egy kicsit könnyebb lenne elindulni az építéssel, ha trafókat lehetne készen venni hozzá.
(#) kristikoma válasza Koncsar hozzászólására (») Aug 31, 2014
Lehet ám légszerelve is szépeket gyártani. Ha neked a nyák átláthatóbb, vagy jobban tetszik, az sem kizárt. Ott is figyelni kell két fóliarész távolságára például, hogy ne húzzon át. Trafókat ki tudod mérni kiszerelt állapotban: a hálózatit egyszerű feszültségméréssel, a kimenőket hanggenerátor+oszcilloszkóp párossal, ha van. Készen trafót venni lehet, de nem átlag magyar pénztárcájához van szabva.
(#) FordPrefect válasza Koncsar hozzászólására (») Aug 31, 2014
Idézet:
„*
Sógoromtól kértem kölcsön, mert nem használja... Gondoltam, hogy lemásolom. De most még lemondok a lekoppintásról... De öszintén, mi ebben a szép?...Köszönöm válaszod. Csöves készülékekkel még nem foglalkoztam, ez is neheziti ennek a lemásolását”

Így elég nehéz-még tanácsot is adni...
A hozzászólás módosítva: Szept 1, 2014
(#) jucsaba hozzászólása Szept 1, 2014
Én is tanácsot kérnék :
tervezem egy olyan végfok építését (persze csöves), ahol a mély és közép/magas szét van választva (mint egy aktív hangváltó), de a beméréshez összegeznem kellene a két végfok részt , ha ezt hídszerűen kötöm be az jó lehet?
Az egyik rész nem fog túl nagy ellenállást jelenteni , lecsökkentve a mérőellenálláson a hasznos jelszintet ?
Ha a teljesítmény összegzés működik , lehet hogy csak 1 kimenetre összegzem a két fél erősítő részt.
Ha ez nem jó, ki mit tanácsol?
Minden megoldás érdekel .
(#) mofesa válasza jucsaba hozzászólására (») Szept 1, 2014
Szerintem ez attól is függ, hogyan akarod megvalósítani a hangszínszabályzást.
(#) jucsaba válasza mofesa hozzászólására (») Szept 1, 2014
Nem hangszín szabályzásra gondoltam , hanem a mélynek külön trafója lenne , a magas/középnek is külön (üvegfém) , így a kimenőtrafó probléma jobban kézbentartható , szélesebb frekvenciasávban működik az erősítő .
Persze ha ez a vágási frekvencia pont a hangfal hangváltó sávszűrőjét hivatott helyettesíteni , akkor pont jó , a hátrányból majdnem előny lesz .
(#) mofesa válasza jucsaba hozzászólására (») Szept 1, 2014
Az 1968 -as Rték. 163 - 164. oldalán van erről egy lehetséges verzió, egy rövidke leírással.
(#) szili83 válasza mofesa hozzászólására (») Szept 1, 2014
Mofesa, ez fejből megy? Kész lexikon vagy.
Következő: »»   1647 / 2208
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem