Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Mosógép vezérlők és általános problémáik
Lapozás: OK   311 / 580
(#) .colin válasza lefituta hozzászólására (») Szept 12, 2014 /
 
Üdv! A viz a hálózati nyomás miatt megy be, szerintem nem kivitelezhető a dolog.
(#) laccika77 válasza lefituta hozzászólására (») Szept 12, 2014 /
 
A "kis" energia spórolás nem is olyan kicsi, hisz a mosógép egy ciklus alatt a villamos energia nagy részét a víz melegítésére fordítja. Én is gondolkodtam már hasonló megoldáson de nem egyszerű a kivitelezés, kellene egy szivattyú ami a kádból lefolyó meleg vizet benyomja a mosó gépbe. De kell egy tartály is amibe gyűjtöd a vizet (nem mindig fürdés után mosunk) időközben az amúgy is 35-36c víz még hűl ... többe kerül a leves mint a hús. Ha az öblítés is a "koszos" meleg vízből megy az nem biztos ,hogy jó. Régen voltak hideg-meleg vizes gépek plenergomat termál) azzal munkásruhához jó lehetne.
(#) ordas52 hozzászólása Szept 12, 2014 /
 
Szia botesz!
Van egy Bosch Classixx5 tip felültöltős mosógép, aminek a panelja megadta magát, azaz az R 72-ig
kiégett.
Küldöm a fótókat, nem tudom mit lehet vele kezdeni, egyáltalán lehetne még ilyen panelt kapni?
(#) botesz válasza lefituta hozzászólására (») Szept 12, 2014 /
 
Az eredeti szelepen engedhetsz neki max 60°C ig.(többet nem bír a szelep) Nem fogja felszívni a szelep csak a hálózati nyomást nyitja-zárja.amennyiben a beállított hőmérséklet alatti hőfokú vizet engedsz neki tovább fogja fűteni arra szintre amire beállítod.
(#) botesz válasza ordas52 hozzászólására (») Szept 12, 2014 /
 
Szia!Nézd meg mire ment az a rész és ott először meg kell szüntetni a zárlatot.Majd kicserélni a panelon azt ami elszállt a zárlat következtében.
(#) lefituta válasza laccika77 hozzászólására (») Szept 12, 2014 /
 
Igen, igazad van, a nagy fogyasztóim a hűtő a mosógép és a bojler. Mivel minden nap beáztatom a testem, ennél fogva, nem kevés villanyt és vizet fizetek, ezért jutott az eszembe a dolog. Az öblítés az mehetne a hálózatból, mert az nem igényel meleg vizet.
Próbáltam úgy csinálni, hogy egyszerűen beöntöttem a meleg vizet kancsóval a mosógépbe, de rá is fizettem mert a gép úgy látszik nem érzékeli, hogy mennyi víz van benne és a szokott mennyiséget még hozzá engedte. Orrán száján dőlt a víz. Az a baj, hogy nem tudom mennyi víz kell bele mert meg lehetne csinálni, hogy beöntöm a meleg vizet és utána egyszerűen elzárom a csapot, így nem tud többet vételezni. Megoldás lenne?
(#) ordas52 hozzászólása Szept 12, 2014 /
 
Szia botesz!
A panelon az R 72 jelzésű cuccig a vezető rész teljesen kiégett, gondolom azt te is látod?
Azzal mit lehet kezdeni?
A panel felső részén látható az égés.
(#) CIROKL válasza lefituta hozzászólására (») Szept 12, 2014 /
 
Ezeket a sorokat csak viccnek szántad ? Legyen az bármely mósógép ami automata elven az az egy adott program szerint müködik , tehát a programot ha kikerülöd akkor öntögethetsz hozzá akár kancsóval is vizet /de majd szólj ha sikerült /
Egy megoldás van csupán veszel egy keverőtárcsás gépet és ott annyi vizet öntesz meg akkor amikor kedved van hozzá !
(#) botesz válasza lefituta hozzászólására (») Szept 12, 2014 /
 
Ott akkor valószínűleg más gond is lesz a géppel.Annak érzékelnie kell a vízmennyiséget mindegy honnan kapja.Egyszerűbb ha felteszel neki egy keverőcsapot és az elején ráengeded neki a meleget majd utána már csak hideget nyitod ki hogy azzal öblítsen.
(#) botesz válasza ordas52 hozzászólására (») Szept 12, 2014 /
 
Én látom hogy elégett és te azt látod hogy az a vezető sáv mire csatlakozik?Ki kell javítani esetleg egy darab dróttal helyettesíteni azt a vezető sávot.
(#) lukovicsek válasza ordas52 hozzászólására (») Szept 12, 2014 /
 
Szinte minden bosch-nál a tacho kap nagyfeszültséget vagyis a motor csatit át kell nézni hogy nincs átvezetés szennyeződés vagy nem e folyik víz rá, holnap megnézem hátha van nekem ilyen panelem oszt mögnézem ezen alkatrészeket !

Addig is kiabálj a többieknek, hogy hátha valakinek van!
A hozzászólás módosítva: Szept 12, 2014
(#) lukovicsek válasza ordas52 hozzászólására (») Szept 12, 2014 /
 
És hát igen, az elégett sávokat minimum pótolni kell, ahogy a kolega irta.
(#) laccika77 válasza lefituta hozzászólására (») Szept 13, 2014 /
 
Nem szabadna többet engednie, nem időre tölt hanem a szintet érzékeli.
(#) lefituta válasza laccika77 hozzászólására (») Szept 14, 2014 /
 
Köszi, a választ, azt hiszem hagyom az egészet, mert még kiderül, hogy más baja is van, a javíttatáshoz meg eléggé ki vagyok simulva anyagilag.
A hozzászólás módosítva: Szept 14, 2014
(#) ordas52 hozzászólása Szept 14, 2014 /
 
Szia lukovicsek!
Nem sikerült panelt találnod?
(#) ordas52 hozzászólása Szept 14, 2014 /
 
Szia lukovicsek!
Király vagy igazad volt a motor csati szépen szét van égve, valószínű, hogy víz folyt rá, szerintem csapágy és szimering csere. Csatid nincs?
Az indezitnél mi a szétszerelési sorrend?
(#) LL22 hozzászólása Szept 14, 2014 /
 
Szervusztok! AEG Favorit 40860 típusú mosogatógépem van. Már ötéves. Eddig hibátlanul működött. A családom nagy, ezért elég intenzíven dolgozik. A nyáron egy hibajelenség jelent meg. A kijelzőn a 20-as hibakód jelent meg, ami a vízelvezető eltömődésére ural. Ellenőriztem a szifont, illetve leszereltem róla a csövet és ellenőriztem, hogy a gép kinyomja-e magából a vizet. A szivattyú működik, a víz eltávozik a gépből, de a 20-as hibakód visszatért. A többszöri próbálkozás, vagyis vizet öntök bele és azt kinyomja a gép, egyszer beindul és a program végigfutott, de ez csak átmeneti boldogság volt. Elvittem szervizbe, ahol állítólag kitisztították, mert a cső el volt szennyeződve. Még egy hónap sem telt el, a hiba újra visszatért. Esetleg van valakinek ötlete, mi lehet a baja? Az a legrosszabb hiba, ami eltűnik, aztán újra visszatér. Választ előre is köszönöm.
(#) Vaslovas hozzászólása Szept 14, 2014 /
 
Sziasztok!

Van valakinek whirpool-ja. Vettem egyet a múltkoriban, szépen, jól ,gyorsan mos.
Ám azért olyan fura, hogy nehezen forog a dob mikor ki akarom nyitni. Ez normális dolog?

Köszönöm mindenkinek a választ!

Zoli
(#) botesz válasza Vaslovas hozzászólására (») Szept 14, 2014 /
 
Attól függ mennyire.Egyébként kézzel viszonylag könnyen kell forognia.Nincs neki hangja?
(#) lukovicsek válasza ordas52 hozzászólására (») Szept 15, 2014 /
 
Szia.
Sajnos ez a fajta panelem nincs, csatim az van ha kijössz érte Ukrajnába.
(#) ppeter hozzászólása Szept 15, 2014 /
 
Tisztelt Szakemberek !

Egy gyárilag földeletlen Hajdú keverőtárcsás mosógép burkolatán (csak) bekapcsolt állapotban 7V AC mérhető, a földhöz képest. Kérdésem: ez normális jelenség ?

Köszönöm
(#) Busz hozzászólása Szept 15, 2014 /
 
Földelési gond SOS! Hajdu energomat automata mosógép kinyitott ajtóval mikor áll akkor is 400W körüli fogyasztást produkál és búg.

De ha fordítva dugom be akkor 0W a fogyasztás nyitott ajtóval.

De ha meg másik polaritással dugom be a villásdugót akkor pedig folyamatos és állandó 400W körüli fogyasztást produkál a gép.

Mitől lehet ez? Jól gondolom hogy földelési probléma lehet? Testzárlatos fűtőszál?
(#) botesz válasza Busz hozzászólására (») Szept 15, 2014 /
 
Lehet hogy inkább az a gond hogy nem szakít meg rendesen a mágnesretesz?A fűtőszál ellenőrzése itt egyszerű.Húzd le és kiderül.
(#) Busz válasza botesz hozzászólására (») Szept 15, 2014 /
 
A mágnesreteszt pont cseréltem az orcytól rendeltre, az tutira megszakít mert megáll a gép, motor nem forog. De a fogyasztás marad..
Most raktam össze..
(#) botesz válasza Busz hozzászólására (») Szept 15, 2014 /
 
Hát nem baj azért szedd szét.Az a 10 csavar nem fog a földhöz vágni. meg amúgy 400W ot a motor is simán felvehet(írod hogy búg) lehet hogy valami mégsem szakít meg.
(#) Busz válasza botesz hozzászólására (») Szept 15, 2014 /
 
Szét fogom majd szedni holnap, most rámesteledett meg az eső is esik. Csak idegesít a dolog. Palást nélkül tökéletesen lement egy 60 fokos mosás. Palástot felrakva 40 fokosra állítva már rejtélyesen fogyaszt, illetve megint nem centrifugál.
Pedig az összes ajtókapcsoló cserélve lett, 10 ezer Ft-ba került aztán erre egy mosásig volt jó.

A 400W-os fogyasztást csak az egyik irányban bedugva produkálja, de centrifugálni sehogyan sem hajlandó.
(#) Busz válasza Busz hozzászólására (») Szept 15, 2014 /
 
Ja és a multiméter sípolósra állítva a föld érintkező és a dugvilla egyik érintkezőjénél sípol.
Jól gondolom hogy ez erős testzárlatgyanú lesz?
(#) botesz válasza Busz hozzászólására (») Szept 15, 2014 /
 
kondiját kicserélted?FI relé nincs fent a hálózaton?
(#) botesz válasza Busz hozzászólására (») Szept 15, 2014 /
 
Bizony valami testes benne de nagyon!Kezd a zavarszűrővel.
(#) botesz válasza ppeter hozzászólására (») Szept 15, 2014 /
 
Igen mert 50V a határérték.
Következő: »»   311 / 580
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem