Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   1226 / 1670
(#) guliver83 válasza SALáta hozzászólására (») Szept 19, 2014 /
 
Mi a teljesítménye a lézernek?
(#) SALáta válasza guliver83 hozzászólására (») Szept 19, 2014 /
 
1.6 W de ez 1.3-és 2 W között lehet, 1.6 w + ként vettem, de lehet nem annyi. Állítólag 10.000 óra élettartama, 4000-5000 óra körül gyengül. Ár/teljesítmény viszonyban a cső jobban áll, élettartamban és járulékos költségben a dióda a jobb szerintem. Ez is egy eszköz, most már mondhatjuk kitört a kék őrület.
A hozzászólás módosítva: Szept 19, 2014
(#) guliver83 válasza SALáta hozzászólására (») Szept 19, 2014 /
 
Tudom, már egy pár ismerős használja.
Azt hittem valami komolyabbat használsz.
Kíváncsi lettem volna rá, hogy mi mindent vágtál már vele.
(#) SALáta válasza guliver83 hozzászólására (») Szept 19, 2014 /
 
Rétegelt lemezt, erre anyaga miatt nem hatékony. Mindenféle klór mentes műanyag, talán a dekorgumi ami klórt is tartalmaz, de azt villámjáratba is félig bevágja. Papírt öntapadóst, ha kell átégetem ha kell csak a tapadós részt vágom ki, festék leégetésre is jó. És persze a gravírozási munkák. Vágja az öntapadós csiszolószalagot is, minifúróra nagyon hasznos kiegészítő.
(#) StefuPeti válasza 187BodyGuard hozzászólására (») Szept 20, 2014 /
 
Szia. Nagyon szép munka, nekem tetszik.
(#) enree válasza 187BodyGuard hozzászólására (») Szept 20, 2014 /
 
Nagyon tetszik ez az erősítő, gratulálok hozzá! Különösen szemet gyönyörködtető, hogy mindent ráterveztél egy nyákra és nincs egy kósza vezeték se sehol! Nekem is ez a mániám, meg is kapom sokszor, hogy minek újratervezni a nyákokat, ha már van jól bevált példány belőle. Pont ezért, hogy ilyen szép, letisztult legyen, mint a tied!
(#) 187BodyGuard válasza enree hozzászólására (») Szept 20, 2014 /
 
Köszi szépen!

Sok hét munkája van benne, a nyákot Express PCB-vel gyártottam, és egy ismerősöm barátja gyártotta a nyákot le (olcsóbb volt így nekem) és én ültettem be.

Most kerestem hozzá egy Videoton táptrafót, azzal fogom majd tesztelni ma este élesben egy Dolby filmmel. Sajna a T-Home hiába adja HD-ban az adást, a hangot akkor is monoban adja a TV-be (pedig a TOP-BOX ban is be van állítva sztereóra és a tv-ben is. Ezért a legjobb megoldás a Laptop + VGA kábel és valami jó film.

Elkezdtem megrajzolni a kapcsolási rajzot és írok cikket is róla szóval akinek nagyon tetszik az után tudja építeni.
(#) cmdnetwizard hozzászólása Szept 20, 2014 /
 
Sziasztok!

Végre elkészült a LED falam vezérlése, egész jól sikerült, és egyelőre jól működik!
Mellékletben két kép, és Youtube-on egy videó a rendszerbetöltésről...
(#) Zsora válasza 187BodyGuard hozzászólására (») Szept 20, 2014 /
 
Szia!
Tényleg nagyon szépen összeraktad ezt az áramkört egy panelre. Minden elismerésem a tiéd. Viszont lenne valami, amit megemlítenék: talán a megemelt alkatrészeknél nem ártott volna a forraszkötéseket tehermentesíteni, hogy ne szakadhassanak le a forrszemek a hordozólapról.
Ezenkívül másba nem tudok belekötni. Mégegyszer gratula!

alk.png
    
(#) zenetom válasza cmdnetwizard hozzászólására (») Szept 20, 2014 /
 
Szia!
Hát ez már nem piskóta!
Gratula!
Vezérléséről néhány szót? Illetve képet? LED-ek száma?
(#) cmdnetwizard válasza zenetom hozzászólására (») Szept 20, 2014 /
 
LED-ek száma: 5120 db (10 modult vettem hozzá, előre le volt gyártva),
160x32 pixel,
SPI-os vezérlése van, illetve csak lenne, ha az SPI-t nem másra használnám,
Egy PIC32MX4xx-es ketyeg benne 80 MHz-en,
USB-n lehet majd felírni rá a szöveget, ami előre lerenderelve egy SD kártyán van tárolva (1GB-os kártyán nagyjából 200 000 renderelt karakter fér el),
A vezérlőegységről meg még lövök képeket, ha bent leszek a SEM-ben.
(#) Zoli_bácsi válasza Massawa hozzászólására (») Szept 20, 2014 /
 
Az a négy csavar... Az nagyon elrontja az összképet. Kár volt így megoldani. Sokkal szebb lett volna rejtett csavarral (süllyesztett előlap gittelve, festve), vagy díszelőlappal.
(#) zenetom válasza cmdnetwizard hozzászólására (») Szept 20, 2014 /
 
Ja, az úgy már más.
Mi az a SEM?
(#) cmdnetwizard válasza zenetom hozzászólására (») Szept 20, 2014 / 1
 
Schönherz Elektronikai Műhely... A BME-VIK öntevékeny diákköre
(#) sargarigo válasza cmdnetwizard hozzászólására (») Szept 20, 2014 /
 
Pedig már éppen kérni akartam hogy postold a képet a műhelyszerszámok topikba is
(#) Massawa válasza Zoli_bácsi hozzászólására (») Szept 20, 2014 /
 
Ha látnád milyen az a csavar, akkor lehet, hogy más lenne a véleményed. Amugy ez egy szerszám s nem valamilyen csilivili valami, amivel szépségversenyt lehet nyerni. ( amugy van ott még két csavar..... )

Igy nézett ki az eredeti:

image.jpg
    
(#) Zoli_bácsi válasza Massawa hozzászólására (») Szept 20, 2014 / 1
 
Abszolút nem változtat a véleményemen. Itt nem az a mérvadó, hogy milyen volt, hanem hogy milyen most. Persze a szépérzék teljesen szubjektív dolog. Az én szépérzékemet nagyon zavarná az előlapi kiálló csavar.
Idézet:
„Amugy ez egy szerszám s nem valamilyen csilivili valami, amivel szépségversenyt lehet nyerni.”
Ez igaz. Csakhogy az igényességet mindenkor és mindenre lehet vonatkoztatni. Én szeretek igényes dolgokat látni. Láttam már itt néhány páratlanul igényes munkát (sajnos elég keveset). Alapvetően látszana az igényesség ezen a munkán, csak a részletek elviszik erről a hangsúlyt.
(#) KKobra válasza Massawa hozzászólására (») Szept 20, 2014 / 1
 
Nem akarom kisebbíteni a teljesítményed de én úgy gondolom hogy egy berendezés gép vagy szerszám ha esztétikus akkor azzal sokkal jobb kedvel dolgozik az ember. És szívesebben mutatja meg másoknak. "Ami szép az nagy valószínűséggel jó is"
(#) Massawa válasza KKobra hozzászólására (») Szept 20, 2014 /
 
Hát, ha nem láttam volna rengeteg gyönyörüen kinézö, de már alapbol csapnivalo berendezést ( autoktol kezdve az elektronikus kütyükig), akkor még el is fogadnám a kritikátokat.
De hát, mint mondtam, nem szépségversenyre készültem a szerkezettel, söt babérokra sem vágytam, csak a kedves topiktárs unszolására raktam be a forrasztoállomást.
Amúgy még az életben ( pedig már jo hosszu) nem néztem forrasztás közben a vezérlö központot, hanem a páka hegyét - az valamivel célravezetöbb és sokkal jobban inspirál a munkára ( már ha jól müködik. ) mint a csilivili doboz, amiböl a delejt kapja.
A legujabb szörnyetegem viszont ez:
( ez sem szép, de viszont jol müködik )



További konstruktiv kritizálást!


image.jpg
    
(#) Doncso válasza Massawa hozzászólására (») Szept 20, 2014 /
 
Tölem azért kapsz egy igen-t Nekem tetszik, sokkal jobb lett, mint volt, én örülnék egy ilyen kiforrasztónak.
A hozzászólás módosítva: Szept 20, 2014
(#) Massawa válasza Doncso hozzászólására (») Szept 20, 2014 /
 
Kösz...

(#) 187BodyGuard válasza Zsora hozzászólására (») Szept 20, 2014 /
 
Köszi szépen a tippet!

Valóban erre nem figyeltem, bár itt annyira nem lesz ide-oda rakva.

Most volt az éles tesztje, megnéztünk egy filmet ma vele, és nagyon jó volt!

Egy Videoton Cleopatra táptrafó szolgáltatta a 25.5V feszt az erősítőnek, és remegett a föld rendesen a mélyládától!
(#) Hp41C hozzászólása Szept 20, 2014 / 1
 
Egy műszer csak Centronics felületű nyomtatóra képes kiadni a mérési eredményt, de kellett volna elektronikusan is. Eme szerkezetet a nyomtató portjára (lehet egy PC portja is Generic Text only nyomtatóval ) csatlakoztatva egy USB CDC virtuális soros vonalon megkaphatjuk a "nyomtatványt" elektronikus fomában. 16F1459 - full speed USB quartz nélkül. Egy tarminál program ablakából kell csak kimásolni. Hogy a "nyomtatványokat" el lehessen választani, az USB -n neki küldött szöveget visszaküldi, mitha a nyomtató küldte volna.
(#) S21L1 válasza Massawa hozzászólására (») Szept 20, 2014 /
 
Én se értem, mi a baj azokkal a csavarokkal, hasonló csavarok vannak a régi számítógépem házán gyárilag.
(#) Zoli_bácsi válasza Massawa hozzászólására (») Szept 20, 2014 /
 
Idézet:
„nem néztem forrasztás közben a vezérlö központot”


Na igen. Én sem.

Nekem az a véleményem, hogy az igényességnek zsigerből kell hogy jöjjön. Mindent úgy kell elkészíteni - még azt is, ami nem kiállítási darab, vagy a dobozban rejtve marad - hogy arra az ember saját maga legyen büszke, és ne legyen hiányérzete, ha rápillant arra a dologra.

Ez globális megfogalmazás, kérlek ne vedd magadra. Annál is inkább nem, mert ha neked az az előlapi kialakítás tetszik, és nincs hiányérzeted, akkor az úgy helyes, a te ízlésednek megfelelő. Még egyszer is mondom, az ízlés egyedi, teljesen az egyénre szabott dolog. Sajnálom, hogy pont ezen az eszközön csattant az ostor (az én ízlésbeli kritikám miatt). Átgondoltam, és nem akartalak megbántani. Olykor tényleg keményen fogalmazok. Sokan nem kedvelnek érte, ami teljességgel érthető, és el is fogadom.

Kicsi off is sikeredett, elnézést!

Köszönöm.
(#) zenetom válasza KKobra hozzászólására (») Szept 20, 2014 /
 
Idézet:
„Ami szép az nagy valószínűséggel jó is”

Ritka nagy badarság! Ugye Te sem gondolod komolyan?
Költői kérdés! Téma lezárva!
A hozzászólás módosítva: Szept 20, 2014
(#) Massawa válasza Zoli_bácsi hozzászólására (») Szept 20, 2014 / 1
 
Ehhez csak annyit, hogy ma megint elmentem az egyik nagy TV-s boltba, hogy kiprobáljam , hogy talán már valamelyik drága és gyönyörü TV le tudja játszani a video felvételeimet (AVCHD). Mit mondjak - egyik sem tudta, és mégcsak nem is 4k-s vittem el, megelégedtem volna, ha sima HD-t le tudja játszani.... Az egyik nagy márkának ott volt a képviselöje is, és szintén csodálkozott, hogy nem tudják lejátszani ( amugy a saját kameráik által használt) formátumot.

A studiomban összetákolt képernyö viszont már 5 éve le tudja játszani. Az asszony nem engedi bevinni a nappaliba a tákolmányomat, de képtelen vagyok egy müködö TV-t venni, ami azt tudná amit ráirnak a dobozokra.....
Megjártam Bajkonurt is meg Cape Caneveralt is, sehol sem volt csillogás, csak müködés. ( amugy az a 4 csavar rozsdamentes M2-s polirozott imbusz csavar).
A hozzászólás módosítva: Szept 20, 2014
(#) don_peter hozzászólása Szept 21, 2014 / 6
 
Nem egy nagy dolog, de tegnap este összedobtam egy beépíthető USB aljzatot.
A lényeg az volt, hogy egy dobozba be tudjam könnyedén szerelni.
Sajnos az elérhető, beszerelhető USB aljzatok nagyon drágák, így ez a megoldás tűnt költséghatékonynak.
Az elkészítése: kör alakú kapcsolót kibelezve és az USB csatlakozó pozicionálása után az üres helyeket ragasztópisztollyal feltöltöttem.
A hozzászólás módosítva: Szept 21, 2014
(#) Massawa válasza don_peter hozzászólására (») Szept 21, 2014 /
 
(#) cupika97 válasza Massawa hozzászólására (») Szept 21, 2014 /
 
Nekem meg tetszik.
Következő: »»   1226 / 1670
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem