Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   1225 / 1672
(#) gernerakos hozzászólása Szept 13, 2014 /
 
Egyszer végre én is készítettem valami felvállalhatót.
Fél éve foglalkozok komolyan az elektronikával, ez lenne az elő komoly projektem.
Szóval ez lenne egy TDA2822M-es erősítő. Gyakorlatilag a lehető legfapadosabb, leggagyibb verzió, amit ebből az IC-ből ki lehet hozni. Monó, egy a legnagyobb kimenőteljesítménye 1 watt, de hangosabbnak tűnik. Legalábbis nekem. Eredetileg belső táposat akartam, de mivel a 3 számjegű összegért vett trafó még ezt az erősítőt sem képes meghajtani, ezért lett a dugasztápos táplálású. Belülre csak egy stabilizátor került a kellékeivel.
Rendes maratott nyák sincs benne, csak az a karcolt egyoldalas rémálom, amit zárlat nélül lehetetlen elkészíteni. (Bővebben: Link)
Mivel ez az első projektem, kérlek úgy nézzetek rá, hogy egy kezdő csinálta. A készítés során gyakorlatilag mindennel meggyűlt a bajom, kivéve a kábelezést. Ha másra nem, tapasztalat szerzésre jó volt.
Nagyon sokan segítettetek ezen a honlapon a megépítésében, válaszolva a buta kérdéseimre, amit még egyszer köszönöm mindenkinek.
A hozzászólás módosítva: Szept 13, 2014
(#) gernerakos válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Szept 13, 2014 /
 
Nem tudom, kiválasztottam, feltöltötte, de nem jelent meg.
(#) havranarpi válasza gernerakos hozzászólására (») Szept 13, 2014 /
 
mert több volt mint 2 MB, miután feltetted a fájlmegosztó lekicsinyítette és köbzoli felrakta.Ha több mint 2 MB egyszerűen konvertáld le
(#) gernerakos válasza havranarpi hozzászólására (») Szept 13, 2014 /
 
1.09M volt, azt hiszem. direkt megnéztem, próbáltam más böngésző alól is.
(#) ktamas66 válasza kameleon2 hozzászólására (») Szept 13, 2014 /
 
Szerencsére ma már azért vannak egyszerűen kezelhető, ingyenes programok 3D-s modellek tervezésére, így zéró tudásról indulva 3 nap próbálgatás után rajzoltam ezt a dobozt .
(#) Gabó válasza ktamas66 hozzászólására (») Szept 13, 2014 /
 
Jó ez a doboz, olyan képzeletdús elképzelés (Nem tudom, hogy jó pdfet raktál e fel, de nálam csak egy üres lap van )
(#) mrobi válasza Gabó hozzászólására (») Szept 13, 2014 /
 
Átlátszó doboz?
A hozzászólás módosítva: Szept 13, 2014
(#) mps válasza ktamas66 hozzászólására (») Szept 13, 2014 /
 
Szia! Ez milyen progival készült? Gabó, Mrobi: én látom, Ti mivel nézitek?
(#) Norberto válasza ktamas66 hozzászólására (») Szept 13, 2014 /
 
Nálam is teljesen fehér a PDF tartalma.
(#) Csupasz válasza ktamas66 hozzászólására (») Szept 13, 2014 /
 
Elég formabontóra sikerült.....
(#) mps válasza Norberto hozzászólására (») Szept 13, 2014 /
 
Én ezt látom. Tudom forgatni, színeket váltani, elemeket ki - be kapcsolni.
A hozzászólás módosítva: Szept 13, 2014
(#) Gabó válasza mps hozzászólására (») Szept 13, 2014 /
 
Nálam a chrome beépített pdf nézőkéjénél fehér, acrobat readerbe jó. Sose botlottam még ilyenbe a chromenál...
(#) ktamas66 válasza mps hozzászólására (») Szept 13, 2014 /
 
Az RS által adott programmal. Ha jól emlékszem csak regisztrálni kellett. Azt nem tudom melyik pdf olvasók támogatják a 3D-s megjelenítést, de most kiderül (én Acrobat Reader-t használok).
(#) pjg válasza ktamas66 hozzászólására (») Szept 13, 2014 /
 
Ilyen dobozt rajzolok tanulás nélkül is. Fehér lap. Firefox. Acrobat readerrel jó.
Milyen programmal rajzoltad?
A hozzászólás módosítva: Szept 13, 2014
(#) abalazs válasza gernerakos hozzászólására (») Szept 14, 2014 /
 
Sajnos nekem sem mindig megy a feltöltés. Azt vettem észre, hogy külföldről még a 300kb-s képet sem tudom feltölteni, 20/10-es digis neten.
(#) verwolf9999 hozzászólása Szept 14, 2014 /
 
Én csak ezt a hűtőpadot barkácsoltam tegnap egy laptop alá még nincs 100%-ig befejezve de már alakul Bár szépérzékem az nincs az efféle dolgokhoz
(#) nagym6 válasza verwolf9999 hozzászólására (») Szept 14, 2014 /
 
Szerintm hatékonyabb hűtés lenne, ha nem lenne az egész felület alatt plexilap. Ez csak fékezi a levegőáramlást. Csak egy támasztó lenne, ami a laptopot feltámassza, és attól még a venti fújhatna oda ahova kell, plexi nélkül is. Így az egész feneke alatt szabadon menne a levegő.
(#) verwolf9999 válasza nagym6 hozzászólására (») Szept 14, 2014 /
 
Igen ez jogos de sajna a laptop súlya és anyag hiány miatt ezt a megoldást választottam . Gondolkodtam rajta hogy nem csak kifurkálom hanem kivágom a venti helyeknél , de sajna az sem jött össze mert nincs megfelelő eszközöm kéznél . A csúszásgátló korongok amiket ráragasztottam nem engedik hogy teljesen leérjen a laptop a plexire . Hatékonyság szempontjából nem lett a legjobb de legalább annyit elértem hogy nem kapcsolgat be a laptop ventillátorja 2 percenként meg így a tartóval az ágyra is biztonsággal letehetem és nem takarja el a huzat a fontos szellőző nyílásokat.
(#) papus51 hozzászólása Szept 17, 2014 / 3
 
A hétvégén összedobtam egy f0/1000-es előosztót, frekvenciamérő méréshatárának kibővítésére.
A bemenő frekvencia 1GHz-ig garantált, de elmehet 1,5GHz-ig is.
Az osztó első áramköre 40-el osztja a bejövő frekvenciát és ezzel leküldi max. 25MHz-re. A második fokozat további 25-el oszt, így a kimenő frekvencia max. 1MHz, amit már bármilyen frekvenciamérő fogadni tud.
Az IC-ék MC12080 és HC390 meg egy 5V-os stab, így 9V és 20V között bármilyen egyenről működik. Az áramfelvétel kb. 10mA.
A bemenő jelszint kb. 50mV-tól indul. A kimenet TTL.
(#) don_peter hozzászólása Szept 17, 2014 /
 
Megint csak alakult kicsit a saját fejlesztésű hőprofilos levegős forrasztó.
Készítettem egy videót is a működéséről melyen már látható, hogy elég jól tartja a hőt.
Bővebben: Link
Funkciók:
15 eltárolható hőprofil,
Utolsó elmentett állás megjegyzése,
Automatikus fűtőtest figyelés,
Automatikus hűtés,
Hőprofilos forrasztó mód,
SMD forrasztó mód,
USB-n keresztüli gyors frissítés.
...stb, fejlesztések folyamatosak..
(#) frekivalto válasza don_peter hozzászólására (») Szept 17, 2014 /
 
Gratulálok, nagyon ügyes...
A videon kb. 1 perc után nem nagyon látható a kijelző, sajnos.
Illetve nagyon mozog a kamera. Javaslom, hogy egy állványra rakd ilyenkor a kamerát, sokkal jobban be tudod mutatni a munkádat.


Csak így tovább... üdv. Péter
(#) nagym6 válasza papus51 hozzászólására (») Szept 18, 2014 /
 
Azt néztem a képen, hogy az alkatrészek, ellenállások pozicionálása talán nanométer pontosságú. Nem állnak ferdén, se nem idébb-odébb oldalra, vagy előbbre, hátra, hanem pontosan a helyükön. Ezért a pont. Na meg a komplett előosztó is jó.
(#) Buvarruha válasza nagym6 hozzászólására (») Szept 18, 2014 /
 
Pedig nem igaz, vannak ferde alkatrészek. Szépen lett összerakva, szó se róla, de azért közel sem nanométer pontosságú.
(#) don_peter válasza frekivalto hozzászólására (») Szept 18, 2014 /
 
Köszönöm. Ennél a verziónál már azért elég pontos értékekre tud beállni a fűtőtest és azóta persze még tovább finomítottam rajta és optimalizáltam a programon mert kifutottam a memóriából.
Most azon agyalok még, hogy a mintavételezési és a fűtési illetve a tehetetlenségi tényezőkön gyorsítok, így még pontosabb értékeket fogok kapni.
Most kb 2-3 fokos eltérések vannak, de ezt le akarom vinni max. 1-2 fokra.
Az már megfelelne az elvárásaimnak.
Közben én is megnéztem a videót és tényleg kicsit furán vette fel az LCD kijelzőt.
Felvétel közben végig szépen és elessen látszódott a kijelző is.. Fura..
(#) papus51 válasza Buvarruha hozzászólására (») Szept 18, 2014 /
 
Ja, kellett volna innom még egy üveg sört, hogy ne remegjen a kezem forrasztás közben
A hozzászólás módosítva: Szept 18, 2014
(#) Buvarruha válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Szept 18, 2014 /
 
Akkor már legyen cement.
(#) Massawa hozzászólása Szept 19, 2014 /
 
Ime a felujitott Weller forraszto állomás ( szippantani is tud ). Köszenet Johnny0004-nek az elektronika megépitésért.

image.jpg
    
(#) 187BodyGuard válasza Massawa hozzászólására (») Szept 19, 2014 / 1
 
Nagyon szép lett!
Néha nekem is jó volna ilyen kiforrasztó állomás, nem kéne a Somogyi féle kiforrasztóhuzallal szenvedni.


Én is építgettem pár hete, egy kafa kis házimozi erősítőt.

Ez a kis okos jószág a sztereó jelből 4db Végfok segítségével megcsinálja az 5 pont 1-es matekdolgozatos hangzást.
Az erősítő 4db TDA2030A-t tartalmaz, 1db kibővítve BD911/BD912 párossal, ez a SUBWOOFER. A másik 3db pedig a Center és a Sztereó/Surround.

Az erősítő egy részét a Hobbielektronikán is fellelhető "álkvadro" kapcsolás adta.
Egyszer Surround kapcsolás
Az erősítőn külön állítható a SUB mélykiemelése és Surround, Center, Subwoofer Hangerő is. Kapott egy MASTER hangerőt is, így egyszerre is erősíthető/halkítható az összes csatorna, a hangerőarányok megtartása mellett. Tápfeszültsége nem kritikus, 20-30V-ról szépen jár.
Ami a teljesítményét illeti, a SUB 35W, Front 8+8W, Center 5W, Surround 5+5W.

A hangminősége hihetetlen jó! A nyák saját tervezés, 2 heti munka van benne. Hamarosan dobozt is kap a kütyü aztán véglegesedik a TV mellé a nappaliba.
Az utólagos módosításokat jól mutatják alul az SMD-k amiket utólag tettem fel, a csatornák hangszintjének beállítására.

Az erősítő egyébként nagyon egyszerű, majd csinálok egy cikket róla az építésre vállalkozó kedvűeknek.
(#) Massawa válasza 187BodyGuard hozzászólására (») Szept 19, 2014 /
 
Kösz, a kényszer szülte, amikor 40 év után tönkre ment a páka meg a vezérlö is. A Wellernél már nem ismerték ezt a tipust, nem méghogy alkatrészt tudtak volna hozzá küldeni.
(#) 187BodyGuard válasza Massawa hozzászólására (») Szept 19, 2014 /
 
Én egy Puskás és egy Weller pákával vagyok el már több mint 8 éve, ezek bőven elegendőek itthonra.
Következő: »»   1225 / 1672
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem