Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Számítógép hiba, de mi a probléma?
Lapozás: OK   486 / 1121
(#) Csongi_ válasza belfi2 hozzászólására (») Szept 22, 2014 /
 
Hat, akkor nem marad mas, mint visszakuldjem a boltba, elmeletileg garanciaba van.
Ha betennem a videokartyat, amit kivettem, hogy ne zabalja feleslegesen az aramot, akkor mar nem von le 256Mb-ot, ugye?

Es lenne meg egy kerdesem, ha mar irtam a topikba, feltennem azt is. Ha aramtalanitom a gepet a tapegyseg fokapcsolojatol, visszakapcsolas utan kell varjak 4-5 percet, hamarabb nem tudom bekapcsolni a gepet, a gombot megnyomva nem kapcsolodik be. Kicsivel tobb mint 1 eve volt uj alaplap beszerelve, gondolom az nem lehet hibas, es azelott is csinalt ilyen figurakat. Elkepzelheto, hogy a tapegyseg is hibas? Esetleg egy-ket kondenzator hibas benne?
(#) belfi2 válasza csipaDJ hozzászólására (») Szept 22, 2014 /
 
Szia!
Próbáld meg kivenni a vinyót, és LIVE CDről indítani.Vagy RAM nélkül akkor mit csinál.Mikor szétszedted nem találtál benne felpúposodott , kifolyt kondit?
(#) belfi2 válasza Csongi_ hozzászólására (») Szept 22, 2014 /
 
Igen! Jól mondod akkor nem von le de a biosban állítsd át hogy ne az alaplapi legyen az elsődleges , így egy picivel gyorsabban indul.
Én megnézetném , vagy megnézném azt a tápot ,nagyon alaposan.
(#) zsoltee0001 hozzászólása Szept 23, 2014 /
 
Sziasztok
Win NT-s gép (dell) kb 10 éves, hibajelenség: spontán leállítja magát, van, hogy csak áramtalanítás után lehet bekapcsolni.
Táp hibára gyanakszok, a gond az, hogy van, hogy egész nap jól működik (nem az enyém)
Úgy gondolom, ha winyó hiba lenne, akkor lefagyna ill. kék halál, de ez leállítja saját magát.
(azt még nem tudom, hogy rendesen kilép-e a rendszerből, még nem sikerült megfigyelni)
Szerintetek?
Üdv
(#) zsoltee0001 válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Szept 23, 2014 /
 
Az nagy baj (reméltem, hogy csak táp) nem egyszerű újra rakni azt a gépet, eléggé spec dolgok vannak benne....
(#) belfi2 válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Szept 23, 2014 /
 
Szia!
Idézet:
„de ez leállítja saját magát.”

Jó lenne megfigyelni hogy a normális leállási folyamat indul , vagy csak egyszerűen el megy belőle az áram.
Ha netán az első akkor nagy valószínűséggel vírus ami véletlen szerű leállítási folyamatot kezdeményez,esetleg ütemezett feladatként be van álítva, de lehet sérült a power gomb vagy az azt össze kötő kábel, ami testre zárva szintén leállítja a gépet.A második esetben a táp túlterhelődik valamiért. Ez lehet hardver de lehet elektronikai komponens is .
(#) csipaDJ válasza belfi2 hozzászólására (») Szept 23, 2014 /
 
Üdv. Próbáltam vinyó nélkül is, próbáltam ram nélkül is és úgy sem kapcsol be! Szétszedéskor sem találtam semmilyen elektronika hibára utaló jelet (púposodást, sem kifolyt kondit, se semmilyen egyéb hibát!)
Így elég tétlen vagyok most ez ügyben.. :/
Pedig elég sok gépet és laptopot is javítottam már de ilyen "hibával" még nem találkoztam! :O :/
A hozzászólás módosítva: Szept 23, 2014
(#) belfi2 válasza csipaDJ hozzászólására (») Szept 23, 2014 /
 
Hali!

Esetleg másik táppal próbáltad ?
(#) csipaDJ válasza belfi2 hozzászólására (») Szept 23, 2014 /
 
Üdv. Persze próbáltam másik táppal is és azzal is ugyan ez a helyzet! Egy másik hasonló laptoppal is próbáltam az én tápomat és semmi baj, probléma nem volt gond nélkül bekapcsolt a másik laptop az én tápommal!!
ÜdV!csipaDj
(#) zsoltee0001 válasza belfi2 hozzászólására (») Szept 23, 2014 /
 
Szia
Vírus kizárt, mivel a gép nincs közvetlen netkapcsolaton, egy hálózati nyomtatót lát el, amire belső hálózaton nyomtatnak, szóval azon nem neteznek, még a monitor is "dísznek" van ráakasztva, szerintem nem úszom meg az újrarakást, a vinyót meg bevizsgálom hdd sentinel-el, gondolom pár év munkaóra benne van.
Egyébként közbe szóltak, nem normális leállás van, hanem fogja magát és szevasz... na mindegy holnap majd kiderül.
üdv
(#) KTobi válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Szept 23, 2014 /
 
Ha vinyó hiba, egy klonozás lehet megoldja és nem kell újrarakni.
(#) Macsek71 hozzászólása Szept 24, 2014 /
 
Egy érdekes kérdésem lenne Hozzátok :

Van egy őskövület K7Vxx alaplapom AMD 1800+ procival ( igazából egy öreg komplett gép). Gondoltam kipróbálom rajta a PC-s androidot ( állítólag elég lenne a teljesítménye), simán települ de nem indul ... hibaüzenetek helyett órákig "gondolkozik"...
Bosszankodok, töprengek, majd felvillan bennem erre a gépre még soha nem tudtam linuxot telepíteni. Ugye droid is linux alapú

Sokat látott Szakik ! Létezik , hogy egy PC egyáltalán nem futtat linuxot ?
(#) Szabi1 válasza Macsek71 hozzászólására (») Szept 24, 2014 /
 
Hol "gondolkozik"? Betöltésnél/ bejelentkezésnél? Az android szerintem nem Linux alapú, annyit tudok róla, hogy legtöbb részét java kódban irták. Linuxot meg miért nem tudtál rá rakni? Milyen hibaüzit kaptál linuxnál, mi történt?
Azért én kompresszorral/ porszívóval kitakarítanám belül a gépet, a RAM-okat kivenném, megtörölném, a helyét kifujnám, majd visszaraknám. Volt olyan eset hogy azért volt halállassú egy gép mert RAMnak keveset észlelt mert rosz volt a kontakt.
A hozzászólás módosítva: Szept 24, 2014
(#) belfi2 válasza Szabi1 hozzászólására (») Szept 24, 2014 /
 
Hali!

De bizony Linux alapú!
Bővebben: Link
Bővebben: Link
(#) belfi2 válasza Macsek71 hozzászólására (») Szept 24, 2014 /
 
Szia!

Ez a lap valamikor jónak számított. Hasonló konfigon ment az XP-m és ha az xp elfutott rajta akkor a Linux is. Bár driverek tekintetében nem tudok sokat mondani róla.Lehet nálad is az a baj.
Próbáld LIVE Linuxal az megy e?
(#) ktamas66 válasza csipaDJ hozzászólására (») Szept 24, 2014 /
 
Régebben voltak olyan notik, amik egyszerűen nem kapcsoltak be, ha nem volt bennük akku.
(#) csipaDJ válasza ktamas66 hozzászólására (») Szept 24, 2014 /
 
Üdv. Régebben ment akku nélkül! Egyszer csak kikapcsolt, kb 1 évig nem volt hozzányúlva! Nem olyan rég sikerült bekapcsolnom tenni rá egy OP rendszert. De megint ugyan az van mint annó.. nem kapcsol be bármit is csinálok vele!
(#) adapter válasza csipaDJ hozzászólására (») Szept 24, 2014 /
 
A részletekre már nem emlékszem, de egy cimbi is mintha hasonlókat tapasztalt volna 1-2 éve a saját öregebb laposán, ott az alaplapi bios akku ment tönkre.....
(#) ktamas66 válasza adapter hozzászólására (») Szept 24, 2014 /
 
Pont ezt akartam írni , cserélj elemet.
(#) Macsek71 válasza Szabi1 hozzászólására (») Szept 24, 2014 /
 
Ha jól értelmezem a betöltési folyamatot ( a mostani gépemen már linuxozok is) a karakteres-grafikus váltás környékén akad el boot. Gyakorlatilag minden winyoropogás megáll és ... ennyi.

Maga a gép működik, mert az xp még kocog rajta, csak sajna a kötelező segédprogikat már nem győzi

Tippem : megpróbálom másik videokártyával, hátha az Nvidia nem ízlett a linuxnak.
(#) amdni válasza Macsek71 hozzászólására (») Szept 24, 2014 /
 
Próbáltad a biost resetelni úgy sem indul el a linux? Lehet hogy valamely beállítás nem tetszik neki.
(#) csipaDJ válasza adapter hozzászólására (») Szept 24, 2014 /
 
Üdv! A lapos alaplapi BIOS "akku" új benne.. ! Vagyis akku csere már megtörtént.
A hozzászólás módosítva: Szept 24, 2014
(#) zsoltee0001 válasza KTobi hozzászólására (») Szept 25, 2014 /
 
Alaplapi kondenzátorok voltak kipukkadva (az összes, 6,3v 2200µF ) a tápot is kicseréltem, biztos ami biztos alapon, most úgy néz ki, hogy jó, szóval, egyenlőre úgy veszem, emiatt történtek az újraindulások.
Üdv
(#) belfi2 hozzászólása Szept 28, 2014 /
 
Szaiasztok!

Elég érdekes hibába ütköztem,nevezetesen hogy AHCI módban nem látja a bios a merevlemezt. A deszka Ga ep43ds3l . A HDD egy Segate 250Gb sata 3. A lap SATA 2 kezel de ettől meg mennie kellene .Már minden féle beállítást kipróbáltam mire nagy nehezen IDE alapon fel tudtam telepíteni a WIN7et.Ráadásul csak pendrájvról sikerült mert DVDről nem akart felmenni.
(#) .colin hozzászólása Szept 28, 2014 /
 
Üdv. Asus eepc 904hd webcam driverjét keresem windows 7-re. Kerestem már mindenhol de nem találtam meg. :/
(#) Gombszem válasza .colin hozzászólására (») Szept 28, 2014 /
 
Itt nézd meg.
Ha Eye 311Q a kamera típusa, akkor ott van a driver. Azonos az összes Win-hez.
(#) .colin válasza Gombszem hozzászólására (») Szept 28, 2014 /
 
Annyit ir az eszközkezelőben hogy ismeretlen eszköz. Köszönöm.
(#) aramis hozzászólása Szept 29, 2014 /
 
Sziasztok!
Az lenne a kérdésem lehetséges javítani házilag alaplapot?
Van egy Intel P845G .Megállt . gondoltam táp,de nem azután Proci és RAM csere egyik sem jött be.Általában így akkor vége az alaplapnak vagy van még egy kísérlet?
üdv:ara
(#) tiggersoft válasza aramis hozzászólására (») Szept 29, 2014 /
 
A proci és a ram körüli kondikat érdemes cserélni. Esetleg ha bátor vagy akkor a proci körüli feteket...
(#) Gombszem válasza .colin hozzászólására (») Szept 29, 2014 /
 
Próbáld meg a drivert telepíteni. Ha nem az eszközhöz való, úgysem fog települni. Aztán meg úgyis kiderül, hogy jó-e. Legfeljebb eltávolítod.
Következő: »»   486 / 1121
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem