Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Számítógép hangkártya hiba
 
Témaindító: YoCeE2107, idő: Feb 19, 2010
Témakörök:
Lapozás: OK   3 / 5
(#) lac08 válasza nightlife hozzászólására (») Ápr 30, 2013 /
 
Én még csak jumpert sem látok az alaplapon a hang-chip közelében, nemhogy bármiféle más variálási lehetőségeket.
(az egyetlen jumper a BIOS-a mellett van, gondolom - azzal lehetne "lenullázni" - az elem kivétele helyett - bár ott még mintegy ráadásként - 1 nyomógomb is van ugyanerre a célra)

Az előlapi kivezetésére nincs rádugva semmi, merthogy előlapja sincs - és egy régebbi Compaq-os házba van a cucc beszerelve.

A BIOS-a eléggé szűkre szabott - mint mondottam - ez egy HP irodai fekvő asztali gép alaplapja volt valaha. Sok variációja nincsen, a beállítások lehetőségei korlátozottak. Még csak húzni se lehet igazából a procinál az órajelen vagy az alapfrekvencián semmit.
Be van állítva valamire - oszt annyi.
(#) lac08 válasza korni.papp hozzászólására (») Ápr 30, 2013 /
 
Az alaplapi hangchipje nem Realtek gyártású, tehát én - már elnézésedet kérem - de úgy gondolom, hogy hozzá a szoftver se igazán az kellene legyen.

A hangchipre az van ráírva: ADI981B
(#) lac08 válasza nightlife hozzászólására (») Ápr 30, 2013 /
 
Jó képek ........... nem jött be semmi!
(#) lac08 válasza nightlife hozzászólására (») Ápr 30, 2013 /
 
Hja kérem, ennek a lapnak specifikusan "HP-sített" BIOS-a van ám!
Olyan opciót, hogy pl. a hangkimeneteken bármifélét változtatni lehessen, egyszerűen fel sem dob. Az előbb néztem bele a BIOS-ába, de semmi ilyesmiről (mint az az említett spdif) egy árva szó sem esik.

"Ugye van az a funkció, hogy ha fejest-fülest dugsz be, az bontja a hátlapra menő jelek áramkörét, azt kellene jumperelned."
Nos, valójában létezik egy 9 tűs sorkapocs a lapon, amire rá lehetne dugni azokat az állítólagos előlapi hang-okosságokat, de mivel nincs előlapom, így nincs rádugva se semmi.
Ha lenne, akkor azon az előlapi panelen kellene/lehetne jumperolni, hogy a hangkaresz elől vagy hátul szóljon??
(#) pittti válasza lac08 hozzászólására (») Ápr 30, 2013 /
 
(#) lac08 válasza pittti hozzászólására (») Ápr 30, 2013 /
 
Hát köszi szépen - és akkor megpróbálom.
Bár - mint már előtte régebben is említettem - nálam a SondMax Digital Integrated Audio drivert szépen elfogadta, s a windows hangkártya-tesztelője szerint az működik is, ám a gyakorlatban sajnos NEM HALLANI semmit.

Levegyem róla a régit, vagy mellé paszírozhatom ezt a másikat?
(#) pittti válasza lac08 hozzászólására (») Ápr 30, 2013 /
 
Idézet:
„...de mivel nincs előlapom, így nincs rádugva se semmi.”


Az rossz. Ha nincsen rácsatlakoztatva a frontpanel, akkor kettő jumper kell rajta legyen.
Valahogy így...
(#) pittti válasza lac08 hozzászólására (») Ápr 30, 2013 /
 
Először próbáld a képnek megfelelően jumperelni.

Driver cserénél először a régit mindenképpen uninstallálni kell!
(#) pittti hozzászólása Ápr 30, 2013 /
 
Itt egy fotó az alaplapodról. Ha kinagyítod, a bal felső sarkában látszik a csatlakozósor, két fekete jumperrel. Amit én fotóztam, arra zöldeket tettem hogy jobban lásd - de ugyanaz.
(#) lac08 válasza pittti hozzászólására (») Ápr 30, 2013 /
 
Haha!
Ámde nekem nem ez a fajta kivitelű az alaplapom.
Tehát ezért a csatlakozók sem pontosan így helyezkednek el.
Azt mondod tehát, hogy jumperoljam össze az előlapi sorkapcson a csak magában álló tű melletti, azaz - a jobb és bal oldalán levő páros tűket?
Nekem nagyjából így néz ki a lapom: Megjegyzendő - most piros jumperokat tettem rá - így gondoltad?
A hozzászólás módosítva: Ápr 30, 2013

P4308710.JPG
    
(#) nightlife válasza lac08 hozzászólására (») Ápr 30, 2013 /
 
Tegnap még ment.
1-2 és 5-6 -os pinek közé kell jumper, elvileg úgy, ahogy csináltad.
A hozzászólás módosítva: Ápr 30, 2013
(#) lac08 válasza nightlife hozzászólására (») Ápr 30, 2013 /
 
Ember!
*

Megszólalt a kártya! Ráadásul a SoundMax Digital driverrel - is.
Úgy látszik, ez az előlapi dolog jumperolása volt a lényege, amit nem írt le senki soha sehol, és még maga a kézikönyve sem emlegetett kissé alaposabban.
A hozzászólás módosítva: Ápr 30, 2013
(#) lac08 válasza lac08 hozzászólására (») Ápr 30, 2013 /
 
Ezek szerint a másik ugyanilyen alaplapomnak ugyanez a "baja".
Abba beletettem kínomban egy hangkártyát, mert elég uncsi volt, hogy sehogyan sem szól, no meg én azt hittem, hogy valamiért * lehet benne az a funkció.
A hozzászólás módosítva: Ápr 30, 2013
(#) pittti válasza lac08 hozzászólására (») Ápr 30, 2013 /
 
Idézet:
„...Ámde nekem nem ez a fajta kivitelű az alaplapom.”


Teljesen mindegy - az alaplapi csatlakozás szabványos. Egy-két ezoterikus alaplapot kivéve mindegyiknek ilyen a csatlakozója. Az alaplap leírásában is szerepel ez a bekötés.
(#) lac08 válasza pittti hozzászólására (») Máj 1, 2013 /
 
Igazad van!
Ma néztem a másik gépemben /az ABIT BD7 alaplapnál/ a tüskesort, valójában ott is megvan ez a variáció a frontpaneles kivitelhez.
Csak hát ott sohase használtam az alaplapi hangkártyáját, mivel abba egy Soundblaster Live! kártya volt belerakva a valamivel több jackbemenete miatt.
Így persze aztán nem is tünt fel soha.

Mellesleg talán megkérdezném:
ha a hangkártyám bemenetére két jelforrást szeretnék csatlakoztatni, mit kellene közbetennem? Elég lehet egy sima sztereo jack-es elosztódugó, vagy kell oda még valami más is? Ezeddig ugyanis a skype meg a más egyebek miatt mindig be volt dugva egy mikrofon, de a TV tunerkártya és videodigitalizáló kimenete is.
A Soundblasteren ezért is volt jó nekem a 2 bemenet. Itt viszont az alaplapinak csak 1 van.
A hozzászólás módosítva: Máj 1, 2013
(#) pittti válasza lac08 hozzászólására (») Máj 1, 2013 /
 
Nem csak egy van. Ha megnézed, az alap hangkártyáknak három csatlakozása van.

Színkódok:
1, piros: mikrofonbemenet
2, kék: vonalbemenet
3, zöld: hangszóró (fejhallgató) kimenet

Tartozik hozzájuk egy szoftveres keverőpult (mixer), ami további beállítási lehetőségeket tartalmaz - például felvételnél mindig csak egy jelforrás választható ki.

Ha több külső, analóg jelforrásból származó jelet szeretnél rögzíteni (mondjuk beszéd + zenekíséret több mikrofonról), akkor sajna egy külső keverőpult is szükséges. Vagy pedig egy több bemenetet tartalmazó, bemenetenkénti szintszabályozással rendelkező professzionális hangkártya - ez mondjuk nem olcsó.
(#) lac08 válasza pittti hozzászólására (») Máj 1, 2013 /
 
Hááát - ezt sajnos tudom.
Van rajta egy vonal bemenet, egy vonal kimenet és maga a mikrofon be csatlakozó.

Néhány hangkártyán (még a régi szép ISA-s időkben) a hangkártya általában jumperolható volt (már amilyenekkel én találkoztam, pl. SoundBlaster CT4520, vagy a Yamaha akárhányas, stb.) arra, hogy a kimenete fejhallgatós (32 ohm-os) vagy teljesítményes (8 ohm-os) legyen.
Volt a lapra adoptálva egy 2x2,5 W-os erősítő IC, amely közvetlenül 2 hangszórót volt képes meghajtani.
Továbbá találkoztam olyan PCI-os hangkártyával, amin a kimenet kiválasztása volt jumper-megoldású. Vagy sztereo vonalkimenetet adott (külső erősítőre), vagy csak simán a fejhallgató kimenetet.
Az eddig használt SoundBlaster Live! kártyámon a következő lehetőségeim voltak:
sárga - digitális hangkimenet (ám ezt sose használtam)
kék - analóg vonalkimenet (külső erősítőre)
piros - mikrofon bemenet
zöld - analóg vonal bemenet 1 (egyéb külső jelforrásról - pl. TV kártya)
fekete - analóg vonal bemenet 2 (egyéb külső jelforrásról - pl magnetofon)
plusz - játékokhoz volt joystick bemenet

Most, hogy 3 darabra szűkül a variációk száma, (és mindenféle keverőket nem szeretnék alkalmazni) - még nem tudom mi lesz? Lehet, hogy kimarad a sorból a TV tuner-hang?
A bemenetek érzékenységén még csak jumperolni se lehet sehol ...
Ez van. Persze - ez csak egy fapados irodai gép-alaplap ...
A hozzászólás módosítva: Máj 1, 2013
(#) Macsek71 válasza lac08 hozzászólására (») Máj 1, 2013 /
 
Ne feledkezzetek meg a CD audio bemenetről !
Kicsit furi a jack-tüske csati de megoldható
(#) lac08 válasza Macsek71 hozzászólására (») Máj 2, 2013 /
 
Nincs megfeledkezve róla, ámde az nincs a hátfalra sose kivezetve, az csak belső csatlakozó.
(#) pittti válasza lac08 hozzászólására (») Máj 2, 2013 /
 
Egy CD audio kábel, egy 3.5-ös Jack aljzat, és egy hátlapi takarólemez feláldozásával könnyen megoldható (meg persze egy kis munkával). Lesz egy plusz vonalbemeneted.

Az anyagköltsége kb. 200 Ft.
(#) lac08 válasza pittti hozzászólására (») Máj 3, 2013 /
 
... és akkor persze a CD bemenetet beáldozom .... mintha az nem kéne.
De miért is nem kéne?
A CD-t majd a fülembe dugom?

Más varia?
Sima jack sztereo elosztó milyen?
Vagy a kétféle bemeneti terhelés már nagyon elhúzza az impedanciákat és az érzékenységet?

Tehetnék én rá akár valami emitterkövetős bemeneti szétosztót is, vagy valóban - csak beáldozok egy PCI sint egy hangkarinak ... de hááát - éppen ezt nem akartam.
(#) lac08 válasza pittti hozzászólására (») Máj 3, 2013 /
 
Maga a munka az nem lepne meg, mert csináltam én már 2x3 W-os végfokot egy hátsó takarólemezre egy ócska sztereorádió végfok IC-jével, és amely benn a gépben kapja meg egy molexen át a 12 V tápot,
hátulra kivezetetten jack-dugós a bemenete, és 2 db. RCA dugalj a két hangcsatorna kimenete. Még egy nyomógombos (isostat) ki-be kapcsolója is van és persze az üzemjelző LED-ek.
Ilyen ötletekért nem megyek a szomszédba ...
(#) Macsek71 válasza lac08 hozzászólására (») Máj 3, 2013 /
 
Szerintem nem használod a "hangkártya" cd audióját CD hallgatásra ... ~2000 óta digitálisan játsszák a gépek a CD-t és a hangkari "szól" ....

Egyébként az itthon lévő hardvereket átnézve:
- mindkét gépemben 2 CDaudio in van az alaplapon
- a tv kártyámnak van belső audiokimenete is ...


Bocsi a vau , ennyi voltam ...
A hozzászólás módosítva: Máj 3, 2013
(#) lac08 válasza Macsek71 hozzászólására (») Máj 4, 2013 /
 
Az alaplapi hangkártya (de bármilyen más hangkártya is) szerinted csak analog jelátvitelre használja azt a 3 erű kábelt?
A hangot digitálisan valójában a 80 eres ATA vagy a kitudjahányeres SATA kábel vinné át ?

Biztos ez? Erre én még sose gondoltam ...

... és valóban. Nem sokat hallgatok én CD zenét számítógépen keresztül ...
(#) Macsek71 válasza lac08 hozzászólására (») Máj 4, 2013 /
 
Pontosítanék egy kicsit ....

Igen, kb. Win 98, Me óta nem használjuk a cd-dvd romok DA átalakítóját( analóg kimenetét).
Legalábbis win őfelsége mellett

Így kaptunk egy(két) szabadon felhasználható vonalszintű bemenetet a hangkártya keverőjéhez ...
(#) lac08 válasza Macsek71 hozzászólására (») Máj 4, 2013 /
 
No ez király - és jó tudni.
(#) korni.papp hozzászólása Máj 24, 2013 /
 
Üdv.
Van egy MSI K9N6PGM-F nevű alaplapom amin integrált hangkártya van.
A probléma az, hogy nem ad semmi jelet a hangkártya a hangszórónak. Legutoljára, egy oszcilloszkóp jelgenerátor programot használtam, amivel különböző frequenciát "hallgattam". Tudnátok segíteni, hogy mi lehet a hiba?U.I.:az alaplapon nem taéáltam semmi hibára utaló nyomot, eddig hibátlanul működött.Op. rendszer: Windows XP.
A válaszokat előre is köszönöm.
(#) pittti válasza korni.papp hozzászólására (») Máj 24, 2013 /
 
Ennyiből nem igazán lehet megmondani. Lehetséges okok:

1, ellenőrizd a mixert, hogy nincs-e levéve a hangerő.
2, újratelepíted a hangkártya driverét, ellenőrzöd az eszközkezelőben hogy működik-e.
3, újrarelepíted az op-rendszert.

4, ha egyik megoldás sem hoz eredményt, akkor sajnos megpusztult a hangkártyád.
Le kell tiltani a biosban, és beletenni egy PCI hangkártyát
(emiatt felesleges alaplapot cserélni)
(#) korni.papp válasza pittti hozzászólására (») Máj 25, 2013 /
 
KÖszönöm. Néztem én, hogy nincs e levéve, nem is volt. Csak a mixerben(a windowséban nem a driverben) a "hanghullám" le volt véve teljesen pedig én hozzá sem értem. Lehet az egyik program csinálta, nem tudom. Azért köszönöm a válaszod.
(#) Boldacs hozzászólása Okt 10, 2014 /
 
Számítógépemet újra kellett telepíteni. (Windows 7) Minden szépen sikerült, de valahol valami hiba történt. Nincs hang. Telepítés előtt hibátlanul működött. Az eszközkezelő üzenete minden rendben. A hang digitális beállításban van. Nem tudom, hogy így kell-e lenni. Segítséget kérek és előre is köszönöm. Tibi
Következő: »»   3 / 5
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem