Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » 555-ös IC-s kapcsolások
Lapozás: OK   142 / 189
(#) proli007 válasza layzi hozzászólására (») Okt 16, 2014 /
 
Nem baj, hogy azt sem tudjuk mit építettél? De esetleg ötletnek.
A hozzászólás módosítva: Okt 16, 2014
(#) layzi válasza proli007 hozzászólására (») Okt 17, 2014 /
 
flip-flop kapcsolást èpitettemmeg asszes skory lapjárol van. Telorol ugy nèz ki nem tudom felrakni. Kèsőbb potolom.
(#) layzi válasza proli007 hozzászólására (») Okt 17, 2014 /
 
ezt építettem meg. a skori félét is meg akartam nem tudom melyik a jobb de ez egész jól működik.

* Nagybetű!
A hozzászólás módosítva: Okt 17, 2014

kibe2.gif
    
(#) marci1 válasza proli007 hozzászólására (») Okt 17, 2014 /
 
Köszi!
Be tudnád rakni olyan kapcsolási rajzba,ahol "egymás mellet van a két ic",hogy forrasztás közbe ne kavarodjak bele?
Bocsi nem nagyon tudom értelmezni,hogy forrasztásnál hogy rakosgassam be egy ilyen ábráról az alkatrészeket
(#) jdani hozzászólása Okt 17, 2014 /
 
Üdv. A kapcsolásba ha az R1 1K, az R2 300R és 130K között, a C1 pedig 1uF, a kimenet mindig négyszögjel lesz?
(#) jdani válasza jdani hozzászólására (») Okt 17, 2014 /
 
Elnéztem, 0,1uF, bár szerintem a kimeneten az nem változtat, hogy most négyszög vagy valami más.
(#) proli007 válasza marci1 hozzászólására (») Okt 17, 2014 /
 
Hello! Egy kapcsolási rajz, nem nyákterv. Az arra való, hogy a működést megértsék, nem pedig arra, hogy vizuálisan látható legyen mi hova van kötve. Ha az IC tokja van a rajzon ábrázolva, akkor elő kell szedegetni a katalógust, hogy érteni lehessen a működést. De áttekinteni a működést arról nem lehet. Pont ezért vannak a sematikus rajzjelek kitalálva. Azon rajta van a lábszámozás is, az alapján be is köthető. Sajnos meg kell tanulnod a rajzokat olvasni-értelmezni, nem csak szolgaian másolgatni. Mert az a sehova vezető út kezdete..
Remélem nem egy háromdimenziós ábrára gondoltál, mert inkább megterveztem a nyákot hozzá.
(#) layzi válasza proli007 hozzászólására (») Okt 18, 2014 /
 
Hello. A kapcsolás tökèletesen működik mindaddig mig az önindìtó nem akar hajtani. A kèsleltetès ideje is jo lenne, de amint nekiállna inditozni ki/be kattog. Gondolom a feszültsèg esès miatt. nem tudom mennyire hat ki de 16v-os kondikat használtam. A 100n kondi meg egynègyzet alakú lapos kondi. Ötlet?
(#) fongab válasza layzi hozzászólására (») Okt 18, 2014 /
 
Szia
"de amint nekiállna inditozni ki/be kattog"
Ha megfelelően nagy a puffer kondenzátor, a tápfesz bemenethez, teszel egy diódát, akkor nem engedi visszameriteni a kondenzátort, az öninditó. Ha ez nem megoldás, akkor még mindig ott van, a DC/DC átalakító olyat keres aminek a bemenete 9......16Vig jó. A kimenet, fix marad, modjuk 12V.
üdv.
(#) layzi válasza fongab hozzászólására (») Okt 18, 2014 /
 
Azt mondod hogy mivel párhuzamosan van kötve a tápfeszt amit a gombbal adok neki, oda rakjam a diodát?
(#) ferci válasza jdani hozzászólására (») Okt 18, 2014 /
 
Szia!
"Tiszta" négyszögjel sose lesz ezzel a kapcsolással, mert a töltés-kisütés ideje nem lehet egyenlő, mert a töltés az (R1+R2)*C*0.67 sec, a kisütés pedig R2*C*0.67 sec.
Minél nagyobb az R2 az R1-hez képest, annál inkább hasonlít rá. Természetesen egyszerűbb kapcsolásoknál nincs jelentősége.
(#) layzi válasza fongab hozzászólására (») Okt 18, 2014 /
 
Ìgy jobban látszik az első az öntartás a gyujtáshoz ès a második a kèsleltető. Ezek párhuzamosan kapják az áramot ugy hogy mindegyiket egy gomb kapcsolgat ami kèt záròèrintkezős, mivel a kèsleltetőn a pozitivot kapcsol a gomb. A zöld kivezetès a kèsleltetőn egy relè ami engedi az áramot az inditomotor relèjènek.
(#) jdani válasza ferci hozzászólására (») Okt 18, 2014 /
 
Max 10KHz kimenetet kell majd mérnem egy PICes frekvenciamérővel. Nem kell utána schmitt trigger nem?
(#) ferci válasza jdani hozzászólására (») Okt 18, 2014 /
 
Általában egy frekimérő kompletten tartalmazza, ha a jel formája bármilyen lehet.
Nem mindegy, hogy mekkora a mérendő jel amplitúdója és formája.
( ha 555-re gondolsz, mint kimenet, akkor csak az amplitúdót kell korlátoznod maximum...)
A hozzászólás módosítva: Okt 18, 2014
(#) layzi válasza proli007 hozzászólására (») Okt 18, 2014 /
 
Rájöttem mi a hiba. A kapcsolás amit küldtèl tökèletes. Linkeltem ezelőtt egy flip flopot. A kèt kapcsolás nem tud eggyütt működni a flip flop pillanatnyi gombnyomásra reagál. Ha eggyütt nyomom az 555-ös kapcsolással akkor zavarodik meg.Külön ggombokkal működik mindegyik ès indul is az auto. Viszont ha a flipflop gombját addig nyomom mig indit az 555 akk kibe kapcsolgat a flipflop.
(#) proli007 válasza layzi hozzászólására (») Okt 18, 2014 /
 
Hello! Tegyél egy 100kohm-os ellenállást a Flip-Flop-nál a 100kohm és a 10µF közé.
(#) layzi válasza proli007 hozzászólására (») Okt 19, 2014 /
 
A jelensèg ugyanaz. Mèg mindig kattog. A kondikat kicserèltem 50v-osra, csak egy 220-as maradt 16v-os. De mèrt baja az indìzozásnál hogy a flip-flop gombja is nyomva van.....kezd az agyamra menni. Ne rakjak valami 100n kondikat a bemenetekhez ès kimenetekhez? Vagy inkább probáljak meg egy másik flipflopot..
(#) layzi válasza proli007 hozzászólására (») Okt 19, 2014 /
 
Hello. Megildódott. Raktam be pár diodát. Relèj lábaihoz mindenhova meg a bemenetekhez is.
(#) Mircsof hozzászólása Okt 24, 2014 /
 
Sziasztok!
Egy 12V/250VAC 5A relét szeretné kapcsolni, úgy hogy mikor tápot kap a szerkezet akkor 5 percig nyitott legyen a relé, 5 perc után kb 5-30sec között állítható időközzel húzzon be.
Astabil multivibrátort néztem itt a honlapon, de nem sikerült betlitanom ezeket az időközöket.
Tudnátok erre megoldást ajánlani?
(#) proli007 válasza Mircsof hozzászólására (») Okt 24, 2014 /
 
Hello! Szerintem már egy tucat időzítő kapcsolást tettem fel, de legyen még egy.
(#) Mircsof válasza proli007 hozzászólására (») Okt 24, 2014 /
 
Én akkor teljesen rosszul közelítettem meg azt hittem csak egymagában az 555 képes rá.
Köszönöm a segítséget P1 értékét megkétszerezem vagy sorba kötök vele egy 100k ellenállást akkor az idő 5 perc fölé vihető?
(#) proli007 válasza Mircsof hozzászólására (») Okt 24, 2014 /
 
Megjött az étvágyad?
Az idő közelítőleg T=C1*(R1+P1)*1,15*2^14 (Természetesen alapegységben kell számolni)
Egyébként a Led két felvillanása közti időt megszorzod 512-vel, megkapod az időt és nem kell 5 perceket várni..
De számtalanszor leírtam, hogy 1 perc felett már nem tisztességes 555-el időzíteni.
A hozzászólás módosítva: Okt 24, 2014
(#) Mircsof válasza proli007 hozzászólására (») Okt 24, 2014 /
 
Idézet:
„1 perc felett már nem tisztességes 555-el időzíteni.”

Igen erről olvastam egyik írásod, a miértjére már nem emlékszem, csak az rémlik, hogy nem lesz teljesen pontos, de a pontosság nekem nem igazán számít (1-2perc csalás is belefér) a lényeg az, mikor tápot kap akkor ne húzzon meg a relé, csak ha eltelt 5 perc.
Idézet:
„Megjött az étvágyad?”

Ezt mire érted?
(#) pucuka válasza Mircsof hozzászólására (») Okt 24, 2014 /
 
Nemcsak pontatlan, bizonytalan is lesz az időzítés. Ilyen hosszú időzítésekhez nagyértékű ellenállások, és kondenzátorok kellenek. A pontatlanság, és bizonytalanság abból adódik, hogy az időzítő komparátorának a bemeneti ellenállása véges, és nem túl nagy, valamint a nagyértékű többnyire elkó szivárgási árama elég nagy, és mindentől függ.
A hozzászólás módosítva: Okt 24, 2014
(#) proli007 válasza Mircsof hozzászólására (») Okt 24, 2014 /
 
"idő 5 perc fölé vihető?"
(#) Mircsof válasza proli007 hozzászólására (») Okt 24, 2014 /
 
Na igen amikor 2 nyelven beszélsz, és egyiken se tökéletesen akkor jönnek az aranyköpések!
(#) mc-4 hozzászólása Okt 26, 2014 /
 
Sziasztok!

Ha megnövelem a képeltben szereplő ellenállás és kondenzátor értékét a duplájára, akkor a késleltetési idő a kétszeresére nő?
Köszi a választ!

Time.jpg
    
(#) proli007 válasza mc-4 hozzászólására (») Okt 26, 2014 /
 
Hello! Beírtad a képletbe? Mert ha mind kettő értékét a kétszeresére növeled, akkor nem a kétszerese, hanem a négyszerese lesz. Már amennyiben a kondenzátor szivárgási árama azt meg is engedi.
(#) Mircsof válasza proli007 hozzászólására (») Okt 28, 2014 /
 
Szia!
Egyébként ehhez van nyákterv? Ha nincs akkor megpróbálnák készíteni gyakorlás céljából.
A hozzászólás módosítva: Okt 28, 2014
(#) proli007 válasza Mircsof hozzászólására (») Okt 28, 2014 /
 
Hello! Természetesen nincs, mert csak az áramkört rajzoltam meg a kívánalmaid szerint..
Következő: »»   142 / 189
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem