Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Mosógép vezérlők és általános problémáik
Lapozás: OK   321 / 580
(#) .colin válasza botesz hozzászólására (») Nov 5, 2014 /
 
De viszont a programkapcsoló ad ki "delejt" a szintkapcsolónak.
(#) botesz válasza .colin hozzászólására (») Nov 5, 2014 /
 
Az lehet de ha nem kap nyomást vagy nincs összeégve a fűtést nem kapcsolhatja.
(#) .colin válasza botesz hozzászólására (») Nov 5, 2014 /
 
Igen. Előző hozzászólásodban olvastam hogy kipróbáltad hogy a szintkapcsolót-és jó. Visszakövetném a kábelt a szelepről és akkor kiderülne hogy mi kapcsolgatja.
(#) Busz válasza botesz hozzászólására (») Nov 5, 2014 /
 
De épp ez az hogy egészségesen kattan a szintszabályzó, és multiméterrel mérve még kapcsol is.
De jó, beragad a fűtés, de vizet miért nem akar venni?

Igaz ahogy nézem, ebben a gépben nincs elektronika, szóval biztos beragadt valami érintkező.

A szintszabályzón át van vezetve a fűtés, tehát ha be is ragadt a programkapcsoló és jó a szintszabályzó akkor nem szabadna fűtenie jól gondolom?

De visszatérve az eredeti hibára, durrant egyet a kapcsolótábla alatt és villant is, majd lecsapta a kismegszakítót. Tehát jó, kiégett az ajtókapcsoló, de mi okozhatja azt hogy a kismegszakítót is leverte? Tehát szerintem lesz itt ok-okozati viszony is és nem egy valami a hibás.

Más: már nem fűt, egy hőgomba a fűtőszál alatt úgy tűnik véglegesen letiltott. Ezek visszakapcsolnak egy idő után vagy végleg megszakítanak?
(#) botesz válasza Busz hozzászólására (») Nov 5, 2014 /
 
Szerintem a szintkapcsoló a hibás.Ezek még visszakapcsolnak.
(#) Busz válasza botesz hozzászólására (») Nov 5, 2014 /
 
Ha nincs cseredarabom hogyan tudom ezt kizárni? Tehát kitrükközni hogy azt higgye a gép hogy nincs benne víz?
(#) botesz válasza Busz hozzászólására (») Nov 5, 2014 /
 
Szét kell szedni és meg kéne nézni a kapcsolását.Vagy megnézed a neten a kapcsolását.Amúgy szerintem 3 szintes.
(#) Spd hozzászólása Nov 5, 2014 /
 
Üdv!

Ez a fórum jobban pörög, engedelmetekkel betenném ide is

Bővebben: Link

Köszönöm a segítséget!
(#) Busz válasza botesz hozzászólására (») Nov 6, 2014 /
 
Úgy látom nem lehet szétszedni. Kettőt kattan ha fújom.
De minden érintkező csinál valamit szintváltozásra. Van ami alaphelyzetben van zárva, van ami meg nyomás alatt zár le.
Szóval letapadást sem hallásra, sem mérésre nem tapasztalok.

De az még mindig nem világos hogy mi az ami a zárlatot okozta. Mert sem a programkapcsolón sem a szintkapcsolón nem látszik égés, egyedül az ajtózár van megégve egy kicsit.
(#) Busz válasza Busz hozzászólására (») Nov 6, 2014 /
 
Sőt már arra gyanakszom hogy valaki előttem próbálkozott és összekutyulta a kötéseket. Na ilyenkor hogy a frászba jövök rá én hogy akkor mit hova kellene?
(#) Busz válasza Busz hozzászólására (») Nov 6, 2014 /
 
Lekötöttem a szintkapcsolót, nélküle is fűt és nem vesz vizet.
Ezt most hogy?

Megnéztem a számokat is, minden jó helyre van kötve.

Tehát szintkapcsoló kizárva, ha benne sincs a gépben még akkor is fűt. D
(#) botesz válasza Busz hozzászólására (») Nov 6, 2014 /
 
Akkor biztos hogy át van kötve a szint szab!
(#) Busz válasza botesz hozzászólására (») Nov 6, 2014 /
 
Tulaj hozott bele egy másik programkapcsolót, azzal már tökéletesen működik! Valami azon belül lehetett beégve.
(#) lukovicsek hozzászólása Nov 6, 2014 /
 
Sziasztok.
Senki sem jött még rá, hogy mi okozza a Privilegeknél az E90 hibakódot??
(#) lukovicsek válasza Spd hozzászólására (») Nov 6, 2014 /
 
Egyszerübb lenne ha tennél fel egy képet a panelről és megmondanád az ellenálás pozicióját.
(#) botesz válasza lukovicsek hozzászólására (») Nov 6, 2014 /
 
Tudtommal konfigurációs(eeprom) hiba.Úgy emlékszem hogy ilyet még a Zanussi gépem is dobott ott páralecsapódás volt a gond.
(#) Spd válasza lukovicsek hozzászólására (») Nov 6, 2014 /
 
Az R13 sült meg (a képen már ki van véve, a felette lévő ellenállás csak a baleset szelét kapta), és a TC2 bázisára volt kötve (ez utóbbiból is távozott már a lélek az oldalán támadt apró lyukon -- a dögcédulája szerint Z0103MA 600V/1A-es, 3mA érzékenységű triac). A TC2 kapcsolt lába egyenest a PR4-2 pontra csatlakozik, onnan megy tovább a szintjelzőhöz. Másutt nem látok defektet a panelen, persze ez még nem jelenti azt, hogy nincs is

Köszönöm a segítséget!
A hozzászólás módosítva: Nov 6, 2014

DSC03315.JPG
    
(#) lukovicsek válasza Spd hozzászólására (») Nov 6, 2014 /
 
Hát ilyen panelem pont nincs, de egy másikon erre a triac-ra Bar, Fek, Pir megy rá, de ilyen közel a procihoz sajna nem nagy az esély hogy tulélte.
(#) Spd válasza lukovicsek hozzászólására (») Nov 6, 2014 /
 
Ezek szerint úgy fest, hogy ez az 1k bevált náluk. Van két másik triac is a panelen, ott is 1-1k van előtte, megpróbálom itt is azzal. Hétvégén szerelés, köszönöm a segítséget, és hogy megnézted nekem!
(#) kucumama hozzászólása Nov 8, 2014 /
 
Sziasztok

Segítséget kérnénk. Vettünk használtan egy Siemens elöltöltős mosógépet nemrég. 1 hete kiírta indításnál, hogy tap closed és csak forgatja a dobot de nem enged vizet és nem mos. Első kiírásnál tekergettem a programokat és sokadik próbálkozásra elindult de azóta nem. Eldugulva nincs a cső sehol. Mi lehet vele? Az a baj, hogy a netről keresett mosógépszerelők 12-20.000 ft között elkérnek kapásból úgy, hogy csak megnézi.
Ötleteket kérnék, hogy mi lehet a hiba és orvosolható e?
Köszönöm
Éva
(#) szamóca válasza kucumama hozzászólására (») Nov 8, 2014 /
 
Megkönnyítené a dolgot egy pontos típusszám. (kép) A Siemens elég sok fajtát legyártott fennállása óta.
(#) botesz válasza kucumama hozzászólására (») Nov 8, 2014 /
 
Nem vsgyok valami jó angolos de úgy rémlik hogy a tap closed az csap zárva vsgy cső zárva szavakat jelenti.Ezen a vonalon kéne elindulni.
(#) mindenes válasza kucumama hozzászólására (») Nov 8, 2014 /
 
Így első neki futásra ez víz beerezttő szelep probléma.
A hozzászólás módosítva: Nov 8, 2014
(#) saltex hozzászólása Nov 9, 2014 /
 
Kedves Kollegák,
Egy számomra oriási gondal küzdöm , egy pár napja,és pedig:
Egy AEG L1403 Electronic mosogèp van a családba, ès "szorakozik", vagy végig megy a programja vagy leàll. Van amikor 15 per utan, van amikor 10 van amikor a vège előtt,egy pàr percel akár.
Az esetek nagy százalékában a 66 perces program olyan 49 percig a 128 perces olyan 82 körülig megy, ilyenkor megáll "gondolkodik" és utánna a start led elkezd villogni, és kigyuladnak a mosás , öblités, cebtrifuga ledek, a nejem olyant szokot csinálni, hogy kiszivattyuzza a vizet, utánna ujra inditja a programot , és van amikor végig megy .
Én probálkoztam már a presostat gumi csövének a ujra bilincslésével abban a reményben. hogy nem-e ott megy el a levegö nyomás, kivettem a motort megtakatitottam a kollektorokat, kifujtam belöle a szénport, ami a kefékböl lerakdott,azt is megnéztem ,hogy fűt-e, az ötleteim fogynak.
Segitséget kérek mostmár olyanoktól is akinek ötlete vagy tapasztalata van a témában.
mert sajnos új gépre nincs pénzem, de mosni pedig nagyon kell.
Esetleg akinek van elképzelőse szívesen veszem a segitséget
Üdv mindenkinek
(#) Ge Lee válasza saltex hozzászólására (») Nov 9, 2014 /
 
Első körben én hibás kondenzátorokat keresnék a nyákon, vagy forrasztás hibát.

Annyi gond van ezekkel az újabb csodákkal, hogy már megérné ráállni valami univerzális vezérlést gyártani hozzájuk, amiben lenne egy PIC, és ki tudná az ember kézzel választani hogy mennyi ideig akarja a mosó programot forgatni, meddig a centrifugát stb.
Ezért nem cserélném le a régi Hajdut ilyenre, mert már akkor is öreg volt amikor használtan megvettem, azóta ment 14 évet, és ha netán tönkremegy akkor is inkább megcsináltatom, minthogy vegyek egy ilyen 3 évre tervezettet.
(#) saltex válasza Ge Lee hozzászólására (») Nov 9, 2014 /
 
Köszönön ötleted, de mondjuk ez a gép se mai, mert v 2003 vagy még elötte .
Használtként vettem, felujitottan benne csapágyat , dobot, ment is, de a mostani szórakozása nem vicc.
Azon is gondolkoztam, hogy esetleg presostat , elengedi a levegöt, vagy esetleg lyukas a membrán ,és folyamatosan szivárog a nyomás, és ahogz elszivárog a levegö a presostat vissza ereszt, és ilyenkor bolondulhat meg de mondjuk kondenzátorra nem , gondoltam , habár megmagyarázni kondit nem tudom, de minden elképzelhető, meg nézem azt is , legalább szemrevételezéssel
(#) SteveG hozzászólása Nov 9, 2014 /
 
Üdv!
Akadt némi problémánk egy mosógéppel. Hátha tudnátok segíteni!

A gép Ariston AQXXF 129 ( kb 5 éves) és sose volt semmi baja!

A hibajelenség: A mosógépet bekacsoltuk, ruha be, program kiválaszt, elindít. Kijelzők világítottak, ajtó kattant ahogy bezárt, de nem indult el sem a szivattyú sem a motor. Megállítottuk, megnéztük csap nyitva van e? Igen. Áram van? Nyilván, hiszen világít az összes kijelző ami szokott. Kikapcsoltuk és kihúztuk, hagy pihenjen. Kb. 2 órával később visszadugtuk, újra bekapcsoltuk és elindítottuk. Elindult! Kb fél úton a mosás közben jó nagy pukkanás, fehér villanás és erős "amperszag". Gyorsan kihúztuk, vizet leengedtük, ajtót kinyitottuk, ruhát kipakoltuk. Háta le, belenéztünk. Gondoltam ekkora ívnek nyoma kell, hogy legyen! A nyomok a mellékletben látható képen. A befolyó cső nem volt megtörve, a szűrőt kiszedtem a vízbevezetésnél (mérsékelten vízköves volt), a dob kézzel megforgatható, ékszíj rendben, csatlakozók, vezetékek látszólag épek.
Most itt tartunk. Tipp?

panel.jpg
    
(#) botesz válasza saltex hozzászólására (») Nov 9, 2014 /
 
Ha nyomáskapcsoló elengedné a levegőt akkor folyamatosan töltene.Nem az a baja.Itt inkább fűtés vagy hasonló.Most nézem pont ilyen gép van nálam javításon.Be kéne lépni a tesztmódjába és akkor rögtön kiírja hogy mi a kínja.Kis segítség:Bővebben: Link
A lényeg 03:15 körül van!
A hozzászólás módosítva: Nov 9, 2014
(#) kadarist válasza SteveG hozzászólására (») Nov 9, 2014 /
 
Szia!
Ez komplett panelcserét igényel, mert ezt az áramkört már kellően átjárta a villany.
(#) saltex válasza botesz hozzászólására (») Nov 9, 2014 /
 
Kedves botesz
köszönöm a segitséged, megcsináltattam vele a tesztet.
az eredmény : Hauptvasche led és a kijelzön E41
Következő: »»   321 / 580
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem