Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » LM1036 sztereo hangszínszabályzó áramkör
Lapozás: OK   71 / 91
(#) reloop válasza palp hozzászólására (») Jún 30, 2014 /
 
Az X-szelt részt ültesd be. Szükség esetén átkötéssel az LM1036 elé is beiktathatod.
A bekarikázott részen gondolom nehéz volna az 1-2 és a 6-7 lábakat szétválasztani.
Az R17, 19 értékével egyenes arányban változik a fokozat erősítése, ezt majd kikísérletezed.
(#) palp válasza reloop hozzászólására (») Jún 30, 2014 /
 
Köszi a gyors választ! Majd beszámolok az eredményekről. Itt a kép a beültetésről.
(#) Gyu hozzászólása Júl 25, 2014 /
 
Sziasztok!Megépítettem a kapcsolást az ic adatlapján szereplő rajz alapján és az a gondom vele, hogy teljesen letekert hangerőnél is szól, csak akkor kevesebb a mély és a magas hang, ha feljebb tekerem akkor hangosodik és rendesen is szól.Találkozott már valaki ezzel a hibával?
(#) Buvarruha válasza Gyu hozzászólására (») Júl 25, 2014 /
 
Szerintem valamelyik potit rosszul kötötted be és a referencia feszültséget söntölöd le a potival.
(#) Gyu válasza Buvarruha hozzászólására (») Júl 25, 2014 /
 
Meglett a hiba oka, a 20-as lábat nem kötöttem be.
(#) Gulacsi989838 válasza Cunici hozzászólására (») Szept 20, 2014 /
 
25 Kohm-os, sima lineáris potmeter-t használj! Nekem ezzel oldódott meg a probléma
(#) Gulacsi989838 hozzászólása Szept 20, 2014 /
 
Sziasztok! TDA 7294-es mono végfokomhoz szeretnék építeni egy hangszínszabályzót. Tudna valaki ajánlani egy jól működő kapcsolást? Esetleg nyákot?!
A hozzászólás módosítva: Szept 20, 2014
(#) erik001 válasza Gulacsi989838 hozzászólására (») Szept 20, 2014 /
 
Igen tudok.
Nekem ez van egyik erősítőmbe tökéletesem működik
(#) Gulacsi989838 válasza erik001 hozzászólására (») Szept 20, 2014 /
 
Köszi )
(#) Helios hozzászólása Nov 22, 2014 /
 
Sziasztok!

Lehet hogy én vagyok a pancser, de nem találok megfelelő kapcsolást. LM1036N és TL072-es kombót keresek, mert építenem kell eget, de a nyáktervet teljesen át kell alakítani a potik helyzete miatt... Nem szeretném kábelezni. Tudna valaki adni egy tervet? (Sprint Layout 5-ösöm van) Előre is köszönöm.

A msáik kérdésem, hogy nincs itthon TL072-m csak TL071-em. Mit alkalmazhatok a 072-es helyett?

Van eg TL062CN-em is, az is jó?
A hozzászólás módosítva: Nov 22, 2014
(#) kadarist válasza Helios hozzászólására (») Nov 22, 2014 /
 
Lehet, hogy ezek között találsz megfelelő nyáktervet: Bővebben: Link.
(#) Helios válasza kadarist hozzászólására (») Nov 22, 2014 /
 
Ha meg kérlek rá, át tudnád nekem ezt nézni hogy megfelelő-e? Ezen terv alapján készítettem. Mivel a potmétereim 5 cm távolságra vannak egymástól és nem akarok vezetékelni, így ezért készítettem el ezt. De a hangerő potmétert így sem úszom meg... Azt vezetékelnem kell, mivel 15 cm-re van a másik háromtól...
(#) reloop válasza Helios hozzászólására (») Nov 22, 2014 /
 
Szia! Nézem ezt a rajzot. Minek ebbe műveleti erősítő, ha nem is erősít semmit? Az LM1036 bementi impedanciája 30k. A műveleti erősítő ezt javítja fel 50k-ra. Ennek sem látom értelmét.
(#) Helios válasza reloop hozzászólására (») Nov 22, 2014 /
 
Azért kértem hogy nézze át valaki, mert eddig csak sima 1036-os-t építettem... De most néztem körbe és van itthon NE5532-es ICm- is...
(#) reloop válasza Helios hozzászólására (») Nov 22, 2014 /
 
Továbbra is ezt ajánlom.
(#) Helios válasza reloop hozzászólására (») Nov 22, 2014 /
 
A berajzolt kapcsoló az a Mute funkció lenne vagy Loudness lenne? ez jobban tetszik mint az TL072-es... És már csak egy nyák kell...
A hozzászólás módosítva: Nov 22, 2014
(#) reloop válasza Helios hozzászólására (») Nov 22, 2014 /
 
Tehetsz bele TL072-es is, nem ezen múlik. A műveleti erősítő háromszorosára növeli a jelet.
Mondhatnám, hogy loudness-kapcsoló, de ilyenkor illik belenézni az IC adatlapjába
(#) Helios válasza reloop hozzászólására (») Nov 22, 2014 /
 
A rajzot követtem végig. És mivel 5V-ot kapcsol rá - kevesebb feszültség-et így kisilabizáltam hogy a lodness lehet az, mert a mute-nél elveszi a feszt, mivel ez egy feszülstdég vezérelt áramkör... Jól értelmezem?
(#) reloop válasza Helios hozzászólására (») Nov 22, 2014 /
 
Az adatlap 10. oldalán láthatod hogyan avatkozik be a 7. láb feszültsége a hangszínszabályzásba.
(#) Alkotó válasza Helios hozzászólására (») Nov 23, 2014 /
 
(#) Helios válasza Alkotó hozzászólására (») Nov 23, 2014 /
 
Köszönöm szépen! Még ma meg nézem! Esetleg ha nem lenne nagy kérés, egy Sprint Layout nyáktervet tudna mellékelni? Mert a potik helyzete ezen sem előnyős a dobozom számára.
A hozzászólás módosítva: Nov 23, 2014
(#) Alkotó válasza Helios hozzászólására (») Nov 23, 2014 /
 
Munkafájlokat nem adok közre.
De magam is érlelgetem már a gondolatot -jó régen-, hogy kellene egy kicsit "racionálisabb" elrendezést rajzolni. Előbb-utóbb ez el is fog készülni.
(#) Helios hozzászólása Nov 23, 2014 /
 
ABU koléga segítségével módosítottam az igényeim szerint a kapcsolást. Ellenörzésre töltöm fel.
A hozzászólás módosítva: Nov 23, 2014
(#) HA5AWS hozzászólása Nov 23, 2014 /
 
Sziasztok!

Csak megerősítésként szeretném kérdezni. Adott egy 5+1-es erősítő, ehhez 3 panel kellene, eddig ok. A szabályzást egy panelról levéve és párhuzamosan kötve a szabályzó bemeneteket, elvileg nem lenne akadálya a vezérlésnek. Természetesen a balansz értelem szerűen több potméterre lenne téve illetve akár egy joystick szerű beállító potméter párosra. Szerintetek így működhet-e?
Üdv: Gábor
(#) reloop válasza Helios hozzászólására (») Nov 23, 2014 /
 
A táp a szokásos hibában leledzik. Az egyenirányító híd negatív kivezetéséről közvetlenül a 2200µF-re kell kötni. A kondi lábáról (!) vezess a 7812 stab IC-re, és az IC szűrőkondenzátorai után már tetszés szerint viheted (lehetőleg csillagpontosan) a GND-t.
Mivel a végfokod csatoló kondenzátorral indul, C22, C23 felesleges, R17, 18-cal átlépheted őket.
Ennek az áramkörnek a bekapcsolása a kimenet 0-ról 6V-ra ugrásával jár, a végfok után építs be koppanásgátlót!
(#) Helios válasza reloop hozzászólására (») Nov 23, 2014 /
 
Szándékomban állt a koppanásgátló és CLIP áramkör beépítése is.
(#) Gergolein hozzászólása Nov 24, 2014 /
 
Üdv Mindenkinek!

Megépítettem az LM1036 doksijában lévő kapcsolást annyi változással, hogy a Cb 39 helyett 34 mikrofarádos lett, valamint a potméterek értékei a volume kivételével 50 kOhm, a volume pedig 20 kOhm lett. A nyákon a kerámia kondenzátorok, illetve az ellenállások felület szereltek.
Az előfok a végfokkal együtt 14,4 volt stabil tápfeszültséget kap.
A végfok egy TDA 7384, szintén a doksiban szereplő applikáció alapján.

A rendszer szépen működik, egy hiba azonban jelentkezik:
Bármely potméter állítása során a membrán kisebb-nagyobb mértékben kileng.
A jelenség legkevésbé a basszus állítása során, míg leginkább a hangerő szabályzása során jelentkezik.

A kérdéseim a következőek:
Milyen következményei lehetnek ennek a lengésnek tartós használat során?
Mi okozhatja ezt a jelenséget?
Hogyan lehet orvosolni az említett hibát?

A válaszokat előre is köszönöm!
(#) reloop válasza Gergolein hozzászólására (») Nov 24, 2014 /
 
Szia! A TDA7384 bemenetén az előírt 100nF-os csatoló kondik vannak? Félek jóval nagyobbat ültettél be.
(#) Gergolein válasza reloop hozzászólására (») Nov 24, 2014 /
 
Szia!

Most, hogy mondod, itt valóban eltértem a gyári ajánlástól, és 1μF-os ELKO-kat használtam.
El is mondom, miért csináltam így:
Az említett IC-t egy autós rádióból bontottam, és abban az applikációban 1μF-os ELKO-k voltak a csatolókondik.

Ez okozhatja az említett lengést?
(#) reloop válasza Gergolein hozzászólására (») Nov 24, 2014 /
 
Próbáld ki 100nF csatolóval, el kéne nyelnie az ingadozást.
Azt is tudni kell, az LM1036 imád összegerjedni bármely autós végfok IC-vel, ha a tápjuknak a legkisebb közük is van egymáshoz.
Következő: »»   71 / 91
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem