Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Mosógép vezérlők és általános problémáik
Lapozás: OK   329 / 580
(#) banya012 válasza botesz hozzászólására (») Dec 17, 2014 /
 
Okes, Koszonom szepen... Ez mar csak holnap lesz..
Akkor eme panelon talalom a ludast...?
A futobetet es minden mas azon a kornyeken is ellenorizve.
Ezt a panelt nem meregettem, csak a forrasztasokat ellenoriztem.Akkor is hihetetlen, hogy a konyha kozepen, a teteje nelkul, hibatlan a gep...
(#) botesz válasza banya012 hozzászólására (») Dec 17, 2014 /
 
Igen valószínűleg ezen lesz de meg nem mondom melyik az.Talán a jobb alsó sarokban lévő,nem tudom.A fűtőbetét vezetékeiről keresd vissza.
(#) banya012 hozzászólása Dec 17, 2014 /
 
Csak segitseg kepp... Hatha valakinek kesobb joljon
Gorenje, erinto kijelzos gep. F4 hibakod.
A motor nem kapta meg a feszultseget..
A vezerlo panelon, az egyik forrasztas volt fellaazulva. Csak veletlen ettem eszre, de bevallt es azota jo..
(#) banya012 válasza botesz hozzászólására (») Dec 17, 2014 /
 
Okes. Megegyszer halas koszonet..
Ezt majd csak holnap. MAra elegem van Addig cigi es kave..
(#) botesz válasza banya012 hozzászólására (») Dec 17, 2014 /
 
Ez egy kimondottan jó Gorenje gép...2000 es a centrije.....
(#) banya012 válasza botesz hozzászólására (») Dec 17, 2014 /
 
Az.. Nekem is b...ottul tetszett.. Es volt rajta magyar menu is. Mikorzben rakod be a ruhat, az allitott programnak megfeleloen merte a sullyat.. Sajna, csak javitando volt,,,
Visszaterve az elozore..
Nem lehet, hogy a szaritoresznel lehet nyug?
Ahogy bekapcsolom, F8-al, inditja a szarito ventilatorat is, egyben az uritovel.
Vagy ez a megszokott veszuzemmod a "kombi" gepeknel?
Mara, csak elmeleti sikon erdeklodom...
(#) botesz válasza banya012 hozzászólására (») Dec 17, 2014 / 1
 
Lehet de Te vagy ott kezedben a multi mérd meg...
(#) Einstein hozzászólása Dec 17, 2014 /
 
Üdv Mindenkinek!
Nekem van egy techwood wv842-es mosógépem, melynek az áramköri lapján eldurrant egy to92-es tokozású tranzisztor, és ráadásul az egyik csatlakozónál a vékonyabb vezetősáv elszublimált. Az okozta, hogy öblítő ráfolyt a panelra, és ezek szerint a takarítás, törölgetés nem vált be megfelelően. Így hát keresek egy vezérlő panelt jó áron. Akinek van eladó, az legyen kedves és írjon privátban, vagy itt jelezzen, és felkeresem!
(Visszaolvasva a topikban látom, hogy az ajtókar kitörés nem egyedi eset, de nekem sikerült megcsinálnom és jól működik. Most szénkefét kellett cserélni a motorban (másodjára), de működik a motor, viszont újabb hiba jelentkezett, mégpedig a vízszintet nem érzékelte és ekkor tovább javítgattam és ekkor lett öblítős a panel. A szintkapcsoló odavezető tömlőjét kifúvattam, és a szintkapcsoló is kattan ha megfújom. Tehát minden működik jól benne, csak az elfüstölt panel nem, és szeretném kicserélni.)
A hozzászólás módosítva: Dec 17, 2014
(#) lukovicsek válasza banya012 hozzászólására (») Dec 18, 2014 / 1
 
Üdv.

A száritós gépek általában igy jelzik a hibakódot hogy megy a ventillátor is, nem valószinü, hogy a fütésrellével lesz a baj, sohasem az, inkább testzárlat lehet, a fütőbetétet kellene megpróbálni kicserélni, milyen szintszabályzó van benne?
(#) Einstein válasza Einstein hozzászólására (») Dec 18, 2014 /
 
Még annyit tennék hozzá, hogy akinek a fent említett techwood wv842-es mosógépe van(akár jó akár nem), az megtenné nekem, hogy lefotózza hogy a főpanelre hova milyen csatlakozó megy?
(#) banya012 válasza lukovicsek hozzászólására (») Dec 18, 2014 /
 
"viktor "legyen velunk..
JElen allaspont annyiban valtozott az Aristonnal..
Mast mar nem tudtam elkepzelni, miutan az osszes futest lehuztam( es igy is fent allt a hiba)
Megforditottam a fazist (jelen esetben fejjel lefele dugtam a konektorba
Lass csodat, mukodik. Kb 30x teszteltem "forditott" fazissal, hibatlan..
Mitol lehet egy motyogep "fazis erzekeny"?
A telefonom "fal" erzekeny, azt megertem..
Kovezzetek meg, tegyetek a nevem a "hulyek" falara, de akkor is igy van.
Faziserzekeny mosogep...
(#) botesz válasza banya012 hozzászólására (») Dec 18, 2014 /
 
Nem csak lehet hogy rosszul van bekötve a konnektorod és alapesetben a relé nem a fázist hanem a nullát szakítja meg vagyis folyamatosan ott a 230 a betéten és esetleg szivárog a betét....
(#) zolika60 válasza banya012 hozzászólására (») Dec 18, 2014 / 1
 
Szerintem kezdődő zárlat a fűtőbetéten. Az egyik végéhez közel, azért nem mindegy neki hogyan dugod a konnektorba.
(#) botesz válasza zolika60 hozzászólására (») Dec 18, 2014 / 1
 
Szerintem is.
(#) banya012 válasza zolika60 hozzászólására (») Dec 18, 2014 /
 
Koszonom szepen...
Akkor egy kis idore, eme gond is megoldva...
Egy picit azt mondom, szegyen ettol a cegtol... Igen keveset hasznalt gep..
A konnektor is lehet ossze-vissza bekotve.
Nemeteknel elek, sok helyre jarok villanyytuzhelyet bekotogetni..
Itt, ahol meg a Wc-n is un. TÜV kell, mielott lehuzod...
Szoval itt, millio esetben vilagit a kek kabel a falban. Talalkoztam mar olyannal is, ahol a piros, vagy zold sarga madzagon vilagitott a fazis ceruza. Alap bekotes, hogy a vedofold a nullara van kotve..
Itt a villanyszerelo, lehozza fentrol a kotodobozbol a kabelt atloban. Szegyen.. es a legszebb, hogy eme muveletet, alkalmazza a vizes is.. Ha megfurom a falat fejmagassagban, ahol nincs konektor, vagy kapcsolo, akkor is eselyes, hogy kette furok egy vezeteket... jobb esetben.. Rosszabban, a viz frocskol pofan..
Itt talalkoztam eloszor.. KAPASZKODJ!!! FEM kotodoboz.. Olyan, mint a konzerv doboz.. csak a falban van es vezetekek vannak egybe kotve benne.. Esetenkent kekrol, feketere torteno kotest is lattam mar..
Ez a nagy nemetorszag, ahol torveny van a napi urulek mennyisegre es annak minosegere.. TUV kell hozza, de az ilyen "alap" dolgok, nincsenek szabalyozva...
(#) botesz válasza banya012 hozzászólására (») Dec 18, 2014 /
 
Nekik nem szégyen.Az ariston hotpoint az indesit leányvállalata és nekik kimondottan az a jó ha Te 3 évenként újat veszel amibe sok ember(németek előnyben) be is dől.Csak nézz rá az általad készített fotóra.Ha csapágyas lesz a hegesztett üst miatt nem fogod tudni megcsinálni csak nagyon drágán.
(#) banya012 válasza botesz hozzászólására (») Dec 18, 2014 /
 
Ebben teljesen igazad van. Ismerem... Sok gepet csapagyaztam itt meg.. Koztuk, 5 napja ezt a bauknecht gepet.
Ez osszesen 3 honapot volt hasznalva. Letamasztottak a garazsban, mert elkoltoztek. Ra egy evre elovettek, es mar csapagyas volt..
Ez az elso gep, amit nem hajtottak halalra. Itt csapagyasan meg hasznalja a nemet addig, amig a szomszedja fel nem jelenti..
A masik harom kep, szinten egy Ariston gep... Az nem a Bauknecht..
A hozzászólás módosítva: Dec 18, 2014
(#) laccika77 válasza botesz hozzászólására (») Dec 18, 2014 /
 
Nemigen értem ,hogy lehet a konnektort rosszul bekötni.? Ha a földet jó helyre köti a (mester) a többit már nehéz elrontani. Ha nem lenne mindegy melyik a fázis illetve a nulla, akkor nem lehetne kétféle képen bedugni a vdugvillát. Furcsa lenne egy hosszabbító használata esetén mindig ki kellene mérni melyik a fázis, pl fűnyírásnál.
(#) banya012 hozzászólása Dec 18, 2014 /
 
Megegyszer halas koszonet a gyors segitsegert...
Most beletemetkezem egy privileg szaritoba, amit mar elottem probaltak szetkapni. A fele szatyorban van.
Szerintem ebbol turmixgep, vagy kavedarallo lesz..
Meg egy gyors "hulye" kerdes
Kb mennyi ideje lehet meg a faziserzekeny gepen a futobetetnek?
Tudom, hogy hulyeseg.. de valami tapasztalat, egy honap, esetleg ennyi het...
Csak, hogy tudjak valamit "kamuzni" a gazdalyanak
(#) botesz válasza laccika77 hozzászólására (») Dec 18, 2014 /
 
Lehet de aranyszabály hogy a konnektorban mindig a bal érintkezőre kell kötni a fázist....Az más kérdés hogy ki hova köti...
(#) zolika60 válasza banya012 hozzászólására (») Dec 18, 2014 / 1
 
Megjósolhatatlan. Egy naptól egy évig bármi lehet.
(#) botesz válasza banya012 hozzászólására (») Dec 18, 2014 /
 
Jó kérdés.Amúgy:megkereshetlek privátban?
(#) banya012 válasza botesz hozzászólására (») Dec 18, 2014 /
 
Ahogy a melegviz is elviekben a bal oldalon kell(ene), hogy legyen..
A kek a nulla, es egy fazis eseten, a fekete, vagy barna a fazis..
Ezt az utobbit itt kint rendszerint, felcserelik.
Egy 10 perces villanytuzhely bekotes, igazi kihivas itt kint..
(#) banya012 válasza botesz hozzászólására (») Dec 18, 2014 /
 
PErsze, nyugodtan
(#) tand hozzászólása Dec 18, 2014 /
 
Sziasztok!
Van egy Fagor 1FET-313W mosógép,ami bármelyik mosóprogramra kapcsolva betölti a vizet majd felpörög ellég nagy fordulaton és utána már ürít is.Hibakódot nem látok,mert a kijelzője már rég nem működik,de sípolás se hallatszik.
Valakinek volna-e öltette mi lehet a baja?
Köszönöm!
(#) botesz válasza tand hozzászólására (») Dec 18, 2014 /
 
A tachogenerátor (forgásérzékelő)körül keresd a hibát.
(#) tand válasza botesz hozzászólására (») Dec 18, 2014 /
 
Ki lehet mérni,hogy jó-e?
(#) botesz válasza tand hozzászólására (») Dec 18, 2014 /
 
Természetesen.De először kezd a szemrevételezéssel.A motor végén van egy mágnes.Nézd meg nincsen e lelazulva és hogy fixen áll e nem forog el a tengelyen.
(#) laccika77 válasza banya012 hozzászólására (») Dec 18, 2014 /
 
Ha tudnám akkor lottóznék, Ha van fi-relé ahol használják lehet, hogy egy perc sem.
(#) tand válasza botesz hozzászólására (») Dec 18, 2014 /
 
Meg fogom nézni.
Az egész gép belsejét átnéztem,de semmi korom,égésnyom nincs.Ecetes szag volt a meghibásodáskor.Azóta nem akar működni.
Következő: »»   329 / 580
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem