Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » LED-es lámpa, meghajtó áramkör
Lapozás: OK   16 / 30
(#) sanyikiraly hozzászólása Jan 14, 2015 /
 
Üdv mindenkinek. Van egy ledes reflektorom 50W-os. Meghalt benne a tápegység. Természetesen teljesen kiöntötték műgyantával.

A gyári tápegység adatai:

a teljesítménye: 50W

a feszültsége: 20-38V

az áramleadása: 1500mA plusz, minusz 5%

A kérdésem az lenne, hogy lehet-e kisebb teljesítményű táppal hajtani ami nem áramgenerátoros. A tápom ami lenne hozzá 30V 400mA-es. Teszteltem ezzel a táppal egy órát az áramfelvétele 420-430mA körül ingadozott, fényereje nekem teljesen megfelelő.

A válaszokat előre is köszönöm.
A hozzászólás módosítva: Jan 14, 2015
(#) qvasz2 válasza sanyikiraly hozzászólására (») Jan 14, 2015 /
 
És mennyire melegedett? És hol tesztelted? Kint a -2 fokban, vagy 20 fokos szobában?
És mennyire melegedett a tápod??
A hozzászólás módosítva: Jan 14, 2015
(#) sanyikiraly válasza qvasz2 hozzászólására (») Jan 14, 2015 /
 
20 fokos szobában teszteltem.a tápom trafós,és alig volt langyos,a lámpa is
(#) qvasz2 válasza sanyikiraly hozzászólására (») Jan 14, 2015 /
 
Ilyen harmad árammal hajtva, ha csak alig langyos, akkor akár jó is lehet tartósan is.
(#) ptesza hozzászólása Jan 17, 2015 /
 
Van egy pár power led-em amit villogós GU10 kínai lámpbából termeltem ki.
Hogyan tudnám kiválasztani a jó darabokat?
A multiméterem diódavizsgálója meg sem nyikkan.
(#) proli007 válasza ptesza hozzászólására (») Jan 17, 2015 /
 
Hello! Nem véletlen, hiszen a műszer nem ad ki akkora feszültséget, amire a Led kinyitna. Ha teszel vele sorba egy 100ohm-os ellenállást és 12V-ra kapcsolod, akkor ha jó, világtani fog. De kipróbálni kisebb feszültségről, nagyobb ellenállással is kilehet. De mivel a fehér Led nyitófeszültsége kb. 3,2V ennél mindenképpen nagyobb feszültségre van szükség.
(#) Ge Lee válasza ptesza hozzászólására (») Jan 17, 2015 /
 
Ha van alkatrésztesztered az is kiírja, mert az nagyobb fesszel mér mint a multiméter.
(#) nedudgi válasza ptesza hozzászólására (») Jan 17, 2015 /
 
Javaslom, lehetőleg 3 és 5V közötti feszültséggel, és legalább 150 ohm ellenállással próbáld ki. Általában 5V a megengedett maximális záróirányú feszültség 1W LED esetén.
(#) ptesza válasza nedudgi hozzászólására (») Jan 17, 2015 /
 
Köszönöm mindenkinek. Délután letesztelem.
(#) ptesza válasza ptesza hozzászólására (») Jan 17, 2015 /
 
4 rossz lámpából 2 sikeresen megjavult a ledek cserélgetésétől. Két hideg és két meleg fényűt forrasztottam be egy-egy lámpába. Nagyon kellemes lett a fényhőmérséklete, és fényereje is nagyobb mint egy warm tipusnak.

A harmadik valamiért még mindig villog ,és nem tudom kiválasztani melyik led lehet rossz benne.

A negyedikben warm ledek lettek beforrasztva elsőre jól működött, aztán kb fél óra múlva egye pislantás , és egyre gyakrabban mígnem teljesen kialudt. Na mondom legalább kiderül a hiba. Fél perc múlva egy nagyot pukkant , és újra elkezdett pislogni. Egy kondi pukkant ki benne. Nem kínai kondi volt , már én cseréltem ki régebben mert arra gyanakodtam ezek okozzák a villogást.

Minden ledet felpasztáztam és a lehető legszorosabban lenyomtam forrasztás közben.
(#) erik001 hozzászólása Jan 17, 2015 /
 
Sziasztok.
Vettem egy Bővebben: Link ledet. Ehhez kéne led meg hajtó elektronika, saját magamnak akarnám megépíteni azt hozzá.
Tudnátok valamit ajánlani hozzá ? Kapcsolási raj is elég lenne. Előtét ellenállással ki lehet próbálni hogy hogy világít esetleg ? (persze hűtőbordára szerelve a ledet) 12V-os tápegységről szeretném használni.
Köszönöm a választ előre is.
Üdv Erik.
(#) erbe hozzászólása Jan 24, 2015 /
 
Javításra hoztak egy LED-es fejlámpát. 9 LED, 3 és 4-es csoportban. A meghajtó áramköre 6,2 és 4,7 Ohm-os ellenállás. Akku zárt műanyag tokban. Láthatóan kettéosztott, kétcellás. Feszültség terheletlenül 4,36 V. Töltéskor pár perc alatt felmegy 4,8 fölé, azaz töltött ólomakku. Kis kalap alatt van szuszogója. Terhelhető, 0,5 A terhelésre előbb 4,20-re esik, hosszabb terhelésre tartja a 4,15 V-ot. Kétfunkciós nyomógombja átad mindkét körön. LED-eken mérhető 4,43 V (mikor mértem épp ennyi volt benne) áram nem folyik. Már csak azt nem értem, mitől pukkant el az összes LED egyszerre?
Illetve van egy tippem. 230 V-ról közvetlen tölti 150n kondi és Graetz. Előtétellenállás, bizti sehol. Akku nélkül mértem áramot, 56 mA. Amikor hozzáértetem a mérőcsúcsot, időnként az érintéskor felzizzen a leválasztótrafó és hallani a szikra hangját. Ilyenkor a fellépő rezgés frekvenciáján a kondi nagy áramot tud átengedni. Bár az akkunak el kellene nyelni nagy áramot, ez az egyetlen ok, ami szerintem kilőhette a LED-eket.
(#) ferci válasza erbe hozzászólására (») Jan 24, 2015 /
 
Mindig is utáltam ezt a "kondis előtétet"... egy rossz pillanat, feszcsúcs éppen a hálózatban 230-on bekapcsoláskor és annyi... ... főleg "sercegéskor"...
Legalább egy Imax-ot felülről megközelítő ellenállást tennének bele..
(#) ferci válasza erik001 hozzászólására (») Jan 24, 2015 /
 
Próbáld úgy, ahogy írtad... ezekben úgy van kötözve a sok led állítólag, hogy sorban 3 és párhuzamban pl. 4x... ha finoman kezded növelni az áramot, lehet látni, melyik akar és hogyan világítani.
Kapcsrajz felesleges, mert ezek 12 voltosak talán és áramgenerátort az előbbiek miatt se tudsz alkalmazni, másrészt pedig hiba esetén átmenne az áram másik sorra és ott lenne baj.
Hűtőborda, kis ohmos ellenállás azért és ennyi.
Ja, és 10 wattot ne is akarj beléje pumpálni...
A hozzászólás módosítva: Jan 24, 2015
(#) erbe válasza ferci hozzászólására (») Jan 24, 2015 /
 
Korábban volt hasonló esetem. ATX tápot hoztak, rádugtam a fogyasztásmérőre. Bekapcsolva fesz jó. Műterhelés ~100W össz. Sercegés, füst. A fogyasztásmérőben elment néhány dióda, Zener és a 2 db soros ellenállás. Száraz volt az egyik primerköri elko és visszaengedte a hálózat felé a kapcsolófrekit.
(#) waterbear válasza erik001 hozzászólására (») Márc 17, 2015 /
 
(#) nedudgi válasza waterbear hozzászólására (») Márc 18, 2015 /
 
A kérdező 9V feletti nyitófeszültségű LED meghajtását szeretné megoldani. Arra semmiképp nem jó az AMC7135.
(#) waterbear válasza nedudgi hozzászólására (») Márc 18, 2015 /
 
Bocs, tényleg, az AMC7135 nem jó hozzá, de van azon a linken PT4115 is, az meg biztosan jó egészen 45 voltig.

PT4115
(#) waterbear válasza nedudgi hozzászólására (») Márc 18, 2015 /
 
Azért én a helyedben megnézném a mellékelt kapcsolást AMC7135 ügyben

9rsd74.png
    
(#) nedudgi válasza waterbear hozzászólására (») Márc 18, 2015 /
 
Ezen nem érdemes rugózni, az AMC7135 320 vagy 360mA áramgenerátor, 2,7V - 6V tápfeszültség mellett. A kérdezett 10W LED esetén a szükséges 9,6V feletti tápfeszültség nem biztosítható, csak külső alkatrészek beépítésével.
(#) kitartás válasza erik001 hozzászólására (») Márc 18, 2015 /
 
A többiek is említik a pt4115 öt. Jó lesz az. Behangolod 7 - 800 mA áramra és nagyon sokáig fog világítani.
A hozzászólás módosítva: Márc 18, 2015
(#) vladcepes hozzászólása Ápr 30, 2015 /
 
Sziasztok! Ezt Bővebben: Link tudnám használni 3 db sórba kötött 3,7V laptop akkuból kiszedett lithium akkuval? Válaszokat köszönöm.
Egy ellemlámpát szeretnék csinálni belőle. Vagyis belerakni egy fémvázas elemlámpa tokba amibe beleférne.
(#) nedudgi válasza vladcepes hozzászólására (») Ápr 30, 2015 /
 
Nem valószínű. A LED 9-11V feszültségű, a táp meghajtaná, de minimum 12V tápfeszültség kellene neki, amit nem tud három cella biztosítani.
Az ilyen LED nem elemlámpába való. SST-50, SSC P7, Cree XM-L, vagy hasonló, ha ekkora fényerőt akarsz...
(#) vladcepes válasza nedudgi hozzászólására (») Ápr 30, 2015 /
 
Rendben,köszönöm a választ,akkor utána nézek azoknak.
A hozzászólás módosítva: Ápr 30, 2015
(#) vladcepes válasza vladcepes hozzászólására (») Máj 19, 2015 /
 
Hello! Azt értem amit írtál. (nézegettem is lámpákat). Milyen meghajó lehet az amibe 3db AAA elemmel megy,a led 12W-ot fogyaszt és a fényerő: 2000 lumen. Akkor ez meddig bírja ezzel a 3db elemmel?
(#) nedudgi válasza vladcepes hozzászólására (») Máj 19, 2015 /
 
A 3AAA lámpa paraméterei kicsit túloznak.
Mindenesetre a LED nem 12W-t fogyaszt, hanem a maximális teljesítmény, amit disszipálni tud, 12W. A LED maximális fénye megfelelő hűtés mellett 2000Lm.
Egy darab AAA elem kapacitása ex has legfeljebb 2Wh lehet nagy áram esetén. Szerencsés esetben, természetesen nem teljes fényerőnél egy-két órát világíthat. Teljes fényerőn 10-30 perc közé esik a feltételezhető üzemidő.
(#) vladcepes válasza nedudgi hozzászólására (») Máj 19, 2015 /
 
Ő lenne az Bővebben: Link
(#) uniman válasza vladcepes hozzászólására (») Máj 19, 2015 /
 
Ha utána néznél a LED chip adatlapjának, láthatnád, hogy max. 975 lument lehett ebből "kicsikarni"... a többi lumen csak mese!
(#) vladcepes válasza uniman hozzászólására (») Máj 19, 2015 /
 
Köszönöm szépen az infót.
(#) vladcepes hozzászólása Máj 26, 2015 /
 
Na gondolom ez lenne a megfelelő Bővebben: Link,vagy még ez sem? Esetleg itt mi lenne a véleményed melyik jobb erre a célra? Bővebben: Link És akkor egy 3W power ledet gondoltam. Végül találtam AMC 7135-t 228 ft-is (még nem hívtam őket) de ha ez jó hozzá akkor ezt is elkészíteném.
Következő: »»   16 / 30
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem