Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Teljesítmény -LED, powerLED (pl. Cree, Luxeon) vezérlése
Lapozás: OK   76 / 141
(#) Hobbielektronika2k10 válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Jan 15, 2015 /
 
Ez melegfehér led, nem? Mert a gél nagyban meghatározza meg a színhőmérsékletet...
(#) Csupasz válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Jan 15, 2015 /
 
Valóban érdekes, mert olyan 6000K-snak tűnik....
(#) Csupasz válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Jan 15, 2015 /
 
Nem tudom, hány Lumen, én 250W-os Hgl izzót szeretnék kiváltani vele, illetve 60W-os fénycsőarmatúrákat.
(#) Hobbielektronika2k10 válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Jan 15, 2015 /
 
Nem a legkellemesebb belenézni, de a hétköznapi életben sem a lámpába nézeget az ember. Az opál búra, vagy plexi mindenképpen javasolt a ledek elé több szempontból is. Az árnyákok stadionhatása megszűnik ezzel, a színei is kellemesebbek lesznek, nem műtermi érzése lesz az embernek, illetve azért jobban bele lehet nézni, mint búra nélkül
Ha leveszem az opál búrát, akkor egyből azt szoktam gondolni, hogy mi ez a szxr fény
Nagyon sokat dob rajta az opálosítás...
(#) Csupasz válasza Hobbielektronika2k10 hozzászólására (») Jan 15, 2015 /
 
Üzlet titok a driver típusa?
(#) Hobbielektronika2k10 válasza Csupasz hozzászólására (») Jan 15, 2015 /
 
Dehogyis, csak nincs típusszáma
Itthon nem is kapni.
A múltkor azt hittem már nem tudok venni attól akitől éveken át vettem őket, 1 embert találtam rajta kívül, aki pont ilyet árult.
De bármilyen driver jó, én ezt szerettem meg a felépítése miatt...
A hozzászólás módosítva: Jan 15, 2015
(#) Csupasz válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Jan 15, 2015 /
 
Ez már nem semmi!
(#) Hobbielektronika2k10 válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Jan 15, 2015 /
 
Ez már nem látásveszteséget, ez vakságot okoz, olyan mintha a napba néznél
(#) gammabuta hozzászólása Jan 17, 2015 /
 
A 10W max 1amper LED-jeim igen erősen melegednek 400mA felett, elképzelhető hogy ezekből létezik hamisítvány széria am nem 10W hanem csak 3-4Watt?

Rákerestem a képekre és a valódi 10Wattosoknak sokkal nagyobb négyzetekből áll a sugárzó felülete pl.:
Bővebben: Kép

Amiket én kaptam azokban olyan négyszer kisebb kis keskeny téglalap alapú fénykibocsátó felületek vannak a chipen.
(#) RoliNyh hozzászólása Jan 17, 2015 /
 
Üdvözletem!

Tanácsot szeretnék kérni. Vettem az alibabáról ilyen ledeket:

Bővebben: Link

Elvileg 3W a teljesítményük. Az az érdekes, hogy nem vesznek fel annyi áramot, amennyi kéne ekkora teljesítményhez. Konkrétan rákötöttem egy ATX táp 12V os kimenetére ampermérőn keresztül. 0.07A mutatott a műszerem. Nem elírtam, 70mA. Szóval akárhogy számolom. ez csak 0.84W.

Na most akkor vagy átvertek, és mondjuk kis jóindulatal ezek a LED ek csak 1W-osak, vagy áramgenerátottól kéne meghajtani őket ami áttol rajta 250mA-t... Szerintetek?

A másik, nem értem, hogy lehet ezeket kocsiba párhuzamosan kötni, mert a LED-eket elvileg nem párhuzamos üzemre tervezték ugyebár. Vagy lehet benne belső áramkorlátozó ellenállás?
A hozzászólás módosítva: Jan 17, 2015
(#) nedudgi válasza gammabuta hozzászólására (») Jan 17, 2015 /
 
A melegedés oka, hogy egy alkatrészen áram folyik és feszültség esik rajta.
(#) Csupasz válasza gammabuta hozzászólására (») Jan 17, 2015 /
 
Valószínű, hogy kiebb teljesítményű. A hivatalos adat szerint 960mA- rel kell meghajtani a 12V-osat. De názd meg a paramétereit, mert a 10W-osba létezik 32V-os is! Itt már a 400mA kb. megfelelő.
(#) Csupasz válasza RoliNyh hozzászólására (») Jan 17, 2015 /
 
Ezeket közvetlenül 12V-ra kell kötni.
(#) sirály12 válasza RoliNyh hozzászólására (») Jan 17, 2015 / 1
 
Az autóban 14,4V-ig bármi lehet. Lehet kicsit nagyobb feszültség kellene nekik. Olyan 14V körül.
(#) atiotezer válasza RoliNyh hozzászólására (») Jan 17, 2015 /
 
Én is vettem ilyen 3W-ost és azok csak 1.7W-ot fogyasztanak.
Írj az eladónak, lehet csak összekeverte az 1W-ossal.
(#) RoliNyh válasza sirály12 hozzászólására (») Jan 17, 2015 /
 
Na ezt mindjárt lemérem akkor járó motornál...
(#) RoliNyh válasza sirály12 hozzászólására (») Jan 17, 2015 /
 
Álló motornál akkufeszültség 12.6V felvett áram 95mA P= 1.197 W
Járó motornál akkufeszültség 14.4V felvett áram 130mA P= 1.872 W

Jobb igaz, de 1W sajnos még akkor is bújócskázik valahol...

Más ötlet, még valaki?
(#) nedudgi válasza RoliNyh hozzászólására (») Jan 17, 2015 /
 
A LED maximális disszipációja 3W. Ha ennyivel hajtanád meg, akkor a keletkező hő megsütné, mert nincs elég hűtése.
(#) RoliNyh válasza nedudgi hozzászólására (») Jan 17, 2015 /
 
Na most akkor ez rendben is van így? Nincs alapja a reklamációnak?
Mert úgy gondoltam, hogy összeszorozva a feszültséget és az áramerősséget akkor 3W közeli értéknek kéne kijönni. De ez akkor is még csak 2/3-ad rész... Akkor mégis miért nem 2W-osnak nevezik? Melegedni nem nagyon melegedett...
(#) nedudgi válasza RoliNyh hozzászólására (») Jan 17, 2015 /
 
(#) RoliNyh válasza nedudgi hozzászólására (») Jan 17, 2015 /
 
Na jó, akkor ezen nincs több vita, elfogadom, hogy ez van. Mást nem tehetek úgy sem
Bár ez a párhuzamos üzem azért mégis érdekelne. Akkor elvileg csak kel lennie minden darabban soros áramkorlátozó ellenállásnak, nem? (lehet 1Wos ellenállás van benne) DD
(#) nedudgi válasza RoliNyh hozzászólására (») Jan 17, 2015 / 1
 
Benne van az ellenállás, nyugodtan kötheted "párhuzamosan".
A párhuzamos kötés tiltása csak akkor érvényes, ha nincs más alkarész az áramkörben. Itt van egy korlátozó ellenállás, ami áganként korlátozza az áramot.
(#) sector99 hozzászólása Jan 17, 2015 /
 
Szerintetek A vagy B linken kapható LED áll közelebb a "természetes" fényhez ?
És ha csak sima 4mm vastag Alu lemezre tenném, akkor kb. mekkora nagyságú legyen ?
A hozzászólás módosítva: Jan 17, 2015
(#) kadarist válasza sector99 hozzászólására (») Jan 17, 2015 /
 
Egyforma a színhőmérsékletük.
(#) sector99 válasza kadarist hozzászólására (») Jan 17, 2015 /
 
...köszi, de közben még szerkesztettem hozzá....
(#) 187BodyGuard válasza sector99 hozzászólására (») Jan 17, 2015 /
 
Ha a kép szerint nézzük akkor a B az ami közelebb áll de leírás szerint egyformák. Bár ha azt nézzük az A-nál nagyobb a látószöge. Igazéból szerintem mindegy melyiket veszed!
(#) 187BodyGuard válasza sector99 hozzászólására (») Jan 17, 2015 /
 
Ha csak sima alulemezre teszed borda nélkül akkor kb. egy fél vagy 2/3-ad A4-es lap méretű kell hozzá. Különben nagyon melegedni fog... (Tapasztalat)
(#) sector99 válasza 187BodyGuard hozzászólására (») Jan 17, 2015 /
 
Köszönöm ! Azért firtatom a hűtés kérdést én is, mert egy 10W-os ledem elhalálozott nemrégen, pár hónapos használat után. Valami hasonló volt, driverrel együtt vettem. A hűtőborda csak olyan jó erős kéz meleg volt és persze pasztával is be volt kenve.
(#) 187BodyGuard válasza sector99 hozzászólására (») Jan 17, 2015 /
 
Valszeg túl lett hajtva... Azt nem szeretik. Én is ha bármilyen LED-et használok akkor a max teljesítményének 1/2 vagy 1/3-án hajtom. Így Nem károsodik a LED, és tovább bírja. Bár ilyenkor kevesebb lesz a fényerő. Ezt a kérdést úgy szoktam megoldani hogy nagyobb LED-et használok kisebb teljesítményen. Egész pontosan pl: 20-30W-os LED a 10-es helyére és 3-adán hajtva. Így külsőleg furán hangzik de megéri.
(#) sector99 válasza 187BodyGuard hozzászólására (») Jan 17, 2015 /
 
Köszi, akkor valószínűleg én is így teszek majd. Úgy látszik akkor, hogy amit "átlag" adatnak adnak meg, azok inkább felső határértékek...
Következő: »»   76 / 141
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem