Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Végfokozat TDA2030-40-50-el
 
Témaindító: sasorr, idő: Jan 16, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   243 / 274
(#) trickentrack válasza kadarist hozzászólására (») Nov 25, 2014 /
 
Átalakítanád a rajzot úgy hogy jó legyen? Mert nem tudom megérteni hogy lehet hogy egy pitméter és két dugó.
(#) tibibalogh520 válasza trickentrack hozzászólására (») Nov 25, 2014 /
 
Szia!
Értelem szerűen, pitméterből(potméter) is kettő kell. Vagy egy sztereó kivitel. Valójában ez utóbbi is két potméter, csak közös tengelyen.
Az akkutöltő viszont csak abban az esetben lesz jó választás, ha a panelonkénti 470µF-es kondikat megnöveled. Másként erős brum. jelentkezhet.
(#) trickentrack válasza tibibalogh520 hozzászólására (») Nov 25, 2014 /
 
Tehát olyan potméter kell aminek nem 3 hanem 6 lába van?
Tehát pufferkondi kell? Mert az van 3000µF-os.
(#) Primary válasza trickentrack hozzászólására (») Nov 25, 2014 /
 
(#) trickentrack válasza Primary hozzászólására (») Nov 25, 2014 /
 
Van ilyenben bontottam. Igaz nem tudom hogy mekkora az ellenálása.
(#) Primary válasza trickentrack hozzászólására (») Nov 25, 2014 /
 
Mérd le.
(#) trickentrack válasza Primary hozzászólására (») Nov 25, 2014 /
 
Rendben lemérem de majd csak holnap. Mekkorának kell lennie?
(#) Primary válasza trickentrack hozzászólására (») Nov 26, 2014 /
 
Mondjuk 100 kohm lineáris.
(#) djseed1 hozzászólása Nov 30, 2014 /
 
Sziasztok.

Van egy Gembird márkáju PC hangszóróm, ami lassacskán elkezdett halkulni, és nemsokára torzitani. Szétkaptam, TDA2030-al szerelt. Automatikusan az IC-kre gondoltam, de előbb átnéztem az elkókat. Egy elkót cseréltem oldalanként, ami a hűtőborda mellett volt közvetlen, és gondoltam kiszáradt. 22uf, a 2-es lábon van egy 1Kohm-os ellenálláon keresztül. Ekkor visszajött a hangja, de ugyanúgy torzítva, és mostmár mindkét oldal búg is. Cseréltem az IC-ket, a helyzet változott, mondhatni tiszta hang, de a búgás megmaradt. Ha lehúzom az előerősítőt a panelról kissé elhalgat a búgás, de még akkor is ottvan. Úgyhogy végerősítő. Lehetséges hogy szűretlen a táp? +/-17V van.
Mitől búghat és torzíthat?

Előre is köszönöm.!!!
(#) kadarist válasza djseed1 hozzászólására (») Nov 30, 2014 /
 
Szia!
Kár volt leállni a kondicserékkel! Folytasd!
(#) djseed1 válasza kadarist hozzászólására (») Dec 1, 2014 /
 
Jézusom! Ezek szerint nem végfok-baj van.
(#) rasty hozzászólása Dec 29, 2014 /
 
Sziasztok.
Én most kezdek építeni egy tda 2030-as végfokot, de 25 voltos elektrolit kondik helyett 50 voltosat vettem.
Jelent ez valami problémát az ic-re és a hangszóróra nézve?
Ha problémát jelent, akkor hogyan lehetne kiküszöbölni?
A válaszokat előre is köszi.
(#) reloop válasza rasty hozzászólására (») Dec 29, 2014 /
 
Szia! A nagyobb feszültségtűrésű kondenzátor semmilyen működési problémát nem okoz, esetleg a méretével gyűlhet meg a bajod.
A NYÁK rajzolatot nyomtasd ki akár sima nyomtatóval, és próbáld rá az alkatrészeket. Ha a terveim közül választottál igény szerint igazíthatok rajta
(#) rasty válasza reloop hozzászólására (») Dec 29, 2014 /
 
Köszönöm a választ.
A nyákrajzot már letöltöttem és sprint layouttal át tudom dolgozni, de köszi a felajánlást.
(#) rasty hozzászólása Dec 30, 2014 /
 
Sziasztok.
Elkészítettem a nyáktervet, valami meg tudná nézni, hogy jó-e.
Az ic adatlapjában lévő kapcsolást építettem meg: Bővebben: Link
Nyákterv: Bővebben: Link
(#) csaba19880509 hozzászólása Jan 13, 2015 /
 
Üdv ! Lenne egy kérdésem (abszolút kezdő vagyok ) ! Adott egy 2.1 hangrendszer ( Trust Soundforce 1200 ) ami el kezdet búgni és ha jó amerikai módszerrel rá csaptam a tetejére abba hagyta de nem mindig használt ez a kifinomult meg oldás .... szét szereltem és a végfok egyik lába törött volt én ezt meg forrasztottam na most javult a helyzet de még mindig búg. Létezne hogy végfok tönkre ment ? ill van nekem tda2030 végfok új ezzel nem lehet helyettesíteni ? Valami ötletet tudnátok nekem adni ? Nem szeretném kidobni de szeretnék valami siker élmény magamnak Válaszotokat előre is köszönöm
(#) reloop válasza csaba19880509 hozzászólására (») Jan 13, 2015 /
 
Üdv! Felteszem az erősítő a mélynyomóban kapott helyet, ami a használat során elfárasztotta a végfok IC lábát. Valószínű más helyen is van még szakadás. Vizsgáld át módszeresen, egy kis óvatos panelhajlítás, kocogtatás segít behatárolni a hibát.
(#) csaba19880509 válasza reloop hozzászólására (») Jan 13, 2015 /
 
Köszönöm a válaszod ! Nem az erősítő a jobbos hangszóróban van ! a végfokot gondolom nem lehet tda2050-ről tda2030-ra cserélni ? ezt előzőleg ki hagytam a kérdésemből érdekes ha fel tekerem a hangerőt és vagy a mélyet akkor le torzit elég hamar.... már fél hangerőn is... pedig ezt nem csinálta míg jó volt...
(#) reloop válasza csaba19880509 hozzászólására (») Jan 13, 2015 /
 
A TDA2050 akkor helyettesíthető TDA2030-cal ha a tápfeszültség nem nagyobb ±18V-nál. Mérd meg!
A korai torzítást a kiszáradó félben lévő tápkondenzátor is okozhatja. Ezt a terhelés hatására jelentősen eső tápfeszültségből azonosíthatod be.
(#) csaba19880509 válasza reloop hozzászólására (») Jan 14, 2015 /
 
A tápkondenzátort merre keressem a nyákon ? ezek a nagyobb kondik ? 2000 párszáz µF körüliek ? hu na most elképzelem hogy meg fogjátok a fejetek és jön az fura gondolat hogy ez .... bocsi de nagyon alapvető dolgokat tudok csak
(#) reloop válasza csaba19880509 hozzászólására (») Jan 14, 2015 /
 
Igen, ezek lesznek a legnagyobb testű kondenzátorok.
A leírtak tükrében az IC csere nagy merészségre utal Természetesen kellő odafigyeléssel fog az menni ha épp arra lesz szükség.
(#) csaba19880509 válasza reloop hozzászólására (») Jan 15, 2015 /
 
Már meg történt az IC csere Kezdő mivoltomra nézve ilyenkor heronak érzem magam de sajnos nem javult a helyzet így kondi csere lesz nem variálok mindet cserélem Ezer köszönet a segítségért
(#) szucsistvan123 hozzászólása Jan 17, 2015 /
 
Üdv!
Készítettem egy TDA2030-as erősítőt de nem szól.
A nyákot én terveztem. 24V-os egyenirányított tápfeszről megy.
Légyszíves nézzétek már meg, jó lett e a terv, mert szerintem ez a baj!
Az IC enyhén melegszik, ha kihúzom a hangfal jack dugóját akkor egy kicsit serceg a hangfal egyébként nem. Mást nem tapasztaltam!
(Még kezdő vagyok a témában, ez lenne az első erősítőm)
A hozzászólás módosítva: Jan 17, 2015
(#) tiborjan hozzászólása Jan 17, 2015 /
 
Üdv!

Nekem is probléma volna az egytápos gyári kapcsolással. 2 db mono TDA2030 végfokom van. Az egyik szól a másik nem. Egyik pillanatról a másikra elhallgatott. A tápfeszt megkapja, a jelet is. Nincs hang nem is melegszik. Eleinte még bekapcsolásnál pattant a hangszóró, de hangot már akkor se adott, már semmi. IC-csere lehet? Illetve általánosságban annyi problémám volt, hogy időközönként (fél óra - óra) óriásit pattan a hangszóró.
(#) reloop válasza szucsistvan123 hozzászólására (») Jan 17, 2015 /
 
Ha a mellékelt pozícióba ültetted be az alkatrészeket, ha kicsit búgva is, kicsit gerjedve is, valamennyire azért szólhatna.
A pontos beültetés, és a helyesen maratott fólia fotón látszana igazán.
Először mérd meg testhez képest az 1, 2, 4, 5 lábak egyenfeszültségét! Ebből már lehet pár következtetést levonni.

Felirat.JPG
    
(#) reloop válasza tiborjan hozzászólására (») Jan 17, 2015 /
 
Szia! Nézd át az elektrolit kondenzátorok polaritáshelyességét! Végezd el az előbbi hozzászólásomban leírt feszültségméréseket is!
(#) szucsistvan123 válasza reloop hozzászólására (») Jan 17, 2015 /
 
Üdv!
Akkor a kapcsolás működőképes?
Lehet az is a hiba, hogy nagyon felmelegedett az ic forrasztáskor?
A NYÁK az szépen ki lett marva és jól be lett forrasztva.
Egyébként nagyon köszönöm a válaszod!
Holnap majd méricskélek. Sajnos nincs fényképezőm, (telón is nagyon gagyi) így nem tudok képet küldeni róla.
(#) gyuszo válasza tiborjan hozzászólására (») Jan 17, 2015 /
 
A hangszóróra menő kicsatoló kondenzátor lehet fordítva.
(#) reloop válasza szucsistvan123 hozzászólására (») Jan 17, 2015 /
 
A NYÁK-terved híven tükrözi a kapcsolási rajzot. A gyakorlatban azzal szembesülünk, a vezetősávok rendelkeznek egy minimális ellenállással, ezért koránt sem mindegy milyen sorrendben kötjük össze az alkatrészeket. A vezetősávon folyó áram feszültségesést szenved el ami hozzáadódik a csatolt alkatrészek pillanatnyi feszültségéhez. Úgy nézem ez a szempont elkerülte a figyelmedet.
A test (GND) először a tápszűrő 100uF, 100nF kondenzátorokkal kell találkozzon, onnan az IC test lába következik, végül a jelentősebb terheléseket letudva mehet a bemenethez és a visszacsatoláshoz (4,7uF).
A hozzászólás módosítva: Jan 17, 2015
(#) szucsistvan123 válasza reloop hozzászólására (») Jan 18, 2015 /
 
Értem köszönöm.
Akkor ezért nem szólt?
Következő: »»   243 / 274
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem