Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » LED mátrixos kijelző
Lapozás: OK   21 / 28
(#) sooty válasza don_peter hozzászólására (») Jan 5, 2015 /
 
A MAX7219 közös katódos kijelzőhöz való, de jelen esetben nem fogod használni a beépített dekóderét és mivel 8x8-as a kijelző és elforgathatod őket, hogy megfelelően álljanak. A kijelző szervezése viszont ezzel az ic-vel bonyolultabb lesz mint ha oszloponként megfelelő számú shiftregiszter dolgozna benne és a sorokat pedig valami nagyobb áramú ic / tranzisztor kapcsolná.
(#) zenetom válasza sooty hozzászólására (») Jan 5, 2015 /
 
Gyakorlatilag egy mini videokártyát kell csinálni hozzá.
(#) sooty válasza zenetom hozzászólására (») Jan 5, 2015 /
 
Igen, nekem is az jutott eszembe, amikor a commodore 64-esen egy vonalat akartam húzni és annak is 8x8-as mártixokba volt szervezve a képernyőmemóriája. Ami nekem van sure elctronics kijelzőm, az HOLTEK HT1632C vezérlővel szerelt. Egy ic elvisz 32x8 ledet (4db mátrixot)
A hozzászólás módosítva: Jan 5, 2015
(#) zenetom válasza sooty hozzászólására (») Jan 5, 2015 /
 
Most nézem ezt a HT1632-es IC-t, hát azt kell mondjam, megtetszett!
Persze szokás szerint sehol sem kapni, csak kínából...
(#) don_peter válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Jan 6, 2015 /
 
Ezt át kell még egyszer gondolnom mert a kapcsolást jól kell megtervezni hozzá, különben szívás lesz az egész...
(#) proba válasza zenetom hozzászólására (») Jan 6, 2015 /
 
És lehet kapni kijelzővel összeépítve is...Már csak egy arduino ( esetleg pic) +program .
(#) zenetom válasza proba hozzászólására (») Jan 6, 2015 /
 
Viszont abban nincs meg az építés öröme.
(#) zenetom hozzászólása Jan 10, 2015 /
 
Mennyország
Várni kell picit, eléggé megterheli a gépet, míg betölt az oldal...
(#) zenetom hozzászólása Jan 26, 2015 /
 
Reméljük működni fog (meg hogy sikerül levasalni!)
Köszönet a Sprintes QFP52 makróért orcika70-nek!
A hozzászólás módosítva: Jan 26, 2015
(#) sooty válasza zenetom hozzászólására (») Jan 26, 2015 /
 
Miért ne működne ?

DSC_0329.JPG
    
(#) zenetom válasza sooty hozzászólására (») Jan 27, 2015 /
 
Szuper!
Közben közelebb kellett rakni a lábakat, mert úgy nem ment bele a próbapanelba.
(#) kocsgab002 hozzászólása Feb 2, 2015 /
 
Szia Istvanpisti.
Itt válaszolnék a ki mit építettben feltett ledmátrix órára.
Látom, hogy fejleszgeted. Én is megépítettem, de lenne egy két javaslatom. Hasznos lenne, ha a külső hőmérőt kikapcsolhatóvá, vagy opcionálissá tenni. Esetleg egy távolabbi fejlesztés lehet, hogy a külső hőmérő 433MHz-en kommunikáljon az órával. Én a fényerő szabályzást nem bántanám, az 555 jól teszi a dolgát, szerintem nem kellene a feladatot átvállalnia a kontrollernek. Vélemény?
Gábor
(#) Hp41C hozzászólása Feb 2, 2015 / 1
 
A nyomógombokat be lehet olvasni egy 74HC166 -nal, amit a 74HC595 vezérlő jeleival lehetne vezérelni.
(#) Istvanpisti válasza kocsgab002 hozzászólására (») Feb 2, 2015 /
 
Szia!
Igazából véletlenül csöppentem a LED mátrixos óra építésébe, segítettem működőképessé tenni az órát, aztán jött a nyák vásárlási lehetőség és most írogatom a programot..

Jelenleg a menüt próbálom megírni, abban lesz lehetőség a belső, a külső hőmérő és a dátum periodikus kijelzésének tiltására/engedélyezésére. (Most nálam xx:15 másodperckor a belső, xx:30 másodperckor a külső és xx:45 másodperckor a dátumot jeleníti meg.
Vezeték nélküli hőmérőben nem gondolkodom, de nyilván megoldható.
A fényerő szabályozást azért gondolom a uC-rel megoldani, mert minden adott hozzá, feszültség mérési lehetőség, programozhatóság. Programból lehetne állítani a szabályozás meredekségét és nem kellene külső egység. Még nem nyúltam hozzá, a végén lehet nem is fogok.
(#) Istvanpisti hozzászólása Feb 2, 2015 /
 
Felteszem ide a menüvel bővített óra forráskódját.
ATMEGA328 kell hozzá, mert a kód mérete nem fér el egy ATMEGA8-ba. A hardver ettől eltekintve megegyezik lajos1969 fórumtársunk által publikálttal.

Van 4 gombunk fel, jobbra, balra, le. A kód megkülönböztet 2 féle lenyomást, rövidet, illetve hosszút (kb. 3 sec), így 8 féle reakcióra van lehetőség.
A menü működésének leírása : (angol nyelvű rövidítéseket próbáltam használni, mert az ékezetes karakterek még nem jól működnek nálam) kicsit bonyolult lett a megvalósítás, jó lenne egy dedikált menü egy enter és egy ESC gomb, de hát jelenleg nincs.
Na tehát, a menü működése:
- belépés a MENÜ-be a fel gomb hosszú lenyomásával
itt a le és a fel gombokkal lehet lépkedni a menüpontok között : ("SET TIME", "SET DATE", "SET BR." (fényerő, ha nem az 555-ről működik, én egyelőre nem építettem be), "IN Y/N","OUT Y/N", "DATE Y/N )"
- az adott menüpontba a bal, vagy jobb nyomógombok rövid megnyomásval lehet belépni
- Időbeállítás "SET TIME" : belépés után a jobbra, balra gombokkal lehet kiválasztani, azt a mennyiséget (óra, perc, másodperc), amit változtatni szeretnénk a kiválasztást alsó sorban aláhúzás jelzi a program. Ekkor a fel, le gombokkal lehet léptetni. A másodpercet nem lehet egyesével változtatni, hanem a fel, le gombokkal nullázni lehet, amikor szükséges. Kilépni a jobbra gomb hosszú megnyomásával lehet.
- Dátum beállítás "SET DATE" : a logikája ugyanaz, mint az időbeállításnak tehát jobbra, balra gombokkal kiválasztjuk a módosítandó mennyiséget, majd a fel, le gombokkal módosítjuk, kilépés szintén a a jobbra gomb hosszú megnyomásával
- Fényerő beállítás "SET BR." : belépés a jobbra, balra gombokkal, módosítás a fel, le gombokkal, kilépés a jobbra gomb hosszú megnyomásával
- A belső hőmérő kijelzésének engedélyezése/tiltása " IN Y/N" : nem kell a menü pontba külön belépni, hanem a bal, jobb gombokkal kell kijelölni, hogy az Y(es), vagy a N(o) legyen kiválasztva, ezután a fel, le gombokkal a előző, következő menüpontra lehet lépni.
- A külső hőmérő kijelzésének engedélyezése/tiltása "OUT Y/N" : a logika megegyezik az előző pontban leírtakkal
-A dátum kijelzésének engedélyezése/tiltása "DATE Y/N" : a logika megegyezik az előző pontban leírtakkal

Ezeken kívül a következő billentyű lenyomásokkal lehet valami reakciót elérni (amikor nem a menüben téblábolunk)
- Le hosszú lenyomás "LongDown" DEMO5
- bal hosszú lenyomás "LongLeft" DEMO4
- fel rövid lenyomás "ShortUp" DEMO1
- jobbra rövid lenyomás "ShortRight" DEMO2
- bal rövid lenyomás "ShortLeft" DEMO3
- le rövid lenyomáS "ShortDown" WELCOME TEXT1, WELCOME TEXT2, WELCOME TEXT3
(Minden egyes lenyomás után a következő szöveget írja ki, jelenleg 3 féle van.)
A demók a demos.h állományban az üdvözlő és menü szövegek a string.h állományban vannak, szabadon átírhatók.

Remélem, hogy nem csak nálam fog működni, hanem nálatok is, jó szórakozást...
Még vannak ötleteim (és hely is a kontrollerben) a megjelenítés bővítésére, ha jutok valamira, akkor jelentkezem.
Valószínűleg csak szerdán fogok tudni reagálni, ha írtok valamit. (munkahelyi elfoglaltság)
(#) lajos1969 válasza Istvanpisti hozzászólására (») Feb 3, 2015 /
 
Szia!
Kipróbáltam a progit egész jól megcsináltad nekem tetszik!
Percenként csipogott azt a régi istrukciód alapján sikerült megoldani, az ékezetes betűk nem tetszettek neki ezt is korrigáltam!!
(#) Istvanpisti válasza lajos1969 hozzászólására (») Feb 3, 2015 /
 
Köszönöm a javítást, és az ékezetes karaktereket, nekem nem volt időm ezzel még foglalkozni. A csipogást sem állítottam, mert az én órámban még nincs benne a buzzer, emiatt nem is vettem észre a percenkénti csipogást.
(#) lajos1969 válasza Istvanpisti hozzászólására (») Feb 3, 2015 /
 
Egy rövid videó a működésről!!Bővebben: Link
(#) Istvanpisti válasza lajos1969 hozzászólására (») Feb 3, 2015 /
 
Az elválasztó kettőspontok animálásra csináltam 4 variációt, csak kísérletképpen :Videó
(#) H2opok válasza Istvanpisti hozzászólására (») Feb 4, 2015 /
 
0.24 m.perctől óra-perc elválasztó, és 0.38 nál a perc-másodper szuper. Ezt a kettőt ha lehet, menüben választhatónak vagy véletlenszerűnek beletehetnéd a programba.
(#) Istvanpisti válasza H2opok hozzászólására (») Feb 5, 2015 /
 
Szia!
Már elkészült, de éjszaka és nem volt időm feltölteni. Ma sem biztos, hogy lesz.
Menüből választható lesz 5 féle elválasztó.
(#) Istvanpisti válasza H2opok hozzászólására (») Feb 5, 2015 /
 
(#) H2opok válasza Istvanpisti hozzászólására (») Feb 5, 2015 /
 
Pontosan. Szuper lett.
(#) Istvanpisti válasza H2opok hozzászólására (») Feb 5, 2015 /
 
(#) H2opok válasza Istvanpisti hozzászólására (») Feb 6, 2015 /
 
Úgy látom amit küldtem videót, adott egy kis ihletet. Szuper ez is.
A Program mikor lesz elérhető?
(#) Istvanpisti válasza H2opok hozzászólására (») Feb 7, 2015 /
 
Most!
Azért csak most, mert nem voltam itthon.
Lajos kérésére beletettem a "LedBoard_8x48_define.h" fájl végére néhány definíciót, melyek változtatásával lehet a fényerőt fix időpontokban állítani.
Valamint a demo1()-et bővítettem még megjelenítési és törlési módokkal...

  1. // ekkor vált normál fényerőre, amit a NORMAL_BRIGHT határoz meg ezt 254..0 között érdemes állítani a 254 a leghalványabb a 0 a legfényesebb
  2. #define NORMAL_BRIGHT_HOUR       06     //óra
  3. #define NORMAL_BRIGHT_MIN        00   //perc
  4.  
  5. // ekkor vált minimális fényerőre, amit a MIN_BRIGHT határoz meg ezt 254..0 között érdemez állítani a 254 a leghalványabb a 0 a legfényesebb
  6. #define MIN_BRIGHT_HOUR          22  //óra
  7. #define MIN_BRIGHT_MIN           00  //perc
  8.  
  9. #define MIN_BRIGHT                       240
  10. #define NORMAL_BRIGHT            200
(#) lajos1969 válasza Istvanpisti hozzászólására (») Feb 7, 2015 /
 
Szia!
Kipróbáltam ezt a verziót tökéletes szép munka!! Csak az ékezetes betűk helyett most furcsaságokat ír ki, pedig jók benne a kódok?????
Az effektek az elválasztókra működik meg a fényerő kikapcsolása is.
(#) Istvanpisti válasza lajos1969 hozzászólására (») Feb 7, 2015 /
 
Tényleg!
Nem értem, majd holnap megnézem, mi az oka.
(#) lajos1969 válasza Istvanpisti hozzászólására (») Feb 7, 2015 /
 
Oké! Köszi! Majd teszek fel videót holnap.
Lehet, hogy az ami a character tábla után van írva???
0x00,0x38,0x38,0x00,0x00,0x00,0x10,0x10,0x00,0x00, //::192,193
0x00,0x24,0x6c,0x00,0x00,0x00,0x6c,0x24,0x00,0x00, //::194,195 1 pötty hiány
0x00,0x6c,0x48,0x00,0x00,0x00,0x48,0x6c,0x00,0x00, //::196,197 1 pötty hiány
0x00,0x48,0x00,0x00,0x00,0x00,0x00,0x48,0x00,0x00, //::198,199 1 pötty
0x00,0x00,0x24,0x00,0x00,0x00,0x24,0x00,0x00,0x00, //::200,201 1 pötty
0x00,0x48,0x48,0x00,0x00,0x00,0x00,0x6c,0x00,0x00, //::202,203 vonalak
0x00,0x24,0x24,0x00,0x00,0x00,0x6c,0x00,0x00,0x00, //::204,205 vonalak
(#) Istvanpisti válasza lajos1969 hozzászólására (») Feb 8, 2015 /
 
Persze ezzel volt a baj, de javítottam, remélem jó lesz...
Következő: »»   21 / 28
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem