Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » EAGLE NYÁK tervező
Lapozás: OK   332 / 441
(#) elektrocad válasza Massawa hozzászólására (») Jan 28, 2015 /
 
Az ULP mappában vannak ehhez eszközök.
(#) elektrocad válasza 06smici hozzászólására (») Jan 28, 2015 /
 
Idézet:
„Valahol meg tudnám nézni mi az a fél százalék?”

Amit nem tud megcsinálni az autorouter, ott a huzalozás helyett megmaradnak a légvezetékek.
(#) Massawa válasza elektrocad hozzászólására (») Jan 28, 2015 /
 
Probálgattam, de nem jött össze, és igen gyakran nincs is ilyen faladat ( meg annyira nem is vagyok profi ebben). Ha nem lesz senki, akkor megrajzolom klasszikus modon - nem az eagleben.
(#) Massawa válasza Massawa hozzászólására (») Jan 28, 2015 /
 
Ehhez kellene megrajzolni a NYÁK-ot

TTcontP.jpg
    
(#) elektrocad válasza Massawa hozzászólására (») Jan 28, 2015 /
 
Próbáld ki a "cmd-draw.ulp"-t. Ilyenekre van. A beállításokkal el kell játszadozni.
(#) niedziela válasza Massawa hozzászólására (») Jan 28, 2015 / 1
 
Nem probléma PM elküldöd a méreteket és megállapodunk
(#) pjg válasza Massawa hozzászólására (») Jan 28, 2015 /
 
Ez kb. az.
A hozzászólás módosítva: Jan 28, 2015

körlap.pdf
    
(#) Massawa válasza pjg hozzászólására (») Jan 28, 2015 /
 
Igen kb. ez az, csak a nyomogombok ( nagyobb méretük miatt) kerülnek kivülre. A nyomogombok mérete 6x6 mm. Nekem a CAD-ban kb 80 mm-s körbe fért bele ugy ahogy a képen van azaz szorosan egymás mellé (méretek csak irányértékek, csak késöbb fog kelleni a pontos hely, hogy a panelt méretre tudjam furni.)
A rajzon a külsö négyzetek a nyomogombok (6x6 mm, 2 láb 5,08 mmre), egy körrel beljebb vannak a 3mm LED-k, majd az ellenállások.
A hozzászólás módosítva: Jan 28, 2015
(#) gerry válasza Massawa hozzászólására (») Jan 28, 2015 /
 
Ahhoz képest, hogy ez az első próbálkozásom körbe szerkeszteni alkatrészeket, nem is lett olyan rossz. (pedig csak reggel nézegettem át a tutorialt a témában)
Csak azért módosítottam a hsz-t, hogy megkérdezzem, hogy ez mi ez mi lesz? Talán csk nem valamiféle vasútmodellezéshezközeli dolog? Már az általad felrakott kép címe alapján gondolom.
A hozzászólás módosítva: Jan 28, 2015

ledrózsa.png
    
(#) Massawa válasza gerry hozzászólására (») Jan 28, 2015 /
 
Elvben ahhoz is jo lenne.

Amugy marha jol néz ki, látszik mennyire nem vagyok jo az eagleben.
(#) gerry válasza Massawa hozzászólására (») Jan 28, 2015 /
 
Nyugi én sem értek hozzá annyira, de nézd INNEN lestem el mindent és egy kicsit gyakoroltam délelőtt.
Lényeg, hogy sémában is fel viheted ,sőt fel is kell venni az alkatrészeket a majdani áramkör szerkesztéshez. Utána a videó alapján lehet játszani az alkatrészek elhelyezésével.
(#) Massawa válasza gerry hozzászólására (») Jan 28, 2015 /
 
Közben sikerült ( volna) összehozni a rajzot, csak nem fér el a light által kinált méretekre. 8x8 c, kellene.Igy felejtendö. Megrajzolom CAD-ben.
(#) gerry válasza Massawa hozzászólására (») Jan 28, 2015 /
 
Igen egy "legális" Eagle az nem árt ha van, mert a Light az nem enged nagyobb méretet.
(#) Massawa válasza gerry hozzászólására (») Jan 28, 2015 /
 
Amennyit én használom arra teljesen felesleges, meg van egy pár más ingyenes progi, ami egészen jo - de miután itt többnyire mindenki az eaglet használja, én is erre kényszerültem, de megyek vissza.
(#) gerry válasza Massawa hozzászólására (») Jan 28, 2015 /
 
Felteszem azt amit én csináltam, jó lenne ha lenne pub. mail-ed akkor eltudnám "küldeni" oda.
U.I.:Ver.6.4.0-ban készült. Azt hiszem a teljes verzióban készült fájl nem szerkeszthető a Light-al. ?!
A hozzászólás módosítva: Jan 28, 2015
(#) Massawa válasza Lucifer hozzászólására (») Jan 28, 2015 /
 
Az egész egy rakás.... Ennyi idö alatt a CADban már 5 NYAKot rajzoltam volna. Az eagle szerint nem fér rá a 8 cm-s körre, a CADban meg meg tartalék is van. Az eagle még a 10 cm-s körre sem tudta kirakni az gombokat, és nagyobb nem fér a 100x160 mm-s felületre.
Na jo, most már nem zaklatlak titeket.

(#) qvasz2 válasza gerry hozzászólására (») Jan 29, 2015 /
 
Szerkeszthető, én elkezdtem huzalozni és el is mentettem, működik.
(#) Massawa válasza gerry hozzászólására (») Jan 29, 2015 /
 
Kösz, de pont 6-s eaglem nincs, (5.11, meg tegnap 7-s ). Ez is másik kinja az eaglenek az egyik verzio nem kompatibilis a másikkal. ( Más szoftwerek ettöl sokkal konzekvensebbek..... nemrégen kellett elöturnom egy 1991-ben legyártott berendezést, mint a kapcsolási rajzot, mint a NYAKot ki tudtuk nyitni....pedig mind a kettö még DOSban készült).
(#) elektrocad válasza Massawa hozzászólására (») Jan 29, 2015 /
 
Idézet:
„Az eagle szerint nem fér rá a 8 cm-s körre...”

Rá kell férnie, a Light 80 x 100 mm-es panelt engedélyez. A panel szerkesztőben van egy kereszt, amely az origót, azaz a 0,0 koordinátákat jelzi, attól kezdve kell számítani a méreteket. Lehet, hogy a kezdőponttól távolabb akartad elhelyezni, azért nem engedte - kilógott az engedélyezett méretekből.
(#) elektrocad válasza Massawa hozzászólására (») Jan 29, 2015 /
 
Idézet:
„Ez is másik kinja az eaglenek az egyik verzio nem kompatibilis a másikkal.”

Ez nem igaz. Az Eagle lefelé kompatibilis, azaz a régi fájlok megnyithatók egy újabb verzióban, de fordítva ez már nem érvényes. Az újabbakban megjelent új funkciókat egy régebbi verzió nem tudja értelmezni, ezért az újabb fájlok abban nem nyithatók meg.
(#) elektrocad válasza Massawa hozzászólására (») Jan 29, 2015 /
 
Idézet:
„Ennyi idö alatt a CADban már 5 NYAKot rajzoltam volna.”

Az Eagle is egy CAD program.
(#) mortimor2 hozzászólása Jan 30, 2015 /
 
Sziasztok, találtam ezen az oldalon egy kapcsolást a ventillátorszabályozó áramkörről, szóval én most ismerkedem az Eagle-el, van róla használati útmutatóm is, de én ebből a kapcsolásból autórouteolással nem úgy hoztam ki a dolgot ahogy szerettem volna, hiába is forgatnám az alkatrészeket nem tudnám a bus-okat keresztezés nélkül megoldani, és a tervem az, 1 oldalas NYÁK-lapra oldanám meg, valakinek ez biztos rutinválasz lesz, sajnos nem értek hozzá, tanulom, egy jó válasznak örülnék, köszönöm.
(#) qvasz2 válasza mortimor2 hozzászólására (») Jan 30, 2015 /
 
Nézegesd ezt meg, és próbáld úgy elhelyezni és bekötni, ahogy te szeretnéd:

Az autorutert pedig felejtsd el!
A hozzászólás módosítva: Jan 30, 2015
(#) mortimor2 válasza qvasz2 hozzászólására (») Jan 30, 2015 /
 
Nagyon köszönöm.
(#) Droot hozzászólása Feb 1, 2015 /
 
Sziasztok!

Valakinek van LT1158 library? A neten sehol sem futottam bele!
A hozzászólás módosítva: Feb 1, 2015
(#) zamatőr válasza Droot hozzászólására (») Feb 1, 2015 /
 
Saját szerkesztés ,ellenőrizd az adatlapon.

LT1158.lbr
    
(#) fkx hozzászólása Feb 3, 2015 /
 
Sziasztok! Eagle-ben megoldható a következő probléma? Van két kapcsolási rajzom, és két nyáktervem (tehát 2db .sch és 2db .brd fájl). Ezeket össze szeretném vonni egy közös tervbe (tehát 1db .sch és 1db .brd fájlba). Mivel eredetileg a két nyák vezetékekkel volt összekötve, de most közös panel lenne, vezetékezés nélkül, ezen felül kisebb módosításokat is végeznék rajta.
Eagle 5 van feltelepítve, ha esetleg csak újabb verizó tudja, akkor felteszek újabbat.
A hozzászólás módosítva: Feb 3, 2015
(#) elektrocad válasza fkx hozzászólására (») Feb 3, 2015 /
 
Szia!
Utoljára 4-5 oldallal ezelőtt, dec. 15-én itt írtam erről, de már régebben is volt róla szó.
A hozzászólás módosítva: Feb 3, 2015
(#) fkx válasza elektrocad hozzászólására (») Feb 3, 2015 /
 
Köszönöm! Akkor ha jól értem, legalább 6-os, vagy újabb verzió kell hozzá.
(#) elektrocad válasza fkx hozzászólására (») Feb 3, 2015 /
 
Ahhoz a módszerhez igen, a régebbiben próbáld meg egyszerű másolással, viszont a leírásban szereplő módszer elegánsabb és nem okoz figyelmetlenségből eredő hibákat.
Következő: »»   332 / 441
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem