Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TDA7294 végerősítő
 
Témaindító: Dióda, idő: Ápr 17, 2006
Lapozás: OK   515 / 607
(#) Helios válasza reloop hozzászólására (») Jan 25, 2015 /
 
Tetszetős darab. 4 x 100W és 2 x 200W ? Remélem révbe érek az enyémmel is. Nehéz lesz a külsejét is megfelelően kiviteleznem... A potméter köré világítást tervezek, de még megfelelő gombokat sem találtam... Az enyémmel az a probléma hogy szűkös a hely... Viszont nem cserélem le a házat, mert "örökség"...


Az mennyire járható út, ha egy külön kis panelre tervezem meg a segédáramkörök biztosítékait?
A hozzászólás módosítva: Jan 25, 2015
(#) reloop válasza Helios hozzászólására (») Jan 25, 2015 /
 
Annyira azért nem tolom. A toroidra 2x18V 8A-t hajtottam fel, 2.1 lesz belőle. A 80W-os szub csatorna szobai körülmények között tetemes hangnyomást biztosít, jó ha majd a felét kihasználom.
(#) reloop válasza Helios hozzászólására (») Jan 25, 2015 /
 
A segédáramkörök nem szoktak biztosítékot igényelni.
(#) Helios válasza reloop hozzászólására (») Jan 25, 2015 /
 
Jó napot. Akkor a segédáramkörök nem kapnak biztosítékot
(#) reloop válasza Helios hozzászólására (») Jan 25, 2015 /
 
Igyekeztem minden szükséges információt feltüntetni. A rendezett kialakítás rád marad
Szerk.: a védelem pozitív stabilizátorát hűteni kell! A ventilátorét sem árt.
A hozzászólás módosítva: Jan 25, 2015

Táp_mód.lay
    
(#) Helios válasza reloop hozzászólására (») Jan 25, 2015 /
 
Köszönöm szépen.
(#) konyak6 hozzászólása Jan 30, 2015 /
 
Sziasztok!
Kapcsolóüzemű tápot lehet használni TDA7294-hez. Valami ilyesmit?Bővebben: Link
Gondolom rendesen meg kell szűrni CRC-vel.
(#) TheShaft válasza konyak6 hozzászólására (») Jan 30, 2015 /
 
Én nem tenném. A kapcsolóüzemű táp kimenete zajos. Gondolom nem akarsz nagyfrekis zajt a zene mellé.
A szűrő nem "CRC", hanem "RC", de ide inkább "LC" szűrőt tennék, ha már ezt az utat választod.
(#) konyak6 válasza TheShaft hozzászólására (») Jan 30, 2015 /
 
Köszönöm!
Csak egy kósza ötlet volt.
(#) aramis válasza joel003 hozzászólására (») Feb 6, 2015 /
 
Sziasztok! Tudnátok adni tanácsot itt a TDA 7294 nél vannak a 47 uf 50 v és a 10 uf 50 v csak olyan van ami 250v azt belehet tenni helyette?
(#) lukacsp válasza aramis hozzászólására (») Feb 6, 2015 /
 
Ha nagyobb feszültségtűrésű egy kondi mint a rajz szerinti, abból soha nincs probléma. Nyugodtan berakhatod, ha a nyákon elfér.
(#) aramis válasza lukacsp hozzászólására (») Feb 6, 2015 /
 
Köszi a választ! Azt kérdezném még ,hogy a 100 uf 50v helyett lehet 1000 uf tenni?
(#) lukacsp válasza aramis hozzászólására (») Feb 6, 2015 /
 
Hol is van az a 100 µF ? Ha tápszűrésben, akkor lehet 1000 µF is.
(#) golem hozzászólása Feb 7, 2015 /
 
Sziasztok!
Volna egy TDA 7294 sztereó erősitőm de csak az egyik csatorna van le terhelve.
De a másik ic is kap jelet de az nincs terhelve lesz e baja az ic nek ha nincs tehelve.
De mind a 2 ic áram alat van.
Meg 2X27V AC trafó van benne 5-5 Amper.
8 Ohm 250W hangsugárzót hajt.
(#) zsozso17 hozzászólása Feb 15, 2015 /
 
Üdv mindenkinek!
Építek 1 tápos hidalt verziót. Kérdésem lenne. Át hidalást hagyhatom így ahogy a képen van? Érdemes lenne valahol erősíteni esetleg? Cinnel végig futtatom a panelt (jobb vezetés érdelében) nem-e idéz elő gerjedést vagy torzítást?
Válaszotokat előre is KÖSZÖNÖM!
(#) reloop válasza zsozso17 hozzászólására (») Feb 15, 2015 /
 
Jó lesz így. Ónozás után a gyantát, folyatószert érdemes lemosni.
(#) zsozso17 válasza reloop hozzászólására (») Feb 15, 2015 /
 
Rendben Köszönöm a segítséget! Táp részénél ránézésre valami hiba lehet? Természetesen a gyantát lefogom mosni Élesztve még nem volt! 1x46V AC fogja táplálni.
(#) reloop válasza zsozso17 hozzászólására (») Feb 15, 2015 /
 
Ez a táp hogy jön a hídkapcsoláshoz? Bővebben: Link
(#) zsozso17 válasza reloop hozzászólására (») Feb 15, 2015 /
 
Hát akkor jól elszúrtam
Csinálni akarok két 1 IC-s-t is. Fel használom szimmetrikus tápnak. Szekunder oldalon lévő biztosítékot kiveszem majd. 2x26V trafó panelján rajta van mind a két oldalon.
Készítek egy másik panelt
Engem szerintem az egytápos 1 IC-s zavart meg. Persze más a kettő működése.
1db 8A/420V dióda híddal ki lehet váltani a 10A/400V greatz? Ez van itthon 2A az eltérés lehet?
A hozzászólás módosítva: Feb 15, 2015
(#) reloop válasza zsozso17 hozzászólására (») Feb 15, 2015 /
 
Az egyenfeszültség oldali biztosítéknál kezdtem el nagyon gondolkozni mi is akarna ez lenni.
A kondenzátor csomagod a híd szempontjából egyetlen 10000µF kondenzátorral ér fel, kár ennyi drága alkatrészért.
Egy csatornához elég a kisebb egyenirányító.
(#) zsozso17 válasza reloop hozzászólására (») Feb 16, 2015 /
 
Köszönöm. Most jöttem rá én is 8db 63V 10.000µF kondenzátort vettem régebben nem drága pénzért. Van még 4db belőle, de ezt nem használom fel az egytápos verzióhoz az tényleg pazarlás lenne
(#) reloop hozzászólása Feb 17, 2015 / 3
 
Végül, de nem utolsó sorban a mélynyomó.
(#) olahtamas válasza reloop hozzászólására (») Feb 17, 2015 /
 
NYÁK terv van hozzá?
(#) reloop válasza olahtamas hozzászólására (») Feb 17, 2015 /
 
A gyártás során merült még fel tökéletesíteni való, dolgozom rajta. E_2 néven keresd majd a végfokot, úgy mint a prototipusát.
A potis panel itt látható.
A szubszűrőt a témájába fogom felrakni.
A védelem sincs még fent (hű mennyit kell még rajzolnom) az a Kopp_4-es névre hallgat.
A Clip-et gondolom nem kell bemutatni
(#) pont válasza reloop hozzászólására (») Feb 18, 2015 /
 
Ugyan nem a ki mit építettbe tetted fel, de egy pár amatőr vélemény:
- Tetszik a kompaktság/"tömörség" (megépíteni/javítani nem lehetett egyszerű)
- Tetszik hogy egységes az áttetsző elő/hátlap
- Tetszik a nagy jack hangszóró-csatlakozás
- Tetszik hogy ahol nem kell ott nincs árnyékolt kábel...
(#) reloop válasza pont hozzászólására (») Feb 18, 2015 /
 
Köszönöm!
(#) sonny007 válasza reloop hozzászólására (») Feb 18, 2015 /
 
Szia. Nagyon szép munka. Mennyibe fájt ez igy neked?
(#) reloop válasza sonny007 hozzászólására (») Feb 18, 2015 /
 
Szia! Pár kondit vettem, a többi műhelysöprés - tudom műhelye válogatja. Kimondottan egyszerű és olcsó alkatrészekből állítottam össze, egy sztereó híd árának felel meg.
(#) reloop válasza reloop hozzászólására (») Feb 18, 2015 / 16
 
Pár szó az E_2 ről.
Az egyszerű TDA7294-et abból a megfontolásból készítettem, hogy minimális alkatrészszámból, kis méretben, az IC lábaival is elégségesen rögzíthető (önhordó) panelt hozzak létre, kedvezve a kezdőknek és a beszerezhetetlen végfok IC-t pótolni szándékozóknak. Bővebben: Link
Az építési gyakorlat azt mutatta, összetett készülékekben búgás lép fel, ami a közös tápegységes sztereó erősítőknél óhatatlanul kialakuló földhurokra vezethető vissza. Ennek feloldására a jelföld (SGND) és a teljesítményföld (PGND) szétválasztása volt a kézenfekvő megoldás. A mellékelt huzalozási rajzon látható a bejövő jel testpontja nem áll közvetlen kapcsolatban a tápegységgel.
A panel némítható a MUTE kimenet testre kapcsolásával. Két, vagy többcsatornás erősítő esetén az R6, C4-et elég egy panelen beültetni, a (kisbetűs!) mute csatlakozó segítségével tovább fűzhető. Ez a kialakítás biztosítja a némítás szinkronizálását a csatornák között. A csatornák számának arányában az R6-ot csökkenteni a C4-et növelni kell, tehát sztereó erősítőnél 100k és 22µF ültetendő be.
A fentiek igazak a készenléti állapotra is. Ide nem tettem kondenzátort mert nem használjuk ezt a funkciót. Az R5 ellenállás értékét itt is csatornaarányosan kell csökkenteni. A remélhetőleg nem is olyan távoli jövőben bemutatásra kerülő Arduino-val vezérelt TDA7294-en alapuló erősítőmben már komolyabb szerephez fog jutni, majdani követőim így lépéselőnyben lesznek.
Műszaki ember rajzból ért, nem is szaporítom a szót, inkább csatolok pár mellékletet.
A hozzászólás módosítva: Feb 19, 2015
Következő: »»   515 / 607
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem