Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   1285 / 1672
(#) trickentrack válasza cupika97 hozzászólására (») Márc 8, 2015 /
 
Semmit nem tudok róla fél éve vettem kb. eBay en pár száz forintért, de nagyon jól szólnak tőle a hangfalaim csak a műanyag háza akar szétesni mindig!
(#) cupika97 válasza trickentrack hozzászólására (») Márc 8, 2015 /
 
Ha fülhallgatót teszel rá, nem hallani ciripelést? Mert nekem az a gondom. Néha már megúnom hallgatni.
(#) trickentrack válasza cupika97 hozzászólására (») Márc 8, 2015 /
 
Csak akkor amikor hangerőt állítok vagy mozgatom a jacket. De ha van még valami kérdésed azt sztem ne itt folytassuk!
A hozzászólás módosítva: Márc 8, 2015
(#) don_peter válasza Kovabe hozzászólására (») Márc 8, 2015 /
 
Mit fogsz vele szabályozni?
És kérnénk majd egy kész képet is a nyákról
(#) Kovabe válasza don_peter hozzászólására (») Márc 8, 2015 /
 
Etetőhajó motor szabályzó, RC távezérelt.
(#) gajdossmd hozzászólása Márc 9, 2015 / 6
 
Sziasztok!

A hétvégén összedobtam egy Uni-Vibe Chorus/Vibrato effek pedált.
(#) kameleon2 válasza gajdossmd hozzászólására (») Márc 9, 2015 / 1
 
Micsoda egy alkatrésztemető!
(#) neocska válasza Kovabe hozzászólására (») Márc 9, 2015 /
 
Szép nyák!
Rajz, nyákrajz, program publikus?
(#) nyekk válasza gajdossmd hozzászólására (») Márc 9, 2015 /
 
Szia
Szép munka,a feliratok ha jól látom öntapadós fóliára vannak nyomtatva,ez házi kivitelezés?
A hozzászólás módosítva: Márc 9, 2015
(#) mucsa válasza killbill hozzászólására (») Márc 9, 2015 /
 
Szia. Köszi a tippet
Gondoltam rá(hogy az egybefüggő terület legyen gnd), először nem tudtam hogyan kell, ezért kihagytam, mostanra rájöttem(gondolom húzok egy vonalat a földre(layout 6-ban). A kérdésem az hogy nem kavarna be, ha például a gnd mindennel érintkezne , akár a fémházzal is?
Csak egy AVR és 8 gomb meg 8 poti van rajta.
(#) don_peter válasza Kovabe hozzászólására (») Márc 9, 2015 /
 
Király.. bojli hajó
(#) gajdossmd válasza nyekk hozzászólására (») Márc 9, 2015 /
 
Szia!

Köszönöm! Igen öntapadós fóliára vannak nyomtatva, teljesen házi kivitel!
(#) Kovabe válasza neocska hozzászólására (») Márc 9, 2015 /
 
Holnap fel tudom tenni a nyákrajzot illetve a programot de a rajz csak az eredeti van mert 100x át kellet volna rajzolnom mire ez lett belölle.
(#) Abukodonozo válasza gajdossmd hozzászólására (») Márc 9, 2015 / 1
 
Szia! Ez valami elképesztő, a hangját remélem nem akarod titokban tartani!
(#) proli007 válasza gajdossmd hozzászólására (») Márc 9, 2015 / 1
 
Hello! Nagyon jó! A "disznó izzó, házi őrizetben" című alkotás..
(#) (Felhasználó 46585) válasza gajdossmd hozzászólására (») Márc 9, 2015 / 1
 
Jól néz ki. Ha a 3. képen a röfi rózsaszínű lenne, akkor aláírhatnád, hogy: Pink Floyd.
(#) Gránátalma válasza gajdossmd hozzászólására (») Márc 9, 2015 / 1
 
Szép, tetszik. Gratulálok hozzá! Már máskor máshol is láttam munkáidat, hallani még nem volt szerencsém őket. Majd ezután
(#) gajdossmd válasza Abukodonozo hozzászólására (») Márc 10, 2015 /
 
Sajnos nem tudok hangmintát készíteni, mert nem magamnak készítettem, de a gazdája maximálisan elégedett vele aki profi! (S-modell, Tér-idő stb..)
(#) gajdossmd válasza Gránátalma hozzászólására (») Márc 10, 2015 /
 
Akit érdekel szívesen látok! Nállam kipróbálható készítek még belőle, mert engem is iszonyatosan megfogott a hangzása! Készítettem már pár chorus pedált, de ez valami csodás!
(#) ludus hozzászólása Márc 12, 2015 / 8
 
Végre elkészült a design Nixie-s órám, már csak a hátára kell perforált lemezből hajlítanom valami takarás félét hogy a nappink dísze lehessen...
(#) Mircsof hozzászólása Márc 12, 2015 / 9
 
Sziasztok!
Folytatom én is mivel mással, mint egy órával...
A forgórész 2 oldalas nyákjára nagyon büszke vagyok, ez az elő 2 oldalas nyákom, amit vasalással készítettem, ráadásul az IC környékén levő vezetősávok se könnyítették meg a dolgom. Ennek ellenére meglepő módon elsőre sikerült. A kapcsolást, és a hozzá tartozó szoftvert patexati és Hp41C fórumtársak alakították olyanná amilyen!
A program rengeteg funkciót tartalmaz, amelyek kis részéről készítettem egy videót. Bővebben: Link Előre is elnézést a rossz minőségért! Ami kimaradt a videóból az ébresztés, relé kimenet, DCF77 szinkron, hőmérséklet mérés, légnyomás, páratartalom mérés stb...
És végül pár építés közbeni kép.
A hozzászólás módosítva: Márc 12, 2015
(#) Bakman válasza ludus hozzászólására (») Márc 12, 2015 /
 
Igazi férfi nem lájkol, de ez megéremel párat.
(#) zenetom válasza Mircsof hozzászólására (») Márc 12, 2015 /
 
Szia,
Gratula, szerintem nagyon jó lett a NyÁK! Illetve az egész nagyon jó lett. Bár mintha néhol picit több lenne az ón, de annyi baj legyen.
(#) papus51 válasza Bakman hozzászólására (») Márc 12, 2015 /
 
Akkor ne fogd vissza magad, nyomj is egy ilyet:
(#) IOsys válasza Mircsof hozzászólására (») Márc 13, 2015 /
 
Nem ide tartozik, de nem megy ki a fejemből a gondolat: hogy sikerült ilyen szépen beónozni a vezetősávokat?
(#) Latya válasza IOsys hozzászólására (») Márc 13, 2015 /
 
Ha tippelnem kéne, szerintem pákával vfelvitte és hőlégfúvóval lett elterítve beültetés előtt.
A hozzászólás módosítva: Márc 13, 2015
(#) Mircsof válasza IOsys hozzászólására (») Márc 14, 2015 /
 
Szia!
Maratás/ nitro hígító/ kézzel felvitt 1000 éves Bővebben: Link (ami megvédi a nyákot az oxidációtól is ha nem azonnal kerülne sor az ónozásra)- ezután páka és gyerünk kb. 5-10 perc egy ilyen panel. Igen még annyi, hogy beültetés előtt közvetlen letakarítom a gyantától a panelt konyhai tisztítószerrel. Ha felmelegítem úgy is "kicsapódik" kis gyanta és egyénként is tiszta a felület így szépen terül. Én próbáltam a TN160 kémiai ónozót, de sajnos nálam nem vált be De az már egy másik téma.
A hozzászólás módosítva: Márc 14, 2015
(#) Laslie hozzászólása Márc 15, 2015 / 8
 
Sziasztok!
Hosszú vajúdást követően (már nem is tudom mióta készült) elkészült az alkatrész teszterem.
A nyák nem a legjobban sikerült. Ráadásul menet közben derült ki néhány hiba is, amiket javítottam, de ezek miatt nem készítettem másik panelt.
Még hátra van egy kiegészítő panel a kvarc méréshez. A frekvenciamérésen is javítanom kell még.
Egy használaton kívüli Nokia akkumulátor táplálja. Van rajta 5V kimenet a kvarc panel táplálásához.
A hozzászólás módosítva: Márc 15, 2015
(#) Buvarruha válasza Laslie hozzászólására (») Márc 16, 2015 /
 
Korrekt munka.

Ha az SMD teszteren lenne egy műanyag (akár besüllyesztve) és az alkatrészek pontosan bele lennének faragva, akkor kényelmes lenne használni, nem csúszkálnának el.
(#) nyekk hozzászólása Márc 16, 2015 / 3
 
Sziasztok.
Befejeztem a pulse counter névre hallgató számlálót ,tekercselő géphez. Működik rendesen,a háza egy kicsontozott PC táp,kicsit átalakítottam .
A hozzászólás módosítva: Márc 16, 2015
Következő: »»   1285 / 1672
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem