Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TV hiba, mi a megoldás?
Lapozás: OK   1046 / 1268
(#) forma3 válasza kadarist hozzászólására (») Márc 26, 2015 /
 
Ja, igen, azt el is felejtettem írni, hogy abban az 1-2 másodpercben amíg nem jön meg a nagyfesz, olyan hangja van mint amilyen szokott lenni, majd ahogy megjön a nahyfesz "elcsendesedik" Az a hang nem tudom hogy az eltérítésé-e, de jól emlékszek hogy olyan hangjának kéne lenni.
Most nem vagyok a Tv közelében, ha feltekeren a screent, és megjön a fehér csík, hogyan tovább?
Köszi!
(#) kadarist válasza forma3 hozzászólására (») Márc 26, 2015 /
 
Majd ha feltekerted akkor folytatjuk.
(#) forma3 válasza kadarist hozzászólására (») Márc 26, 2015 /
 
Oké, csak az a baj, hogy holnap amikor a TV-hez hozzáférek, nem biztos hogy internetközelben leszek, vagy hogy Te is fent leszel.
(#) zavar11 hozzászólása Márc 27, 2015 /
 
Sziasztok !!! Ahogy ígértem! Teszek föl képet a hiba jelenségről a Minerva kis tv ről bekapcsoláskor gyönyörű kép hang körülbelül 1 óra esetleg másfél óra múlva el megy a kép vagyis ez a hiba jelenség .Már minden táp kondenzátort kicseréltem csak egyedül a 160voltosat nem. Ki mire gondol mi lehet a bibi!!!! üdv.
(#) zavar11 hozzászólása Márc 27, 2015 /
 
Sziasztok amúgy iyen képe van a kis Minerva tv nek!!!
(#) forma3 válasza kadarist hozzászólására (») Márc 27, 2015 /
 
Feltekertem, és megjelent a vízszibtes fehér csík.
(#) kadarist válasza forma3 hozzászólására (») Márc 27, 2015 /
 
A függőleges eltérítés IC-jének tápfeszültségét ellenőrizd a rajz alapján.
(#) forma3 válasza kadarist hozzászólására (») Márc 27, 2015 /
 
Szia!
Sajnos elkövettem egy nagy butaságot, elindítottam úgy hogy a panelről le voltak húzva az eltérítők vezetékei. Így szépen ki is nyírta a sorvégtranyót, és max jövő hétvégére tudok szerezni bele
Toshiba C5411 volt benne. Nem tudom ilyet lehet-e kapni, esetleg mit rakja bele ami legalább ilyen jó minden paraméterében mint ez? (sajnos szokása volt régebben néha kilőni indításkor a tranyót, viszont ez most bevált, csak én marha elszúrtam..
Köszi!
(#) kadarist válasza forma3 hozzászólására (») Márc 28, 2015 /
 
(#) forma3 válasza kadarist hozzászólására (») Márc 28, 2015 /
 
Köszi. Amúgy ha nincs terheles az elteritesen miért kell meghalnia a sorvégtranyónak?
(#) kadarist válasza forma3 hozzászólására (») Márc 28, 2015 /
 
Azért "kell", mert ha nem folyik elég áram a az eltérítőtekercsen, akkor nagyon felszalad a kollektor-emitter feszültség. Egyébként nem törvényszerű, hogy zárlatos lesz a sortranzisztor egy ilyen helyzetben. Amíg nem szerzel be másikat, szétnézhetsz e függőleges IC tápellátása körül.
(#) merla hozzászólása Márc 28, 2015 /
 
Üdvözletem mindenkinek! HDMI probléma egy LG 42LD750 -es LCD TV-n:

- mindhárom HDMI korrekten működött (Android TV, XBOX, néha laptop) mindezideig
- el-el kezdtek tünedezni, pl. át kellett váltani máshová, majd vissza, hogy érzékelje a jelet, de volt, hogy csak a hangot nem "vette", váltás után igen
- végül teljesen elromlott, a HDMI bemetekre kapcsolva "no signal"-t ír.

Néhány nappal ezelőtt leraktam a TV-t a földre (szőnyeg, kijelzővel lefelé fordítva), kihúztam persze előtte minden kábelt, és nagyon közel voltam hozzá, hogy levegyem az előlapot, de végül nem kezdtem bele, visszaraktam a szekrényre, és láss csodát, néhány napig ismét működtek a HDMI bemenetek... ma ismét nem.

A fentiek alapján fatális (pl. proci elromlott, stb.) hiba elvileg nem lehet; elképzelhető, hogy a hátlap levétele után a csatlakozók "babrálása", kontak spray használata megoldást hozhat? Egy kondi kciserélésétől sem ijedek meg, ennél nagyobb hibánál viszont már nem hinném, hogy megérné a javítás / javíttatás.

Esetleg van-e valakinek ötlete, hogy mit lenne érdemes megnézni?

(a TV-hez nincs újabb firmware, és próbáltam menüből a factory reset-et is már; a HDMI források, kábelek biztosan jók.)

Köszönettel előre is,
-meri-
(#) batukan hozzászólása Márc 28, 2015 /
 
Sziasztok!
Az Orion tévémmel van gond (T2835stx PT90). A készenléti led világit de nem hajlandó semmit ezek után csinálni hiába indítom. A feszültségeket ha mérem akkor érzékeli h indítom, mert a 8volt megjelenik ami nem is teljesen 8 volt csak 7,20 valahány ami STV 2246 ic-ek kellene. Egyébként készenlétbe itt csak 1,25 volt van. Kivettem a sortranzisztort és a helyére bekötve szépen világít az égő!Nem tudom miért nem indul minden feszültség elvileg megvan kivéve a 200 volt ami a képcsőpanelra menne. Ha egy kis ötlettel segítenétek merre induljak tovább megköszönném.
Üdv Karesz
(#) kadarist válasza batukan hozzászólására (») Márc 28, 2015 /
 
Szia!
Na és sortranzisztorral is szépen világít?
(#) Remci válasza kadarist hozzászólására (») Márc 28, 2015 /
 
Szia!
Kicseréltem az IC-t ( TDA6107 ), de a helyzet nem változott. Fehér alapon vízszintes fehér csíkok láthatók. Mi a következő lépés?
(#) batukan válasza kadarist hozzászólására (») Márc 28, 2015 /
 
Hu nem értelek most. A sortranzisztort vissza tettem. Amikor a helyén van akkor is bekötve hagyjam az égőt? Most ,hogy vissza tettem az értékek valamelyest csökkentek. Pl amikor nem volt csak égő a tranyó helyén akkor felment az érték7,8 v-ra. Az égő szépen világított,ha bekapcsoltam , ha ki tartotta a 145 v-ot. Kivéve a 8 voltot mert ott csökkent az érték ha bevan forrasztva a sortranzisztor! Amikor vissza tettem a tranyót lejeb ment az érték 7,2-re. Elvileg érzékeli , hogy bekapcsolom mert a LM kimeneti értéke 1,25-öl felmegy 7,2-re ami a STV ic-re megy.
Köszi a segítséged.
(#) kadarist válasza Remci hozzászólására (») Márc 28, 2015 /
 
Gondolom az IC megkapja a 200V-ot és a screen poti sincs nagyon elállítva.
(#) kadarist válasza batukan hozzászólására (») Márc 28, 2015 /
 
A sortápfeszültségre kösd rá az izzót és így indíts. Kíváncsi vagyok, hogy a tápegység hogyan reagál ilyenkor, mert ha egy kis időre indulna a sorvégfok, akkor erre az izzós extra sortáp-terhelésre táptiltással kell hogy válaszoljon a rendszer.
(#) batukan válasza kadarist hozzászólására (») Márc 28, 2015 /
 
Oké megnézem mindjárt.
(#) batukan válasza kadarist hozzászólására (») Márc 28, 2015 /
 
Rákötöttem de semmi változás.Vagyis világit az izzó,érzékeli a bekapcsolást megjön a 7,7 v a Lm lábánál, de nem tiltja le a tápot.Ilyenkor mi a teendő?
(#) Remci válasza kadarist hozzászólására (») Márc 28, 2015 /
 
Működik! Én balga, nem tudom múltkor mit mértem, de az Ic 6-os lábára menő 47 ohm-os ellenállás szakadt volt. Kicseréltem és működik. Akkor lehet hogy IC-t sem kellett volna cserélni, de most már benne hagyom az újat. Amúgy annak hány wattosnak kellene lennie, mert a rajz nem jelöli, de csak 1/4 W -os volt itthon. Elég lehet?
(#) kadarist válasza batukan hozzászólására (») Márc 28, 2015 /
 
A lap aljáról kezdd el olvasni: Bővebben: Link.
(#) batukan válasza kadarist hozzászólására (») Márc 28, 2015 /
 
Segíts légy szíves mert nem igazán tudom, h mit akartál a linkkel mondani nekem? Végig olvastam de nem tudom kihámozni, hogy mi vonatkozna az én tévémre.
(#) Remci válasza Remci hozzászólására (») Márc 28, 2015 /
 
Már úgy értem hogy az ellenállásnak mekkora teljesítményűnek kell lennie? Lehet hogy félre érhetően írtam. Ja, és nagyon köszönöm a segítséget.
(#) kadarist válasza Remci hozzászólására (») Márc 28, 2015 /
 
Hasonló méretűt válassz!
(#) kadarist válasza batukan hozzászólására (») Márc 28, 2015 /
 
A nem indulás okait boncolgatják ott. Olvasd el a "PT90 hibák.txt" és
"PT 90 (TÁP+SOR) hibák.txt" mellékleteket.
(#) zavar11 hozzászólása Márc 28, 2015 /
 
Sziasztok nem ír senki ?????
(#) kadarist válasza zavar11 hozzászólására (») Márc 28, 2015 /
 
Szia!
A sortápfeszültség hogy alakul? Forrasztások rendben vannak? Ha csíkos a kép, akkor lehet sípolást hallani a sortrafótól?
(#) batukan válasza kadarist hozzászólására (») Márc 28, 2015 /
 
Na neki ülök és átnyálazom amiket írtak, végig méricskélem köszi a segítséget jelentkezem ha semmire nem haladtam!
(#) Remci válasza kadarist hozzászólására (») Márc 28, 2015 /
 
Rendben, és még egyszer köszönöm.
Következő: »»   1046 / 1268
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem