Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » NYÁK-lap készítés kérdések
A témában nincs helye a nem szakmai indíttatású vitáknak, ezért a szabályszegést elkövetők azonnali figyelmeztetés nélküli kitiltásban, vagy némításban részesülnek. Ugyan így járunk el azokkal szemben, akik "blog"-nak nézik a fórumot. Ezt mindenki tartsa szem előtt!
Lapozás: OK   1106 / 1385
(#) don_peter válasza CRU3L hozzászólására (») Ápr 11, 2015 /
 
Ez vasalásnál visszatérő probléma lesz, nálam is megfigyelhető ilyen, talán a vasalás ideje és hőfokával lehet gubanc... (nálam is)
(#) NickE hozzászólása Ápr 11, 2015 /
 
A kínai "UV curable solder paint"-en és a dynamask-on kívül van más soldermask lehetőség? A dynát még nem próbáltam. A kínait ma kipróbáltam, nehéz szép vékony egyenletes réteget felvinni a nyákra.
(#) CRU3L válasza don_peter hozzászólására (») Ápr 11, 2015 /
 
És ha vasalás előtt nem csiszolnám, csak zsírtalanítanám?
(#) ktamas66 válasza CRU3L hozzászólására (») Ápr 11, 2015 /
 
Szoktam hagyni körben egy kb. 5mm-es keretet.
(#) kaqkk válasza CRU3L hozzászólására (») Ápr 11, 2015 / 1
 
Nem csiszolni zsírtalanítani kell , hanem előmaratni ! Egy pár másodpercre belemeríteni a "leendő" maratószerbe, majd vizzel leöblíteni szárazra törölni. Megmarja és megnöveli a felületet mikropórusokat hoz létre ezért sokkal jobban megtud tapadni rajta toner.
A hozzászólás módosítva: Ápr 11, 2015
(#) CRU3L válasza kaqkk hozzászólására (») Ápr 11, 2015 /
 
Max pár másodpercig?
(#) don_peter válasza kaqkk hozzászólására (») Ápr 11, 2015 /
 
Ez érdemel egy értékelést. Jó tipp
(#) eyess válasza CRU3L hozzászólására (») Ápr 11, 2015 /
 
Mint írtam ez a panel már nem fog jó eredményt adni.Sőt azt sem fogod tudni , hogy mihez mikor hasonlítsd a teszteket mivel már lehet az is , hogy a panel miatt pont nem sikerül , és a művelet esetleg már jó lenne.
Annyira deformálódott már ez a nyák , hogy sosem lesz jó , és ez még párosul egy két csiszolt mélyedéssel , hát még örülhetsz , hogy ilyen lett egyáltalán.
(#) rockersrac válasza kaqkk hozzászólására (») Ápr 11, 2015 /
 
Csak itt akkor lehet gáz, ha olyan jól sikerül a maratót bekeverni peroxid-sósav esetén, hogy a tenyérnyi nyákot berakástól a kivételig 8mp alatt lemarta. Ezt hívom én gyorsmaratónak.
(#) kaqkk válasza rockersrac hozzászólására (») Ápr 11, 2015 /
 
Ha megtartasz egy kevés használt lötyit a gyorsmaratódból a tökéletes erre a célra és nem kell félni hogy tönkremarja a szűz nyákot
(#) kaqkk válasza CRU3L hozzászólására (») Ápr 11, 2015 /
 
Az idő igazán nem számít a réz felületét figyeld (ha elszíneződött mindenhol akkor jó)
(#) niedziela válasza kaqkk hozzászólására (») Ápr 11, 2015 /
 
Idézet:
„Nem csiszolni zsírtalanítani kell , hanem előmaratni !”

Csiszolni zsírtalanítani kell, aztán előmarni

Ahol zsiros, koszos ott ugyanis nem marja meg.
Marató akkor jó ha gyenge, akkor szépen egyenletesen és kontrollálhatóan marja.
(#) kaqkk válasza niedziela hozzászólására (») Ápr 11, 2015 /
 
Csak összekarmolod a rezet.... Soha nem csiszolom!
(#) gernerakos válasza kaqkk hozzászólására (») Ápr 11, 2015 /
 
Én száraz mosogatószivaccsal (a puhábbik felével) szoktam vakargatni a panelt, picit ez is karcolja, de nem mély árkokat vág bele.
(#) eyess válasza CRU3L hozzászólására (») Ápr 11, 2015 /
 
Feltettem neked egy talán még használható nyák darab egyik végének a nálam már elfogadható tisztaságát.Ha összehasonlítod a saját tesztnyákoddal , akkor szempillantást észre fogod venni mi a különbség , és hogy miért is nem sikerült megfelelően az a vasalás.

1.jpg
    
(#) CRU3L hozzászólása Ápr 11, 2015 /
 
Köszönöm, látom a különbséget.
Viszont lehet kijavítom alkoholos filccel és maratom kíváncsiságból.
Holnap tiszta (nyák) lappal indulok.
Az előmaratashoz sosav van és hidrogén -peroxid itthon.
Ha ez megvan, utána vasalok újra.

A henger nagyon jó ötlet volt, köszönöm.
U.i.: Akkor a vasaló lyukacsos talpa nem gond?
Köszi:
CRU3L
A hozzászólás módosítva: Ápr 11, 2015
(#) don_peter válasza CRU3L hozzászólására (») Ápr 11, 2015 /
 
Biztos, hogy nem, ez még nekem legalább is nem okozott gondot..
(#) eyess válasza CRU3L hozzászólására (») Ápr 12, 2015 /
 
Attól függ , ha nagyon sok rajta a lyuk , akkor az nem olyan jó .Ugyanis ott nincs , vagy nem olyan a hó mintha teli talpú vasaló lenne.
(#) KBal76 válasza eyess hozzászólására (») Ápr 12, 2015 /
 
Ha jól legörgôzi, akkor a deformálódások-mélyedések miben számítanak?
(#) eyess válasza KBal76 hozzászólására (») Ápr 12, 2015 /
 
Abban , hogy képzeld el milyen kis görgő kellene ahoz , vagy henger , hogy a nyáklap ilyen barázdáiba bele tudjon passzolni.Mivel a henger felülete a nyáklap felszínén úgy hengerel , hogy a kiemelkedő felületet fogja át , így a mélyedésekbe nem igazán tud a toner por megtapadni.Ezek után van a felvállás , alámarás, hiányosságok , és még lehetne sorolni.Viszont ha a nyák jól van előkészítva a vasaláshoz, vagy lamináláshoz , akkor azt el sem lehet rontani se vasaláskor, se maratáskor.
(#) NickE hozzászólása Ápr 12, 2015 /
 
A lötstop fóliához milyen előhívó folyadék kell? Ugyanaz, mint a dry fóliához?
(#) kaqkk válasza NickE hozzászólására (») Ápr 12, 2015 /
 
10g/l töménységű nátrium karbonát oldat
(#) niedziela válasza KBal76 hozzászólására (») Ápr 12, 2015 /
 
Ezek nem vízelvezető árkok hogy bele hajlik a papír, meg nem a Dunántúli dombság amire ráhajlik
Ezek sokkal kisebb, nevezzük "mikro" sérüléseknek amibe nem lehet belehengerelni.
Ezeket a sérüléseket kell a lehető legjobban eltüntetni.
Persze ha valaki 100-as csiszolópapírral dörgöli, vagy drótkefével az több kárt okoz mintha nem csinálna semmit. Mindig ésszel, gondolkodva !
A hozzászólás módosítva: Ápr 12, 2015

kep.jpg
    
(#) niedziela válasza niedziela hozzászólására (») Ápr 12, 2015 /
 
Nagy nehezen sikerült lefényképezni, ehhez nem lehetnek gödrök és karmolások a felületen
(#) CRU3L hozzászólása Ápr 12, 2015 /
 
Köszi!
Annyit kérdeznék, hogy lemosás után egyből kell maratni?
(#) eyess válasza CRU3L hozzászólására (») Ápr 12, 2015 /
 
Milyen lemosás után ?
(#) CRU3L válasza eyess hozzászólására (») Ápr 12, 2015 /
 
Papír leáztatás után.
(#) eyess válasza CRU3L hozzászólására (») Ápr 12, 2015 /
 
Ha tökéletesnek látod , akkor igen.De ha bármilyen eltérés van az eredeti rajz , és a vasalt , vagy laminált rajz közt , és viszonylag sok a hiba akkor kár lenne a nyáklapért.
(#) niedziela válasza CRU3L hozzászólására (») Ápr 12, 2015 /
 
Nem feltétlen, de ha már amúgy is ott ülsz és ezzel foglalkozol, miért ne szánnál még rá 10 percet ?
(#) KBal76 válasza niedziela hozzászólására (») Ápr 12, 2015 /
 
Elmondanád mit látunk a képeken?
Következő: »»   1106 / 1385
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem