Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Mosógép vezérlők és általános problémáik
Lapozás: OK   350 / 580
(#) benji13 hozzászólása Ápr 8, 2015 /
 
Később leszek még!
(#) yulo5310 válasza benji13 hozzászólására (») Ápr 8, 2015 /
 
A 0,02 a zavarszűrő,kösd ki és úgy indíts!
(#) botesz válasza mzsolt04 hozzászólására (») Ápr 8, 2015 /
 
Volt már ilyen hibám estére megnézem neked az ellenállásokat.Emlékeim szerint az a tacho körben van.
(#) mzsolt04 válasza botesz hozzászólására (») Ápr 8, 2015 /
 
Szia!

Köszönöm előre is!
Én is azt a tippet kaptam, hogy ez a tachogenerátorral sorban lévő két ellenállás.
Szerinted a proci megúszhatta?
(#) benji13 válasza yulo5310 hozzászólására (») Ápr 8, 2015 /
 
Na ha a föld csatlakozást lekötném,akkorsemvolna szabad,hogy RÁZON a gép!!
(#) yulo5310 válasza benji13 hozzászólására (») Ápr 8, 2015 /
 
Az egész kondit vedd le,ahogy van. Az csak a TV-rádiók miatti szűrés végett van. Ha akkor is ráz máshol van a prücök. Lehet fűtőbetét lyukadás is,motorzárlat,vezeték is kidörzsölődhetett. Dugd be fordítva a dugót,úgy is ráz?
A hozzászólás módosítva: Ápr 8, 2015
(#) benji13 válasza yulo5310 hozzászólására (») Ápr 8, 2015 /
 
A motorja az jó!!Kb:féléve lett,benne cserélve!!A fûtôbetét is jó!!Valahol peddig,áthùz az áram,de nembìrok rájönni,hogy hol!!!
(#) benji13 válasza yulo5310 hozzászólására (») Ápr 8, 2015 /
 
Ha forditva is van bedugva,akkoris ugyanaz az eredmény!!
(#) yulo5310 válasza benji13 hozzászólására (») Ápr 8, 2015 /
 
Pedig a 230 valahogy rámegy a kasztnira. Az összes csatit átnézni,valahol áthúz,főleg a fűtést,motorokat,a főmotort testzárlatát leellenőrizni.
(#) benji13 válasza yulo5310 hozzászólására (») Ápr 8, 2015 /
 
Holnap átnézem ùjbol a gépet! És jövök vissza. Köszi eddigis!! Jó éjt,nektek.
(#) viking4 hozzászólása Ápr 9, 2015 /
 
Sziasztok. van egy Fagor 1FET211-es mosogép aminek a hiba jelensége a következő.A mosás elindulásátol kb 10 prcre elkezd ki-be kapcsolni a vizbeeresztő mágnesszelep és addig csinálja mig a szivattyú túltöltésre bekapcsol. Megnéztem rajta mindent a szintszabályzót a mágnesszelepet a fűtőszálat, fűtőszál visszajelzőt minden jó, a szűröket kitakaritottam valaki esetleg tudna segíteni hogy mi okozza a hibalyelenséget?
(#) Gafly válasza viking4 hozzászólására (») Ápr 9, 2015 /
 
Presszosztáthoz vezető cső eldugulása?
(#) viking4 válasza Gafly hozzászólására (») Ápr 9, 2015 /
 
Presszosztát az a szintszabályzó mert aszt megnéztem nincs dugulás belefúlyva kettöt kattan meg amikor tölti a vizet rendes szinten kikapcsolja a mágneskapcsolót.
(#) HFRICI hozzászólása Ápr 9, 2015 /
 
Üdv
AEG Ökolavamat 86720 mosógép C-3 hibát jelez a függőleges mosási folyamat jelzők közül a két felső a elö és főmosás jelző ledek villognak, Ahogy bármely programra fordítom a szivatyú rögtön elindul,
Az alsó tulfolyás jezőt , motort , mágnesszelepet ,fűtőbetétet megnéztem, légsűrítő nincs dugulva
Köszi előre is
(#) Keeperv85 hozzászólása Ápr 10, 2015 /
 
Kiszedtem ma a főmotort. Leszedtem az ékszíjat, meglöktem picit a dobot, a dobcsapágyak jók, nem ott szorul. Maradt a motor.

Sajnos teljesen szegecselt, amiket le kell fúrnom majd, ezután pedig hacsak nincs szerencsém nagyon, kellene csapáglehúzó. Két darab 6062- es van beszereleve ebbe a motorba is.

Az érintkező saruk korrodáltak, de a motor környéke száraz és tiszta volt, nem folyik a dobból víz rá.
(#) Keeperv85 válasza Keeperv85 hozzászólására (») Ápr 10, 2015 /
 
Hogy konkrét kérdés is legyen, mivel ezzel kapcsolatban merült fel kifogás: ha ez nem motorhiba, mivel őt mor megolajoztam ideiglenessen és tehermetesítve van a szíj nélkül, akkor gondolom maradt az elektronika… A mosást ugyanis nem kezdi meg, se nem kapcsol centrire, hiába állítom oda. Beszívja a vizet, felmelegíti, kinyomja a végén. Párszor megpörgeti a motort centri módban, de a mosási fordulatszámra egyszer sem állítja be, a mosási fázisokban csendes a gép, nem csinál semmit, csak a programkapcsoló kattog.

Gondolom most jöhet az elektronika kiszabadítása, vagy mêg ne?
(#) placi22 hozzászólása Ápr 11, 2015 /
 
Sziasztok!

Van egy Indesit wie107 mosógépem, ami ha áram alatt van, kb 20 másodperc múlva F-08 hibakódot jelez villogva és ezzel egy időben elindul a szivattyú. A bemenő víz meg van nyitva ilyenkor, de nem töltődik. Semmilyen gombra nem reagál, csak az újbóli áramtalanításkor hagyja abba. Van valakinek ötlete, hogy mi és mekkora lehet a gond?
(#) viking4 hozzászólása Ápr 12, 2015 / 1
 
Siasztok! A fentebb említett problémát sikerült orvosolni,szeretném megosztani másokkal is hátha valakinek ugyan ilyen gondja akad. A mágnesszelepet vezérlő triak ki lett cserélve és a két kondenzátor elkora, de az új beforrasztása elött vártam 2 orát. És láss csodát tökéletesen működik.
(#) microvillage hozzászólása Ápr 13, 2015 /
 
Sziasztok.
Indesit WIL 105 típusú mosógépem a mai nap a következő hibát produkálta: minden egyes centrizésnél, vagy ha az átlagosnál gyorsabban forgott a dob, az összes visszajelző led elkezdett egyszerre vibrálni. A mosóprogram végigment rajta rendesen. Talán mintha a centrizés indulásakor hallottam volna valami hangot a dob felől. Holnap lesz a napja, hogy szétszedem, de
Ha lenne valakinek ötlete, hogy merre induljak el a hibakeresésben, azt nagyon megköszönném.
(#) palko0125 válasza microvillage hozzászólására (») Ápr 13, 2015 / 1
 
Szia!
A tápegység puffer elkóit cseréld ki. Valószínű, hogy a tápegység összecsuklik nagyobb terhelésnél.
A hozzászólás módosítva: Ápr 14, 2015
(#) yulo5310 válasza microvillage hozzászólására (») Ápr 13, 2015 / 1
 
Meghalnak az elkók a tápjában!,sűrgős csere!
(#) microvillage válasza palko0125 hozzászólására (») Ápr 13, 2015 /
 
Köszi a tippet.
Tápegységnél gondolom a kondenzátorokra gondoltál. Holnap elválik.
A hozzászólás módosítva: Ápr 14, 2015
(#) microvillage hozzászólása Ápr 14, 2015 /
 
Egy zavarszűrő kondit találtam az elején. Lehet ez a probléma? Nincs égésnyom, kontakt probléma. Vagy nézzem meg a vezérlőpanelt?
(#) botesz válasza microvillage hozzászólására (») Ápr 14, 2015 /
 
Persze s vezérlőpanelon vannak a táp kondik.
(#) palko0125 válasza microvillage hozzászólására (») Ápr 14, 2015 /
 
Készíts egy képet a panelról, nézzük meg és megmondjuk pontosan mit cserélj. Feltéve, ha ez a gond.
(#) jimmy47 válasza botesz hozzászólására (») Ápr 15, 2015 /
 
Halli Botesz . Koszonom a segitséged, egy zokni benne volt a motor elotti gumicsoben. Eltávolitottam, a szivatyumotor jo. Ossze ragtam, uresen kipobáltam, reméltem jo lessz, de nem igy tortént. Ahogy elinditottam a masinát, a szivatyu rogton beindult, a dob jobbra-balra porgott párszor, és sipolva, jelezve az FP hibakodot. Tobbszor is megprobáltam. de ugyanaza jelenség. Mit lehet ilyenkor tenni, ellehet távolitani a kodot? Udv: jimmy47
(#) maszek0005 válasza jimmy47 hozzászólására (») Ápr 15, 2015 /
 
Én megnézném a szivattyút vezérlő triakot, nem- e zárlatos. Mert ha a szivattyú egyből beindul, ez is lehet egy hibaok. Üdvözlettel: Jani.
(#) Keeperv85 hozzászólása Ápr 18, 2015 /
 
Sziasztok!

Szétkaptam azóta a gépet végre. Sajnos a vezérlőpanelem egyik lába totál leégett, azzal majd keresnem kell valami megoldást, viszont előtte triac csere lenne, csak tudnám milyenre…

Á mostani: BTB15 600BCE. A baj, hogy nem találok adatlapot hozzá, de kapni sem lehet.
(#) Keeperv85 válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Ápr 18, 2015 /
 
Köszi!

Az bizonytalanít el, hogy ebből a sorozatból van egy pár és elvileg, ha jó infóim vannak, a lábkiosztás nem stimmel. Ezt meg nem tudom, mert mjndenhol zárlatos, így nem tudom behatárolni melyik láb a vezérlés. Pláne hogy a panelnek nincs meg a kapcsolási rajza sem.
(#) Gubó hozzászólása Ápr 18, 2015 /
 
Sziasztok !Ignis AWY 510/2 mosógépem túltölti magát vízzel. Légcsapda, légvezeték tiszta.
Elindul, engedi a vizet, elindul a dob forgás, bekapcsol a fútőszál. itt megállítva a gépet jó a vízszint.
Azonban , amint megy tovább, nem áll le a vízbetöltés egész addig, míg be nem kapcsol a lúgszívattyü. Kiiktattam az ajtözárat és így látható a folyamatos vízbeeresztés. Ha a szintszabályzóhz menő vezetékeket rövidre zárom , akkor is ugyanez a helyzet, bekpcsol a motor és a fútés, de a víz továbbra is töltődik. A beeresztőszelep kiszerellve ellenőrizve zár hendesen.
A gyanúm a programkapcsolóra terelődött.
Szerintetek esetleg még a fútés bele tud szölni, hogy nyitva maradjon a töltő szelep ? A gépet egy
másik gépből származó elektronikáből raktam össze, de a programkapcsolóról nem lett levéve a kábelköteg és látszólag minden a helyén van. ami még lehet, hogy a fűtés reléihez menő vezetékek össze lettek cserélve, vagy a termisztorok hibásak. Van itt 3 db termisztor, ezek mind zárva vannak
alaphelyzetben a fűtés előtt. Ez így kell legyen ? Még annyit, hogy a lűgszivattyú is kszívattyúzza a viet rendesen. Nem tudom már, hogy mi tévő legyek, ha van valami ötletetek nagyon őrúlnék neki.
Következő: »»   350 / 580
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem