Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   1701 / 2486
(#) V1rusH hozzászólása Máj 1, 2015 /
 
Sziasztok!

Böngészgetek az eBay-en, miközben egy ilyenre lelelek:
TDA8950 is a high efficiency class-D audio power amplifier.
Sok szó esett már a TDA-król, nem is ez érdekel, hanem az "elv". Ugyanis a doksijában 10% a HTD.

És a kérdés, lehet egy erősítő HQ, 10% THD? Hisz mindenhol a szuper minőségek százados torzításokal vannak fémjelezve. Kissé zavaros számomra ez!
(#) reloop válasza V1rusH hozzászólására (») Máj 1, 2015 /
 
Szia! Nézd meg az adatlapját! A 11-13. ábrákból megérted mire vonatkozik a 10%.
(#) tothbela válasza tomi1990120 hozzászólására (») Máj 1, 2015 / 2
 
Üdv! Ezzel a moddal a bemeneti bias nem kap a tápból zajt. A BD max árama negyed amper, disszipációja másfél vatt alatti lesz. 22K, 100 ohm, 470 µF (100-1000) Ez a három alkatrész kell plusszban. A BD mehet rá a bordára, de egy 2X2 cm-es alu lemez is elég neki. Jó építést!
(#) nagysasy válasza Szabi1 hozzászólására (») Máj 1, 2015 /
 
Potik cserélve de a helyzet ugyanaz. A bal oldal nem reagál a poti állításra. Növelve a hangerőt a bal oldal késik közép hangerőn már nincs sok eltérés teljes hangerőn kb egyforma.
(#) tomi1990120 válasza tothbela hozzászólására (») Máj 1, 2015 /
 
Koszi a rajzot akkor mar a Q2 emiterevel nem kell sorbakotni azt a 33R-es ellenalast?
(#) Robi85 hozzászólása Máj 1, 2015 /
 
Üdv.

Egy Yamaha R500 rádiós erősítővel dolgozom éppen. Hogyan tudom kideríteni, hogy a végfok IC (STK-2240) a rossz vagy annak a meghajtása (STK-3042II)? Állítólag szervizben javították, de mégsem szól. A hangszínszabályzóban lévő IC (NJM4560) kimenetén megvan a jel és szól is egy teszt erősítőre rákötve.
(#) Beringer 600 válasza djkoko hozzászólására (») Máj 1, 2015 /
 
Szia!
Nekem meg van minden ehhez a kapcsoláshoz!
(#) Beringer 600 válasza Beringer 600 hozzászólására (») Máj 1, 2015 / 1
 
Tessék,itt van minden!
A hozzászólás módosítva: Máj 1, 2015
(#) tothbela válasza tomi1990120 hozzászólására (») Máj 1, 2015 /
 
Azért tettem a védőellenállást a kollektor körbe, (egyébbként értéke BD tranyónál 10-220 ohm között bármekkora) mert így megmarad az eredeti nyílt hurkú erősítés. Ezzel tiszteletben tartjuk az eredeti tervet. Az emitterbe téve csökkentené a nyílt hurkú erősítést, így a negatív visszacsatolás nem lenne elég hatásos.
(#) tomi1990120 válasza tothbela hozzászólására (») Máj 1, 2015 /
 
100Res ellenallasom van de azt hiszem hogy 5w-os az jo lessz oda?
(#) djkoko válasza Beringer 600 hozzászólására (») Máj 1, 2015 /
 
Nagy köszönönet Mindenkinek a segítségért!!!
(#) tothbela válasza tomi1990120 hozzászólására (») Máj 1, 2015 /
 
Tökéletes. Csak miliwattok melegítíik, fél wattos is elég, de ha ekkora az se baj.
(#) blasz válasza djkoko hozzászólására (») Máj 1, 2015 /
 
Ha megépíted akkor van amin változtatni kell,vagy nyűgös lesz a használata.
(#) nagysasy válasza nagysasy hozzászólására (») Máj 2, 2015 /
 
Tud erre valaki megoldást még a poti cserén kívül?
(#) steelbird válasza nagysasy hozzászólására (») Máj 2, 2015 /
 
Még az sem biztos, hogy poti hibás. Cseréld meg egymással a két potit, úgy kiderül, hogy a poti hibás-e, vagy más. Egyáltalán, megy a bal oldali műszer? Jelez, csak nem jót?
(#) nagysasy válasza steelbird hozzászólására (») Máj 2, 2015 /
 
A potik cserélve a műszerek működnek csak a bal oldali nem reagál a poti állításra. Jelez csak nincs szinkronban a 2 műszer egymással.
A hozzászólás módosítva: Máj 2, 2015
(#) tothbela válasza nagysasy hozzászólására (») Máj 2, 2015 /
 
Üdv! Szoktam felújítani hasonló erősítőket. Ilyen korú készülékeknél gyakori az elkók kiszáradása. Általában a tápszűrő kondikra gondolunk először, de a minőségi erősítőkben erre azért ügyeltek. Viszont elhanyagolnak nem a jel útjában lévő, úgymond kiegészítő éramkörökben lévő alkatrészeket. Ilyen például a kivezérlésmérő, vagy legutóbbi munkám során a DC ofszet figyelő áramkör kondenzátorai. A deprez műszer mágnese, vagy lengőrendszere is lehet beteg. Ha a két deprezt sorosan bekötöd az egyik csatornára, letesztelheted, hogy együtt mozognak-e. Ha igen, akkor érdemes tovább kutakodni, ha nem, akkor sajna nincs gyógymód.
(#) steelbird válasza nagysasy hozzászólására (») Máj 2, 2015 /
 
Egyik műszert kösd ki és forraszd rá a másikra párhuzamosan. Ha (majdnem) egyformán jeleznek, akkor a műszerek jók.
Inkább az lesz a baj, hogy kiszáradtak az elkók. Cseréld ki az elkókat. Összesen 6 db van és mind 1µF -os.
Ennek a témának viszont a kivezérlés mérős topicban lenne inkább a helye.
A hozzászólás módosítva: Máj 2, 2015
(#) nagysasy hozzászólása Máj 2, 2015 /
 
Köszönöm kipróbálom mindegyiket. Diódáknak esetleg lehet valami köze ehhez?
(#) steelbird válasza nagysasy hozzászólására (») Máj 2, 2015 /
 
Lehet, de nem jellemző, hogy dióda tönkremegy egy ilyen áramkörben. Nincs akkora áram, sem feszültség, hogy tönkretegye.
A műszerre sem jellemző annyira, hogy elromlik. De együtt, párhuzamosítva ki kell próbálni a kettőt és rögtön kiderül.
A kondik hibájával viszont már találkoztam több ehhez hasonló áramkörben. Próbára tehetsz rájuk pluszban is egy 1µF -os elkót, végigpróbálhatod sorban, a benne lévőkre pluszban "ráakasztva".
A hozzászólás módosítva: Máj 2, 2015
(#) nagysasy válasza steelbird hozzászólására (») Máj 2, 2015 /
 
A kondikat néztem volna meg következő nekifutásra, viszont az egyik poti is szakadt volt ezért cseréltem mindkettőt.
(#) tomi1990120 válasza tothbela hozzászólására (») Máj 2, 2015 /
 
Na ma kiprobaltam a rajzod szerint es tenyleg semmi bugas nincsen szuperul mukodik koszi
(#) simongab hozzászólása Máj 3, 2015 /
 
Sziasztok. Megpróbáltam összedrótozni egy A osztáélyú 2SK1058 FET erősítőt. Sajnos meg sem mukkan. Úgy látom kicsit máshogy indul mint a tranzisztoros cuccok. Segítsetek Egyedül a kicsatoló fóliakondi más(1u) , és a 100n lett 68n valamint a 470u nem lov res... A fet D lábán is 24 volt van ami 12 kellene legyen. Tápfesz rendben, vezérlőjel eljut a G ig
AZ erősítő
(#) steelbird válasza simongab hozzászólására (») Máj 3, 2015 /
 
Szia!
Valamit elköthettél (esetleg a trimmert?), tegyél fel használható képeket a panelról. Mindkét oldaláról.
Milyen feszültség van a FET G lábán?
A hozzászólás módosítva: Máj 3, 2015
(#) steelbird válasza simongab hozzászólására (») Máj 3, 2015 /
 
Nem kötötted be rosszul a FET -et véletlenül?
Néztem pár gyártó adatlapját, nem a szokásos bekötése van:
1: G
2: S
3: D
Itt egy Hitachi adatlap.
A hozzászólás módosítva: Máj 3, 2015
(#) simongab válasza steelbird hozzászólására (») Máj 3, 2015 /
 
Az is lehet Átnézem mégegyszer...mennyire érzékeny egy ilyen FET? Gyorsan el tud halálozni különösebb füst nélkül?33V ból 24V van a Drain en 0 a Gate en

A próbapanelen nem röhögni
A hozzászólás módosítva: Máj 3, 2015
(#) steelbird válasza simongab hozzászólására (») Máj 3, 2015 /
 
Idézet:
„A próbapanelen nem röhögni ...”
Á, Isten ments!

Jól látom, hogy a FET 1 -es lábára (bal szélső) megy a tápfeszültség a 14 Ohm -on keresztül? Ha igen, akkor lehet, hogy volt egy FET -ed. Az 1 -es láb a G, az elvileg max. 12V -ot bír ki. Ha nem zárlatosodott be, akkor még lehet, hogy túlélte.
Az az ellenállás pedig kicsi lesz oda, a rajz is 40W -os ellenállást ír.

Felülről nézve, ahogy a képen van, balról jobbra a FET lábai: (1)G, (2)S, (3)D
A hozzászólás módosítva: Máj 3, 2015
(#) simongab hozzászólása Máj 3, 2015 /
 
Ajaj...akkor ez nem ipari cucc? Az van, hogy régebbi trafó, így sajna az egyenirányítás után 33V a feszültség, bár amúgy 32 lenne Ez sok? a G lábat 12 voltra kellene letenni? Zárlatosodást hogy ellenőrizzem? Rövidzárméréssel hibakeresés? Gondolom nem úgy kell vizsgálni mint egy tranyót...
A hozzászólás módosítva: Máj 3, 2015
(#) steelbird válasza simongab hozzászólására (») Máj 3, 2015 /
 
Esetleges zárlatot rövidzár méréssel ellenőrzünk (ellenállás mérés, legkisebb méréshatár).
A 12V katalógus szerint a maximum a G-S lábak között.
A lábakat meg összekeverted, rosszul van bekötve.
Sok lesz a 33V. Ez A osztályú erősítő, nagyon fog melegedni. Az a borda semmire nem elég.
A FET Drain lábát fél tápfeszültségre kell állítani a trimmerrel.

Az ellenálláson is, meg a FET -en is 16W fog fűteni.
Nézd meg a készítőjének az oldalán, mekkora borda van a tranzisztorokon, meg mekkora teljesítmény ellenállásokat használtak.
A hozzászólás módosítva: Máj 3, 2015
(#) simongab hozzászólása Máj 3, 2015 /
 
40W ot, viszont nem hűthetőt, de a trafó ott 18 V os. Ez még csak deszkapanel, ha melegszik cserélem az ellenállást. Asszem a trafót meg kell vennem Nagyon kedves vagy hogy segítessz... Majd 30 éve nem csináltam ilyesmit... Hja és diszlexsziás is VOK, nem csoda hogy elcseréltem
A hozzászólás módosítva: Máj 3, 2015
Következő: »»   1701 / 2486
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem