Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Rendelés külföldről (eBay - Paypal)
VÁM és ÁFA jellegű kérdéseket/hozzászólásokat, indoklás nélkül törlik a moderátorok!
Lapozás: OK   78 / 252
(#) Melphi válasza valaki2233 hozzászólására (») Máj 21, 2015 /
 
Szia!
Semmi bonyolult, Google fordító a barátod ( jobb klikk, oldal fordítása magyar nyelvre), ezek után már adja magát, én nulla angol tudás nélkül regeltem, és már 4 éve gond nélkül használom.
A PlayPal majd feldob egy olyan lehetőséget, hogy a bankkártyádat regisztrálod, vagy nyitsz egy számlaszámot amire mindig fel tudod tölteni a kellő összeget, így senki nem látja a kártyád adatait.Én személy szerint egyből a kártyám adatait adtam meg, eddig még nem volt belőle gond.
Regisztrálást az e Bay-val kezd, majd jöhet a PlayPal.
e Bay regisztráció
PlayPal regisztráció
PlayPal-nál kapásból az első választásból neked ez kell: PayPal for you (vagyis magán személy).
Bátran ajánlom nagyon jó dolog, itt legalább nem akarják még a gatyádat lehúzni rólad, habár kaphatsz gagyi, vagy hibás terméket, erre figyelni kell.
Hajrá!
(#) steelbird válasza valaki2233 hozzászólására (») Máj 21, 2015 /
 
Annyival kiegészíteném az előttem írtakat, hogy azután, hogy a kártyádat (a számát) beregisztrálod a PayPal fiókodhoz, egy minimális összeggel megterheli próbára a bankkártyádat a PayPal. Pár száz Ft -ról van szó. A tranzakció közleményében kapsz egy kódot, azt kell beírnod majd a PayPal oldalán.
Ezzel a próbaterheléssel ellenőrzi a PayPal, hogy érvényes -e a kártya, a kapott kóddal pedig azt nyugtázod feléjük, hogy tied a kártya. Az összeget később jóváírják, visszakapod.
Ebből következik, hogy kell lennie valamennyi összegnek a bankszámládon. Kb. 400Ft volt, mikor én regisztráltam, szerintem most is körülbelül annyi.
Ha ezzel megvagy, utána lehet vásárolni.
Az eBay -en is vásárláskor tulajdonképpen azonnal levonásra kerül a kártyádról a pénz, vagyis előre fizetsz.
Még annyi, hogy a PayPal fiókodhoz dombornyomott, vagy elektronikus fizetésre alkalmas bankkártyát tudsz csak beregisztrálni, valamint előfordulhat, hogy a bankodnál külön kell kérni, hogy aktiválják a bankszámládra az elektronikus fizetést. Nekem az OTP -nél külön kellett kérni, mert nem volt aktív azt OTP Direkt szolgáltatás.
A hozzászólás módosítva: Máj 21, 2015
(#) Johnycorp hozzászólása Máj 21, 2015 /
 
Én is hozzátennék egy kicsit.
- Nekem OTP-s számlaszámhoz kérhető virtuális kártyával is működik (erre a fő számládról azonnal tudsz pénzt rakni, akár hétvégén is)
- Ne add meg ugyanazt a jelszót számlaszámod e-bankjához, az eBayhoz és a PayPalhoz.
- vásárlás előtt tájékozódj az eBay-en. Milyen visszajelzései vannak az eladónak az elmúlt hónapról és régebbről. Másnál nem-e kapható szintén a termék
- licitálós terméknél nézd meg, nem-e van másnál (vagy annál az eladónál) fix áron is. Van hogy olcsóbb!
- ne feledd, egyes termékek nem "free shipping"e- vannak, szállítás hozzájön a termékárhoz.
- drágább termékek tekintetében olvass utána a neten a VÁM szabályoknak
- szállítás általában 3-5 hét (van, hogy csak 10-14 nap), garancia nehézkes lehet

Sok sikert a vásárlásokhoz és csak ügyesen!
(#) proba hozzászólása Máj 26, 2015 /
 
Ma kaptam egy levelet :
Hello my friend
orders less than 7usd will be shipped out via Singapore post without tracking number
So you can not track the order,hope you can understand
Please wait some days ,Usually takes 30-60 days,i am sure you will receive the parcel
Best regards
Eddig idegeskedtem, ha falsnak tűnő tracking numbert-t kaptam,(pl \/\/ws-shipping.com) lehet ezután a csaláson kívül másra is gondolok ( egyébként azok a csomagok megjöttek)
(#) nedudgi válasza proba hozzászólására (») Máj 26, 2015 /
 
Egy ellenőrizetlen félinformáció, amit olvastam valahol:
Többfajta küldeménnyel dolgoznak a kínai kereskedők,ezek között van olyan küldeményazonosító, ami csak az országon belül használatos, a nemzetközi rendszerbe nem kerül bele.
(#) steelbird hozzászólása Máj 26, 2015 /
 
Az eBay minden felhasználóját értesíti a napokban privát üzenetben, változik a felhasználói és az adatvédelmi szabályzatuk, valamint különválik az eBay a PayPal -tól:
A hozzászólás módosítva: Máj 26, 2015

eBay.txt
    
(#) csabeszq hozzászólása Máj 29, 2015 /
 
Kérdés:

Vettem valami ~12$-os cuccot, nem érkezett meg. 40 nap után - a határidő lejártával - Paypal dispute-ot nyitottam. A seller irt, hogy zárjam be a dispute-ot, inkább azonnal refund-ol, vagy újraküldi.

Valaki elmagyarázná, hogy miért jobb neki az azonnali refund a 2 hét várakozás helyett?
(#) Csupasz válasza csabeszq hozzászólására (») Máj 29, 2015 /
 
Miért kellene neki 2 hetet várakozni, ha letelt a szállítási határidő?
Ha nem Tracking number-ral jött, nem kell aláírnod. Így nem tudja bizonyítani, hogy átvetted.
Tehát a reklamációban Te vagy a nyerő. Nem jó neki a negatív minősítés. ( persze ha közbe megjön, illik ismét kifizetni)
(#) csabeszq válasza Csupasz hozzászólására (») Máj 29, 2015 /
 
Ebay alatt van 30 nap arra, hogy reklamáljak a szállítási határidő után. Paypalnál a fizetés után 45 nap van és rá 20 nap van dumcsizásra.

40 letelt, nem érkezett meg. Ha 25 nap múlva refundol, akkor az 65 nap, tehát feedback-et sem tudnék neki írni. Semmi mást nem kellene tenni, mint húzni az időt és nem kap negatívot, mert kicsúszol a 60 napból. Ezt már meglépték velem, de a pénz megjött.

Újabban sok a refund. Ez lesz a 3.-ik. Mindenesetre a sellert nem ismerem. Először próbálkoztam vele.
A hozzászólás módosítva: Máj 29, 2015
(#) proba válasza csabeszq hozzászólására (») Máj 29, 2015 /
 
Azért lehet a kínaiaknak is fontos, hogy elégedett legyél. Nálam ebbe valahogy nem tartozik bele a húzzuk amíg tudjuk kategória. Igazából ha gyorsan visszautal nyerhet egy pozitívot/semlegest. A pénzt így is úgyis vissza kell neki küldeni, így viszont lehet egy félig-meddig elégedett kuncsafttal több lesz neki ha nem húzza. ( a húzásnak akkor van értelme, ha biztos benne, hogy megkapod, mert ő tudja a késés okát).
(#) Kovidivi válasza csabeszq hozzászólására (») Máj 29, 2015 /
 
Nekem a DHT-11 szenzorral van bajom, egymás után ugyanattól az eladótól rendeltem szenzort (nem vettem észre, hogy ugyan az...), mind a kétszer nem jött meg a szenzor, a pénzt is 2x kaptam vissza. Most rendeltem 3 különböző eladótól 1-1-1 db-ot, talán valamelyik meg fog jönni Amit meg ezelőtt kaptam 2 szenzort, azok hibásak, mert a páratartalom 55 és 60 között mozog minden napszakban, minden hőmérsékleti viszonyok között, ha ki van teregetve, az sem zavarja (előtte másik szenzorral rendesen mozgott a páratartalom, az érzetnek megfelelően).
A 22$-os párásító sem jött meg, sebaj, már úgy is nyár van!
(#) batiziut hozzászólása Máj 31, 2015 /
 
Sziasztok, csináltam PayPal számlát, most ott vagyok hogy kéri a bankkártyaszámomat.
Biztonságos a PayPal? Kicsit félek megadi a bankkártyaszámomat
(#) Bakman válasza batiziut hozzászólására (») Máj 31, 2015 /
 
Ha félsz tőle, miért regisztráltál?
(#) Bakman válasza batiziut hozzászólására (») Máj 31, 2015 /
 
Add meg nyugodtan, biztonságos. Évek óta használom. Első lépésként valamennyit le fog vonni, ellenőrizve azt, hogy él-e a kártya, tehát ne lepődj meg.
(#) webinas válasza Bakman hozzászólására (») Máj 31, 2015 /
 
1$-t fognak levonni próba képp.
(#) proba válasza batiziut hozzászólására (») Jún 1, 2015 /
 
Egy időben a bankszámla szám is elég volt.( szerintem most is, csak a kártyás részt jobban preferálják) Erről utalva, egy PAYPALon belüli virtuális számlára, ezzel már lehet fizetni bárhol.
(#) csabeszq válasza Kovidivi hozzászólására (») Jún 1, 2015 /
 
Ezt jó, hogy leírtad. Próbálom megjegyezni, hogy kiknél érkezik meg a csomag.
(#) Csongi_ hozzászólása Jún 1, 2015 /
 
Sziasztok!
Milyen oldalak vannak ahol nyomon tudom kovetni a kuldemenyemet? En a trackitonline.ru-n szoktam kovetni, de most egy csomaggal nem mukodik. semmit nem talal, es ebay-en a szamra kattintva sem talal semmit.
(#) proba válasza Csongi_ hozzászólására (») Jún 2, 2015 /
 
Ha a szokásos nem működik, akkor a többin sem fog szerintem. Amúgy eléggé hihetetlen de a magyar postáé is működik legtöbb csomagszámra.
(#) Bakman hozzászólása Jún 2, 2015 /
 
Sziasztok!

Rotary Encoder, a sok kínálat közül az egyik. Van ilyennel valakinek tapasztalata? Igazábol a minősége érdekel és az, hogy valóban 600 impulzus/fordulatot tudja-e. Az a baj, ránézésre hasonló/teljesen egyező encoder-ek más-más felbontásúak a "leírások" szerint. Nem egy nagy összeg, csak már unom a sok ebay-es cuccot a kukába dobni...
(#) Johnycorp válasza Csongi_ hozzászólására (») Jún 2, 2015 /
 
Szia!

Próbáld meg az alábbi oldalakat:

17track.net

track-chinapost.com

Posta nyomkövetés

Yanwen csomagok követése

Swedish Post

A 17track oldalán sokféle csomag nyomonkövethető. Néha lassú az oldal betöltée.
Lehet, hogy a kódok bemásolása csak a CTRL+V módszerrel megy. Ha ismered a csomag szállítót (eBay a tracking code-ra kattintva, a felugró ablakban írja a "Carrier"-nél), akkor megadhatod, így nem kell keresgélnie az oldalnak. Van, hogy könnyebben ad eredményt.

A Posta oldala sokszor frissebb információkat mutat, mint más oldal.

Ne feledd: a kódok állapotának frissülése általában lemaradásban van a csomaghoz képest.
Egyes kódok nem működnek néha. Pl. Yanwen. De határozott javulás van náluk is!
(#) nedudgi válasza Johnycorp hozzászólására (») Jún 3, 2015 /
 
A Swedish post link a svájci postára hajaz.
A Kínából elküldött, svéd postával továbbított küldeményeket itt lehet megnézni.
(#) csabeszq válasza csabeszq hozzászólására (») Jún 4, 2015 /
 
Végülis megérkezett a csomag 48 napra a rendelés után.

Az eladó 15x15x8-as karton dobozba rakta bele, én pedig gyanítom, hogy emiatt késett.
Lehetséges, hogy egy párszor visszatért a postára, mert nem biztos, hogy otthon voltunk, amikor először kézbesíteni akarták. A postaládába nem fért volna bele, fecnit meg nem hagytak ott, hogy átvehetem.
(#) proba hozzászólása Jún 8, 2015 /
 
Úgy átszervezték az Ebay-t, hogy még valami szebb email címre sem sikerült szert tenni ?
*******@qq.com a(z) mail9.wdc04.mandrillapp.com domainen keresztül
(#) nedudgi válasza proba hozzászólására (») Jún 8, 2015 / 1
 
Kamu lesz az.
Esetleg valamelyik eladó próbálkozik közvetlenül küldeni valamit.
(#) aroxol válasza proba hozzászólására (») Jún 8, 2015 /
 
Soha ne válaszolj ilyenre, még meg se szabad nyitni!
(#) mukszi hozzászólása Jún 9, 2015 /
 
Sziasztok! Nem kaptam meg pár ebay-ről rendelt csomagot, szeretnék case-t nyitni, de nem tudok. A végére mindig ezt írja ki "We're sorry there's an issue with your purchase. Since you bought this item on US site, please go to US site try to resolve your problem." Ha rámegyek az US feliratra kezdődik elölről és megint ezt írja ki, amikor kiválasztom a terméket. Folyamatosan átirányít a brit ebayre. Tudna valaki segíteni? Megőrülök ettől.
(#) csabeszq válasza mukszi hozzászólására (») Jún 10, 2015 /
 
Nálam akkor játszotta ezt el, amikor nem telt le a határidő.

Mármint, hogy ha jövő karácsonyra ígérték a szállítást, akkor azt meg kell várni.
De az ebay supportnak küldhetsz üzenetet. Ha percenként zargatjuk az Ebay-t, talán rájönnek, hogy érdemes módosítani a programon.
(#) niedziela válasza mukszi hozzászólására (») Jún 10, 2015 / 1
 
Szia !

Azért irányit át mert szerintem ott vetted a terméket, tehát ott tudod a problémádat is kezelni.
Első lépés pedig mindig az, hogy az eladónak írsz, kérdezel, mondasz.
Általában ez elég szokott lenni a probléma megoldásához, mert vagy elküldik újra, vagy visszautalják a pénzt. De ez megfelelő kommunikáció nélkül nem megy.
(#) mukszi hozzászólása Jún 10, 2015 /
 
Az ígért szállítási időt megvártam. Írtam az eladónak, csak szerettem volna tudni, hogy kell case-t nyitni, ha mégis valami gond lenne később. (Azt törölhetem közben bármikor).
Nem ott vettem a terméket, ebay.com-ra regisztráltam és csak ott vásároltam.
Következő: »»   78 / 252
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem