Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Villanymotor
 
Témaindító: Ko-bak, idő: Aug 3, 2005
Témakörök:
Lapozás: OK   39 / 68
(#) webinas válasza VIM hozzászólására (») Feb 6, 2015 /
 
Szia!

Nincs eltörve.
Egyszerűen elengedett a ragasztás.
(#) jocka0012 hozzászólása Feb 12, 2015 /
 
Üdv!
Van egy makita nagyflexem , aminek leégett az állórész tekercse.Elvittem megtekercseltetni és az a problémám , hogy nem tudom , hogy melyik kivezetés hova kéne , hogy menjen a forgásirány miatt(4 kivezetés van).Van valami módszer , arra , hogy , hogy lehetne kimérni?Vagy mindegy , hogy a 4 kivezetés közül melyik kettő megy a szénkefére , meg a kapcsolóra?Ha esetleg rossz lenne a forgásirány akkor a két szénkefén levő vezetéket kell megcserélni?Köszönöm előre a segítséget!
(#) granpa válasza jocka0012 hozzászólására (») Feb 12, 2015 /
 
Soros motor, és úgy amint írtad.
(#) jocka0012 hozzászólása Feb 12, 2015 /
 
Köszönöm a választ!Még annyi lenne a kérdésem , hogyha véletlenül úgy kötöm be hogy fordítva forog akkor attól lesz baja?
(#) granpa válasza jocka0012 hozzászólására (») Feb 13, 2015 /
 
Ezek egy adott forgásirányra vannak tervezve, ellentétes irányban nem szeretnek menni (szikra, melegedés, nyekk). Néhány másodpercig persze nincs baj, mert látod, hogy nem jó az irány, és leállítod, átkötöd.
(#) ferci válasza jocka0012 hozzászólására (») Feb 13, 2015 /
 
A hűtése is csak a jó irányban hatásos.
(#) kadarist válasza jocka0012 hozzászólására (») Feb 13, 2015 /
 
Na meg le is tekeredhet a korong.
(#) jocka0012 hozzászólása Feb 13, 2015 /
 
Persze de csak a kiprobalas miatt kerdeztem.Rendben koszonom a valaszokat!
(#) rockersrac hozzászólása Feb 13, 2015 /
 
Sziasztok! Mivel motorról van szó, talán elfér. Adott egy Siemens 70' évek ben gyártott 11KW motor, ami hidraulikabszivattyút működtet egybfelújítás műanyag fröccsöntőgépet lát el hidraulikus nyomással. A motorvédelem az eredetileg úgy volt, hogy egy relé kapott egy kis trafón keresztül feszt a gép bekpcsolásakor. A motorban van egy ptc, ami a relé tekercsével van sorba kötve. Szeretnék valami elektronikus motorvédelmet. A relé alapból meghúzott állapotú, potival ki kisérleteztem hogy a ptc milyen értékén kapcsol ki/be: kb 2.5k ohm értéket elérve a tekercs elejt, és egészen 220 ohmig nem is húz meg újra. Erre szeretnék valami elektronikus védelmet, ami egy relét húz meg, ami a motor mágneskapcsolójának az áramkörét szakítja meg(ami öntartóra van megoldva), ha a ptc eléri a 2k ohm értéket, és csak mikor vissza hűl a ptc 200 ohmig, akkor enged el újra a relé, ezzel bekapcsolhatóvá téve a motort. Én elsőre komparátoros dologra gondoltam, de itt elakadtam.
(#) pintjano hozzászólása Feb 14, 2015 /
 
Frekvenciaváltóval (Omron SG3JV --220V-380/1.1 KW) szeretnék húsdarálót hajtani, ami
ráadásul nem kicsi (32-es). A motor amit kinéztem--megvan- 220/380V --0,12 KW 680 fordulatú.

A frekvenciaváltó most éppen hajt egy 30 cm átmérőjű filckorongot és ugyanazon a tengely másik végén lévő 20 cm átmérőjű köszörűkövet (11,8Hz-en) s elég ereje van. Igaz a motor nagyobb (650W és 1440 fordulatú)

Vajon fogja tudni hajtani? S mivel kisebb alapból a motor fordulata, nagyobb frekvencián kell hajtani (ez a fordulat ezzel a motorral kb. jó lenne a darálónak is).
KöszJ
(#) palcsika26 válasza rockersrac hozzászólására (») Feb 14, 2015 /
 
Szerintem a jelenlegi állapot pont úgy van, ahogy szeretnéd. Felesleges lenne tovább bonyolitani, csak a relét be kell kötni a mágneskapcsoló vezérlésbe.
(#) rockersrac válasza palcsika26 hozzászólására (») Feb 14, 2015 /
 
Az a haj, hogy a relé nem alkalmas visszajelzésre, és az azért kellene...
(#) rockersrac válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Feb 14, 2015 /
 
De a jelzőlámpát hogy működteted, ha csak egy záró érintkezője van a relének?
(#) rockersrac válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Feb 14, 2015 /
 
A baj csak az, hogy ,,követelmény" hogy 24v legyen, ne pedig 230V vagy 400v.
(#) kadarist válasza rockersrac hozzászólására (») Feb 14, 2015 /
 
Transzformátorral ez a követelmény is teljesíthető.
(#) rockersrac válasza kadarist hozzászólására (») Feb 14, 2015 /
 
Lehetőleg maradnék inkább az elektronikus megoldásnál...
(#) pintjano válasza pintjano hozzászólására (») Feb 15, 2015 /
 
Közben rájöttem, hogy az ötlet halott. Frekvenciaváltóval hajtott motor soha nem lesz olyan erős, hogy darálót meg tudjon hajtani. Marad a régi bevált módszer mechanikus áttétel.
bocs PJ
(#) Fidel hozzászólása Máj 31, 2015 /
 
Sziasztok!

A motor kommutátor rész, hogyan van összeszerelve, ha egy szegmens kifordult a helyéről, azt mivel lehet esetleg visszaragasztani?
(#) granpa válasza Fidel hozzászólására (») Máj 31, 2015 /
 
Nem javítható, csere. Régi kiköt, lehúz, új feltol, beforraszt (vagy présel).
(#) Fidel válasza granpa hozzászólására (») Máj 31, 2015 /
 
Az gáz, mert akkor megy a fűnyíró a kukába!
(#) szel.balazs hozzászólása Jún 8, 2015 /
 
Sziasztok, lenne nekem egy olyan kérdésem, hogy valaki tud-e valami féle leírást adni a
SELNI U2.40.01.P05-HU típusú motorról?

Sajnos a kereséseim mindeddig hiábavalók voltak, remélem tudtok segíteni!! Köszönöm előre is!
Üdv.!
(#) pucuka válasza szel.balazs hozzászólására (») Jún 9, 2015 / 1
 
Ebben a dokumentumban találhatsz (17 old) adatokat a motorról, igaz csehül.
Ez egy mosógépbe való univerzális soros motor, tachogenerátorral. A tachogenerátor által szolgáltatott fordulatszámmal arányos feszültséggel (nem közvetlenül) szabályozhatod a motor fordulatszámát. (ha mindenáron szeretnéd)
Kösd sorba az állórész, és a forgórész tekercsét, (a dokumentum alapján ki lehet logikázni) és kösd a hálózatra, az érintésvédelmi szabályok betartásával.
De óvatosan, a motort rögzítsd, nehogy leugorjon.
(#) zsoltkis100 hozzászólása Jún 9, 2015 /
 
Hello, nagy gondban vagyok egy 7,5 KW-os motorhoz kellene fordulatszám szabályozó "frekvenciaváltó" viszont irtó drágák, nem tud valaki esetleg valamilyen rajzott hozzá, vagy más megoldást... előre is köszi
(#) granpa válasza zsoltkis100 hozzászólására (») Jún 9, 2015 /
 
Ha nem fokozatmentes kell, akkor fogaskerekek (sebességváltó), vagy ékszíjtárcsás.
A hozzászólás módosítva: Jún 9, 2015
(#) zsoltkis100 válasza granpa hozzászólására (») Jún 9, 2015 /
 
Fokozatmentes kell sajnos, ezért valami elektronikában gondolkoztam...
(#) granpa válasza zsoltkis100 hozzászólására (») Jún 9, 2015 /
 
Aszinkronhoz nem egyszerű.
(#) pucuka válasza zsoltkis100 hozzászólására (») Jún 9, 2015 /
 
A 7,5 kW -os asszinkron motorod, tekercselt, (csúszógyűrűs), vagy rövidrezárt forgórészű?
Ha utóbbi, akkor frekvencia váltó a megoldás, bármilyen drága. Ha egyszerű áramkör lenne, nem lenne drága.
Ha csúszógyűrűs, akkor lehet ellenállásos fordulatszám szabályzást is készíteni.
(#) szel.balazs válasza pucuka hozzászólására (») Jún 9, 2015 /
 
Nagyon szépen köszönöm a segítséget!!
(#) sunside hozzászólása Jún 13, 2015 /
 
Hali,
Nálam okosabbak (nem nehéz annak lenni) véleményét szeretném kikérni:
Nemrég volt nagykarbantartása a házi vízellátómnak ami a képen is látható. Szétszedéskor a lapát felőli pajzsban a tekercsnél volt lerakódás a kopott szimmering miatt.
Van egy ugyanilyen tartalék gépem, azt most szedtem szét, ugyanúgy ott van a befolyt víz nyoma, ami szerintem veszélyezteti a tekercs szigetelését.

Mennyiben okozna gondot ha ezt a részt kiönteném műgyantával, óvva a tekercset az esetleg ismét beszivárgó víztől?
A motor már sok éve megy, túlmelegedés, túlfeszültség ellen védve van, tehát nem gondolkodom esetleges újratekercselésen amit meghiúsítana a műgyanta.
(#) Bakman válasza sunside hozzászólására (») Jún 13, 2015 /
 
A kiöntés más szempontból is hasznos. Találkoztam olyan zárlatos állórésszel, ahol a kiöntés hiánya miatt a rezgő vezetékek addig dörgölték egymást, amíg le nem kopott róluk a szigetelés és össze nem értek. Tehát hajrá!
Következő: »»   39 / 68
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem