Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Számítógép hiba, de mi a probléma?
Lapozás: OK   536 / 1121
(#) kala1982a válasza belfi2 hozzászólására (») Jún 18, 2015 /
 
Fájlrendszere is oké? Formázta a telepítő saját magának?
..ha bootol róla akkor jónak kell lennie.
A hozzászólás módosítva: Jún 18, 2015
(#) belfi2 válasza kala1982a hozzászólására (») Jún 18, 2015 /
 
Sajnos nem megy !De hagyom a francba mert más bajom is van de azt a következőben.
(#) belfi2 hozzászólása Jún 18, 2015 /
 
Hali!
Szintén USB probléma.Van egy 8Gb DataTraveler G4 USB 2/3 (Kingston) pendíve-om.A gépek csak USB2 porttal rendelkeznek. Az a problémám hogy a régi Win7 telepítő a saját installerrel egy kis trükközés után felment , de az újabb Win 8-al készített telepítő "A telepítő nem tudott új rendszerpartíciót létrehozni vagy egy meglévőt keresni." hiba üzenetet ad mind a 7es mind a 8 as esetében , és a trükközés sem segít.(Kikellet húzni egy pillanatra a telepítés előtt.)
(#) sastas01 válasza janikukac hozzászólására (») Jún 19, 2015 /
 
Én elsőre azt kérdezném, mikor volt legutóbb újratelepítve a windows?
(#) sastas01 válasza belfi2 hozzászólására (») Jún 19, 2015 /
 
Hogy őszinte legyek, nem értem a problémádat. Win7-et szeretnél felrakni egy pendrivera? Vagy már felraktad rá, de nem telelpül róla a win?
(#) belfi2 válasza sastas01 hozzászólására (») Jún 19, 2015 /
 
A G4 pendrájvról nem települ.Elindul de amikor a 100Mb partíciót létre kéne hozni akkor a fenti üzenetet adja.De olvastam máshol is sőt úgy néz ki hogy ez ennek a sorozatnak típus hibája.Vennem kell egy másik típust. Felvettem a kapcsolatot a Kingston céggel , meg várom mit írnak.
(#) Gombszem válasza belfi2 hozzászólására (») Jún 19, 2015 /
 
Próbáltad Rufus-szal létrehozni a telepítőt a pendrájvon? Hátha avval jó lesz.
(#) belfi2 válasza Gombszem hozzászólására (») Jún 19, 2015 /
 
Minden lehetséges megoldás kipróbálva.
Itt a válasz google fordításban.
Köszönjük, hogy kapcsolatba Kingston Technology

Ez természetesen lehetséges, hogy boot USB flash drive

A következő a helyes utasításokat a szabványos USB-meghajtó lehet alakítani bootolható meghajtót.
Ez a munka néhány meghajtók, másoknak nem.
Mi, a Kingston nem támogatják a indíthatóságát a mi áru USB termékek, mint ahány számos függőséget, hogy alkalmazni.
Az első dolog, rámutatni, hogy egy USB-meghajtót kell beállítani, mint egy fix meghajtó, amely megköveteli a csípés a firmware-t.
Továbbá egy szabványos USB-meghajtó tervezték szekvenciális olvasási és írja, ahelyett, véletlenszerű olvasási és írási sebesség, amellyel indítást az USB nagyon lassú lesz, és megöli a hajtás gyorsan.
Ezért nem tudjuk garantálni a hosszú élettartam és a megbízhatóság a meghajtó a garanciális időn belül, és nyújthatna további támogatás nem a merevlemez meghibásodásakor.
A hozzászólás módosítva: Jún 19, 2015
(#) Gombszem válasza belfi2 hozzászólására (») Jún 19, 2015 /
 
Idézet:
„Itt a válasz google fordításban.”

Csatolhattad volna az angol eredetit is. Mert ez a fordítás semmit sem ér. Inkább eredetiben jó látni.
(#) belfi2 válasza Gombszem hozzászólására (») Jún 19, 2015 /
 
Thank you for contacting Kingston Technology.
It is certainly possible to boot from a USB Flash drive.
Following the right instructions a standard USB drive can be converted into bootable drive.
This may work for some drives, for others it may not.
We at Kingston do not support the bootability of our commodity USB products as there are a number of dependencies that apply.
The first thing to point out is that a USB drive needs to be set as a fixed drive which requires a tweak in the firmware.
Furthermore a standard USB drive is designed for sequential read and writes, rather than random read and write speeds, whereby booting from the USB will be very slow and will kill the drive quickly.
Therefore we cannot guarantee the longevity and reliability of the drive within the warranty period, and could offer no further support in case of drive failure.
A hozzászólás módosítva: Jún 19, 2015
(#) Gombszem válasza belfi2 hozzászólására (») Jún 19, 2015 /
 
Hááát...
Attól tartok, hogy ez egy olyan copy-paste válasz. Ettől nem nem fog Neked működni, ha eddig sem ment semmilyen más megoldással.
Szerencsére nem drágák a pendrájvok. Használd akármi másra ezt a problémás darabot, és egy másikkal (újjal) próbálkozz.
Esetleg elsőre egy kölcsön darabbal, hogy biztos legyél benne, nem valami egyéb gond van.
(#) belfi2 válasza Gombszem hozzászólására (») Jún 19, 2015 /
 
Igen az a cél hogy veszek egy 8gb USB 2 eset. Van egy 4 Gb szintén kingston USB2 azzal simán felmegy mind a kettő. Viszont legyen tanulság azok részére akik hasonló problémával küzdenek.
Köszi a segítő szándékot.
(#) simley hozzászólása Jún 19, 2015 /
 
Sziasztok, reggel véletlenűl be kapcsolva hagytam a számitógépet, haza jöttem és ki kapcsoltam mjad akartam kapcsolni de nem kapcsolt be mi lehet a baj?
(#) ttindian hozzászólása Jún 19, 2015 /
 
Szép estet!
Szükségem volna a segítségetekre. Újra raktam a gépem , sajnos csak XP-em van , sikerült letöltenem az SP3 frisitest , de rengeteg hibája van ; nem megy rá a chrom, stb. Két fontos dolog amiben kérlek segítsetek . Az egyik hogy nem indulnak a filmek a youtubrol , de nem engedi felrakni az ADOBE FLASH PLAYERT, de például a PC-Cam (PK-333E) softot sem. Vagyis az útobit igen , de nem indul, folyamatosan dobja a hiba jelentest hogy leáll a program.
Előre is köszönöm.
(#) Gombszem válasza ttindian hozzászólására (») Jún 19, 2015 /
 
Attól tartok, hogy az XP-d nem eredeti MS, hanem valami kókányolt izé. Próbálj szerezni egy eredeti SP3-at, és eredeti MS kulcsot hozzá. Biztos, hogy jó lesz. Esetleg pü nekem, ha nem találsz valamit mégsem.
(#) ttindian válasza Gombszem hozzászólására (») Jún 19, 2015 /
 
Több mint 15 évig ez az XP ment a gépemen, igaz SP2-os , az SP3-at most töltöttem le hozza MS oldalról.

Talán meg annyit hogy a yahoo mesenger sem indul , azért is tetem újra , azt hittem vírusos lettem.
A hozzászólás módosítva: Jún 19, 2015
(#) Massawa válasza ttindian hozzászólására (») Jún 19, 2015 /
 
Az én egyik gépemen sem megy az SP3 ( hasonlo koru mint a tied), de az SP2-vel igen stabil ( még sohasem roggyant össze, pedig évekig ezen vágtam a videokat ).
(#) ttindian válasza Massawa hozzászólására (») Jún 19, 2015 /
 
Sajnos sok driver követelte az SP3-at , főleg amelyeket az internetről szedtem le , így bele mentem az SP3-om feltevésére.
Most próbálom, de az OPER-at sem engedi feltenni. Persze amit most szedtem le a netrol.
(#) Massawa válasza ttindian hozzászólására (») Jún 19, 2015 /
 
Állitsd vissza SP2-re és keresd meg azokat a drivereket. ( az SP3 egy zsákutca volt az öregebb gépekre.).
(#) ttindian válasza Massawa hozzászólására (») Jún 19, 2015 /
 
Azt hogyan kell? SP2-re vissza állítani?
(#) Massawa válasza ttindian hozzászólására (») Jún 19, 2015 /
 
Az SP3-nak van ilyen opcioja. Keresd meg. ( igy fejböl már nem tudom magán a gepen van valahol a visszaállito program - az SP3-nak a része)..
A hozzászólás módosítva: Jún 19, 2015
(#) ttindian válasza Massawa hozzászólására (») Jún 19, 2015 /
 
Egy kis gyertya láng ? hogy hol keresem?
(#) Massawa válasza ttindian hozzászólására (») Jún 20, 2015 /
 
Ha a gépen nem találod ( pedig ott van - ird be a keresöbe: sp3 uninstall) akkor a google a barátod.
Én most IOS - n vagyok nem tudok utánnanézni. ( nézz be a rendszerbe - windows könyvtárba )
(#) steelbird válasza ttindian hozzászólására (») Jún 20, 2015 /
 
Nézd meg a vezérlőpultban a programok telepítése/törlése helyen. Ha ott nem találod az uninstallert, akkor a rendszer visszaállításával vissza tudod állítani a telepítés előtti állapotot. Az sp3 is elvileg azzal kezdi a települést, hogy létrehoz egy rendszervisszaállítási pontot.
Ekkora mértékű redszer buherálás előtt egyébként érdemes mindig manuálisan létrehozni egy rendszervisszaállítási pontot a biztonság kedvéért.
A hozzászólás módosítva: Jún 20, 2015
(#) Gombszem válasza steelbird hozzászólására (») Jún 20, 2015 /
 
Idézet:
„Ekkora mértékű redszer buherálás előtt egyébként érdemes mindig manuálisan létrehozni egy rendszervisszaállítási pontot a biztonság kedvéért.

Vagy inkább partíció mentést. Már elég régen ajánlgatom, de úgy látszik hiába.
Végső soron mindenki úgy tolja el az idejét, és a pénzét, ahogy akarja.
(#) steelbird válasza Gombszem hozzászólására (») Jún 20, 2015 /
 
Persze. Csak sokaknak a partíció mentés nem egy egyszerűen kivitelezhető dolog...
(#) eSDi válasza Gombszem hozzászólására (») Jún 20, 2015 /
 
Modern operációs rendszer használatával még erre sincs szükség. Sőt még a telepítő lemezre sem. Egy alaphelyzetbe állítás után mindent visszaállít a felhőből, ha kéred. Csak az asztali alkalmazásokat kell újratelepíteni, de az kevésbé fáj, mint egy OS telepítés. A fontos dolgokat pedig mindig menteni kell egy külső meghajtóra.
(#) nagyalan hozzászólása Jún 20, 2015 /
 
Remélem, jó helyen járok a problémámmal, és tud valaki segíteni.
A számítógép ill. a hozzátartozó cuccok vezetékei mind egy elosztóba vannak bedugva.
A gépet használat után normálisan le szoktam állítani.
Az elosztó biztonsági kapcsolóját is kikapcsoljuk, ha nem használjuk az elosztót.

Tegnapelőtt történt először, hogy a biztonsági kapcsoló bekapcsolásakor azonnal magától elindult a számítógép, anélkül, hogy elindítottam volna, és az alábbi hibaüzenetet adta ki a végén, és nem ment tovább

F2 to run setup
F1 to load default values and continue.


A setup-ot természetesen nem mertem elindítani, így az F1-et nyomtam meg, persze nem tudom, hogy milyen default értékeket érint. A gép elindult.
Az rögtön kiderült, hogy a neten a vissza dátumozás (2006.szeptember volt) miatt nem megy semmi,. Beállítottam a dátumot, időt, és ezután szerencsére tudtam használni a gépet.
Tegnap minden OK, ma megint ugyanez a játék, hogy a biztonsági kapcsoló bekapcsolása azonnal indítja a gépet, és ugyanúgy az F1-el tudtam használhatóvá tenni.

Kérdésem, hogy mi okozhatja a problémát, és hogy lehet elhárítani?
(#) sastas01 válasza nagyalan hozzászólására (») Jún 20, 2015 /
 
A visszadátumozás, szinte 100%, hogy az alaplapi "BIOS-elem" lemerült. Azt ki kell cserélni. És pont azért merült le, mert mindig lebillentitek a kapcsolót. Ez lehet megoldja. Ha nem, akkor táphiba-gyanús.
(#) sastas01 válasza simley hozzászólására (») Jún 20, 2015 /
 
A kérdésedből nem derül ki semmi. De elsőkörben Egy akármire tippelek.
Próbáld meg, hogy a tápon lebillented a kapcsolót(ha van), tehát áramtalanítod. Vársz vere pár percet és visszakapcsolod. Lehet megoldja, lehet nem. Ezek után egy alapos takarítás, kompresszorral(csatikat széthúz-összedug, ramok, vga kiszed, alatta is kitakarít). Ha ezután sincs semmi akkor nagy az esélye, hogy vagy az alaplapod vagy a tápegységed elment az örök vadászmezőkre.
Következő: »»   536 / 1121
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem