Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Rendelés külföldről (eBay - Paypal)
VÁM és ÁFA jellegű kérdéseket/hozzászólásokat, indoklás nélkül törlik a moderátorok!
Lapozás: OK   79 / 251
(#) csabeszq válasza mukszi hozzászólására (») Jún 11, 2015 /
 
Nekem pont ugyanezt játszotta el, csak elkezdtem az Ebay supportot a kérdéseimmel zargatni.

Végül a határidő lejárt és lehetett nyitni. A határidő lejártánál úgy vettem észre, hogy megvárják míg Dél Dakotától Azerbajdzsánig mindenütt lejár az 1 nap.

Szóval ha tegnap járt le a dátum (június 10), akkor holnap már tudnod kellene ticketet nyitni.
(#) mukszi válasza csabeszq hozzászólására (») Jún 11, 2015 /
 
Köszi, akkor megpróbálom majd később. A 45 nap munkanapokat vagy naptári napokat jelent? Az eladó türelmet kért még, de nem szeretnék kifutni az időből.
(#) Hurkafej1 válasza mukszi hozzászólására (») Jún 12, 2015 / 1
 
A szállítás lejárta után van még 30 napod. Egy hetet szoktak kérni az eladók, ha nem jön meg, akkor a pénz vissza. Persze meg kell nekik írni, hogy a refund ellenére ha mégis megérkezik a cucc, akkor utalsz neki. Mert ő aztán nem tehet a posta sebességéről.

Case nélkül 99%ban refundolnak maguktól, akkor is ha valamiért nem felelt meg a termék.
Ha sok ügyet nyitnak az eladóra, akkor drágábban tehetik fel a cuccaikat az oldalra, ezért ezt kerülik.
(#) mukszi válasza Hurkafej1 hozzászólására (») Jún 12, 2015 /
 
Ja értem, köszönöm szépen! Persze azt tudom, hogy nem az ő hibájuk, ha késik, a magyar posta elég lassú...általában egy hét alatt az országban vannak a csomagok (pár nyomkövetésben láttam), itt meg ülnek rajta még akár heteket.
(#) steelbird válasza mukszi hozzászólására (») Jún 12, 2015 /
 
Nem a posta ül a csomagon, hanem a vámon jut át lassan. Attól, hogy értéke miatt nem vámköteles a csomag, még ugyanúgy át kell esnie a szokásos eljáráson, mint minden beérkező csomagnak.
A hozzászólás módosítva: Jún 12, 2015
(#) Kovidivi hozzászólása Jún 18, 2015 /
 
Nagyon érdekes, mostanában rendeltem 2 nagyobb értékű (20-25$) értékű tárgyat, és nem akarnak megérkezni. Már régen lejárt a megadott idő, vártam még 2 hetet, de semmi. Tracking number persze nincs. Az érdekes, hogy az egyik árunál azonnal visszakaptam a pénzem, a másikra most írtam rá, hogy nincs áru. Ilyenkor ők sem kapnak negatívot, tehát az arányuk marad olyan jó, mint eddig. Lehetséges, hogy arra játszanak, hogy hátha elfelejtek reklamálni, vagy egyszerűen annyira nem tudok angolul, hogy nem szólok semmit? Ahogy én látom, nem sok hátrányuk származik abból, ha nem is postáznak semmit, a pénzemmel meg azt csinálnak 1.5 hónap alatt, amit akarnak. Pl. USB-s aljzatot rendeltem kettőt is, ilyen nem is nagyon lehet venni sehol.
(#) niedziela válasza Kovidivi hozzászólására (») Jún 18, 2015 /
 
Idézet:
„másikra most írtam rá, hogy nincs áru.”

Ha nem jön meg az árú 3 hét alatt akkor írni kell az eladónak, jelezni, hogy nem érkezett meg a csomag. 99%-ban normálisan reagálnak és lehet velük beszélni.
Idézet:
„Lehetséges, hogy arra játszanak, hogy hátha elfelejtek reklamálni,”

Nem, csak nem tartanak fejben 3 - 5 ezer vásárlót. Nem érdekük nem postázni.
Röviden és nem akarok senkit megbántani*
A hozzászólás módosítva: Jún 19, 2015
(#) kameleon2 válasza Kovidivi hozzászólására (») Jún 19, 2015 /
 
Nem akarlak elkeseríteni, de a múltkor egy hét alatt beérkező csomagom 6 hetet csücsült a vámon.
(#) bbb válasza kameleon2 hozzászólására (») Jún 19, 2015 /
 
Nem akarlak elkeseríteni, de az a te hibádból is volt Ha elébe mész a dolgoknak és azelőtt írsz nekik e-mailt, mielőtt megérkezne hozád az értesítő, akkor egy nap alatt le lehet rendezni a dolgot (tracking number nézegetésekor a vámon csücsül bejegyzés segít ilyenkor).
Nekem pl. azután pár nappal érkezett meg az értesítő, hogy mit és hogyan kellene csinálni, miután már a rendelt holmit kézhez kaptam...
(#) Kovidivi válasza kameleon2 hozzászólására (») Jún 19, 2015 /
 
Nekem az nem gond, csak érkezzen meg!
(#) simley hozzászólása Jún 19, 2015 /
 
Sziasztok, ebayról szeretnék rendelni, és a paypal kéri a bankkártya adatait meg adhatom? Nem vesznek le pénzt? (otp)
(#) kadarist válasza simley hozzászólására (») Jún 19, 2015 / 1
 
Szia!
Nyugodtan add meg, nem vesznek le pénzt.
(#) nedudgi válasza simley hozzászólására (») Jún 19, 2015 /
 
Miért nem kérsz egy virtuális kártyát?
(#) simley válasza nedudgi hozzászólására (») Jún 19, 2015 /
 
Virtuális kártya ingyenes?
(#) nedudgi válasza simley hozzászólására (») Jún 19, 2015 /
 
Attól függ, milyen számlád van. Ezt az OTP tudja megmondani.
(#) kameleon2 válasza bbb hozzászólására (») Jún 19, 2015 /
 
Én is ezt csináltam és a vámosok úgy tettek, mintha akkor kapták volna meg. Egyébként lehet, hogy még most is ott várna a csomagom.
(#) Sanyi74 hozzászólása Jún 21, 2015 /
 
Sziasztok!
A paypal milyen árfolyamon váltja a forintot euróra, vagy dollárra?
(#) qvasz2 válasza Sanyi74 hozzászólására (») Jún 21, 2015 /
 
Pár hsz-el ezelőtt írták, hogy melyik bank áll mögötte, gondolom annak a banknak a napi árfolyamán.
(#) Hurkafej1 válasza Sanyi74 hozzászólására (») Jún 21, 2015 /
 
Drágábban váltja, mint a napi árfolyam! Ezért a fizetésnél át kell állítani, hogy a bankod váltaon, ne a paypal.
(#) niedziela válasza Hurkafej1 hozzászólására (») Jún 21, 2015 /
 
Szia !

Hol és hogyan lehet átállítani.
Kerestem, de nem találom.
(#) nedudgi válasza niedziela hozzászólására (») Jún 21, 2015 /
 
Akkor lehet változtatni, amikor fizetsz. Nem jegyzi meg, mit gondolsz, miért?
(#) niedziela válasza nedudgi hozzászólására (») Jún 21, 2015 /
 
Ok, köszi, lelgközelebb ránézek fizetéskor.
(#) Bakman válasza Bakman hozzászólására (») Júl 4, 2015 /
 
Nem bírtam ki, vettem egy ilyen Encoder-t. Fizikailag rendben lévőnek tűnik, fém burkolata van. +5V, GND és két, nyitott kollektoros kimenet, szokásos Gray kóddal. A kód teljes kapacitását kihasználva, szemre (még nem teszteltem pontosan) 2400 pozíció/fordulatot tud. Meg vagyok lepve.
A hozzászólás módosítva: Júl 4, 2015
(#) atus1981 válasza Bakman hozzászólására (») Júl 5, 2015 /
 
2400? jól számoltad?
Meglepő... Ára?
(#) simley hozzászólása Júl 5, 2015 /
 
Sziasztok, milyen cső kell a szívattyúhoz? Bővebben: Link
(#) nedudgi válasza simley hozzászólására (») Júl 5, 2015 /
 
Valószínűleg 1/4". Szilikoncső elég olcsó ilyen méretben
(#) simley válasza nedudgi hozzászólására (») Júl 5, 2015 /
 
Akkor eggy 6mm cső elég
(#) Bakman válasza atus1981 hozzászólására (») Júl 5, 2015 /
 
Napközben teszteltem kicsit behatóbban. Valóban 2400/fordulat felbontást tud. Mivel az eBay-en állandóan változnak a linkek, álljon itt egy perpillanat élő: Rotary Encoder, eBay. Egyébként a keresőbe elég ennyit beírni: "rotary encoder".

Itt egy videó a tesztről: Rotary Encoder, YouTube. Tíz fordulat, 24 000 lépés.
(#) atus1981 válasza Bakman hozzászólására (») Júl 5, 2015 /
 
Ez igen!
Jó ára is van...
Itthon 10 alatt tuti nincs...
(#) simley hozzászólása Júl 8, 2015 /
 
Sziasztok, tegnap megcsináltam az otp webkártyát és már ma szeretnék rendelni a ebayról de a web kártyámon 0 ft van hogyan tudom feltölteni?
Következő: »»   79 / 251
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem