Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » LED-es lámpa, meghajtó áramkör
Lapozás: OK   18 / 30
(#) vladcepes válasza nedudgi hozzászólására (») Jún 1, 2015 1 /
 
Köszönöm! Azért kérdezem mert nem értek hozzá. A PT4115 adatlapján a kapcsolást elkészítem, azt mostmár értem hogy az Rs-t beállítom egy 0,33 ohmos ellenállással 280-300mA-re. De itt már mindegy hogy 2db db 3,7V akkuról ,vagy 3-ról hajtom? Gondolom itt már nem kell előtét ellenállás a ledre.

UI: Látom hogy 6-30V ig lehet használni és kimenet max 1,2A ig.
Akkor használhatnám a kapcsolást akár egy 10W ledhez is aminél írnak 10-12V 1050mA-t (de gondolom itt inkább 700mA nél lenne célszerü használni). ,és akkor gondolom semmit nem kellene csinálnom ennél sem csak 12V táplálás az RS-t beállítani egy 0,14 ohmos ellenállással.
A hozzászólás módosítva: Jún 1, 2015
(#) nedudgi válasza vladcepes hozzászólására (») Jún 1, 2015 / 1
 
Az általad említett 10W LEDhez legalább 4-5 sorba kapcsolt lítium cella dukál.
Felesleges minden hozzászólásban leírni, hogy "köszönöm". Teljesen elég, ha a felfelé mutató hüvelykujjra kattintasz.
A hozzászólás módosítva: Jún 1, 2015
(#) vladcepes válasza nedudgi hozzászólására (») Jún 1, 2015 /
 
Rendben. Csak ugye azt nem birtam összerakni hogy ha rá adok majd 5x3,7V -ot (18,5V) jól feltőltve 5X4,2V (21V) akkor au Out-nál mennyi fog kijönni,és erre kérdeztem hogy nem e kell még a led elé előtét. Na ez az amikor nem is értek annyira hozzá,meg angolul sem tudok hogy bírnám elolvasni az adatlapját. A kérdés akkor hogy miért fogok neki? Na ezért kérdezösködök ennyit.
(#) nedudgi válasza vladcepes hozzászólására (») Jún 1, 2015 / 1
 
Idézet:
„Akkor használhatnám a kapcsolást akár egy 10W ledhez is aminél írnak 10-12V 1050mA-t (de gondolom itt inkább 700mA nél lenne célszerü használni). ,és akkor gondolom semmit nem kellene csinálnom ennél sem csak 12V táplálás az RS-t beállítani egy 0,14 Ωos ellenállással.”

Igen, megerősítem. Gondoltam, nem kérdés, mert pont van a végén.
Nem, nem kell a LED elé semmi, a PT4115 és tartozékai (az adatlap szerint) elegendőek.
(#) vladcepes válasza nedudgi hozzászólására (») Jún 9, 2015 /
 
Hello! Kérdésem hogy a PT4115-ös áramkőr (az Rs-beállítva 20mA -re) mert egy ilyen leddel használnám Bővebben: Link egy kapásjelzőbe beépítve és 3 db sórba kötött 3V gomb elem Bővebben: Link mennyi idő alatt merülne le? Ez természetesen csak saccolásra kérdem mert fogalmam sincs hány mA lehet egy ilyen elembe. Vagy jobb ha leegyszerüsítem a dolgot? 3 db 3V elem sórbakötve aztán egy 330 Ohm előtét ellenállás azt kész? meddig bírná?
Üdv!
(#) nedudgi válasza vladcepes hozzászólására (») Jún 9, 2015 /
 
Egy ilyen elem a 200uA körüli tartományban 200-240mAh.
Egy durva, 10mA terhelésnél már 100mAh körül lehet a kapacitása, vagy még kevesebb - 5-10 óra várható.
Miért akarsz sorbakötni 3db 3V elemet egy LED alkalmazásnál?
Nem jobban járnál egy helikopterakkuval? nem sokkal nagyobb, mint egy 2032 elem a tartójával, és jobban bírja a gyűrődést.
(#) vladcepes válasza nedudgi hozzászólására (») Jún 9, 2015 /
 
Azért gondoltam a sorba kötést mert azt hittem ha növelem a feszültséget tovább bírja. Mert hacsak egyről működtetném az elem 3V a led nyitófeszültsége 3-3.3V (attól éppen csak hogy világít) Egy ilyenbe kéne beleraknom, ebbe pont belefér a 3-4 db lapos gomb elem.
Melyik az a kicsi helikopter akku?
A hozzászólás módosítva: Jún 9, 2015
(#) nedudgi válasza vladcepes hozzászólására (») Jún 9, 2015 / 1
 
Ez.
(#) vladcepes válasza nedudgi hozzászólására (») Jún 9, 2015 /
 
Igen!,ez jó és jó árba is lenne. Aztán lehet hogy meg kéne taposni egy kicsit hogy beleférjen. Ha jól rémlik ilyesmi van a helimben.Kiszedem és bele próbálom. Ez ha jól saccolom 20mA led fogyasztással akkor 12 órát bírná.
(#) vladcepes válasza nedudgi hozzászólására (») Jún 10, 2015 /
 
Kipróbáltam. Bele is fér,tökéletes. Szerintem rendelek is belőle.

UI: Ez az AMC 7135 Ic-nek nincs valamilyen párja? (mármint ami hasonló árba és ugyan ezt tudja)?
2.7V ~ 6V 350 mA ? Egy helyen találtam (itt hungarisébe)de ne nem írnak nem válaszolnak
Ha nem lesz más választás rendelek kintről,de nekem most kéne.
A hozzászólás módosítva: Jún 10, 2015
(#) vladcepes válasza nedudgi hozzászólására (») Jún 15, 2015 /
 
Szia! megcsináltam a kapcsolást egy 10W ledhez. Az Rs-t két párhuzamosan kötött 22 ohmos ellenállással tettem , közepesen, halványan világított. Megnéztem külön a ledet egy adapterrel ami 9-12V 350 mA (mondom hátha a led nem stimmel -de ott szórta a fényt) Valami nem jó az RS-ténél?
(#) nedudgi válasza vladcepes hozzászólására (») Jún 16, 2015 /
 
Elvesztettem a fonalat. Melyik kapcsolásról van szó? Az áramforrás feszültsége nem esett le a terhelés hatására?
(#) vladcepes válasza nedudgi hozzászólására (») Jún 16, 2015 /
 
A PT4115 öst. Kipróbáltam több aksival is. ( egy 12V 4A akkuval - aztán 3,7V akkuk 2-essével párhuzamosan kötve és 3 db sorba)
(#) rolie válasza vladcepes hozzászólására (») Jún 16, 2015 /
 
Szia! Iled=100mV/Rs, tehát így kb. 9mA-rel hajtottad a ledet.
Például 300mA-hez Rs=U/I=100mV/300mA=0,33 Ohm kell.
(#) vladcepes válasza rolie hozzászólására (») Jún 16, 2015 /
 
Szia! Nagyon benéztem. 0,11 ohmal akartam kipróbálni így meg 11 ohm os volt ugye? Most találtam egy 0,24 ohmosat majd holnap kipróbálom vele.
(#) vladcepes hozzászólása Jún 17, 2015 /
 
Sziasztok! Kicseréltem az Rs-t egy 0,24 ohm-osra de még mindig nem kerek valami. (jelenség:próbáltam egy 12V 4 Ah-s aksiról egyet pislog aztán elalszik, 18650 akku kettesével párhuzamosan kötve és három ilyen sorba kötve 11,1V ról a jelenség ugyan az. Kipróbáltam egy 9V 200 mA es elemről na azzal világít de sejtitek mennyire. (de azzal világít)
Megnézitek a rajzot? úgy gondolom jó. A kondi az elektrolit a kapcsolásba?(mert olyat raktam bele)

PT4115.JPG
    
(#) vladcepes válasza vladcepes hozzászólására (») Jún 17, 2015 /
 
Téma megoldva.Úgy világít még vakít!
(#) vladcepes válasza vladcepes hozzászólására (») Jún 17, 2015 /
 
Rs-t nek hány ohmosat raknátok bele? Most 0,13 ohmos van benne.

Led paraméterei:
Feszültség: DC9-12V
áramerősség: 900mA
Fogyasztás: 10 W
fényteljesítmény: 800 - 1000 LM
KVT: 6000-6500k színhőmérséklet
Szín: hideg Fehér
A hozzászólás módosítva: Jún 17, 2015
(#) almaf1231 hozzászólása Júl 9, 2015 /
 
Üdv mindenkinek! Fejlesztési feladatom, hogy egy már meglévő LED driver mögé fejlesszek egy fényerőszabályzó áramkört. A driverről csak annyit lehet tudni ami rá van írva, a szabályzó IC-jére a google sem dob ki semmit. 40V-os kimeneti feszültséggel rendelkezik, és konstans 1A kimenő árammal.
Építettem egy PWM áramkört, ami kiválóan működik is, többféle teljesítményű LED-el teszteltem. Azonban a driver után kötve a fényerőszabályzás egy pontján a szalag villogni kezd! Csak arra tudok következtetni, hogy az áramgenerátor kimenete is rezeg, a feszültség négyszögjelek formájában érkezik, és ezen a ponton a két jel kioltja egymást, összeakadnak. Ez biztosra a mai oszcilloszkópos mérés során fog kiderülni. Ha ez így van, hogyan oldhatnám meg a problémát?
Előre is köszönöm a segítséget!
(#) almaf1231 válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Júl 9, 2015 /
 
Ezt értem, ismerem az áramgenerátor fogalmát, de nem látom be, hogy ha több kHz-es frekvenciával megszaggatom az áramgenerátor kimenetét attól miért villog. Mármint, valószínű oknak azt az érvet látom amit leírtam.
(#) Csupasz válasza almaf1231 hozzászólására (») Júl 9, 2015 /
 
A PWM-mel valamilyen frekvenciával lecsökkented az áramfelvételt 0 közelébe. Az áramgenerátor ezt próbálja kompenzálni.
(#) almaf1231 válasza Csupasz hozzászólására (») Júl 9, 2015 /
 
Köszönöm! Van erre valamiféle megoldás esetleg?
(#) Csupasz válasza almaf1231 hozzászólására (») Júl 9, 2015 /
 
Szerintem a frekivel kellene játszanod, megpróbálni feljebb menni, hogy kisebb legyen a villogás, egy idő után már nem észrevehető. Nem tudja követni az áramgenerátor.
(#) almaf1231 hozzászólása Júl 9, 2015 /
 
Erre én is gondoltam, bár már így is pikofarádos nagyságrendű kondenzázotokkal kísérletezek.
(#) elektrorudi válasza almaf1231 hozzászólására (») Júl 9, 2015 /
 
Nincs. Vagy bele tudsz nyúlni az áramgenerátor szabályzásába, vagy másik kapcsolást (áramgenerátort) kell használnod. Teljesen zárt az áramgenerátor doboza? Vagy tudsz róla egy (két) fényképet csinálni?
(#) almaf1231 válasza elektrorudi hozzászólására (») Júl 13, 2015 /
 
Szétszerelhető, csinálok pár képet róla, nem tűnik egyébként bonyolult szerkezetnek de mivel a (valószínűleg) vezérlésért felelős IC-ről semmit sem találni eléggé el vagyok keseredve. :/
Disszipatív megoldás lehetséges lenne, nem? Igaz, hogy nagy veszteséggel, de mondjuk ha egy teljesítménypotit párhuzamosan kötök a lámpával akkor azzal egy áramosztón keresztül tudnék szabályozni nem? Persze így rengeteg teljesítményt fűtenék el :/
(#) nedudgi válasza almaf1231 hozzászólására (») Júl 13, 2015 /
 
Milyen IC az, amiről nem lehet semmit sem találni?
(#) almaf1231 válasza nedudgi hozzászólására (») Júl 13, 2015 /
 
8 lábú kis smd, az alábbi látható rajta:
0z8027vga
ab (vagy b vagy h) 8509.20
(#) almaf1231 hozzászólása Júl 13, 2015 /
 
most találtam valamit OZ8027-re de nem túl biztató a helyzet dimmelés szempontjából.
(#) elektrorudi válasza almaf1231 hozzászólására (») Júl 13, 2015 /
 
Ránézésre, megoldható a dolog:
Szerintem az áramot a két ellenállás arányával lehet beállítani, melyek a visszacsatoló (feed back) (FB) lábra csatlakoznak. Meg kellene mérni a két ellenállás értékét. Ha az alsó ellenállás értékét növeled, akkor a LED árama csökkenni fog. Visa-verse: ha a felső ellenállás értékét csökkented, akkor szintén csökken a LED árama.
Egy példa: ha pl. a felső ellenállás most 20k, az alsó 2k és a 20k-t kicseréled 9,1k-ra akkor a LED árama kb. a felére csökken (szerintem).
Érdemes tanulmányozni a működés szempontjából hasonló IC-ket: pl. MC34063.
Következő: »»   18 / 30
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem