Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TDA7294 végerősítő
 
Témaindító: Dióda, idő: Ápr 17, 2006
Lapozás: OK   528 / 607
(#) kissattila88 válasza reloop hozzászólására (») Aug 14, 2015 /
 
Hogy oldottad meg 2W teljesítményél be az alatt meg ki kapcsoljon a ventilátor?
(#) reloop válasza kissattila88 hozzászólására (») Aug 14, 2015 /
 
Mellékelem, az áramkör a cilppelést is jelzi.
(#) kissattila88 válasza reloop hozzászólására (») Aug 14, 2015 /
 
A tranzisztoroknal N P azt jelenti hogy npn pnp tranzisztor kell oda?
(#) Alkotó válasza reloop hozzászólására (») Aug 14, 2015 /
 
Érdeklődéssel várom a dokumentációt.
Az erősítő mellett, óriási hiányt látok használható hangdoboz építési leírásból. Ennek külön témája van, aminek 95 %-a arról szól, miért nem lehet a kapható hangszórókból semmi értelmeset készíteni. Ettől hasznosabb lenne, ha végre valaki ajánlana valamit.
A felül lévő fogantyú kétélű fegyver, mert vitán felül praktikus ha hurcolni kell, de piszkosul útba van ha bármit a készülékre akarsz tenni. Műhely viszonyok között, jó lehet az előlapon lévő fülek használata, mert nincs útban a rápakolásnál, és még mechanikailag is védi a kezelőszerveket.
(#) reloop válasza kissattila88 hozzászólására (») Aug 14, 2015 /
 
Igen, az alacsony feszültség és áramterhelés miatt bármely általános célú tranzisztor megfelel, csak a P vagy N típus egyezzen.
(#) kissattila88 válasza reloop hozzászólására (») Aug 14, 2015 /
 
Clip az mit takar? Képen meg jelölt helyen át kötés van? Ez a hűtés vezérlés Quad-nál is működik?
A hozzászólás módosítva: Aug 14, 2015
(#) reloop válasza kissattila88 hozzászólására (») Aug 14, 2015 /
 
A Clip-ről itt írok. Egy átkötést karikáztál be. A Quad405 A-osztályú erősítőjének állandó melegedése miatt nem csökkenthető olyan drasztikusan a hűtőborda, mint egy átlagos AB-osztályú erősítőnél - ezzel a hűtési eljárással.
(#) trickentrack hozzászólása Aug 15, 2015 /
 
Üdv!

Tud valaki adni valami normális kapcsolást a TDA7267A-hoz, stereóban?

Előre is köszönöm!
(#) reloop válasza trickentrack hozzászólására (») Aug 15, 2015 /
 
Szia! Így tudnám elképzelni sztereóban.

TDA7267A.gif
    
(#) kissattila88 válasza reloop hozzászólására (») Aug 16, 2015 /
 
Ha megkérhetlek a panel tervet pdf-ben vasaljható ki vitelben oda tudnád adni nekem?
(#) reloop válasza kissattila88 hozzászólására (») Aug 16, 2015 /
 
Mellékelem amit kértél, idővel rajzzal és működési leírással együtt felrakom a ventilátor vezérlés témába.
(#) kissattila88 válasza reloop hozzászólására (») Aug 16, 2015 /
 
Köszönöm!
(#) Szabi1 hozzászólása Aug 17, 2015 /
 
Sziasztok! Valaki nem tudja mennyi a damping factorja a TDA7294 hidnak?
(#) zotya1983 válasza Szabi1 hozzászólására (») Aug 17, 2015 /
 
600 környéke...
(#) rodrik hozzászólása Aug 22, 2015 /
 
Sziasztok!
Szeretnék építeni egy erősítőt TDA 7294 IC-vel, azonban a sok kapcsolás közül nem tudom melyiket lenne érdemes megépíteni, ami megbízhatóan is működik. Nézegettem a témában és találtam egy elég jó kis leírást. A hidalt változatot néztem ki magamnak belőle(előerősítővel együtt). Már csak az lenne a kérdésem, hogy mennyire éri meg utánépíteni ezt (avagy valaki próbálkozott-e már vele)?
(Azért is érdekelne ez a kapcsolás jobban, mert pont akadna hozzá itthon egy használaton kívüli trafóm. (mondjuk a 200 VA lehetne több is a fenti kapcsoláshoz szerintem..) )
(#) reloop válasza rodrik hozzászólására (») Aug 22, 2015 /
 
Szia! A linktől csak jobbat találsz itt a fórumban, illetve ettől rosszabb leírás, bár terjedelmes, talán nincs is világhálón.
A transzformátorod két TDA7294-et képes ellátni, melyekre nem köthetsz 8 ohm-nál kisebb terhelést!
(#) rodrik válasza reloop hozzászólására (») Aug 22, 2015 /
 
Értem, ezért is kérdeztem arról, mert túl sok véleményt nem találtam róla.
Viszont keresgélés közben erről a változatról elég sok pozitív visszajelzést olvastam, úgyhogy lehet megpróbálkozom vele sztereó változatban. Még annyi érdekelne, hogy a tápegységhez elég lenne a 2 x 10000 µF vagy inkább használjak 4 x 10000 µF puffert?
(#) reloop válasza rodrik hozzászólására (») Aug 22, 2015 /
 
Elég a 2x10000uF, mert úgyis csak 8 ohm-mal terhelheted üzembiztosan.
A végső döntésed meghozatala előtt kicsit hagy beszéljek hazafelé
Bővebben: Link
Bővebben: Link
(#) rodrik válasza reloop hozzászólására (») Aug 22, 2015 /
 
Köszi a segítséget.
Az általad kigondolt konstrukció is tetszik (meg rá is akadtam keresgélés közben), csak abban azért nem voltam olyan biztos, mert a paramétereit nem nagyon találtam; de gondolom arról a feszültségről amiről én hajtanám 100 W körüli teljesítményt tudna. (mert ugye a kapcsoláson +/- 30 V van feltüntetve)
(#) reloop válasza rodrik hozzászólására (») Aug 22, 2015 /
 
A wattokról itt írtam. Előszöris nyugtass meg (a magad érdekében főleg), hogy nem kötsz 4 ohm-os hangsugárzót erre a közel ±40V-os tápfeszültségre.
Nem mondom, hogy nem bírja ki, de erősen rá kell gyúrni a hűtésre és a hozzám befutó információk alapján erősen megnő az IC elhalálozás valószínűsége.
(#) Gabó válasza rodrik hozzászólására (») Aug 22, 2015 /
 
Mivel a tápod ennyire határon van, szerintem gondolkodj el a TDA7293-on. A paraméterek nagyjából ugyan ezek, de nagyobb feszt tűr el. Reloopnak, ahhoz is van terve.
(#) rodrik válasza reloop hozzászólására (») Aug 22, 2015 /
 
Ezt a bejegyzést még nem találtam meg, de így már tiszta, hogy mit lehet kihozni az általam használt tápfeszültséggel.
Egyébként nem terveztem 4 Ω-os hangsugárzót rákötni.
(#) reloop válasza Gabó hozzászólására (») Aug 22, 2015 /
 
Szia! A probléma lényegén nem segít a TDA7293, arra hívtam fel a figyelmet, a tápfeszültség és a terhelőimpedancia szerencsétlen párosításánál akkora hő fejlődik a IC tokjában amit nagy kunszt időben elvezetni onnan. A gyártás szórása miatt pedig felettébb kockázatos erre méretezni. A hálózati feszültség ingadozását pozitív irányba még meg sem említettem. Montírozok erről egy ábrát...
(#) reloop válasza rodrik hozzászólására (») Aug 22, 2015 /
 
Keress még rá az élesztés szabályaira - 8 ohm-on szépen elketyeg majd
(#) rodrik válasza reloop hozzászólására (») Aug 22, 2015 /
 
Meglesz, bár sajnos egy ideig nem tudok foglalkozni a projekttel, de amint elkészül publikálok róla valamiféle fotót/tapasztalatot majd.
(#) reloop válasza reloop hozzászólására (») Aug 22, 2015 /
 
Ez még hiányzott a "kiskáté"-ból
(#) zotya1983 válasza rodrik hozzászólására (») Aug 23, 2015 /
 
A 200 VA elég egy egy Ilyen modulhoz,vagy ha több van belőle (toroid) akkor érdemesebb a 200w os verziót megépíteni nekem +-35 v ról 8 ohmon jól érzi magát a duplahíd mióta megépítettem még gond nem volt vele,természetesen az itt reloop által fejlesztett változatok is nagyon jók többszörösen utánépítettek.A 100 w single verzió 75 w ig a 200 w os verzió 150 w ig használható nyugodt szívvel.A tápfeszültség további emelésével rohamosan nő az elvezetendő hőmennyiség és a torzítási tényező is.
Valamint időben ugyan nem lehetetlen de kihívás ekkora hőmennyiséget elvezetni,bár van beépített termikus védelem is de például +-45 v nál annyira hamar megszalad a hő hogy az ic már időben nem tud leszabályozni és eldurranik.
(#) djyuri hozzászólása Aug 23, 2015 /
 
Sziasztok.

Lett 4 monoblokkom ezzel az IC-vel szerelve.
Elkészült ma hozzá minden. (doboz,táp,védelem,előfok...stb)
De sehogy se bírok hangot kicsikarni belőle.
A MUTE-n,amit a rajzok alapján kéne változtatni,azon 10V-t mérek testhez képest.
Ha ezt csökkentem se történik semmi...ha növelem,akkor kikerül a tápfesz a kimenetre....kikapcs...fél perc múlva bekapcs és ismét alapon van és "kísérletezhetek" tovább.

Ami furcsa volt nekem elsőre,hogy a DC figyelőm nem kapcsolja a kimenetet. Rámértem és 3,9-4V van a kimeneteken. De voltam már így IC-kkel és rádobtam egy 220 ohm-os ellenállást fixen és beáll nullára és kapcsol a DC figyelőm rendesen.

+/-28V-t kapnak és szinte nulla az áramfelvétel. Ebből gondolom hogy valami még mindig a MUTE-vel vagy a VSTBY résszel van a gond. De gyári cucc és nincs a VSTBY kivezetve.
(#) reloop válasza djyuri hozzászólására (») Aug 23, 2015 /
 
Mutasd be ezt a panelt!
(#) djyuri válasza reloop hozzászólására (») Aug 23, 2015 /
 
LM833N műveleti erősítő hajtja meg a TDA-kat....ehhez a bekötési rajzomon +/- 8V-ot jelöltek...9-t kap,mert így volt tápom. De az IC leírásában 12V-t látok minimumnak.
Nem ez lenne az első műveleti erősítő,ami alulfeszelve találok,viszont ebben a kapcsolásban fordult elő először,hogy nincs hang.
Következő: »»   528 / 607
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem