Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   1320 / 1672
(#) elektroncso hozzászólása Aug 31, 2015 / 6
 
Sziasztok.
A hét elején befejeztem a labortápomat. Köszönöm a segítséget mindenkinek, aki a labortápos témában segített. Külön köszönet Prolinak. A táp 2-32V-ig állítható két lépésben. 23mA-től állítható az áramkorlát, 3A-ig. A dobozba került be még egy kis tápegység, a kimeneti feszültség állítható, de nincs benne áramkorlátozás, sem zárlatvédelem. A jobb oldali műszer feszültséget mér, csak még nincs átskálázva. A doboz egy mini számítógép háza, aminek új előlapot készítettem. Először festettem előlapot festőpisztollyal, egyszer le is kellett csiszolni, mert nem lett szép (megfolyt és felhólyagzott a festés). A két üres furatból két kis karos kapcsoló hiányzik, ezek majd be lesznek építve amikor következőnek rendelek alkatrészeket (most nem volt itthon). A feliratokat apám nyomtatta Dymo címkére (ezekkel feliratozzák az elosztószekrényeket illetve a szekrényekben az alkatrészeket).
(#) JZoli válasza elektroncso hozzászólására (») Aug 31, 2015 /
 
Egész jó lett! Szép a belső elrendezés is! Viszont azt a hűtőbordát nagyon kicsinyellem, de majd a használat során kiderül.
(#) elektroncso válasza JZoli hozzászólására (») Aug 31, 2015 /
 
Köszönöm!
Előválasztós a táp, így kevesebbet kell eldisszipálnia kis feszültségnél de nagy áramfelvételnél. Én is kicsinylem a bordát, de ez volt a legnagyobb amit itthon találtam és alkalmas volt két TO3-as tokozatú tranzisztor befogadására. Később lehet, hogy ha lesz nagyobb bordám akkor cserélem.
A hozzászólás módosítva: Aug 31, 2015
(#) kiborg válasza elektroncso hozzászólására (») Aug 31, 2015 /
 
Szia!

A középső nagy barna panelon az IC hogy áll? Én látom furcsán vagy tényleg vezetékek vannak az IC-tokra forrasztva és azok beleforrasztva a panelba és ezért emelkedik ki?
Elrendezés jó, vezetékezés jó, de a hűtőborda kicsi lesz, esetleg egy halk ventilátorral.
A panel meg csúnya. Furán állnak az alkatrészek, a jobb kis panelen is a TO-92 tokozású tranzisztorok is nyomorékok szegények. Megérdemelne a kapcsolás egy szebben kivitelezett panelt.
A fehér színt meg majd meg fogod szidni,mert hamar koszosodik. A szürke az általános szín, többek között pont a kosztűrése miatt.
Ezektől eltekintve ha működik és számodra megfelel (mert ez a lényeg) akkor használd egészséggel.
(#) elektroncso válasza kiborg hozzászólására (») Aug 31, 2015 /
 
Sajnos igen, a panelből az IC foglalat ki van vezetékelve. A panelterv a régi MAA723-as IC-hez készült, úgy volt, hogy ebben is az lesz, de nem sikerült beszereznem csak a DIP tokos változatát (MAA723CN). Ez egy régi konstrukció, ami a környezetemben több példányban működik. Valamikor a 80-as években az Amatérske Radio folyóiratban jelent meg. Az alkatrészek szedett-vedettek, legtöbb bontott, abból kellett megépítenem amit itthon találtam a ,,fiókban". A két műszer így is jelentős anyagi kiadás volt. Valójában azért van amper skála a voltmérőn, mert elérhető (tűrhető) áron nem találtam volt- illetve ampermérő párost, így két ampermérőt vettem és az egyiket átalakítottam. Ez van sajnos.
(#) papus51 válasza elektroncso hozzászólására (») Aug 31, 2015 /
 
Te, ez igazán jó lett. Gratulálok!
(#) elektroncso válasza papus51 hozzászólására (») Aug 31, 2015 /
 
Köszönöm!
(#) cooxee hozzászólása Aug 31, 2015 / 5
 
Játék szintetizátor billentyűzet átalakítása pc-vel összeköthető, de önállóan is hangot kiadni képes polifónikus GM MIDI zongorává...most már 4 kezest is lehet rajta játszani, és minden hang megszólal. Lelek egy PIC16f876a mikrovezérlő, és egy vs1053b hang ic. Használhatósága tökéletes, egy erősítőt szeretnék még tenni bele, h a gyári hangszórokon is szóljon, ne csak 3.5 jack line out legyen rajt. Tervben van a hangerő, és hangszer váltásilehetőség is, jelenleg csak zongora van kihasználva.
A hozzászólás módosítva: Aug 31, 2015
(#) ktamas66 hozzászólása Szept 2, 2015 / 4
 
Sziasztok!
A motorszabályozós próbálkozásaimhoz építettem egy fordulatszámmérőt. (Itt tárgyalgattuk.)

DSC02911.JPG
    
(#) trickentrack válasza ktamas66 hozzászólására (») Szept 2, 2015 /
 
Na ennek nemsemmi kinézete van! Grat!
(#) Szammer válasza ktamas66 hozzászólására (») Szept 2, 2015 /
 
Gratulálok, főként ha te voltál a lézer CNC-s. Egyébként ez a doboztechnika nekem nem jön be. "ízlések és pofonok"
A hozzászólás módosítva: Szept 2, 2015
(#) Buvarruha hozzászólása Szept 3, 2015 / 7
 
Egy gyors deszkamodell LM3886-al, a nyákok picit randák lettek, de csak a széleik. Továbbra is az a véleményem, hogy nem rosz, de ícés hangú.
(#) BEMcorp válasza Buvarruha hozzászólására (») Szept 3, 2015 /
 
Ez nem is deszka, hanem pleximodell...
A hozzászólás módosítva: Szept 3, 2015
(#) kokozo válasza Buvarruha hozzászólására (») Szept 3, 2015 / 1
 
Szia!
Szép lett, de legalább a 230 oldali biztosítékra tenni kellene egy műanyag kupakot mert ez így eléggé birkózógép jellegű.
(#) kameleon2 válasza cooxee hozzászólására (») Szept 3, 2015 /
 
Szia! Érdekes megoldás. A GM MIDI-t mi állítja elő? Kicsit részletesebben érdekelne. Én is készítettem egy szintetizátort, ami MIDI 0 formátumú. A tiéd mit tud? Magánban is jöhet ha túl off...
(#) pjg válasza Buvarruha hozzászólására (») Szept 3, 2015 /
 
Szép!
Az a borda nagyon sűrű. Feltétlenül kel rá a ventillátor. Vagy minden második bordát ki kell vágni.
(#) Qju válasza Buvarruha hozzászólására (») Szept 3, 2015 1 /
 
Gratulálok!
Tetszetős deszka.
Az elkó-kat direkt melegíted?
Teszteled a hőtűrésüket és az élettartamukat?
Zsolt
(#) q765 válasza Buvarruha hozzászólására (») Szept 3, 2015 /
 
Látom sok a bontásraváró LCD nálatok.
A hozzászólás módosítva: Szept 3, 2015
(#) pjg válasza q765 hozzászólására (») Szept 3, 2015 /
 
Miből látod?
A hozzászólás módosítva: Szept 3, 2015
(#) q765 válasza pjg hozzászólására (») Szept 3, 2015 /
 
CCFL fényvezető plexije.
A hozzászólás módosítva: Szept 3, 2015
(#) Alkotó válasza Buvarruha hozzászólására (») Szept 3, 2015 /
 
Szellős, de mégis szokatlan elrendezés.
Miért pont ilyen?
(#) Buvarruha válasza kokozo hozzászólására (») Szept 3, 2015 /
 
Egyetértek, de elfogyott a kupak, amúgy levalsztótrafóról megy szerencsére, mert nyúltam már rá.
pjg: A borda nagyonjó, ez már nem az első, 8Ohm klipen járatva 60°C alatt tartja.
Qju: Az elkók nagyon messze vannak tőle, a meleg fölfele szál.
q765: Igen, van belőle bőven, házat építhetnék a plexikből.
Alkotó: Azért mert így vannak a legtávolabb a végfoktól a zavaró tényezők (trafó, AC230 stb.)

Amúgy a trafót cserélem, mert borzalmasan hangos, leszdtem róla már a lemezes árnyékolást, de még mindíg zümmög, kibírhatatatlan.
(#) qvasz2 válasza Buvarruha hozzászólására (») Szept 3, 2015 /
 
Az erősítő nyákján is van elkó, és pont a borda tövében!!
(#) Buvarruha hozzászólása Szept 3, 2015 / 2
 
Kapot másik trafót, ez csendben van, ráadásul gumibakokkal van felrakva és +-1.5V DC-t kaptam még ezzel a trafóval.

qvasz: Láttál te már gyári kapcsolóüzemű tápot? Ott a 105°C-os kondik 102°C-on mennek mert a bordák felett vannak, ráadásul kapcsolóüzemben és még így is bírnak 5-6 évet. Ezek mind 105°C-os LowESR kondik, 30 évig nem lesz gond velük, mégha kínai ócók isz.
(#) pont hozzászólása Szept 3, 2015 / 4
 
Sziasztok!

Egy kis időutazás, avagy hogyan számoljunk csak kapuáramkörökkel. Jobb lett volna csak tranzisztorokkal, vagy még jobb relékkel, de hát azért mindennek van határa.

O.JPG
    
(#) kameleon2 válasza pont hozzászólására (») Szept 3, 2015 /
 
(#) papus51 válasza pont hozzászólására (») Szept 4, 2015 /
 
Szia!
Ez most mi tulajdonképpen?
Annyit sejtek, hogy valami mátrix.
A hozzászólás módosítva: Szept 4, 2015
(#) Hp41C válasza papus51 hozzászólására (») Szept 4, 2015 /
 
Binárisnak mondott, de inkább BCD óra.
(#) pjg válasza Hp41C hozzászólására (») Szept 4, 2015 /
 
No, de merről kell nézni?
(#) Balázs válasza Hp41C hozzászólására (») Szept 4, 2015 /
 
Nem óra ez, hanem "számológép". A képen a 9+12=21 műveletet látjuk.
Következő: »»   1320 / 1672
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem