Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Mosógép vezérlők és általános problémáik
Lapozás: OK   370 / 580
(#) lithium válasza mindenes hozzászólására (») Szept 11, 2015 /
 
Köszönöm a tippet! A szénkefék koptak el! Újra működik!
(#) berfureszes hozzászólása Szept 11, 2015 /
 
Hello Fiúk ! (Indesit IWE 7125 előltöltős)
Még mindig semmi tippetek nincs arra, hogy mosógép motor miért nem pörög fel centrifugálási fordulatszámra. A szénkefe kicserélve, most már működik, de a centrifugáláskor csak lassan pörög. A motoron lévő fordulatszám jeladó nincs fellazulva, ki van takarítva.
(#) botesz válasza berfureszes hozzászólására (») Szept 11, 2015 /
 
Én a helyedben lehet hogy megpróbálnék egy motorcserét.
(#) renegat74 válasza berfureszes hozzászólására (») Szept 12, 2015 /
 
Szia! Botinak igaza lehet,elég sok Indesit motornál előfordul testzárlat!Ha testzárlatos az állórész tekercs a vezérlő elektronika letiltja!Meg kellene mérni a motor áramfelvételét is!
(#) berfureszes hozzászólása Szept 12, 2015 /
 
Kedves Fiúk !
Sajnos másik motorral is ugyanezt csinálja. A letiltás pedig csak a nagy fordulatszámra vonatkozna ? Mert mint korábban írtam mosási fordulaton működik. Amikor viszont centrizne mintha próbála beindulni, mert hallatszik egy érdekes hullámzás benne, de mégsem pörög fel.
(#) ttt26 hozzászólása Szept 13, 2015 /
 
Hali.
Elektrolux EWT 1012 (10 éves) mosógépem a napokban mosás közben leállt (mintha én állítottam volna meg), majd az indítás után lement a program . A következő mosás elindult, de már nem ért végett. Indításkor nem indul, majd mintha véletlenszerűen csinálna műveleteket. Több perc elteltével lehet szív egy kis vizet, és kész. Öblítés programnál szintén, szivattyúzás program nagy sokára kiengedi a vizet. Mi lehet a baj? Nem szeretnék már költeni rá, várnám a mosógép pályázatban az újat. Válaszotokat köszönöm..
(#) botesz válasza ttt26 hozzászólására (») Szept 13, 2015 /
 
Idézet:
„Nem szeretnék már költeni rá”

Akkor mehetsz a boltba és már veheted is az újat...
A mosógép csereprogramot elfelejteném mert nagy baromság az egész...Az ajtót bezárja?Szénkeféket nézd meg.
(#) renegat74 válasza ttt26 hozzászólására (») Szept 13, 2015 /
 
Szia!Az ajtóretesz kapcsolót nézd meg,elég valószínű,hogy nem ad át rendesen!Bütykölni ne próbáld nem érdemes max. ellövöd vele az elektronikát!A Rotovillnál meg szerintem Orczyéknál is beszerezhető és nem túl drága.Egyébként sokkal!!! jobban jársz ha megjavítod mert az új kb. 2-3 évig lesz jó,ha kibírja addig!Ez a tapasztalat!
(#) botesz válasza renegat74 hozzászólására (») Szept 13, 2015 /
 
Akkor ezzel a tapasztalattal nem vagyok egyedül.
(#) renegat74 válasza botesz hozzászólására (») Szept 13, 2015 /
 
Igen kedves Boti! Saját részre szereztem be egy ilyen gépet az az kaptam.Nem csúcs konstrukció,de el nem cserélném semmilyen új gépre,látva azt,hogy azok miből és hogyan vannak "összerakva"! A csereprogram amúgy egy nagy átverés!!!A nemzeti mutyihoz tartozik az is!
(#) ttt26 válasza renegat74 hozzászólására (») Szept 13, 2015 /
 
Az ajtó kattan és zár is. A szénkefe kb. 1cm.
(#) botesz válasza renegat74 hozzászólására (») Szept 13, 2015 /
 
Csak úgy nagyvonalakban: a csereprogram arra jó hogy "segítsenek" lecserélni a jó minőségű,hosszú élettartamú régi háztartási gépeket új A sok+os gagyi gépekre amiket aztán 5 évente ki lehet dobni.Ezzel "fellendítve" a gazdaságot és állítólagosan csökkentve a pazarlást(namármost kérem ha mindenki 5 évente kidob egy mosógépet akkor az mi ha nem pazarlás?)Hamarosan derékig fogunk járni a szemétben...Csereprogram
(#) botesz válasza ttt26 hozzászólására (») Szept 13, 2015 /
 
Az 1 cm az kevés.
(#) botesz válasza ttt26 hozzászólására (») Szept 13, 2015 /
 
Dobot egyébként forgatja?
(#) renegat74 válasza ttt26 hozzászólására (») Szept 13, 2015 /
 
Az 1 cm valóban kevés akkor az csere + a kommutátort is illik habkővel "leszabályozni"!A kattanás és mechanikus reteszelés ill. lezárás nem jelenti,hogy tökéletes az elektromos kontaktus!
(#) ttt26 válasza botesz hozzászólására (») Szept 13, 2015 /
 
Ha van kedve hozzá. A megállás óta egyszer már "elindult" (víz szívás, dob forog, majd víz ürítés - szivattyú programban), de leginkább semmi. A probléma, hogy a teteje is rozsdás, így előbb-utóbb új kell. Ha pályázat, ha nem..
Régi ilyen mosógép kb. 25-30000 Ft, ha ehhez szerelő hozzányúl az is lesz ennyi.
Egyébként ha vennem kell tudtok valamilyen márka+típust ajánlani? Az asszony ragaszkodik az újhoz.
(#) botesz válasza ttt26 hozzászólására (») Szept 13, 2015 /
 
Persze.A leges legolcsóbb gépet vedd meg amit nem sajnálsz 4-5 év után kidobni.Vagy ha nem új akkor használt Miele és akkor örök élet.
(#) botesz válasza ttt26 hozzászólására (») Szept 13, 2015 /
 
4-5 évet megy az 50 ezres meg a 150 ezres mosógép is.
(#) luczó norbert hozzászólása Szept 17, 2015 /
 
sziasztok mindenki.adott egy indesit Wp 100 tipusú elöltöltős mosógép.Absolút nem működött úgy hozták hozzám javitásra,a vezérlő panelon el volt égve a p1 és p2 ellenállás.Kicseréltem, most olyat csinál,1-16-ig a programkapcsoló másodpercenként végigkattan elejétől végéig.Valakinek ötlet,segitség?Köszönöm!
(#) botesz válasza luczó norbert hozzászólására (») Szept 17, 2015 /
 
Az ajtózár ledje mennyit villog?
(#) luczó norbert válasza botesz hozzászólására (») Szept 17, 2015 /
 
ja igen.most számoltam.11-et.
(#) botesz válasza luczó norbert hozzászólására (») Szept 17, 2015 /
 
F11 - Szivattyú "Feedback" hiba (szivattyú szakadt vagy nincs csatlakoztatva)
(#) luczó norbert válasza botesz hozzászólására (») Szept 17, 2015 /
 
és ettől a hibától csinálhatja ezt?
(#) luczó norbert válasza botesz hozzászólására (») Szept 18, 2015 /
 
Itt vagyok ismét.Átnézés után kiderült hogy a szivattyúról az egyik saru le volt szakadva.Megjavitottam de nincs változás.Már körbe sem kattan a program kapcsoló,bekapcsolás után csak folyamatosan búg.Nincs több ötletem.
(#) luczó norbert válasza luczó norbert hozzászólására (») Szept 18, 2015 /
 
Talán még annyit vettem észre hogy az ajtózár mechanizmusa müanyagostól kompletten bezárt állapotban melegnek tűnt.
(#) stevepapa válasza luczó norbert hozzászólására (») Szept 18, 2015 /
 
Az normális, így működik.
(#) botesz válasza luczó norbert hozzászólására (») Szept 18, 2015 /
 
Nézd meg nincs e valami a szivartyúban és reseteld a programot
(#) luczó norbert válasza botesz hozzászólására (») Szept 20, 2015 /
 
köszönöm a segitségeket.sajnos nem jutottam előbbre.a resetelés gondolom azt jelentette hogy a program kapcsolón lévő 3 piros pontra tekerni ekkor resetel. a szivattyút még ma megnézem.
(#) Thomas10100 hozzászólása Szept 20, 2015 /
 
Sziasztok!
Egyik ismerősömnek van egy ilyen mosógépe: Whirpool awo/d43140
Azt mondja hogy sokáig tartanak a programok. Az 1 órás program több mint 1,5 óra például.
Mi lehet a gondja így távolról?

Köszönöm!
(#) luczó norbert válasza luczó norbert hozzászólására (») Szept 20, 2015 /
 
helló.sikerült működésre birnom több-kevesebb sikerrel.először minden pontot átforraasztottam a panelon.kisfordulat,nagyfordulat kis időre elindult.Utána ismét nem.Kiszedtem a motort a szénkefék szerintem rövidek.(?) teljes hosszuk 25mm. egyébként 13.5*5mm.mennyire nehéz beszerezni? köszönöm.
Következő: »»   370 / 580
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem