Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Kilométeróra
Lapozás: OK   1 / 2
(#) speki hozzászólása Jún 13, 2006 /
 
valakinek van digitális kilóméter óráról rajza ????
(#) tatabike válasza speki hozzászólására (») Jún 14, 2006 /
 
Olyanról, amit bringákhoz használnak? Vagy autóba való? Vagy motorba való....
(#) speki válasza tatabike hozzászólására (») Jún 14, 2006 /
 
Nem bringáé hanem valami házilag összerakható tupusra gondolnék.Lehet ledsoros vagy displayledes
(#) Gagyi válasza speki hozzászólására (») Jún 15, 2006 /
 
Sziasztok

Nemrégiben építettem egy ilyen kilóméterórát Pic-el:

Kilóméteróra

Minek szeretnéd mérni a sebességét? Elősször szt döntsd el hogy mi fogja a sebességjelet biztosítani, mert azon áll vagy bukik az egész.
(#) speki válasza Gagyi hozzászólására (») Jún 15, 2006 /
 
elektromos biciglihez szeretném csinálni mert a sajátja gagyi és valami értelmeset kéne csinálni amit bele lehet épiteni
(#) Gatery válasza speki hozzászólására (») Jún 17, 2006 /
 
Hát szerintem nagyon egyszerű a dolog..legalábbis elvben..

Kell egy hall szenzor ami bemegy egy pic-be meg kell egy nyolc szegmenses kijelző. Aztán már csak a progi hogy a hall szenzor pöcögtetését sebességbe váltsa át neked....

De szerintem nem érdemes ilyennel szórakozni....nagyon olcsón lehet kilométer órát kapni....ami ugye mér még egy rahedli dolgot...

Ha meg te akarod megcsinálni, akkor meg az alkatrészek nagyon sokba fognak kerülni.

Ok még 8 szegmenses kijelzővel nem is olyan vészes de biztos hogy 1000 ft alatt nem jössz ki... a másik meg akkor ezt még neked kell dobozolni is bár az ilyen kis méretnél viszonylag szépen megoldható....

Ha meg LCD-t akarsz használni akkor meg az lcd ott kezdődik hogy 3500, legalábbis én ennyiért láttam....a pic meg hozzá legalább egy ezres (ha nem több)

Szóval annyiért már a boltban is komolyabbat kapsz....
(#) speki válasza Gatery hozzászólására (») Jún 17, 2006 /
 
az igaz hogy jó kilóméter órát lehet kapni biciglire de azok este nem láthatól a led kijelzőt meg beépiteném a müszerfalba igy nem kell doboz neki.
(#) Gatery válasza speki hozzászólására (») Jún 18, 2006 /
 
Az hogy este nem látható azt nagon könnyen megoldhatod. Pl úgy ahogy a mobilokban csinálják, megvilágítod hátulról egy leddel
(#) speki válasza Gatery hozzászólására (») Jún 18, 2006 /
 
ja az egyszerü is lene ha szétlehetne szedni az órát akkor meg is lehetne világitani de annak külön energiaforrás kell
(#) source2 válasza Gatery hozzászólására (») Jún 19, 2006 /
 
azért ez a megvilágítod egy leddel nem olyan eccerű! én már próbáltam (eredetileg nem háttérvilágítású) LCD hez csinálni és azért nem volt olyan kitörő sikere :S (vékony plexilap, de az csak száliránmyba veuzeti a fényt, így rárgasztottam egy fehér lapot ahogy a mobilkeijelzőnél van. valmi hasonló jött ki, de nem volt valmi szép :S (a mobiloknál vannak a plexibe ilyen pöttyök (pixelek)
(#) speki válasza source2 hozzászólására (») Jún 19, 2006 /
 
pontosan ezért szeretnék led kijelzöst csinálni mert felesleges bajlódni aval a kis kerékpárórával.A ledes meg már eleve világit meg szeb is főleg este
(#) speki válasza speki hozzászólására (») Jún 19, 2006 /
 
csak még rajzom nincs hozzá hogy meg tudjam csinálni
(#) Dr Nagyfeszültség hozzászólása Márc 13, 2007 /
 
Szerintem ledsorosra meg lehet csinálni úgy ,hogy a jeladó az egy reed relé lenne , és ezt a kapcsolást kéne átalakítani ,hogy ekkora fordulatszámot is mérjen
http://www.szocimotoros.hu/hu/tuningfejlesztes/8
(#) elvont hozzászólása Ápr 17, 2007 /
 
Sziasztok!

Tudna valaki segíteni hol találhatok leírást egy sigma BC 600-as kerékpár órához?Véletlen kidobtam lemerült az elem, most emg nem tudom hogy kell beállítani.Előre is köszi
(#) _Peti_ hozzászólása Nov 5, 2007 /
 
Sziasztok! Szeretnék építeni egy 7szegmenses LED kijelzől km-órát motorra. Tud valaki segíteni, esetleg valakinek van kapcsolási rajza ilyesmihez??? A válaszokat előre is köszönöm!!!
(#) _Peti_ hozzászólása Nov 16, 2007 /
 
Senkinek nincs ötlete vagy kapcsolási rajza???? PIC-es megoldást szeretnék, 3-4 db 7 szegmenses kijelzővel. Továbbá még azt nem tudom, hogy honnan és milyen módszerrel lenne célszerű a jelet a PIC bemenetére juttatni. Arra gondoltam, hogy optikai érzékelő venné a jelet a kerékről, és mivel tömör küllős "robogókerekem" van, ezért viszonylag egyszerű lenne.
(#) proberto hozzászólása Feb 20, 2011 /
 
Sziasztok!

Tudna-e valaki abban segíteni hogy az autókban hogyan lehet állítani a kilóméter szálálót.van egy pajerom és elektronikát kellett cserélni benne és az új elektronikában van 1 km és vissza szeretném írni az eredeti kilométert.olvastam már hogy programozó kell hozzá csak rengeteg fajta van és nem tudom melyiket érdemes megvenni.ha valaki tud akkor légyszi segítsen.

Köszönöm

Üdv. proberto
(#) dannu hozzászólása Aug 19, 2011 /
 
Üdv.
Van ledes kilométeróra kapcsolási rajz ? Nekem elég lenne egy egyszerű lm3914 el 10 ledesel 1.led 10km/h 2.led 20 km/h s.t.b. Ha lehetne nyák tervet is megköszönném.
(#) dannu válasza dannu hozzászólására (») Aug 25, 2011 /
 
Ennyire lehetetlen megoldani ?
(#) mgy válasza dannu hozzászólására (») Aug 25, 2011 /
 
Nem lehetetlen, de honnan veszed a jelet ?
Ha a jel megvan, akkor találsz a HE-n ezer megoldást.
(#) flathead hozzászólása Szept 2, 2011 /
 
Sziasztok!

Motorkerékpárra szeretnék analóg, de elektronikus sebességmérőt. A műszer sima deprez voltmérő lenne, a jeladó pedig reed relé (vagy hall szenzor) és mágnes a kerék küllőjén.

Az lenne a kérdésem, hogy hogy lehetne ezt egyszerűen megoldani? Esetleg egy egyszerű műveletierősítős integrátorral? Mikrokontrollerrel meg tudnám csinálni, de ha lehet, szeretném egyszerűen hardveresen megoldani az egészet, minél egyszerűbben. Tehát magyarán egy olyan áramkörre van szükségem, ami a bemeneti impulzusok közötti idővel arányos egyenfeszt "csinál".

A gyári mechanikus sebességmérője nem használható mechanikai problémák miatt, pótalkatrész NINCS.

Várok ötleteket.

Előre is köszönöm,
flathead
(#) kissi válasza flathead hozzászólására (») Szept 2, 2011 /
 
Szia!

A reed relé jelével indítani kell egy monostabil multivibrátort ( pl. 555-el ) és ennek a jelét kell integrálni és ezt kalibráltan kijelezni.

Steve
(#) xenon válasza flathead hozzászólására (») Szept 2, 2011 /
 
Az említett 555-ös megoldás talán a legegyszerűbb, itt van egy közismert fordulatszámmérő kapcsolás, a kimenetre az UAA180 helyére mehet egy megfelelő deprez, az 555 bemeneti részét meg az alkalmazott eszköznek megfelelően kell módosítani (reed-relé esetén a legegyszerűbb). A frekvencia más lesz, a C1 és a hozzá tartozó ellenállások értékét ezért valószínűleg változtatni kell.
Én egyébként vennék egy biciklis sebességmérőt 1-2 ezer Ft-ért...
(#) flathead válasza xenon hozzászólására (») Szept 3, 2011 / 1
 
Köszi az ötletet mindenkinek! Azért nem veszek biciklis sebességmérőt, mert az nem stílusos
(#) muabid hozzászólása Márc 15, 2012 /
 
hello

én robogoba szeretnék egy digitális km-orát. valakinek valami ötlete lenne rá esetleg hogy lehetne meg valositani
(#) zsolt58 hozzászólása Jún 28, 2014 /
 
Hello!
Azt szeretném megtudni, hogy tud-e valaki km-óra nyákot, hogy több funkció is legyen (pl menyit mentünk, menyi időt, menyivel, menyi az átlag sebesség és menyi a legnagyobb sebességünk!)
Előre is köszönöm a válaszaitokat!
A hozzászólás módosítva: Jún 28, 2014
(#) szamóca hozzászólása Júl 10, 2014 /
 
Vettem egy numerikus LED kijelzős kilométerórát.
Mivel semmilyen papírt nem kaptam hozzá, megpróbáltam szétszedni, annak megállapítására, hogy hogyan állítható a kerékkerület, de nem sikerült rájönnöm.
A ketyerét ugyanis roncsolás nélkül nem tudom szétszedni.
Valakinek van ötlete rá, vagy ez nem állítható ennél?
(#) nedudgi válasza szamóca hozzászólására (») Júl 10, 2014 /
 
Nem lehet az előlapot letekerni?
(#) szamóca válasza nedudgi hozzászólására (») Júl 10, 2014 /
 
Az előlapi üveg kerete, rá van préselve egy peremmel a műanyag belső házra.
(#) Petyaa hozzászólása Okt 13, 2015 /
 
Üdv mindenkinek! Abban szeretnék segítséget kérni, hogy rendeltem ebayen egy motoros digitális km órát, persze a motoromon analóg elven működik a régi km óra. A dobozban semmilyen kapcsolás infó nincs a beépítésről, csak 3 csoki lóg ki belőle. Megoldható lenne kerékpár kmóra jeladóval adni neki jelet? Esetleg több mágnessel be kalibrálni? Köszönöm előre is!
Következő: »»   1 / 2
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem