Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Muzeális készülékek-alkatrészek restaurálása
Lapozás: OK   371 / 577
(#) endrusz válasza ticseboy hozzászólására (») Okt 4, 2015 /
 
Szia! Ez szerintem értelmezhető,ha nem érted kérjél segítséget Janó bácsitól,neki ez a kisujjában van......

T 328.jpg
    
(#) Jubilate hozzászólása Okt 13, 2015 /
 
Helo
Olyan kérdésem lenne hogy a régi furnér fa borítású rádió káváról a lakkot hogyan a legcélszerűbb eltávolítani? Csiszolással próbálkoztam eddig de az nagyon lassan halad mert a lakk azonnal beleég a vászonba Kromofágra gondoltam még de nem mertem azzal nekiállni az nem oldja le a furnér ragasztását?
Válaszokat előre is köszönöm
Igazából azért szeretném a lakkot leszedni mert a régi csúnyán felpattogzott és gondoltam szépen újralakkozom Egyébként egy resprom a 102 zeneszekrényről van szó
(#) zolika60 válasza Jubilate hozzászólására (») Okt 13, 2015 /
 
Megpróbálhatod Kromofággal, de a manapság kapható szenteltvíz a régihez képest. A EU betiltotta azokat az összetevőit, amitől hatékony volt. Csak a csiszolás marad, durvább papírral amíg a nagyja le nem jön és nem túl gyorsan, hogy ne égjen bele a papírba.
(#) Janó bácsi válasza Jubilate hozzászólására (») Okt 13, 2015 /
 
Lehet már kapni kicsit jobb chromofagot is kb 2200 ft literje, de van fémdobozban is kisebb kiszerelésben. Kicsit munkaigényes, de le szokott jönni vele a régi lakk. Ha a furnír megindul, azt forró vasalóval tudod visszarakni de csak akkor, ha már nincs festék a dobozon. Ha nagyon feljön, alá is lehet ragasztani faragasztóval, és úgy vasalni. Én nem szoktam csiszolni, mert utána még nehezebb szépre csinálni.
A hozzászólás módosítva: Okt 13, 2015
(#) Jubilate válasza Janó bácsi hozzászólására (») Okt 13, 2015 /
 
Értem de utána a kromofág nem fogja visszamarni az új lakkot?
(#) Szikravadasz válasza Jubilate hozzászólására (») Okt 13, 2015 /
 
Szia!
Ha visszakeresel, Janó bácsi többször leírta a technológiát: szétszedni, kimaszkolni, aztán jól szellőző helyen Kromofággal alaposan bekenni. Kb. 20 perc után a régi lakkot spaklival le lehet túrni (ha nem jött le mind, akkor újrakenni), majd nitróval teljesen tisztára kell mosni, mindenhonnan eltüntetni a Kromofágot. Ezután lehet javítani a fát/furnért, és a végén lakkozni. Remélem, jól emlékszem...
Jó éjt mindenkinek!
(#) havranarpi hozzászólása Okt 14, 2015 /
 
Sziasztok!
Olyan kérdésem lenne ,hogy valakinek nincs meg az Orion AT 505-622-es Tv kapcsolási rajza.
Gugliztam de sehol sem leltem rá
(#) szikorapéter válasza havranarpi hozzászólására (») Okt 14, 2015 /
 
At 505-622 Duna/2 Orion? Mert akkor nekem megvan a kapcsolása.
(#) havranarpi válasza szikorapéter hozzászólására (») Okt 14, 2015 /
 
Igen az
(#) szikorapéter válasza havranarpi hozzászólására (») Okt 14, 2015 /
 
Megfelel ha este bescannelem a kapcsolási rajzát?
(#) Jubilate hozzászólása Okt 14, 2015 /
 
Unitra MDS 418 deckje van valakinek? Sajnos le vannak törve a drótok a kombinált fejről. Ha valakinek lenne kapcsolási rajza az is segítene de egy fénykép jobb volna
(#) Jubilate hozzászólása Okt 14, 2015 /
 
Valamiért azt csinálja, hogy ha behúz a fejeket mozgató relé azonnal ki is enged valamiért azt érzékeli hogy vége a szalagnak. Esetleg van benne több reed relé is ? A behúzó relénél van egy végálláskapcsoló az gondolom a készenléti áramot adná hogy ne folyamatosan teljes terheléssel legyen behúzva?
(#) _BiG_ válasza havranarpi hozzászólására (») Okt 14, 2015 /
 
Egy szakirodalom AT505-re, Total Commanderrel szétcsapva, hogy felférjen.
(#) küzmös Gergely válasza havranarpi hozzászólására (») Okt 14, 2015 /
 
Élesztés lesz? Mi a probléma?
(#) kameleon2 válasza Jubilate hozzászólására (») Okt 15, 2015 /
 
Elvileg a lengyel unitraklub oldalakon megtalálsz mindent - én is onnan vadásztam le az erősítőmét. De ez a deck nem egy nagy durranás. Nekem is volt 20 éve.
(#) havranarpi válasza küzmös Gergely hozzászólására (») Okt 15, 2015 / 1
 
Köszönöm a csatolmányokat.
A TV sikeresen felélesztve.Soros fűtésű a rendszer és a PL36 elégett.Illetve a soros fűtökörben volt egy 150 Ohm -os 20 W -os ellenállás ami el volt füstölve.Egy donor Duna Tv-ből sikerült teljesen rendbe rakni.Kiporolva és sehol egy karc a káván Olyan mint ha ma jött volna ki a gyárból
(#) Gafly válasza havranarpi hozzászólására (») Okt 15, 2015 /
 
Büszke lehetsz magadra
Hiába no, csak jó az az iskola ott Szentesen
(#) ticseboy válasza endrusz hozzászólására (») Okt 15, 2015 /
 
Köszönöm, kis agyalás után sikerült a hurozás, sajna csak most volt rá időm. Be is dugtam a kicsikét, és majdnem a földhöz is vágott, mert a sasszin ott van a fázis, de csak ha ki van kapcsolva. Nem is értem mert ha nincs beduva, nem találok zárlatot sehol. Hmmm.
Aki lemaradt volna, ez egy terta T328
A hozzászólás módosítva: Okt 15, 2015
(#) küzmös Gergely válasza havranarpi hozzászólására (») Okt 15, 2015 /
 
BIG fórumtársnak köszönd a csatolmányokat. Akkor szerencséd volt hogy ennyivel megúsztad. Jó kép van rajta?
(#) zolika60 válasza ticseboy hozzászólására (») Okt 15, 2015 /
 
Ott van azon, ha be van kapcsolva is, csak a készülék belső ellenállása kisebb mint a tiéd és nem ráz annyira. Ilyen készüléket leválasztó trafóval kell javítani méricskélni. Egyébként akár halált is okozhat.
(#) gkari válasza ticseboy hozzászólására (») Okt 15, 2015 /
 
A trafó anódtekercseire csatlakozó 2 db. 47nF kondi(k) valamelyike (vagy mindkettő) szivárog!
A hozzászólás módosítva: Okt 15, 2015
(#) ticseboy válasza zolika60 hozzászólására (») Okt 15, 2015 /
 
Erre majd jobban odafigyelek köszönöm.
(#) ticseboy válasza gkari hozzászólására (») Okt 15, 2015 / 1
 
Egy kondi van benne. Holnap nézek helyette valamit. Első lépésnek jó, ez soha nem jutott volna eszembe. Köszi.
(#) havranarpi válasza Gafly hozzászólására (») Okt 15, 2015 /
 
Hát igen! Azért itt szentesen ragad ez az az emberre
küzmös Gergely: Képről sajna ismereteim nincsenek.VHF 1-en az adás már megszűnt.
Hangyafoci van a képcsövön Egy Petőfi rádiót egy M1 hangsávot és egy román rádiót sikerült elcsipnem
(#) Janó bácsi válasza gkari hozzászólására (») Okt 16, 2015 /
 
Csak egy kis kiegészítés: a 325-ös -ben nem a trafó anódtekercsén, hanem a hálózati bemeneten vannak a kondik, 2 db 4.7 nF, azokat mindenképpen cserélni kell. Ezek miatt kerül hálózati fesz a panelra. Szélső esetben, ha sokáig nedves helyen tárolták, átvezethet maga a trafó is, azt is érdemes ellenőrizni ohmmérővel. Az ilyen hibát illik komolyan venni, mert, ha a sasszin ott a hálózat, az bedobozolt állapotban is megrázhat valakit a föld, vagy a lemezjátszó bemenetnél, vagy a csavaroknál, és ha baj van, az megy a börtönbe, aki utoljára javította a masinát. (Sajnos gyakorlatból beszélek.......)
(#) küzmös Gergely válasza havranarpi hozzászólására (») Okt 16, 2015 /
 
A kábeltévé ad VHF tartományban is, de nem szabad, és nem is tudod csak úgy bedugni a 75 ohm-os koaxkábelt a 240 ohm-os szalagkábel befogadására alkalmas helyre. Tehát kell egy kis balluntrafó, amit én pl egy régen színes videoton tévékhez adott kis UHF-VHF keretantennából csináltam. Így már lesz képed. De a probléma itt még messze nem oldódott meg, ugyanis a készülék csak az OIRT hangnormát tudja kezelni. Ez annyit tesz hogy nem lesz, illetve nem a helyén lesz hang a készüléken. Én ezt úgy oldottam meg hogy vettem 12V-ot a képeltérítő cső (Esetedben PCL82 katódról) ,s egy régi Uránusz tv hangmodul elejét (TBA120 IC)-t tápláltam meg vele. Az IC kimenetét a csöves tévé hangerő szabályozó potméterére forrasztottam. A bemenetét sehová.. (antennaként a hang KF serlegei fölé forgattam). Így már lesz hang is.
A hozzászólás módosítva: Okt 16, 2015
(#) lacibacsi válasza Jubilate hozzászólására (») Okt 16, 2015 /
 
Citlingel szoktam leszedni.A kromofágot beszívja a furnér,nem egy életbiztosítás ha elkezd alatta dolgozni!Ha nem ismered a citlinget keress rá a gugliban.Egy acél lap egyil oldala megköszörülve kicsit sorjásra.Legjobb...még apámtól tanultam.(öreg asztalos volt)
http://www.legfegyver.info/tusa_felujitas_web/tusafelujitas_04.jpg
(#) ticseboy hozzászólása Okt 16, 2015 /
 
Valóban áttszivárgott a két kondi, de még mig ott a villany a sasszin. Szerintem az összes kondi "szar" és a fűtés vezetékei is össze vannak olvadva itt ott. Nem tudom érdemes e foglalkozni vele mélyebben. (egy kis biztatás!?) Vagy csak legyen disz?
(#) Janó bácsi válasza ticseboy hozzászólására (») Okt 16, 2015 /
 
Ha égés nyomok vannak, akkor azt a trafó nem vette jó néven, és átégett a szigetelése. Sajnos le kell bontani a trafó vezetékeit, és kimérni, hogy nem zárlatos a primer-sec-között, vagy a primer, és a vasmag között.
(#) gkari válasza Janó bácsi hozzászólására (») Okt 16, 2015 /
 
Ezek szerint a trafó a ludas, ha ez a rádió T328, és el tudsz hozzám jönni (Bp.II.ker), adok helyette jót (priv.). Hát megint Janó bátyánknak van igaza!!
A hozzászólás módosítva: Okt 16, 2015
Következő: »»   371 / 577
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem