Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » JLT-02 analóg forrasztóállomás
Lapozás: OK   116 / 123
(#) cupika97 válasza Monster02 hozzászólására (») Szept 30, 2015 /
 
7808 benne van, este van, de azért még felvagyok.
(#) Monster02 válasza cupika97 hozzászólására (») Szept 30, 2015 /
 
Igazad van! Bocsi.
(#) cupika97 válasza Monster02 hozzászólására (») Szept 30, 2015 1 /
 
C2 miért melegedhet?
(#) cupika97 válasza Monster02 hozzászólására (») Szept 30, 2015 /
 
7,8V-t. Bedugtam a pákát, melegszik, de csak 12V-al futi.
A hozzászólás módosítva: Szept 30, 2015
(#) proli007 válasza cupika97 hozzászólására (») Szept 30, 2015 /
 
Hello! A C2 csak akkor melegedhet, ha túl közel van hozzá a páka. Vagy ha a trafón 24V-nak köze van a 12V-hoz, és zárlat van a pákában a fűtés, és a hőelem között..
(#) cupika97 válasza proli007 hozzászólására (») Szept 30, 2015 /
 
A hoelem, mindegy hogy van bekotve? Van + - kivezetése? Nincs kozel hozzá a páka Ha a bt137 kimegy, akkor az hogy reagál? Gondolom eloszor ki kell cserélnem.
A hozzászólás módosítva: Szept 30, 2015
(#) proli007 válasza cupika97 hozzászólására (») Szept 30, 2015 /
 
Az mindegy, legfeljebb nem jól működik a szabályzó. De egy kondi csak fordított polaritás mellett melegedhet (de itt nem tud, mert 10k van előtte), vagy leginkább ha váltófeszültséget kap. Át kellene nézni a nyákot, nincs-e zárlat valahol, mert ez a "12V fűtés" is érdekes. (Maximum akkor fordulhatna elő, ha a "triac átment tirisztorba".. )
A hozzászólás módosítva: Szept 30, 2015
(#) cupika97 válasza proli007 hozzászólására (») Szept 30, 2015 /
 
Kivetttem a bt317-et. Így már csak a led világít, és a 12V is ugye megszunt. Holnap veszek egy másikat. De miért mehetett ki? Nem melegedett túl...
(#) proli007 válasza cupika97 hozzászólására (») Szept 30, 2015 / 1
 
" Miért fulladt meg? Én csak fellógattam a nyakánál fogva.."
De elsőnek azt mondtad kiment a bizti, Te meg átkötötted.
(#) cupika97 válasza proli007 hozzászólására (») Szept 30, 2015 /
 
Holnap átnézem a nyákot, átmérek mindent. Veszek amit kell, és írok, hogy mit hogy csináljak. Koszonom az eddigi segitseget.
(#) Mircsof hozzászólása Okt 3, 2015 /
 
Sziasztok!
Építettünk egyik ismerősömmel egy forrasztó állomást, méghozzá atilla állomását (2.-at). Nekem sikerült szereznem az enyémhez egy ilyen pákát neki viszont ha minden igaz egy ilyen jutott viszont ha igazam van akkor az utóbbiban nem K típusú hőelem van. Ez miben befolyásolja az áramkört? Kell valami alkatrész értéken változtatni, hogy a mért érték valós maradjon?
A hozzászólás módosítva: Okt 3, 2015
(#) qvasz2 válasza Mircsof hozzászólására (») Okt 3, 2015 /
 
Miből gondolod, hogy más a hőérzékelője?
(#) Joe_001 válasza Mircsof hozzászólására (») Okt 3, 2015 /
 
Üdv! K típusú van benne 50 W a betétje. De ha visszaolvasol (asszem vzolee, bocs ha más) ki számolta a kapcsolást 3-féle érzékelőre, Wellerre, Solomonra meg még valamire. Ha nem a megfelelő hőérzékelőhöz építed az áramkör szét fűtheti a betétet, vagy esetleg hideg marad. De a szár amit vettél SL20, Jlt-02 stb. (A csuda tudja még milyen nevet írhatnak még rá a globalizáció korában.) állomásokhoz való.
(#) Mircsof válasza qvasz2 hozzászólására (») Okt 3, 2015 /
 
Volt pár fok eltérés a két páka felfűtéseben, és olvastam is valahol, hogy nem biztos, hogy a sárga nyelű pákában is K típus van. De lehet csak beképzelem, és a sárgához is kalibrálni kellene az állomást, és már minden jó is lenne.
Van sajnos nagyobb bajom is ami az, hogy a frissen épített állomásra ha csatlakoztatom a pákát az 22 fokról indulva elkezd visszafelé számolni, nem vártam meg még nullához ér! mindeközben a páka fűt, és a led is jelzi ezt.
Mindjárt írok mérési eredményeket. Mi okozhassa, hogy visszafelé számol? P2,P3 értéke nem a megadott, a P1 a leírásban leírt 50K
(#) proli007 válasza Mircsof hozzászólására (») Okt 3, 2015 /
 
Hello! Lehet a hőelem van fordított polaritással bekötve.
(#) qvasz2 válasza Mircsof hozzászólására (») Okt 3, 2015 /
 
Pár fok eltérés az természetes, még, ha két tök egyforma pákát is próbálsz rá, akkor is lehet annyi.
(#) Mircsof válasza proli007 hozzászólására (») Okt 3, 2015 /
 
Szia!
Hihetetlen vagy! Már épp akartam írni a mérési adatokat, mikor olvastam a hozzászólásod. Gyors ki is mértem a saját, és a barátomnak készült hőelem csatlakozóját, és bizony fordítva van bekötve. Gyors ráraktam az enyémet, és egyből helyesen mért! Nem is tudtam, hogy a hőelemnek van polaritása. Megcserélem a vezetéket a csatlakozónál és már működni is fog, hacsak a P2-P3 nem zavar be, mert azokból nem kaptam 3,3K értékűt csak ahhoz közelit 3k vagy 4,7k már nem is tudom.
Köszönöm a segítségedet megpróbálom kalibrálni!
(#) proli007 válasza Mircsof hozzászólására (») Okt 3, 2015 /
 
A potik más értéke nem fog bezavarni a működésben. Maximum kisebb lesz a hőmérséklet beállíthatóságának határa.
(#) pakahuszar hozzászólása Okt 5, 2015 /
 
Üdv!

Szimpatikus nekem a HAKKO klón páka így első ránézésre.
ebayon 2-3eFt-ért lehet kapni hozzá 10db kerámia fűtőbetétet. 2eFt 10 hegy. Mondjuk szinte csak ehhez van hegy az olcsó pákák közül, de ehhez minden van.

A kérdésem csak az, hogy a JLT02-höz képest ez mennyire jó páka?

8-10e Ft-ból meg lenne a páka, több fűtőbetét, meg egy marék hegy.
Ha jók a tapasztalatok vele, akkor vennék ilyet, csak még szabályzó kéne hozzá.

JLT02-m van házi készítésű szabályzóval. A gond csak az, hogy valami olyasmi rémlik nekem, hogy valahol itt azt írtátok, hogy ebben a hakko klónban nem hőelem van, hanem termisztor.
Tehát új szabályzót kéne építenem elvileg. Nincs valakinek ehhez bevált rajza?
A hozzászólás módosítva: Okt 5, 2015
(#) pakahuszar hozzászólása Okt 5, 2015 /
 
Hát nem tudom. Melóhelyen JBC-t használok. Szerintem egy rakás... és 6e Ft bele egy hegy, ami egy napi használatot bír ki a termelésben...

Szóval drágán is van szemét... Még drágább a metcal. Azzal szintén melóban forrasztok. Ami már egész jó, de hát olyat se veszek mostanában otthonra.

A JLT-vel a rövid élettartam a bajom, meg már hegyet sem nagyon lehet kapni bele. Ha mégis, akkor drága...
A hozzászólás módosítva: Okt 5, 2015
(#) Wind-Storm hozzászólása Okt 7, 2015 /
 
Helló!

A hőelem bekötésénél nem kell ügyelni a polaritásra ha jól gondolom?
Solomon 24V-os (ESD-s) páka.
A hozzászólás módosítva: Okt 7, 2015
(#) proli007 válasza Wind-Storm hozzászólására (») Okt 7, 2015 / 1
 
Még a nevében is benne van, hogy "elem"!
(#) Wind-Storm válasza proli007 hozzászólására (») Okt 7, 2015 /
 
Ok, köszi a válaszokat.
(#) scooby_ hozzászólása Okt 18, 2015 /
 
Sziasztok!
Megépítettem a JLT-02 forrasztóállomást, tökéletesen működik. Viszont szeretném egy picit tovább fejleszteni. Mivel viszonylag sokat megy nálam a páka, gyakorta üresjáratban is mikor épp nem használom, egy olyan módosítást szeretnék véghez vinni, mint amit sok gyári pákaállomás is használ, hogy mikor a pákát visszateszi az ember a pákatartóba, az állomás automatikusan visszaveszi a hőmérsékletét a legkisebbre, egy amolyan "stand by" üzemmódba. Nem véletlen gondolkodom ezen a megoldáson. Bizonyára sokan vannak még úgy, hogy ha forrasztanak, nem akarják az állomásukat kikapcsolni ha egy kicsit el kell menniük a műhelyből, vagy más dologgal bíbelődnek közben, mert a pákájuk lassabban fűt fel teljesen hideg állapotból, mint mondjuk 150fokos állapotból, ugyanakkor valamilyen módon még is csak furdalja az ember lelkiismeretét, hogy a páka élettartamát jócskán lerövidíti, hogy csak úgy megy a páka fél órákat, órákat, és nincs használva, pláne hogy sokan nem engedhetik meg maguknak, hogy minden 2-3 évben új pákát vegyenek 3-4000Ft-ért.
Van valakinek ötlete erre a dologra?
(#) Moderátor hozzászólása Joe_001 hozzászólására (») Okt 21, 2015
 
Ismét kitakarítva a szemét.
Még egy ilyen off sorozat, és egy darabig csendben lesznek az urak. (sz)
(#) dobo válasza scooby_ hozzászólására (») Nov 9, 2015 /
 
Szia a pákatartóba be kell építeni egy reed relét vagy egy induktív szenzort.
Amikor érzékeli a pákát akkor egy váltó érintkezős relét vezérelve átkapcsolja mondjuk 12 voltra ha van a trafónak ilyen szekundere vagy beiktat a pákával sorosan egy pár ohm-os ellenállást (de ennek izmosnak kell lennie ) .
Vagy egyszerűen a szabályzó körbe a poti értékét változtatja meg mondjuk egy 150 fokra kalkulált fesz osztót iktat be a poti helyére.
(#) dobo hozzászólása Nov 9, 2015 /
 
Sziasztok beszereztem egy Solomon pákát kék nyelű kivitel és a vzolee féle áramkört szeretném megépíteni hozzá .
A gondom az hogy elfelejtettem megrendelni a bele való LM324-es műveleti erősítőt.
Kérdésem az lenne hogy mivel csak 2 erősítőt használ a 4 -es tokozásból helyettesíthetem -e LM358-al persze panelterv módosítás után? Ez van itthon és nincs kedvem rendelni.Vagy van még LM339-es komparátorom .
Solomon
Közben megtaláltam furko fórumtársunk hozzászólásaiban a megfelelő választ.
(#) vzoole válasza dobo hozzászólására (») Nov 9, 2015 /
 
(#) scooby_ válasza dobo hozzászólására (») Nov 9, 2015 /
 
Szia!
Vagy az lesz amit írsz, vagy beleépítek a tartóba egy optotranyót meg infraledet.
Nem fogom ilyen egyszerűre, Proli segítségével készült hozzá KÉSLELTETŐ ami tökéletesen hozza azt amit elvártam tőle. Bele is rajzoltam a rajzba. Került még bele egy 5 fokozatú nyomógombos szelektáló, valamint a kijelző műszernek is egy kis 5másodperces időzítő, ami a műszert a beállított és az épp rendelkezésre álló hőmérséklet kijelzése közt kapcsolgatja 5 másodperces késleltetéssel akkor, ha a Display, RESET vagy a SELECT gombot megnyomja az ember. A késleltető pedig 10 perc múlva kapcsolja át a pákát "stand by" üzemmódba, ahol is pont úgy ahogy mondtad, egy feszültségosztót kapcsol a vezérlésre amit 150fokra állítok be. Ezt az általad kiválasztott rajzhoz készítettem, egyébként én is Solomon pákát használok.
(#) Kovidivi válasza scooby_ hozzászólására (») Nov 9, 2015 /
 
Szia!
Ha van időd, nézd meg, mit tud az Arduino, egy ehhez való programot egy kezdő is össze tud dobni, egyszerűbben megoldható minden időzítéses probléma, és annyi feltételt veszel figyelembe, amennyit akarsz. Kevesebb alkatrésszel, komolyabb készülék építhető meg.
Következő: »»   116 / 123
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem